Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη και το G6 έχει retention? Α ρε αθάνατη lg.....

Φίλε μου δεν πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση το ir.

 

Mate the 10 pro be with you

Όχι φίλε μου δεν έχει απ ότι φαίνεται το g6 ir εφόσον δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο παρά μόνο σε εμένα. Έτυχε να έχω προβληματικό σαν κάποιους εδώ μεσα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν αναφέρομαι στο πρόβλημά σου αλλά στο σχόλιο από κάτω που έσπευσε να γενικεύσει. Εννοείται θα το καλύπτει η εγγύηση, αυτό έλειπε. Πήγαινε το procordia και θα σου πουν τι έχει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα. Μια χαζή ίσως ερώτηση. Το G6 έχει εγγύηση ακόμα και η ερώτηση μου είναι η εξής. Η οθόνη έχει κάτι γρατζουνιες παρότι είχα όλο το καιρό τζάμι έγιναν μέχρι να το βάλω. Το καλύπτει η εγγύηση πχ να μου αλλάξουν οθόνη;; Φαίνονται μόνο στον ήλιο απλά το θέλω να είναι πένα το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχα δει οτι μπορούμε να κανουμε το ακουστικο του τηλέφωνου και ηχείο το εχει κανει καποιος?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια βρε παιδιά είμαι ανάμεσα στο G6 και το v30, τα βρίσκω με τιμολόγιο 270 το G6 και 450 το v30.

Αξίζει η διαφορά τιμής; Τι λέτε; Γενικά είμαι άνθρωπος που κρατάω τα κινητα γύρω στα 3 χρόνια

 

Καλυτερος επεξεργαστη/γραφικα

μεγαλυτερη/καλυτερη οθονη και oled

Λιγο καλυτερη αυτονομια μπαταριας

Ασυρματη φορτιση

Dac στην θυρα ακουστικων

Καλυτερη καμερα(φωτογραφιες/video)

Περισσοτερος χωρος(64gb vs 32)

 

Προφανως και το V30 αξιζει περισσοτερο αν μπορεις να δωσεις τα χρηματα,βεβαια και το G6 ειναι τιμια επιλογη στα χρηματα του αν δεν θες να ξεφυγεις χρηματικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα. Μια χαζή ίσως ερώτηση. Το G6 έχει εγγύηση ακόμα και η ερώτηση μου είναι η εξής. Η οθόνη έχει κάτι γρατζουνιες παρότι είχα όλο το καιρό τζάμι έγιναν μέχρι να το βάλω. Το καλύπτει η εγγύηση πχ να μου αλλάξουν οθόνη;; Φαίνονται μόνο στον ήλιο απλά το θέλω να είναι πένα το κινητό

 

Προφανως και δεν καλυπτει η εγγυηση φθορες που εχουν γινει στην οθονη λογω του χρηστη.

 

Η εγγυηση στην οθονη καλυπτει μονο οτι αφορα προβληματα της οθονης οπως καμμενα pixel,bleeding και παει λεγοντας.

 

Υποψην αλλα αν οι γρατζουνιες που αναφερεις φαινονται,τοτε πιθανως να εχεις προβληματα και στο μελλον αν σου εμφανιστει κανενα προβλημα στην οθονη και σου πει η αντιπροσωπεια οτι εισαι εκτος εγγυησης λογω φθορας στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! (G6 vs V30)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερος επεξεργαστη/γραφικα

μεγαλυτερη/καλυτερη οθονη και oled

Λιγο καλυτερη αυτονομια μπαταριας

Ασυρματη φορτιση

Dac στην θυρα ακουστικων

Καλυτερη καμερα(φωτογραφιες/video)

Περισσοτερος χωρος(64gb vs 32)

 

Προφανως και το V30 αξιζει περισσοτερο αν μπορεις να δωσεις τα χρηματα,βεβαια και το G6 ειναι τιμια επιλογη στα χρηματα του αν δεν θες να ξεφυγεις χρηματικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προφανως και δεν καλυπτει η εγγυηση φθορες που εχουν γινει στην οθονη λογω του χρηστη.

 

Η εγγυηση στην οθονη καλυπτει μονο οτι αφορα προβληματα της οθονης οπως καμμενα pixel,bleeding και παει λεγοντας.

 

Υποψην αλλα αν οι γρατζουνιες που αναφερεις φαινονται,τοτε πιθανως να εχεις προβληματα και στο μελλον αν σου εμφανιστει κανενα προβλημα στην οθονη και σου πει η αντιπροσωπεια οτι εισαι εκτος εγγυησης λογω φθορας στην οθονη.

 

βρε παιδια ρωτησα και στο θεμα του v30?

ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην καμερα?

γιατι νομιζω ειναι και οι 2 οι ιδιες?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ρωτησα και στο θεμα του v30?

ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην καμερα?

γιατι νομιζω ειναι και οι 2 οι ιδιες?

Η μέρα με τη νύχτα οι φακοί τους. Οι πίσω μόνο βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με τη νύχτα οι φακοί τους. Οι πίσω μόνο βέβαια.

 

εχει τοσο μεγαλη διαφορα ρε παιδια ?

μπραβοοοο

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μια χαρά είναι τελικά, είμαι 5μιση sοt και έχω ακόμα 35%.Γυρω στο 7αρο είναι το sot, οπότε πάρα πολύ καλά. Όταν λέτε gcam ποια εφαρμογή εννοείται την open camera ;
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μια χαρά είναι τελικά, είμαι 5μιση sοt και έχω ακόμα 35%.Γυρω στο 7αρο είναι το sot, οπότε πάρα πολύ καλά. Όταν λέτε gcam ποια εφαρμογή εννοείται την open camera ;
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Εδώ κατέβασε τις εφαρμογές :

 

-cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.7test.apk*(cstark27, 2018-04-27,*changelog)

 

-cstark27_GCam_5.1.018_24_wide_v3.7test.apk*(cstark27, 2018-04-27,*wide angle,*changelog)

 

Μια για τον κανονικό φακό μια για τον wide.

 

Ωραία αυτονομία! Με το χρήση αν επιτρέπεται και πόσες ώρες εκτός μπριζας;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα την 3.6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερα την v.3.6.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η μέρα με τη νύχτα οι φακοί τους. Οι πίσω μόνο βέβαια.

 

Εντάξει .... επειδή μας διαβάζουν και άτομα που δεν γνωρίζουν ή δεν το ψάχνουν πολύ ή έστω πιστεύουν αυτά που διαβάζουν στα φόρουμς, ας μην γράφουμε υπερβολές φίλε Σταύρο! Μέρα με την νύχτα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Δεν το λέω εγώ, αλλά κοίτα τα εκατοντάδες reviews και τις βαθμολογίες παντού στο web. (Εννοείτε το v30 έχει καλύτερες κάμερες, άλλη σειρά, άλλη κλάση, άλλη τσέπη, άλλη χρονιά .... απλά σχολιάζω καθαρά και μόνο το μέρα με την νύχτα)

Κοίτα μόνο (τυχαία επιλογή), την βαθμολογία από το έγκριτο (το καλύτερο) dxomark!

Lg G6 --->>> 84 --->> https://www.dxomark.com/lg-g6-mobile-review-punchy-pictures/

LGV30 --->>> 82 ---->> https://www.dxomark.com/lg-v30-cameras-good-lifes-good/

 

Φιλικά! :)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει .... επειδή μας διαβάζουν και άτομα που δεν γνωρίζουν ή δεν το ψάχνουν πολύ ή έστω πιστεύουν αυτά που διαβάζουν στα φόρουμς, ας μην γράφουμε υπερβολές φίλε Σταύρο! Μέρα με την νύχτα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Δεν το λέω εγώ, αλλά κοίτα τα εκατοντάδες reviews και τις βαθμολογίες παντού στο web.

Βασικά (τυχαία επιλογή), κοίτα μόνο την βαθμολογία από το έγκριτο (το καλύτερο) dxomark!

Lg G6 --->>> 84 --->> https://www.dxomark.com/lg-g6-mobile-review-punchy-pictures/

LGV30 --->>> 82 ---->> https://www.dxomark.com/lg-v30-cameras-good-lifes-good/

 

Φιλικά! :)

Εντάξει το αποτέλεσμα δεν μπορώ να το κρίνω εφόσον το v30 δεν το έχω δουλέψει. Αλλά οι ΦΑΚΟΙ όπως προείπα είναι όντως η μέρα με τη νύχτα. Το f/1.8 του g6 me to f/1.6 του v30 σαν hardware είναι πραγματικά η μέρα με τη νύχτα. Επίσης ο φακός του v30 είναι φτιαγμένος από τοπ υλικά και πολυ κοντά σε "αρχιτεκτονική" φακού dslr. Στον wide υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη διαφορά στα f/. Γενικά είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές σαν hardware. Μάλλον φταίει το software αν κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η χρήση που έκανα σήμερα, που αυτή τη στιγμή είμαι στο 6.15sot με 20% υπόλοιπο, είναι fb, Instagram, camera, browsing.
Με wifi, 4g?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στη gcam, αργεί να τραβήξει λίγο τη φωτο, σαν να κολλάει σε σχέση με τη μαμά που χτυπάει κατευθείαν;
Μάλλον έχεις το hdr+ ανοιχτό και αργεί στην επεξεργασία της φωτογραφίας. Αυτό που κάνει σχεδόν όλη τη δουλειά δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θελω να μ πειτε τις διαφορες μεταξυ ματε 10 λιτε και g6..ποιο εχει καλυτερη καμερα; καλυτερη αυτονομια μπαταριας; καλυτερη συνδεσιμοτητα δεδομενων και wifi? καλυτερη οθονη; και γενικα καλυτερα features...και φυσικα σχεση ποιοτητα τιμης..
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο, αυτά με τις κάμερες είναι ολίγον για γέλια. Έχω και το S9+ και πραγματικά δεν είναι ΤΟΣΟ πολύ καλύτερο από το G6.

 

Σκεφτόμουν έναν που έλεγε εδώ ότι έβγαζε τη κόρη του βράδυ με το S8+ (νομίζω), κάτι δηλαδή που δεν κάνει η φωτογραφική μου, που συνολικά φακός+φλας φτάνει σχεδόν 4.000ευρώ, και τράβαγα προχθές ένα ανηψάκι μου (με το S9+) που έκανε πατίνι στην πυλωτή (7 το απόγευμα), και οι μισές ήταν για πέταμα! μπορεί να είχε ένα 10% περισσότερες keeper από το G6, αλλά το ένα το πήρα 370, και το άλλο 970. Σίγουρα το S9+ έχει καλύτερες κάμερες (αγοράστηκε ακριβώς για αυτό το σκοπό, και η τιμή δεν ήταν θέμα), ΑΛΛΑ δεν έχει ευρυγώνιο, που είναι σχεδόν το 80% των φωτογραφιών μου από το κινητό, και δεν έχει ΤΟΣΟ πολύ καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας.

 

Η μεγάλη διαφορά θα έρθει όταν οι σένσορες των κινητών θα φτάσουν τη 1 ίντζα. Εκεί θα δούμε μεγάλη διαφορά με την τωρινή γενιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...