Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι του LG G6 μας. Απο σημερα ειμαι μελος και εγω στην παρεα σας παιδια αφου το εχω αγορασει με RED4 απο την CYTA χωρις ΣΕΝΤ αρχικα και με 73ευρω τον μηνα με συμβολαιο φυσικα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Οι πρωτες εντυπωσεις μου παιδια ειναι αριστες και η μπαταρια απο τις 13:00 που γεμισε στο 100% τωρα επεσε μονο 99%.

Για ειδοποιησεις που το λετε και το ξανα λετε ορισμενοι οτι δεν υπαρχει το λαμπακι δεν με πειραζει αυτο εμενα προσωπικα καθως ολα δουλευουν ρολοι.

 

Μπραβο φιλε μου μακαρι να μπορουσα και γω να το παρω τωρα, να το χαρεις σου ευχομαι και να μας πληροφορεις για την πορεια του και ασε τους γκρινιαρηδες του φορουμ να λενε ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ,..,,...:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πιστεύω ότι πολύ γρήγορα θα πέσει κάπου κοντά στο 400αρι και εκεί θα σταθεροποιηθεί για λίγο καιρό, μέχρι να βγάλει κάποιο μοντέλο με τον 835. Αμεσως μετά θα πέσει και άλλο.

Και αυτό, αν πάει καλά απο θέμα αξιοπιστίας. Αλλιως ....

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέτε ότι θελετε. Εδώ το g5 σήμερα έχει 380 μετα απο ενα χρόνο κυκλοφοριας. Δεν έπεσε πότε Κάτω απο 350 κ εσείς λέτε ότι το g6 θα πάει 300 με 350 κ 400.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέτε ότι θελετε. Εδώ το g5 σήμερα έχει 380 μετα απο ενα χρόνο κυκλοφοριας. Δεν έπεσε πότε Κάτω απο 350 κ εσείς λέτε ότι το g6 θα πάει 300 με 350 κ 400.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαλλον παιρνει παραδειγμα λογω του g flex 2

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέτε ότι θελετε. Εδώ το g5 σήμερα έχει 380 μετα απο ενα χρόνο κυκλοφοριας. Δεν έπεσε πότε Κάτω απο 350 κ εσείς λέτε ότι το g6 θα πάει 300 με 350 κ 400.

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ τα γράφω μιας και το g6 έχει τον 821 και είναι βασικά ίδιο σε Specs με το g5. Για αυτό λέω ότι θα έχει μεγάλη πτώση. Θα το δούμε κοντά είμαστε τι τιμές θα έχει σε 6 7 μήνες.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολλές ελλείψεις η LG και από το πουθενά δυστυχώς. Είναι σα να βγάζει μια μέρα η Sony ένα Z6 (λέμε τώρα) και να λέει ότι βγάζει την διαβροχοποίηση μετά από τόσες συσκευές. Μακάρι, όμως, να πέσει γρήγορα η τιμή γιατί είναι πανέμορφο (για μένα πιο όμορφο από το S8)>

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα στο παρεακι του LG G6 μας. Απο σημερα ειμαι μελος και εγω στην παρεα σας παιδια αφου το εχω αγορασει με RED4 απο την CYTA χωρις ΣΕΝΤ αρχικα και με 73ευρω τον μηνα με συμβολαιο φυσικα.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Οι πρωτες εντυπωσεις μου παιδια ειναι αριστες και η μπαταρια απο τις 13:00 που γεμισε στο 100% τωρα επεσε μονο 99%.

Για ειδοποιησεις που το λετε και το ξανα λετε ορισμενοι οτι δεν υπαρχει το λαμπακι δεν με πειραζει αυτο εμενα προσωπικα καθως ολα δουλευουν ρολοι.

Τι έγινε, το σουταρες το S8?
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο

Υπεροχο πραγματικα τηλεφωνο με εκπληκτικο design..Γελαω με αυτους που προσπαθουν να το θαψουν...μολις κατεβει λιγο η τιμη του το τσιμπησα...σε μαυρο χρωμα

Να σαι καλα φιλε μου. Ναι οντος το θαβουν γιατι δεν εχει λαμπακι για τις ειδοποιησεις εμενα δεν με ενοχλει καθολου αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι έγινε, το σουταρες το S8?

Το εχω και το S8 φιλε μ τα χρεισιμοποιηω και τα δυο με την σειρα :)

Εχω χρονο παρα πολυ να τα χαρω και τα δυο. Απλος ειχα την ευκαιρια και ειπα να το παρω και το G6.

Επισης χρεισιμοποιηω οσα βλεπεις στην υπογραφη μου απο κατω τα αλλα τα πουλησα για να βγαλω χρηματα να ξεπληρωσω τις δωσεις μου για το S7 Edge και να βαλω πανω τις δωσεις του S8 + 63ευρω αρχικα για να μου ρχεται 51ευρω τον μηνα και 430ευρω που ηταν οι χρωστουμενες δωσεις του S7 Edge.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και το S8 φιλε μ τα χρεισιμοποιηω και τα δυο με την σειρα :)

Εχω χρονο παρα πολυ να τα χαρω και τα δυο. Απλος ειχα την ευκαιρια και ειπα να το παρω και το G6.

 

E τότε είσαι ο άνθρωπός μας! Σε ευχαριστούμε εκ των προτέρων για το mini συγκριτικό side by side των δύο συσκευών που θα μας προσφέρεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως μπροστα οπτικα δε μοιαζει με το g2? αυτο με τρελαινει.:):):):):):):)

ομορφο κινητο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε, το σουταρες το S8?

 

Πανέμορφο μου αρέσει πιό πολύ από το s8 τον μόνο ενδιασμο πού έχω μήπως η οθόνη του έχει εκείνα τα ξεπλημενα χρώματα του g5 σίγουρα σε απόδοση χρωμάτων δέ φτάνει το s8

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου. Ναι οντος το θαβουν γιατι δεν εχει λαμπακι για τις ειδοποιησεις εμενα δεν με ενοχλει καθολου αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχω και το S8 φιλε μ τα χρεισιμοποιηω και τα δυο με την σειρα :)

Εχω χρονο παρα πολυ να τα χαρω και τα δυο. Απλος ειχα την ευκαιρια και ειπα να το παρω και το G6.

Επισης χρεισιμοποιηω οσα βλεπεις στην υπογραφη μου απο κατω τα αλλα τα πουλησα για να βγαλω χρηματα να ξεπληρωσω τις δωσεις μου για το S7 Edge και να βαλω πανω τις δωσεις του S8 + 63ευρω αρχικα για να μου ρχεται 51ευρω τον μηνα και 430ευρω που ηταν οι χρωστουμενες δωσεις του S7 Edge.

 

 

θέλω να μας κάνεις μια συγκρίσει για της κάμερας του LG g6 και του s8 αφού τα έχεις και τα δύο?????

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μας κάνεις μια συγκρίσει για της κάμερας του LG g6 και του s8 αφού τα έχεις και τα δύο?????

Καλημερα φιλε μου και καλη Κυριακη να εχεις επισης θα κανω απλος πρωτα θελω αυτες τις μερες αυτο τον μηνα να γεμισω το αλμπουμ μ με φωτογραφιες απο το S8 μου στο fb μου και μετα θα παρω και θα βγαλω τις πρωτες και με το LG G6 και μετα θα τα χρεισιμοποιηω και τα δυο. Ομως το LG G6 ειναι με διπλη καμερα και επισης επεκτηνει την αναλυση οταν τραβιεται η φωτογραφια κατα πλατος η διπλη καμερα. Σε αντιθεση με το S8 που αυτο βγαζει μονο οπου βαλεις τον φακο δηλαδη δεν επεκτηνει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω: Χωρίς Notification Led αν έχεις κλειστό το AOD και φορτίζεις δεν έχεις την παραμικρή ένδειξη ότι ολοκληρώθηκε η φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω: Χωρίς Notification Led αν έχεις κλειστό το AOD και φορτίζεις δεν έχεις την παραμικρή ένδειξη ότι ολοκληρώθηκε η φόρτιση?

Καλά κατάλαβες, Θα ανοίγεις οθόνη για να βλέπεις :p

Πανμεγιστη βλακεια της LG πραγματικά...

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες, Θα ανοίγεις οθόνη για να βλέπεις :p

Πανμεγιστη βλακεια της LG πραγματικά...

 

Α καλααααά.... Μιλάμε πάμε πολυυύ πίσω σε άλλες εποχές....

Link to comment
Share on other sites

Ότι να'ναι, επιστροφή σε άλλες εποχές... ευτυχως θα εξοικονομησουν πολλά λεφτά απο τη μη χρηση ενος led!!!

 

Και θα ρωτησω για μια ακομα φορα.... τα κινητα που σχεδιαζουν τα χρησιμοποιούν ποτέ;;;

και αφου τα χρησιμοποιουν μετά τι λένε;;

"τι ωραία!!! δε ξερουμε ποτε φορτισε το κινητό!!! και θα ανοιγουμε ανα πεντε λεπτά την οθονη να δουμε αν μας ηρθε sms, mail, κληση ή οτιδηποτε!!!! ουαου!!! θα το λατρεψουν ολοι αυτο το feature!!"

 

υποτιθεται "ναυαρχίδα".... μαζί με το led λείπει και ένα γιώτα μετά το δέλτα

δυστυχώς όσο κ αν μαρεσει κ το περιμενα... απομακρυνομαι

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όσο κ αν μαρεσει κ το περιμενα... απομακρυνομαι

 

+1... Και προσανατολίζομαι πλέον προς το δίδυμο των S8. Με λίγα λόγια το G6 που είναι ο βασικός ανταγωνιστής του S8 έκανε τα αδύνατα δυνατά για να αυξήσει τις πωλήσεις του... S8....

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. το λεντ περιμένετε να δείτε για να ξέρετε πως πάει η φόρτιση? Δεν το ανοίγετε για να δείτε σε τι ποσοστό έχει φορτίσει την Χ στιγμή?

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. το λεντ περιμένετε να δείτε για να ξέρετε πως πάει η φόρτιση? Δεν το ανοίγετε για να δείτε σε τι ποσοστό έχει φορτίσει την Χ στιγμή?
Εγώ προσωπικά εξυπηρετουμε πάρα πολύ από το LED για όλες τις ειδοποιήσεις.. κυριως στη δουλεια (αλλα και στο σπιτι) το εχω μόνο στη δονηση για να μην με ενοχλει, και έτσι είναι εύκολο να χασω ενα mail, sms, κληση, viber, messenger, FB κτλ... ενω με το led μολις δω το κινητο ξερω οτι κατι ηρθε.. βρίσκω εξαιρετικά βαρετό (μη σου πω και επικινδυνο αν οδηγώ) να ανοίγω το κινητο κάθε λίγο και λιγακι για να δω αν ήρθε κάτι ή αν φόρτισε... δεν έχω (και δεν θελω να έχω) τα μάτια μου διαρκώς πάνω στο κινητό! υποτιθεται μιλαμε για SMARTphones!

 

σχετικά με το ποσοστό φόρτισης που αναφερεις.. καταρχάς το LED ουτως η αλλως ποτε δεν ενημερώνει για ποσοστό αλλά μόνο για ολοκλήρωση της διαδικασίας.. αλλά γιατί να πρέπει να ξέρουμε σε τι ποσοστό είναι κάθε στιγμή που φορτίζει; όσο θέλει ας είναι, όταν το χρειαστω θα το παρω κ θα φύγω και ας ειναι στο 40%... απλα όταν ολοκληρωθεί θέλω να το ξερω για να μην το αφήνω αλλο πανω στον φορτιστή και να το έχω δίπλα μου να το χρησιμοποιησω κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά εξυπηρετουμε πάρα πολύ από το LED για όλες τις ειδοποιήσεις.. κυριως στη δουλεια .... δεν έχω (και δεν θελω να έχω) τα μάτια μου διαρκώς πάνω στο κινητό! υποτιθεται μιλαμε για SMARTphones!

 

σχετικά με το ποσοστό φόρτισης που αναφερεις.. καταρχάς το LED ουτως η αλλως ποτε δεν ενημερώνει για ποσοστό αλλά μόνο για ολοκλήρωση της διαδικασίας.. αλλά γιατί να πρέπει να ξέρουμε σε τι ποσοστό είναι κάθε στιγμή που φορτίζει; όσο θέλει ας είναι, όταν το χρειαστω θα το παρω κ θα φύγω και ας ειναι στο 40%... απλα όταν ολοκληρωθεί θέλω να το ξερω για να μην το αφήνω αλλο πανω στον φορτιστή και να το έχω δίπλα μου να το χρησιμοποιησω κτλ

 

Α γεια σου. Με κάλυψες απόλυτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες, Θα ανοίγεις οθόνη για να βλέπεις :p

Πανμεγιστη βλακεια της LG πραγματικά...

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

tι λετε μωρε δε το βλεπεις στην οθονη στο ''παντα ενεργο''?την ιδια δουλεια κατα καποιο τροπο κανει με το λαμπακι,.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλ. το λεντ περιμένετε να δείτε για να ξέρετε πως πάει η φόρτιση? Δεν το ανοίγετε για να δείτε σε τι ποσοστό έχει φορτίσει την Χ στιγμή?

 

Δεν είναι μόνο η φόρτιση, το notification led εξυπηρετεί πολλούς σκοπούς σε μια συσκευή και για κάποιους (τους περισσότερους προφανώς) είναι αρκετά σημαντικό. Όπως και να το κάνεις, η έλλειψή του είναι σοβαρό μειονέκτημα αντικειμενικά ανεξαρτήτως του αν υπάρχουν και κάποιοι που δεν ενδιαφέρονται τόσο...

 

tι λετε μωρε δε το βλεπεις στην οθονη στο ''παντα ενεργο''?την ιδια δουλεια κατα καποιο τροπο κανει με το λαμπακι,.:)

 

Δεν χρησιμοποιούν όλοι το always on για διάφορους λόγους (αποφυγή image retention, κατανάλωση μπαταρίας κτλ).

 

Εξάλλου και άλλες συσκευές έχουν always on display αλλά δεν έχουν αφαιρέσει το notification led.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βγάζουν βγάζουν....(ραδιόφωνο,ir,κτλ)άντε να δούμε τι θα μείνει στο τέλος

κάτι έχει πιάσει όλες τις εταιρίες καί αφαιρούν πραγματακια...

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...