Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτα μεγάλη πτώση, για κάνε του ένα τσεκάρισμα πρώτα με καμιά ύποπτη εφαρμογή από κάποιο update που πιθανόν πήρε ή κάποιον συγχρονισμό... απλά η γνώμη μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκλεισα εχθές το κινητό με την μπαταρία του στο 30%, με σκοπό να το φορτίσω σήμερα το πρωί. Όταν ξύπνησα και το άνοιξα, η μπαταρία ήταν στο 3%. Μάλλον πάει η μπαταρία...

Οπότε, τί προτείνετε για κάποιον που είναι στην Θεσσαλονίκη; Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή μπαταρίας στην Θεσσαλονίκη ή να μην το διακινδυνεύσω και να το στείλω στην Procordia; Πόσο είπαμε ότι κοστίζει η αλλαγή;

Ενημερωτικά, το κινητό το έχω ενάμιση χρόνο και το φόρτιζα ευλαβικά, το έβαζα για φόρτιση γύρω στο 30 και το έβγαζα στο 80. Τζάμπα οι συμβουλές των ειδικών, τζάμπα και ο ψυχαναγκασμός!..

 

τα εχουμε πει αυτα, ειναι μπουρδες, με την εννοια οχι οτι δεν ισχυουν, αλλα ειναι βλακεια να εχεις μια μπαταρια που ετσι και αλλιως ειναι μικρη σε αποδοση, και να δουλευεις τη μιση απο αυτη. Ερωτηση, εβαζες το δικο του φορτιστη? ισως να φταιει και η γρηγορη φορτιση..

Κατα τα αλλα εγω θα εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων κλπ μην τυχον ειναι θεμα λογισμικου, αν και μαλλον φταιει η μπαταρια καθαρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα μεγάλη πτώση, για κάνε του ένα τσεκάρισμα πρώτα με καμιά ύποπτη εφαρμογή από κάποιο update που πιθανόν πήρε ή κάποιον συγχρονισμό... απλά η γνώμη μου...

 

Η αλήθεια είναι ότι πριν τρεις ημέρες που μου συνέβη κάτι αντίστοιχο, είδα το viber να έχει τεράστια κατανάλωση, γύρω στο 30%. Εννοείται ότι θα το παρακολουθήσω μερικές ημέρες πριν κάνω οτιδήποτε.

 

τα εχουμε πει αυτα, ειναι μπουρδες, με την εννοια οχι οτι δεν ισχυουν, αλλα ειναι βλακεια να εχεις μια μπαταρια που ετσι και αλλιως ειναι μικρη σε αποδοση, και να δουλευεις τη μιση απο αυτη. Ερωτηση, εβαζες το δικο του φορτιστη? ισως να φταιει και η γρηγορη φορτιση..

Κατα τα αλλα εγω θα εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων κλπ μην τυχον ειναι θεμα λογισμικου, αν και μαλλον φταιει η μπαταρια καθαρα.

 

Η μισή μπαταρία μου αρκούσε εύκολα για μία ημέρα, στις χειρότερες ημέρες να ξόδευα λίγο παραπάνω. Για αυτό και εφάρμοζα αυτό το στυλ φόρτισης, αν δεν μου έφτανε η μπαταρία, φυσικά δεν θα το έκανα. Φορτιστή δεν χρησιμοποιούσα καν τον δικό του, έναν μικρό του 1Α χρησιμοποιούσα.

Η πλάκα είναι ότι είτε έβαζα τον δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο (μου έγραφε κιόλας quick charging) είτε άλλο καλώδιο και τον μικρό φορτιστή, η εκτίμηση που έκανε το κινητό για την πλήρη φόρτιση ήταν η ίδια, πάντα γύρω στη μιάμιση ώρα. Τρέλες.

Θα δοκιμάσω και μία επαναφορά εργοστασιακών εννοείται, τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει να έχω κάνει ποτέ, ούτε καν όταν πέρασα την Oreo!..

Γενικά πάντως, η Procordia είναι η μόνη επιλογή ή, ας πούμε, και ο Γερμανός είναι αξιόπιστος;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πριν τρεις ημέρες που μου συνέβη κάτι αντίστοιχο, είδα το viber να έχει τεράστια κατανάλωση, γύρω στο 30%. Εννοείται ότι θα το παρακολουθήσω μερικές ημέρες πριν κάνω οτιδήποτε.

 

 

 

Η μισή μπαταρία μου αρκούσε εύκολα για μία ημέρα, στις χειρότερες ημέρες να ξόδευα λίγο παραπάνω. Για αυτό και εφάρμοζα αυτό το στυλ φόρτισης, αν δεν μου έφτανε η μπαταρία, φυσικά δεν θα το έκανα. Φορτιστή δεν χρησιμοποιούσα καν τον δικό του, έναν μικρό του 1Α χρησιμοποιούσα.

Η πλάκα είναι ότι είτε έβαζα τον δικό του φορτιστή και το δικό του καλώδιο (μου έγραφε κιόλας quick charging) είτε άλλο καλώδιο και τον μικρό φορτιστή, η εκτίμηση που έκανε το κινητό για την πλήρη φόρτιση ήταν η ίδια, πάντα γύρω στη μιάμιση ώρα. Τρέλες.

Θα δοκιμάσω και μία επαναφορά εργοστασιακών εννοείται, τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει να έχω κάνει ποτέ, ούτε καν όταν πέρασα την Oreo!..

Γενικά πάντως, η Procordia είναι η μόνη επιλογή ή, ας πούμε, και ο Γερμανός είναι αξιόπιστος;

 

στην procordia θα σου ελεγα καλυτερα..και ο γερμανος εκει θα το στειλει λογικα αρα θα χασεις τσαμπα μερες..

Οσο για αυτα που λες, φαινονται οντως περιεργα. κανε μια επαναφορα και μετα σερβις αν κανει τα ιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξίζει λέτε η μετάβαση σε g7 ή v30;

 

Επειδή έχει γίνει η ίδια ερώτηση και πιο πριν... κατά γενική ομολογία ναι αξίζει, εξαρτάται βέβαια και εσύ τις παραπάνω ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει λέτε η μετάβαση σε g7 ή v30;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μένα αξίζει σε v30, αλλιώς πας σε κάτι άλλο, πχ s9+..

To g7 όπως έχουμε πει πολλές φορές έχει πολύ μικρότερο wide, lcd οθόνη, ίδια ram και μικρή μπαταρία αλλά θα δεις μεν βελτίωση αλλά όχι να αξίζει τα λεφτά της. Αντίθετα το v30 τα αξίζει πιο πολύ λόγω oled οθόνης, μεγαλύτερης μπαταρίας και πιο wide κάμερας

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αξίζει σε v30, αλλιώς πας σε κάτι άλλο, πχ s9+..

 

To g7 όπως έχουμε πει πολλές φορές έχει πολύ μικρότερο wide, lcd οθόνη, ίδια ram και μικρή μπαταρία αλλά θα δεις μεν βελτίωση αλλά όχι να αξίζει τα λεφτά της. Αντίθετα το v30 τα αξίζει πιο πολύ λόγω oled οθόνης, μεγαλύτερης μπαταρίας και πιο wide κάμερας

Καλά το s9 το λιμπιζομαι, αλλά χωρίς ράδιο δεν παίρνω συσκευή, για αυτό γυροφερνω στην LG.Το v30 έχει ράδιο, σωστά;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά το s9 το λιμπιζομαι, αλλά χωρίς ράδιο δεν παίρνω συσκευή, για αυτό γυροφερνω στην LG.Το v30 έχει ράδιο, σωστά;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχει. Τότε το v30 είναι καλύτερη επιλογή από το g7.. Ιδανικά θα ήταν το v35 αλλά δεν υπάρχει Ευρώπη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..ωραιος ο stelios67!!με σωσες φιλε..το κολπο ηταν οταν κανεις restart να περιμενεις καποια δευτερολεπτα πριν δωσεισ το pin..ετσι δεν προλαβαινει να ανοιξει τα δεδομενα κ τα ξανακλεινει..τυχαια το εκανα κ επιασε..σε ευχαριστω πολυ φιλε για το ενδιαφερον που εδειξες στο θεμα μ..να σαι καλα καλη σ μερα..
Link to comment
Share on other sites

Καλά το s9 το λιμπιζομαι, αλλά χωρίς ράδιο δεν παίρνω συσκευή, για αυτό γυροφερνω στην LG.Το v30 έχει ράδιο, σωστά;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφου σε ενδιαφερει τοσο πολυ το ραδιο που οι αλλες ναυαρχιδες δεν προσφερουν,για ποιο λογο ακριβως ρωτας αν αξιζει η μεταβαση απο G6 σε G7/V30?Αλλες επιλογες δεν εχεις ουτως ή αλλως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρουμε την Pie μέσα στο καλοκαίρι ενημέρωσε η LG!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα για τα περι update ειναι τελειωμενη φαση.Η LG δυστηχως ειναι η χειροτερη εταιρεια(απο τις πιο μεγαλες/εμπορικες)στο κομματι αυτο.

Τα σχολια απο κατω νομιζω τα λενε ολα

https://www.androidpolice.com/2019/01/17/lg-announces-pie-update-schedule-for-south-korea-v35-and-v40-are-up-next/

Επισης στο G7 με καρτες cosmote αναφερθηκαν κρουσματα με Bootloops που δεν ξερω αν εχουν λυθει....

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο G7 με καρτες cosmote αναφερθηκαν κρουσματα με Bootloops που δεν ξερω αν εχουν λυθει....

 

με καρτα κοσμοτε το δουλευω και δεν μου εχει κανει το παραμικρο προβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

σερνεται ενα που εχω στησει , καμμια καλη ευρωπαικη official rom που να πηγαινει καλα εχουμε? φοραει VDI τωρα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

σερνεται ενα που εχω στησει , καμμια καλη ευρωπαικη official rom που να πηγαινει καλα εχουμε? φοραει VDI τωρα
Τι εννοείς official rom?

Μια χαρά λειτουργεί με τη μαμά rom της LG. Και τα Ελληνικά επίσης παίζουν μια χαρά.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι ειναι για vodafone ιταλιας, ετσι ειδα στο γνωστο site. Λεω να βαλω καμμια καθαρη unbranded μηπως και παρει τα πανω του. Υπαρχει ελληνικη official ρομ για τη συσκευη? δεν βλεπω Ελλαδα στα firmware
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα η συσκευή. Όλοι έχουμε συσκευές από άλλες χώρες.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η συσκευή από το serial number της φαινόταν να είναι Vodafone Ισπανίας. Αυτό δεν φαίνεται πουθενά όμως. Ούτε εφαρμογές της Vodafone έχει φυτευτές. Ειδικά μετά το upgrade σε 8, το κινητό φαίνεται unbranded. Και όλα τα Ελληνικά παίζουν μια χαρά.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν θα ηθελα να σχολιάσω για τα update της lg καθως ξέρουμε οτι αυτο το κομμάτι μαζι με το μαρκετινγκ της (ελλαδα τουλάχιστον) δεν υπάρχει. Θα ηθελα να ρωτήσω τι μπορω να κανω για παραπάνω σοτ? Με βγαζει τι κινητο χωρις ιδιαίτερη χρηση 3.50 ωρες χωρις παιχνιδια με λιγο 4γ μεσα Στην ημερα χωρις γπσ και τα λοιπά με απλη ουσιαστικά χρήση. Ισως να φταιει η 8.1 δεν ηταν ετκσι παντως το σοτ μου εβγαζε 4+ ωρες εύκολα. Εκανα και factory reset τιποτα. Btw φιλος με 1+5t βγαζει 6 7 ωρες μπορει και 8 σοτ
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ τα ίδια και σε μένα, ενώ στην αρχή που το πήρα είχα κάτι sot 5ωρα, μετά την αναβάθμιση έπεσα ακριβώς στον χρόνο που περιγράφεις και δυστυχώς όσο πέρναγε ο καιρός βάραινε παραπάνω και έφτασα ακόμα και κάτω από 3 ώρες. Πήρα το mate 10 pro και είδα άσπρες μέρες με 6ωρα πλέον sot βαριάς χρήσης. Πούλα το και πάρε το V30 που είναι κομπλέ στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα η συσκευή. Όλοι έχουμε συσκευές από άλλες χώρες.

 

το έφερνε το Πλαίσιο στα 749 απ οτι θυμάμαι, αρα έχει γίνει επίσημη εισαγωγή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έβγαζε 4 με 4 μισή ώρες, άλλαξα την ανάλυση σε 1080 και ανέβηκε στις 5 μισή ώρες συν, έχω δει μέχρι και 6 ώρες και 40 λεπτά. Για το πώς αλλάζει η ανάλυση δίνω λινκ πιο πάνω, απλά δεν θα δουλεύει το AOD.

 

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έφερνε το Πλαίσιο στα 749 απ οτι θυμάμαι, αρα έχει γίνει επίσημη εισαγωγή
Δυστυχως το κινητο δεν ηρθε ποτε επισημα στην Ελλαδα! Ειχα παρει την LG Hellas για να την ρωτησω αν θα εχει κανονικα υποστήριξη service και μου ειπε αρκει να ειναι ευρωπαϊκό! Το τελευταιο που ηρθε επισημα αν δεν κανω λαθος ειναι το G5!

 

Sent from my LG G6 using Tapatalk

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...