Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου εκανα ολα τα update μια χαρα, διαπιστωνω ενα προβλημα με το LG6. Οτι και microsd και να βαζω, δεν την βλεπει με τιποτα.

 

Καμια ιδεα ;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου εκανα ολα τα update μια χαρα, διαπιστωνω ενα προβλημα με το LG6. Οτι και microsd και να βαζω, δεν την βλεπει με τιποτα.

 

Καμια ιδεα ;

 

Ευχαριστω.

 

1ον, Έχεις βάλει και άλλες κάρτες, και δεν της ''βλέπει'' ?

2ον. Κανε την κάρτα (στο PC) format fat32

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

1ον, Έχεις βάλει και άλλες κάρτες, και δεν της ''βλέπει'' ?

2ον. Κανε την κάρτα (στο PC) format fat32

 

Εβαλα της κοπελας την καρτα (καινουργια) δεν υπαρχει πουθενα στο Storage (ουτε καμια επιλογη σχετικη, σαν να μην υπαρχει). Και την δικια μου απο το κινητο και επισης τιποτα.

 

Το 2 θα το δοκιμασω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα της κοπελας την καρτα (καινουργια) δεν υπαρχει πουθενα στο Storage (ουτε καμια επιλογη σχετικη, σαν να μην υπαρχει). Και την δικια μου απο το κινητο και επισης τιποτα.

 

Το 2 θα το δοκιμασω.

 

Ευχαριστω.

Σου το είπα και στο π.μ έχει πρόβλημα το sim sd reader

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελευταία δεν μου βγάζει ειδοποίηση αναπάντητης κλήσης.

Ψάχνω στα settings και δεν μπορώ να βρω κάτι.

Για ρίξτε καμία ιδέα..

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά τελευταία δεν μου βγάζει ειδοποίηση αναπάντητης κλήσης.

Ψάχνω στα settings και δεν μπορώ να βρω κάτι.

Για ρίξτε καμία ιδέα..

Ευχαριστώ

Άκυρο... Είχε γίνει μια βλακεία στα notifications των επαφών.

Εγώ έψαχνα στο τηλέφωνο.

Το τηλέφωνο είναι μέρος της εφαρμογής contacts στο (αχαρακτήριστο) Android skin της LG...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το κινητό έχει τόσο κακό gaming performance? Ενώ γενικά είναι πολύ σπιντάτο κινητό στα παιχνίδια δεν τραβάει... Βλέπω δηλαδή το S6 ενός φίλου να τα πάει καλύτερα που δεν βγάζει νόημα αν συγκρίνει κάνεις το hardware

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ! θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αντιμετωπισει ποτε προβλημα με την καμερα να μην σωζει τις φωτογραφιες ! ειμαι δυο μερες που παλευω τα παντα και το κινητο αρνειτε να αποθηκευσει οτι φωτογραφια βγαζω. στα υπολοιπα δουλευει κανονικα... download photo and save-capture-viber cam και οτι αλλο εχει να κανει με αποθηκευση στην καρτα. η μονη λυση που βρηκα ειναι οτι οταν επιλεξω αποθηκευση στην συσκευη λειτουργει κομπλε...

καμια ιδεα η λυση?

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ! θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αντιμετωπισει ποτε προβλημα με την καμερα να μην σωζει τις φωτογραφιες ! ειμαι δυο μερες που παλευω τα παντα και το κινητο αρνειτε να αποθηκευσει οτι φωτογραφια βγαζω. στα υπολοιπα δουλευει κανονικα... download photo and save-capture-viber cam και οτι αλλο εχει να κανει με αποθηκευση στην καρτα. η μονη λυση που βρηκα ειναι οτι οταν επιλεξω αποθηκευση στην συσκευη λειτουργει κομπλε...

καμια ιδεα η λυση?

 

Το είχα πάθει και εγώ......έκανα την κάρτα FAT32 την έβαλα και έκανα επανεκκίνηση, και την διάβαζε μετά...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες και εδώ στην παρέα σας...το κινητό είναι άψογο, μετά το νοτε4 που είχα για καιρό έπαθα πλάκα. Έκανα όλα τα updates και όλα οκ.

Μια δύο ερωτήσεις, άλλο update θα πάρει; το όριο είναι αδιάβροχο το δοκίμασε κανείς;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το όριο είναι αδιάβροχο το δοκίμασε κανείς;

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά... αδιαβροχοποίηση υπάρχει για την κακιά στιγμή, όχι για να παίζει κάποιος με τα νερά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται :) απλά ρωτάω γιατί είχα ακούσει ότι κάποιες συσκευές που το διαφήμιζαν, τελικά δεν ήταν και τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί το κινητό έχει τόσο κακό gaming performance? Ενώ γενικά είναι πολύ σπιντάτο κινητό στα παιχνίδια δεν τραβάει... Βλέπω δηλαδή το S6 ενός φίλου να τα πάει καλύτερα που δεν βγάζει νόημα αν συγκρίνει κάνεις το hardware

 

Εχει αναφερθει και στο θεμα του v30 και μαλλον οπως φαινεται οφειλεται στο σκιν της lg ή σε κακο optimization στο κομματι αυτο γιατι το ιδιο θεμα εχει και το g7.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει και στο θεμα του v30 και μαλλον οπως φαινεται οφειλεται στο σκιν της lg ή σε κακο optimization στο κομματι αυτο γιατι το ιδιο θεμα εχει και το g7.
Καλα μιλαμε εισαι παντού σε ολο το φορουμ εχεις αποψη για ολα. Μπραβο αδερφε

 

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει και στο θεμα του v30 και μαλλον οπως φαινεται οφειλεται στο σκιν της lg ή σε κακο optimization στο κομματι αυτο γιατι το ιδιο θεμα εχει και το g7.

 

Άρα ελπίζουμε σε βελτίωση με το P αν και όποτε το πάρει.

LG Optimus L3--> Galaxy S III mini-->LG G3s-->LG G Flex 2-->LG G6—>LG G7 -->1+ 8-->Pixel 6 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το LG G6, βάζω να φορτίσω το κινητό και βγάζει ότι βρήκε υγρασία και μπλα μπλα μπλα... το κινητό είναι στεγνό 101%, δεν έχει βουτηχτή πότε μα πότε στο νερό. Λογισμικό δεν είναι, πέρασα από Android 8 σε Android 7 δεν άλλαξε τίποτα...

Το κινητό είναι ενός χρόνου (τσέκαρα με το IEMI) δεν βρίσκω την εγγύηση, την χρίζομαι οπωσδήποτε για να το στείλω procordia για να γίνει η επισκευή δωρεάν?

Plan B: Αν δεν γίνεται το πρώτο πόσο θα κοστίσει σε ένα service να αλλάξουν το port type C είδα έχει τιμή το port στα 15 ευρό.

 

Άπυρα ευχαριστώ :):) .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται :) απλά ρωτάω γιατί είχα ακούσει ότι κάποιες συσκευές που το διαφήμιζαν, τελικά δεν ήταν και τόσο.

 

Εγώ το έπλυνα κάτω απο την βρύση όταν ήταν σχετικά καινούριο. Όμως εντάξει γενικά η αδιαβροχοποίηση σου δίνει μια αίσθηση ασφάλειας για την κακιά ώρα και νιώθεις ασφάλεια να το πιάνεις με βρεγμένα χέρια, ή όταν ψιλοβρέχει κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το LG G6, βάζω να φορτίσω το κινητό και βγάζει ότι βρήκε υγρασία και μπλα μπλα μπλα... το κινητό είναι στεγνό 101%, δεν έχει βουτηχτή πότε μα πότε στο νερό. Λογισμικό δεν είναι, πέρασα από Android 8 σε Android 7 δεν άλλαξε τίποτα...

Το κινητό είναι ενός χρόνου (τσέκαρα με το IEMI) δεν βρίσκω την εγγύηση, την χρίζομαι οπωσδήποτε για να το στείλω procordia για να γίνει η επισκευή δωρεάν?

Plan B: Αν δεν γίνεται το πρώτο πόσο θα κοστίσει σε ένα service να αλλάξουν το port type C είδα έχει τιμή το port στα 15 ευρό.

 

Άπυρα ευχαριστώ :):) .

Δε χρειαζεται πανικος φιλε μου. Δοκιμασε με αλλο καλωδιο για αρχη αλλιως υπαρχει και το service. :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται πανικος φιλε μου. Δοκιμασε με αλλο καλωδιο για αρχη αλλιως υπαρχει και το service. :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα όσα βρήκα στο ίντερνετ άλλα τίποτα, πήγα και πήρα το γνήσιο καλώδιο άλλα ούτε αυτό βοήθησε...

Link to comment
Share on other sites

Να αποτυπώσω και εγώ με την σειρά μου για εκείνους που ασχολούνται με το mobile shooting ,και συγκεκριμένα στο g6.

Μόλις προσφατα το άλλαξα το κινητό και με την βοήθεια των forum δοκίμασα συμβουλές για το manual και βέβαια είπα να δοκιμάσω την κάμερα του cstark.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τόσο μεγάλη δίαφορα ώστε να πηγαίναμε στο v30

 

 

 

Υ.Γ. Το όνομα μου θα παραμείνει ως έχει γιατί ακόμα είμαι συναισθηματικά δεμένος με το 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ. Το όνομα μου θα παραμείνει ως έχει γιατί ακόμα είμαι συναισθηματικά δεμένος με το 2

 

Και να ήθελες... αυτό δεν αλλάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να ήθελες... αυτό δεν αλλάζει.

Ισχύει έχεις δίκιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης που θα μου προτείνατε να ανεβάσω κάπου τις φωτο ώστε να δείτε όλοι; μιας και δν μπορώ κατευθείαν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει όλα όσα βρήκα στο ίντερνετ άλλα τίποτα, πήγα και πήρα το γνήσιο καλώδιο άλλα ούτε αυτό βοήθησε...

 

Πάρε μια μπατονέτα και καθάρισε απαλά την υποδοχή. Αν δεν χωράει, πάρει ένα κομματάκι @@χαρτο, κάνε τόσο μικρό και μυτερό που να χωράει στην υποδοχή και τρίψε καλά! Το τελευταίο το έκανα σε G6 φίλου μου που είχε απελπιστεί με το ίδιο ακριβώς θέμα και έφτιαξε μόνιμα. Πριν κάνα 3μηνο έγινε και από τότε δεν του έβγαλε ξανά το μήνυμα. Δοκίμασέ το πριν το στείλεις στο service. Επίσης φύσα το δυνατά με το στόμα σου, αρκεί να μην είσαι σαλιάρης και το κάνεις χειρότερα. :p

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια μπατονέτα και καθάρισε απαλά την υποδοχή. Αν δεν χωράει, πάρει ένα κομματάκι @@χαρτο, κάνε τόσο μικρό και μυτερό που να χωράει στην υποδοχή και τρίψε καλά! Το τελευταίο το έκανα σε G6 φίλου μου που είχε απελπιστεί με το ίδιο ακριβώς θέμα και έφτιαξε μόνιμα. Πριν κάνα 3μηνο έγινε και από τότε δεν του έβγαλε ξανά το μήνυμα. Δοκίμασέ το πριν το στείλεις στο service. Επίσης φύσα το δυνατά με το στόμα σου, αρκεί να μην είσαι σαλιάρης και το κάνεις χειρότερα. :p

 

hahahahah αρκεί να μην είμαι σαλιάρης :lol::lol::lol:

 

Τα έχω κάνει με οινόπνευμα καλά και προσεκτικά δύστυχος τίποτα

Θα πάω Δευτέρα Procordia δεν έχω άλλοι επιλογή :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...