Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με συγχωρεις αλλα αυτα εκτος απο την μπαταρια δεν εχουν κανενα αλλο χαρακτηριστικο.

Οποτε δεν τα λαμβανω υποψην μου.

 

Οταν μιλαω για κινητα εννοω για high end συσκευες.

με δυνατους επεξεργαστες ,μεγαλες αναλυσεις σε οθονες και καλες καμερες.

 

Εχεις δικιο εγραψα πιο πολυ λογω φωτεινοτητας των συγκεκριμενων στον ηλιο αλλα hi end κινητο στην κατηγορια του απο τα προαναφερομενα σε ψιλη αναλυση οθονης καλες καμερες και επεξεργαστικη ισχυ αλλα αλλο λειτουργικο ειναι το 950 xl.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά :)μια μικρή παρέμβαση, στο V20 η φωτεινότητα αυτές τις μέρες με την έντονη ηλιοφάνεια στο 100% σε εξωτερικούς χώρους με δυσκόλεψε, η μπαταρία σαφώς καλύτερη του προκατόχου, το G6 έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά πιστεύω πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα θα είναι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και πριν... Το iphone 6s plus, Samy 7 edge και redmi note 4 που είχα το τελευταιο χρόνο, είχαν καλύτερη μπαταρία με τις ίδιες ρυθμίσεις περίπου.

 

Το g6 είναι στα επίπεδα των iPhone 6s kai 7 kai Samy 7 που επίσης είχα., σε μπαταρία πάντα.

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

φοβερο σημα .....

μονο τα Huawei εχουν καλυτερο...

ανωτερο σημα και απο το 10 μου.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ξεπλυμενα χρωματα δηλ...η μιση του οθονη εχει λιγο κοκκινο,ποιο ασπρο η αλλη μιση;εγω το θεωρω πολυ καλο τηλεφωνο και σε καμερα no1 και οχι το dxo mark που εβαλε πρωτο το htc u11!το εβλεπα σε κατι βιντεο με το s8 plus σε καμερα και τα χρωματα του ηταν εντυπωσιακα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ξεπλυμενα χρωματα δηλ...η μιση του οθονη εχει λιγο κοκκινο,ποιο ασπρο η αλλη μιση;εγω το θεωρω πολυ καλο τηλεφωνο και σε καμερα no1 και οχι το dxo mark που εβαλε πρωτο το htc u11!το εβλεπα σε κατι βιντεο με το s8 plus σε καμερα και τα χρωματα του ηταν εντυπωσιακα!

 

δεν ειπα οτι δεν εχει ομοιομορφο display η οτι δεν ειναι ποιοτικο,απλα τα SLCD5 της HTC στο U Ultra πχ ειναι ανωτερο,οχι ομως οτι το G6 εχει ασχημη οθονη,προς Θεου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για τις δυο καλυτερες καμερες.αλλα το g6 δειχνει κατι παραπανω βλεπω φετος!απο το 12:00 και μετα τα σχολια δικα σας!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε ξεπλυμενα χρωματα δηλ...η μιση του οθονη εχει λιγο κοκκινο,ποιο ασπρο η αλλη μιση;εγω το θεωρω πολυ καλο τηλεφωνο και σε καμερα no1 και οχι το dxo mark που εβαλε πρωτο το htc u11!το εβλεπα σε κατι βιντεο με το s8 plus σε καμερα και τα χρωματα του ηταν εντυπωσιακα!

Απλά η οθόνη του g6,δεν έχει έντονα χρώματα.

Θα μπορούσαν να έχουν βάλει κάτι καλύτερό,στο θέμα οθόνης πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά η οθόνη του g6,δεν έχει έντονα χρώματα.

Θα μπορούσαν να έχουν βάλει κάτι καλύτερό,στο θέμα οθόνης πάντα.

 

Τυπική LG σε όλες τις συσκευές της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ, impulse αγορά εντελώς, μπήκα στο B&H για να αγοράσω το echo dot και τσουπ, νασου το G6 στα $600 και δώρο το νέο το ρολόϊ της LG.. Δε το έχω σεταρει ακόμα, σήμερα το βράδυ λογικά θα το ξεκινήσω.. Για να δούμε..

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εντυπώσεις κ για το ρολόι... Αν κ θα είμαστε off topic...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για τις δυο καλυτερες καμερες.αλλα το g6 δειχνει κατι παραπανω βλεπω φετος!απο το 12:00 και μετα τα σχολια δικα σας!!

 

Μην τα λες αυτα,γιατι θα πεσουν να σε φανε τα Sammy fanboys εδω μεσα....Κρατα τα για τον εαυτο σου.Παντως ξεχωρα απο την πλακα, οντως ειναι πολυ καλη η καμερα του g6 στην λεπτομερεια,αλλα χανει στα χρωματα απο το s8...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι χανει στα χρωματα, το αντιθετο!

Απλα το samy εχει πολυ εντονα και αφυσικα χρωματα... σε καποιους αρεσει βεβαια αυτο, αλλα οχι σε μενα και σε οσους ξερουν απο φωτογραφια.

επισης το samy εχει υπερβολικη επεξεργασια που επισης δεν μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι χανει στα χρωματα, το αντιθετο!

Απλα το samy εχει πολυ εντονα και αφυσικα χρωματα... σε καποιους αρεσει βεβαια αυτο, αλλα οχι σε μενα και σε οσους ξερουν απο φωτογραφια.

επισης το samy εχει υπερβολικη επεξεργασια που επισης δεν μου αρεσει.

 

Σωστα,λαθος διατυπωση εκανα.Συμφωνω απολυτως...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι χανει στα χρωματα, το αντιθετο!

 

Απλα το samy εχει πολυ εντονα και αφυσικα χρωματα... σε καποιους αρεσει βεβαια αυτο, αλλα οχι σε μενα και σε οσους ξερουν απο φωτογραφια.

 

επισης το samy εχει υπερβολικη επεξεργασια που επισης δεν μου αρεσει.

 

Με s8 σειρά έχει μειωθεί η υπερβολική επεξεργασια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812&page=676

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812&page=679

 

Αντίθετα βέβαια κάποιος θα μπορούσε να πει ότι του lg είναι ξεπλυμένα και άτονα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ποτέ τα χρώματα της Samy στη φύση...?

Εγω ποτέ.

Το ίδιο συμβαίνει και με την οξύτητα.

Έχω βάλει στο παρελθόν δείγματα από πρόσωπα σε samsung και είναι εντελώς αφύσικα, πολύ επεξεργασμενα, λες και τα έχεις μακιγιάρει!

 

Αν έχεις μια υπερβολικά επεξεργασμενη μια εικονα, δεν μπορείς να τη φέρεις πίσω... Το αντίθετο δεν ισχύει... Μια υποτονική, για κάποιους, φώτο μπορείς να την τονίσεις όσο θέλεις.

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ποτέ τα χρώματα της Samy στη φύση...?

Εγω ποτέ.

Το ίδιο συμβαίνει και με την οξύτητα.

Έχω βάλει στο παρελθόν δείγματα από πρόσωπα σε samsung και είναι εντελώς αφύσικα, πολύ επεκεργασμενα, λες και τα έχεις μακιγιάρει!

 

Αν έχεις επεξεργαστει υπερβολικά μια εικονα, δεν μπορείς να τη φέρεις πίσω... Το αντίθετο δεν ισχύει... Μια υποτονική, για κάποιους, φώτο μπορείς να την τονίσεις όσο θέλεις.

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

 

 

Σημασία έχει το τελικό αποτέλεσμα που θα βγει στην στιγμή.

Κάποιοι προτιμούν eye catching αποτέλεσμα και κάποιοι μια πιο άτονη απόχρωση.

 

Όπως αντίστοιχα στα μοντέλα που βγάζουν πρόσωπα στους 10 οι 9 θα σου πουν ότι θέλουν μακιγιαρισμένο και τονισμένο πρόσωπο που θα αναδεικνύει την ομορφιά παρά άτονο,άχρωμο όπως ξύπνησες πρωί πρωί.

 

Είναι θέμα προτιμήσεων δηλαδή και ανάλογα την περίσταση της φωτογραφίας ποιος προτιμά τι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω το δευτερο... γιατι μπορω να το φερω εκει που θελω ευκολα.

Αλλα περι ορεξεως ...

 

 

Φυσικα το LG G6 το προτιμω κυριως γιατι εχει και τη δευτερη υπερ-ευρυγωνια καμερα, που δεν εχει κανενα αλλο κινητο .

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ, impulse αγορά εντελώς, μπήκα στο B&H για να αγοράσω το echo dot και τσουπ, νασου το G6 στα $600 και δώρο το νέο το ρολόϊ της LG.. Δε το έχω σεταρει ακόμα, σήμερα το βράδυ λογικά θα το ξεκινήσω.. Για να δούμε..

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

Δώσε μας εντυπώσεις μόλις μπορέσεις. Καλοριζικο!

Εννοείται ότι στην Αμερική με το φοβερό promotion με το ρόλοι το μαζεύεις επιτοπου!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ, impulse αγορά εντελώς, μπήκα στο B&H για να αγοράσω το echo dot και τσουπ, νασου το G6 στα $600 και δώρο το νέο το ρολόϊ της LG.. Δε το έχω σεταρει ακόμα, σήμερα το βράδυ λογικά θα το ξεκινήσω.. Για να δούμε..

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

εχεις link?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει ποτέ τα χρώματα της Samy στη φύση...?

Εγω ποτέ.

 

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

+++++111111

να και ένας που έχουμε την ίδια γνώμη

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, είναι εντελώς θέμα αισθητικής αυτό. Όπως και στην φωτογραφία υπάρχουν εικαστικές επεμβάσεις απο τον φωτογράφο που ναι μεν είναι αφυσικες παρόλα αυτά όμως ικανοποιούν αισθητικά τόσο τον δημιουργό όσο και τον θεατή.

Όχι ολους βέβαια. Άλλος μπορεί να δει την φωτογραφία σαν "μουτζουρα" ή "εξωπραγματική" , "υπερβολική" και "ψεύτικη".

Γούστα είναι αυτά.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και για φωτογραφικες επιδοσεις ο λογος,εδω ενα ενδιαφερον συγκριτικο καμερων μεταξυ S8,G6 και Pixel...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

αν δεχτουμε οτι και τα 3 κορυφαια τηλεφωνα ειναι πολυ κοντα (s8, g6 kai pixel) για μενα (φωτογραφικα) υπερεχει πολυ το G6 λογω της υπερ-ευρυγωνιας καμερας.

Δειτε τις φωτο που εβαλα πριν και θα καταλαβετε ποσο σημαντικο ειναι μερικες φορες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7189642#post7189642

 

αυτο , μαζι με το FM radio (το χρησιμοποιω πολυ) , την ωραια κατασκευη κι εμφανιση, και την ελλειψη edge screen , το κανει πολυ καλη αγορα για μενα.

ειδικα σε λιγο καιρο που θα πεσει κι αλλο η τιμη του, θα ειναι value for money...

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Μην τα λες αυτα,γιατι θα πεσουν να σε φανε τα Sammy fanboys εδω μεσα....Κρατα τα για τον εαυτο σου.Παντως ξεχωρα απο την πλακα, οντως ειναι πολυ καλη η καμερα του g6 στην λεπτομερεια,αλλα χανει στα χρωματα απο το s8...

 

Nikaki με την samsung ειμαι απο εποχη s1 αλλα το σωστο το λεω.ειχα και g2,g3,g4,g5.εχει ποο φυσικα χρωματα το g6.το εχω δει σε πολλα video με το s8!νομιζω οτι ο αισθητηρας sony imx258 αποδιδει καλυτερα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...