Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dual SIM με το καλό DAC υποστηρίζει τις ίδιες μπάντες κινητής, ή λείπει καμία?

 

870DS, δυο καρτες με φοβερο σημα GSM + Wifi, ολες οι μπαντες (Β20, φουλ ελληνικα κλπ κλπ)... μεσα :lol:

+64GB διαθεσιμη μνημη και quad dac hifi (φοβερος ηχος).

Πληρως ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

870DS, δυο καρτες με φοβερο σημα GSM + Wifi, ολες οι μπαντες (Β20, φουλ ελληνικα κλπ κλπ)... μεσα :lol:

+64GB διαθεσιμη μνημη και quad dac hifi (φοβερος ηχος).

Πληρως ευχαριστημενος

 

ΚΑΙ αδιαβροχοποιηση..Τι αλλο να ζητησει κανεις??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως είναι ο ήχος του ακουστικου;;

Ένα g6 που χειρίστηκα για 3 ώρες έβγαζε μια ελαφριά παραμόρφωση και ειδικά μιλώντας μέσω Bluetooth ο ήχος ήταν ακόμα χειρότερος.

Κάτι που δεν υπήρχε στο g5 που είχα

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως είναι ο ήχος του ακουστικου;;

Ένα g6 που χειρίστηκα για 3 ώρες έβγαζε μια ελαφριά παραμόρφωση και ειδικά μιλώντας μέσω Bluetooth ο ήχος ήταν ακόμα χειρότερος.

Κάτι που δεν υπήρχε στο g5 που είχα

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκεφτηκες αμεσως το τηλεφωνο το μπλε δοντι; μπααα μηπως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκες αμεσως το τηλεφωνο το μπλε δοντι; μπααα μηπως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα;

Και στο ακουστικό έβγαζε λίγο παραμόρφωση.

Τέλος πάντων θα κοιτάξω ένα άλλο ενός γνωστού και θα δω αν το πάρω.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Και στο ακουστικό έβγαζε λίγο παραμόρφωση.

Τέλος πάντων θα κοιτάξω ένα άλλο ενός γνωστού και θα δω αν το πάρω.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο δικο μου δεν υπαρχει τετοιο θεμα,ουτε στο ακουστικο της συσκευης ουτε σε bluetooth ακουστικο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα είδα κανένα θέμα. Ούτε στο ακουστικό της συσκευής, ούτε με bluetooth handsfree της samsung, ούτε με του αυτοκινήτου την ανοιχτή ακρόαση. Το αντίθετο θα έλεγα, είναι κορυφαία απόδοση!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό κατάστημα να ρο δούμε live δεν υπάρχει ακομα κάτι ε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως είναι ο ήχος του ακουστικου;;

Ένα g6 που χειρίστηκα για 3 ώρες έβγαζε μια ελαφριά παραμόρφωση και ειδικά μιλώντας μέσω Bluetooth ο ήχος ήταν ακόμα χειρότερος.

Κάτι που δεν υπήρχε στο g5 που είχα

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πιο πιθανό είναι να είχε κάποιο πρόβλημα η συσκευή που χειρίστηκες. Η LG παραδοσιακά είναι πολύ καλή σ' αυτά.

Ακόμη και όταν δεν βάζει τα quad dac της, έχει πολύ καλά ήχο. ;)

 

Για ελληνικό κατάστημα να ρο δούμε live δεν υπάρχει ακομα κάτι ε?

 

Νομίζω κάτι είχε γραφτεί για το Πλαίσιο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινη selfie καμερα είναι χειρότερη στις φωτο σε σχεση με το G4, G5;

 

Ναι δυστυχώς ειναι χειροτερη και κατα πολυ μαλιστα...

:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όντως, στης κόρης μου το G5, είναι ελαφρώς καλύτερη! Λεπτομέρειες...εκείνη την νοιάζει, εμένα καθόλου!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως ερθει καποιο update στην καμερα!

 

Πολυ πιθανο,και μακαρι, γιατι η selfie τα δειχνει τα προσωπα σαν κερινα,χωρις ιχνος λεπτομερειας(οσο ανατριχιαστικο κι αν ακουγεται)....:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανο,και μακαρι, γιατι η selfie τα δειχνει τα προσωπα σαν κερινα,χωρις ιχνος λεπτομερειας(οσο ανατριχιαστικο κι αν ακουγεται)....:rolleyes:

 

Στο G5 όταν έχεις το beautify στο full σου δείχνει κέρινα τα πρόσωπα, αν το βγάλεις είναι κανονικά. Υπάρχει μπάρα με το beautify που επιλέγεις το μέγεθος αφαίρεσής ατελειών του προσώπου. Μήπως το έχεις στο full?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Στο G5 όταν έχεις το beautify στο full σου δείχνει κέρινα τα πρόσωπα, αν το βγάλεις είναι κανονικά. Υπάρχει μπάρα με το beautify που επιλέγεις το μέγεθος αφαίρεσής ατελειών του προσώπου. Μήπως το έχεις στο full?

 

Ναι το ξερω..Και στο τερμα μειον τα ιδια σου κανει.Λεπτομερεια 0 στη selfie....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, στο τερμα μειον, ειναι ελαχιστα μικρη η διαφορα με το τερμα συν. Μαλλον θα διορθωθει με καποιο update. Βλεπουμε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το συγκριτικο banchmark μεταξυ του G6 και του G5 στο gsmarena βλεπω οτι το G5 ειναι πιο ψηλα στα αποτελεσματα στο Basemark OS II σε σχεση με το G6. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να ισχυει εφοσον το 6αρι εχει τον 821....Οσοι ησασταν στο G5 και μεταβηκατε στο G6 τι αποψη εχετε για την αποδοση του σε δυσκολα tasks;;; Θεωρειται οτι το G5 ρολαρε καλυτερα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση.. Ειχα το g5 επίσης, κι το g6 είναι τουλάχιστον ισοδύναμο και λίγο πιο γρήγορο ίσως.

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το συγκριτικο banchmark μεταξυ του G6 και του G5 στο gsmarena βλεπω οτι το G5 ειναι πιο ψηλα στα αποτελεσματα στο Basemark OS II σε σχεση με το G6. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να ισχυει εφοσον το 6αρι εχει τον 821....Οσοι ησασταν στο G5 και μεταβηκατε στο G6 τι αποψη εχετε για την αποδοση του σε δυσκολα tasks;;; Θεωρειται οτι το G5 ρολαρε καλυτερα;

 

Ευχαριστω

Οχι,σε καμμια περιπτωση..To G6 σαφως πιο ομαλο και γρηγορο απο το G5

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το συγκριτικο banchmark μεταξυ του G6 και του G5 στο gsmarena βλεπω οτι το G5 ειναι πιο ψηλα στα αποτελεσματα στο Basemark OS II σε σχεση με το G6. Και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να ισχυει εφοσον το 6αρι εχει τον 821....Οσοι ησασταν στο G5 και μεταβηκατε στο G6 τι αποψη εχετε για την αποδοση του σε δυσκολα tasks;;; Θεωρειται οτι το G5 ρολαρε καλυτερα;

 

Ευχαριστω

παντως το G5 δεν ειναι απο τα πιο γρηγορα τηλεφωνα, δεν θυμαμαι πως ηταν με ανδροιδ 6, αλλα τωρα που το εχω και μαλιστα το εκανα επαναφορα και το ξανα εστησα απο την αρχη με πιο λιγα πραγματα μεσα, παλι βλεπω οτι ειναι "κουρασμενο". Δειχνει λιγο αργο δηλαδη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση.. Ειχα το g5 επίσης, κι το g6 είναι τουλάχιστον ισοδύναμο και λίγο πιο γρήγορο ίσως.

 

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

Ευχαριστω πολυ!

Οχι,σε καμμια περιπτωση..To G6 σαφως πιο ομαλο και γρηγορο απο το G5

Ευχαριστω πολυ επισης και εσενα nikaki71

παντως το G5 δεν ειναι απο τα πιο γρηγορα τηλεφωνα, δεν θυμαμαι πως ηταν με ανδροιδ 6, αλλα τωρα που το εχω και μαλιστα το εκανα επαναφορα και το ξανα εστησα απο την αρχη με πιο λιγα πραγματα μεσα, παλι βλεπω οτι ειναι "κουρασμενο". Δειχνει λιγο αργο δηλαδη

Ναι ισχυει αυτο. Καισ το δικο μου με την 7 το παρατηρησα αυτο....

 

 

Αλλη ερωτηση. Εφοσον η συσκευη δεν εχει εισαχθει επισημα απο την LG Hellas τι ισχυει με καλυψη εγγυησης εφοσν η συσκευη ειναι Ευρωπαικη;; Μας καλυπτει η Procordia ή οχι;; Το εχει ψαξει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά την ταχύτητα, ερχόμενος από S7 edge με την 7αρα, θα σου πω ότι είναι καλύτερο σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας. Είναι πιο smooth στην χρήση, χωρίς αυτά τα "κολληματακια" που είχα.

 

Η procordia ήτανε ξεκάθαρη στην ερώτηση μου πριν το πάρω, έχετε πλήρη κάλυψη εγγύησης εφόσον μιλάμε για ευρωπαϊκό μοντέλο (Η870) και μόνο, απλά δεν θα γίνεται άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση που εγκριθεί κάτι τέτοιο, λόγω του ότι δεν θα έχουν συσκευές οι ίδιοι. Όπως συμβαίνει δηλαδή με όλες τις συσκευές που αγοράζουμε από μαγαζιά στο skroutz, και είναι από άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν θα έρθει το κινητό στην Ελλάδα;Θα κυκλοφορήσει η 64αρα έκδοση και με μία sim;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...