Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο αναφορά την ταχύτητα, ερχόμενος από S7 edge με την 7αρα, θα σου πω ότι είναι καλύτερο σε θέμα ταχύτητας και μπαταρίας. Είναι πιο smooth στην χρήση, χωρίς αυτά τα "κολληματακια" που είχα.

 

Η procordia ήτανε ξεκάθαρη στην ερώτηση μου πριν το πάρω, έχετε πλήρη κάλυψη εγγύησης εφόσον μιλάμε για ευρωπαϊκό μοντέλο (Η870) και μόνο, απλά δεν θα γίνεται άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση που εγκριθεί κάτι τέτοιο, λόγω του ότι δεν θα έχουν συσκευές οι ίδιοι. Όπως συμβαίνει δηλαδή με όλες τις συσκευές που αγοράζουμε από μαγαζιά στο skroutz, και είναι από άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δηλαδη αν παρει καποιος το δικαρτο ( H870DS ) τι πιζει με τν εγγυηση? ελλαδα δεν θα καλυπτεται, θα μπορει να το στειλει καπου αλλου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα στο τηλεφωνο μου ειπανε δεν καλυπτεται, γιατι δεν ερχεται επισημα Ευρωπη το δικαρτο. Επισης ρωτησα και για το US/Canada μοντελο (επιεδη ηθελα το wireless charging) και μου ειπανε επισης οχι! Αυστηρα και μονο το H870 μου ειπανε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Το προχώρησα το θέμα του καιρού από το S8. Λίγο πιο σύνθετη διαδικασία, αλλά τίποτα δύσκολο!

 

8061680f3e5bf164ffc6595ea014bd1a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προχώρησα το θέμα του καιρού από το S8. Λίγο πιο σύνθετη διαδικασία, αλλά τίποτα δύσκολο!

 

8061680f3e5bf164ffc6595ea014bd1a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ ωραιο widget....:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα μόλις το πήρα στα χέρια μου κι εγώ. Έρχομαι από το g4. Αυτό που πρόσεξα είναι πως στον nova launcher αποκλειστικά, οζι στον στοκ, κάνει κάποια μικρά stutter που βάσει υπολογιστικής ισχύος είναι ανεπιτρεπτα. Να υποθέσω πως είναι θέμα launcher και συμβατότητας; έχει κανείς εμπειρία;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω κάτι που κάνω σε όλες τις συσκευές από την πρώτη στιγμή που τις παίρνω....στις επιλογές προγραμματιστή, βάζω τα γραφικά στο 0.5. Στο δικό μου είμαι με Nova Launcher prime 5.1.1 και δεν πάει απίστευτα γρήγορα και smooth.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο τηλεφωνο μου ειπανε δεν καλυπτεται, γιατι δεν ερχεται επισημα Ευρωπη το δικαρτο. Επισης ρωτησα και για το US/Canada μοντελο (επιεδη ηθελα το wireless charging) και μου ειπανε επισης οχι! Αυστηρα και μονο το H870 μου ειπανε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολυ καλα σου είπανε περιμενες κατι αλλο? :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι σε αναζητηση κινητου. Πλεον ειμαι αναμεσα σε G6 και S7 edge.

Νομιζω οτι το edge υπερεχει σε μπαταρια που με απασχολει πολυ.

Αλλα γουσταρω το G6 τρελα!

Απο μπαταρια ειναι σαφως κατωτερο;

Στο stand by τρωει πολυ;

Δεν ειμαι εντονος χρηστης, οποτε με ενδιαφερει να μην τρωει ασκοπα μπαταρια σε idle κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι σε αναζητηση κινητου. Πλεον ειμαι αναμεσα σε G6 και S7 edge.

Νομιζω οτι το edge υπερεχει σε μπαταρια που με απασχολει πολυ.

Αλλα γουσταρω το G6 τρελα!

Απο μπαταρια ειναι σαφως κατωτερο;

Στο stand by τρωει πολυ;

Δεν ειμαι εντονος χρηστης, οποτε με ενδιαφερει να μην τρωει ασκοπα μπαταρια σε idle κατασταση.

 

To G6 θα σου βγαλει την μερα ανετα οτι χρηση και να του κανεις ενω το edge7 μιαμιση μερα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εμενα μ αρεσει πολυ, περι οριξεως αλλωστε ...

 

Παντα skins βαζω στα κινητα, για να μην αυξανω το βαρος και τον ογκο τους.

Προστατευουν απο γρατζουνιες κυριως και οταν θες να το δωσεις , θα ειναι σα καινουργιο.

 

επισης βελτιωνουν το Grip, μιας και η πισω μερια στο Lg g6 ειναι πολυ γλυστερη.

Link to comment
Share on other sites

To G6 θα σου βγαλει την μερα ανετα οτι χρηση και να του κανεις ενω το edge7 μιαμιση μερα...

 

Ευχαριστω πολυ.

Μακαρι να ειναι ετσι.

 

Γενικα εχω φαει τρελη απογοητευση απο τις μπαταριες των κινητων μου.

 

Το redmi note 4 με τον mediatek ηταν πολυ κατωτερο των προσδοκιων (μεχρι 5:50 sot με το πολυ 2 μερες χρηση).

Το lg g flex αν και αρχισε πολυ καλα, προς το τελος πηγαινε μεχρι 4:00 sot σε 1,5 μερα.

Το g2 αρχισε να δουλευει καλα αφου το αναβαθμισα σε lollipop και το εδωσα στη γυναικα μου!!

First world problems!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Μακαρι να ειναι ετσι.

 

Γενικα εχω φαει τρελη απογοητευση απο τις μπαταριες των κινητων μου.

 

Το redmi note 4 με τον mediatek ηταν πολυ κατωτερο των προσδοκιων (μεχρι 5:50 sot με το πολυ 2 μερες χρηση).

Το lg g flex αν και αρχισε πολυ καλα, προς το τελος πηγαινε μεχρι 4:00 sot σε 1,5 μερα.

Το g2 αρχισε να δουλευει καλα αφου το αναβαθμισα σε lollipop και το εδωσα στη γυναικα μου!!

First world problems!!

 

Οι χρόνοι που λες μια χαρά είναι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι που λες μια χαρά είναι πάντως.

 

Αν σκεφτεις οτι το redmi εχει 4100 mah με fhd οθονη και το flex 3500 mah με hd οθονη δεν ειναι καλα.

 

Καλα ειναι το samsung j7, που με αντιστοιχα χαρακτηριστικα βγαζει 3 μερες με 8 ωρες οθονη ααααανετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι το redmi εχει 4100 mah με fhd οθονη και το flex 3500 mah με hd οθονη δεν ειναι καλα.

 

Καλα ειναι το samsung j7, που με αντιστοιχα χαρακτηριστικα βγαζει 3 μερες με 8 ωρες οθονη ααααανετα.

Aς επερνες το redmi note 4 x me τον snapdragon 56 ωρες αναμονη και 11 οθονη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Aς επερνες το redmi note 4 x me τον snapdragon 56 ωρες αναμονη και 11 οθονη.

 

Εχεις δικιο.

Αλλα το πηρα πριν κυκλοφορησει εδω.

Τωρα ηρθε η ωρα για κινητο με καλη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ειμαι σε αναζητηση κινητου. Πλεον ειμαι αναμεσα σε G6 και S7 edge.

Νομιζω οτι το edge υπερεχει σε μπαταρια που με απασχολει πολυ.

Αλλα γουσταρω το G6 τρελα!

Απο μπαταρια ειναι σαφως κατωτερο;

Στο stand by τρωει πολυ;

Δεν ειμαι εντονος χρηστης, οποτε με ενδιαφερει να μην τρωει ασκοπα μπαταρια σε idle κατασταση.

Κάτοχος και των δύο κινητών....και τα δύο με nougat.

Παραδόξως, το G6 μου βγάζει καλύτερους χρόνους από το s7 edge, τόσο σε stand by, όσο και σε συνολική χρήση. Συγκεκριμένα περίπου 5 ώρες SOT έχω με το G6 και 4 παρά κάτι με το s7 edge.

Overall μου αρέσει περισσότερο το G6, ίσως επειδή έχει καλύτερη πρακτικότητα-λειτουργικότητα στην καθημερινότητα. Όποια επιλογή και να κάνεις πάντως δεν θα κάνεις λάθος. Και τα δύο τηλέφωνα είναι εξαιρετικά, αλλού κερδίζει το ένα και αλλού το άλλο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των δύο κινητών....και τα δύο με nougat.

Παραδόξως, το G6 μου βγάζει καλύτερους χρόνους από το s7 edge, τόσο σε stand by, όσο και σε συνολική χρήση. Συγκεκριμένα περίπου 5 ώρες SOT έχω με το G6 και 4 παρά κάτι με το s7 edge.

Overall μου αρέσει περισσότερο το G6, ίσως επειδή έχει καλύτερη πρακτικότητα-λειτουργικότητα στην καθημερινότητα. Όποια επιλογή και να κάνεις πάντως δεν θα κάνεις λάθος. Και τα δύο τηλέφωνα είναι εξαιρετικά, αλλού κερδίζει το ένα και αλλού το άλλο.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

mil certified και κουραφέξαλα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και των δύο κινητών....και τα δύο με nougat.

Παραδόξως, το G6 μου βγάζει καλύτερους χρόνους από το s7 edge, τόσο σε stand by, όσο και σε συνολική χρήση. Συγκεκριμένα περίπου 5 ώρες SOT έχω με το G6 και 4 παρά κάτι με το s7 edge.

Overall μου αρέσει περισσότερο το G6, ίσως επειδή έχει καλύτερη πρακτικότητα-λειτουργικότητα στην καθημερινότητα. Όποια επιλογή και να κάνεις πάντως δεν θα κάνεις λάθος. Και τα δύο τηλέφωνα είναι εξαιρετικά, αλλού κερδίζει το ένα και αλλού το άλλο.

 

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο. Είναι ακριβώς έτσι. Αυτό έχω δει κι εγώ, καλύτερη αυτονομία στο G6!

Link to comment
Share on other sites

mil certified και κουραφέξαλα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αθτο το πραγμα να δοκομαζουν πανακριβα κινητα μέχρι να σπάσουν τους περισσευουν τα ευρω. ΠΟΙΟΣ αφηνει το κινητο του χωρις προστασιες; πολλοι λιγοι. Και μενα το v10 μου εφυγε απο οροφο και δεν επαθε τιποτα ειναι πως θα πεσει πιστευω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αθτο το πραγμα να δοκομαζουν πανακριβα κινητα μέχρι να σπάσουν τους περισσευουν τα ευρω. ΠΟΙΟΣ αφηνει το κινητο του χωρις προστασιες; πολλοι λιγοι. Και μενα το v10 μου εφυγε απο οροφο και δεν επαθε τιποτα ειναι πως θα πεσει πιστευω.

 

Το πώς θα πέσει είναι ουσιαστικά τυχαίο - το μόνο που μπορούμε να κάνουμε για να έχουμε αντιπροσωπευτική ιδέα της ανθεκτικότητας μιας συσκευής είναι να δούμε πολλές τέτοιες δοκιμές. Για το ποιοί αφήνουν το κινητό του χωρίε προστασία, μπορώ να σου αναφέρω τουλάχιστον έναν, αλλά σε διαβεβαιώ ότι είμαστε περισσότεροι :).

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του κινητου πεφτει με καταιγιστικους ρυθμους.

Ειναι ηδη στα €529!!

Νομιζω πως η ωρα που θα αγορασω θα ερθει πιο γρηγορα απο το αναμενομενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...