Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

Θα το κάνω στο v30 να δω αν θα ανεβάσει κι άλλο την ήδη εξαιρετική αυτονομία. Χθες πχ μου έχασε 2% όλη νύχτα με όλα ανοιχτά.. Λογικό ποσοστό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. πηρα χτες το g6 και συνεχως αποσυνδεεται απο το wifi μονο του ενω τα υπολοιπα κινητα ειναι μονιμως συνδεδεμενα για να πω οτι ειναι θεμα του router. εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως δεν εχω προλαβει. αλλα αφου τα αλλα κινητα δεν εχουν θεμα θεωρησα πως κατι γινεται με το κινητο κ οχι με το router
Link to comment
Share on other sites

Στο delete log files μου γράφει are you sure? Και από κάτω έχει ένα άσπρο κενό θεωρητικά κάτι να γράψω .

 

Δεν έγραψα κάτι πάτησα οκ αλλά δεν έγινε κάτι. Ξέρετε αν σε αυτό το άσπρο πλαίσιο έπρεπε να γράψω κάτι; (Το πάτησα και μου έβγαλε μόνο αριθμούς να γράψεις)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα χτες το g6 και συνεχως αποσυνδεεται απο το wifi μονο του ενω τα υπολοιπα κινητα ειναι μονιμως συνδεδεμενα για να πω οτι ειναι θεμα του router. εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Αδερφέ, το ίδιο είχα πάθει και γω αν δεις τα ποστ μου , στην αρχή δεν έβρισκε καν το ρούτερ μου, μετά που συνδέθηκα σε άλλο έκανε αυτό που περιγράφεις. Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι έκανα και έφτιαξε, μιας και το μόνο που θυμάμαι είναι πως του έβαλα την σιμ για να το δουλέψω κανονικά μιας και στην αρχή το τέσταρα χωρίς σιμ.

Δεν παίζει να έχει σχέση το ένα με το άλλο, αλλά σου περιγράφω πως λύθηκε εμένα από ... μόνο του! :p

Κάνε καμιά επανεκκίνηση σε κινητό και ρούτερ και δες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ κανά δυο μέρες από μόνο του μου βγάζει μνμ "couldn't recognize your voice".

Χωρίς να έχω μιλήσει ή αναζητήσει κάτι.

Ξυπνάει την οθόνη κ βγάζει το πιο πάνω μνμ. Σε θορυβώδες περιβάλλον όμως..

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

αφου εκανα ακριβως οτι περιγραφει ο φιλος καθως ειχα και γω καταναλωση στην μπαταρια , εκανα την επανεκινηση και εχει κολλησει εκει...στην ουσια δεν εχει κλεισει φαινεται οτι η οθονη ειναι ανοιχτη, δεν ακουει σε καμια εντολη αλλα οταν το συνδεω στον υπολογιστη το αναγνωριζει κανονικα. αλλα δεν κλεινει οτι και αν εχω κανει.

καποια βοηθεια εαν ξερει καποιος?

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το power button από πίσω συνεχόμενα μαζί (συγχρόνως) με το volume down για 10 δευτερόλεπτα.

(όχι παραπάνω γιατί θα σε βγάλει σε ένα άλλο μενού για να κάνεις hard reset που θα σου δώσει επιλογή να τα σβήσεις όλα και να επαναφέρεις τελείως το κινητό στην αρχική του κατάσταση. ΑΝ φτάσεις σε αυτό το σημείο, δεν έγινε και κάτι, απλά πατάς όχι και κάνει μια απλή επανεκκίνηση)

Όταν νιώσεις μια μικρή δόνηση που σημαίνει πως κάνει επανεκκίνηση, τότε άστο και όλα κομπλέ!

Περίεργο πάντως που σου έγινε έτσι, μήπως κατά λάθος πείραξες κάποια άλλη επιλογή από το κρυφό μενού?

Υποτίθεται αυτά που λέει ο οδηγός είναι μόνο για την απενεργοποίηση της υπηρεσίας καταγραφής που μέχρι και η ίδια η lg είχε προτείνει σε κάποιον με mail της.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

κανοντας λοιπον και αυτον τον ΄΄οδηγο΄΄ ολα οκ ! σε ευχαριστω! εκανε to restart και ολα καλα.

ναι εκανα ακριβως οτι ελεγε παραπανω... μαλιστα την μια επιλογη δεν την πειραξα καν γιατι ηταν ολα disable χωρις να αλλαξω κατι.

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

κανοντας λοιπον και αυτον τον ΄΄οδηγο΄΄ ολα οκ ! σε ευχαριστω! εκανε to restart και ολα καλα.

ναι εκανα ακριβως οτι ελεγε παραπανω... μαλιστα την μια επιλογη δεν την πειραξα καν γιατι ηταν ολα disable χωρις να αλλαξω κατι.

 

Και εμένα ήταν disable τα log από μόνα τους. και δεν είχα και θέμα με την μπαταρία όπως περιγράφουν οι φίλοι από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτά αδερφέ, λογισμικό είναι και καμιά φορά κολλάει και θέλει επανεκκίνηση!

Εφόσον σου έγινε μια φορά μην ανησυχείς για τίποτα. Εμένα πάντως ο οδηγός αυτός μου έδωσε κάνα 40λεπτο Screen On Time!

Εκεί που την έβγαζα με 4 ώρες και κάτι ψιλά, τώρα πήγε στο γεμάτο 5ωρο και το λέω με σιγουριά μιας και σήμερα που πραγματικά το έσκισα όλη μέρα με δεδομένα, πλοήγηση, φωτογραφίες, netflx, κλήσεις , είμαι τώρα με 50% μπαταρία και sot , 3 ώρες και 20 λεπτά!

Βέβαια, βλέπω εδώ --->> https://forum.xda-developers.com/lg-g6/review/screen-time-t3573464 κάτι 7ωρα που έχουν μερικοί και απορώ τι συμβαίνει! Εγώ να σας πω την αλήθεια έχω ψηλά την φωτεινότητα (85%) μιας και δεν μπορώ χαμηλότερα / στον ήλιο εννοείτε το πάω 100%!

Εσείς τι sot έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτά αδερφέ, λογισμικό είναι και καμιά φορά κολλάει και θέλει επανεκκίνηση!

Εφόσον σου έγινε μια φορά μην ανησυχείς για τίποτα. Εμένα πάντως ο οδηγός αυτός μου έδωσε κάνα 40λεπτο Screen On Time!

Εκεί που την έβγαζα με 4 ώρες και κάτι ψιλά, τώρα πήγε στο γεμάτο 5ωρο και το λέω με σιγουριά μιας και σήμερα που πραγματικά το έσκισα όλη μέρα με δεδομένα, πλοήγηση, φωτογραφίες, netflx, κλήσεις , είμαι τώρα με 50% μπαταρία και sot , 3 ώρες και 20 λεπτά!

Βέβαια, βλέπω εδώ --->> https://forum.xda-developers.com/lg-g6/review/screen-time-t3573464 κάτι 7ωρα που έχουν μερικοί και απορώ τι συμβαίνει! Εγώ να σας πω την αλήθεια έχω ψηλά την φωτεινότητα (85%) μιας και δεν μπορώ χαμηλότερα / στον ήλιο εννοείτε το πάω 100%!

Εσείς τι sot έχετε?

 

Τα 7ωρα που λενε μπορει να ειναι με ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας..φυσικα παιζουν ρολο κι αλλοι παραγοντες οπως η φωτεινοτητα αλλα κ ο launcher..εγω για παραδειγμα με στοκ launcher εβγαζα σχεδον 5 ωρες,ενω με nova που ειμαι τωρα παω σχεδον 6 με φωτεινοτητα στο 40-50..τωρα ας πουμε ειμαι στο 30% μπαταριας με 5 ωρες κ 40 οθονη..σιγουρα θα ξεπερασω τις 6 μεχρι το 15%..παντως πιστευω οτι το κολπακι που μας εδειξες κατι κανει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρεα . αυριο θα εχω το g6 κ εγω , πουλησα το s7 (πολύ μικρη οθονη η 5,1 ) που ειχε, κ ενώ αρχηκα ηθελα το s8 δεν αξιζε η τιμη που το εδιναν στα 500 όταν ειδη βγηκε το s9 . οποτε ειπα να παω παλι σε g6 μετα απο to g4 που ειχα κατι φεγγαρια . από προβλήματα τ εχει βγαλει παιδια ? :)
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευή είναι, θα την ευχαριστηθείς, ουσιαστικά όσο είναι η οθόνη του 7edge (κάτι ψιλούλια μικρότερη). Καλές κάμερες έχει σπιρτάδα έχει, οθόνη επίσης πολλή καλή και αξιοπρεπή μπαταρία καλύτερη από του απλού s7.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες, Ανάσταση! Το έψαξα τρελά αυτές τις μέρες σε φόρουμ και ότι άλλο και τελικά το έλυσα το θέμα και σας προτείνω ΌΛΟΥΣ να το κάνετε μιας και θα δείτε αρκετή διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας! Ούτε ρουτ, ούτε κάτι επικίνδυνο για την λειτουργία του κινητού.

Να φανταστείτε το έχω κάνα μήνα και ΚΑΘΕ βράδυ που το φόρτιζα, το πρωί είχε χάσει ένα 12% μπαταρίας και συνέχιζε όλη την ημέρα να χάνει μπαταρία σε αδράνεια (idle)! Εδώ και 2 μέρες που έχω κάνει το παρακάτω, το φορτίζω το βράδυ και το πρωί .... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ καθόλου μπαταρία και συνεχίζει ορθά μετά και πλέον η οθόνη τραβάει περισσότερη μπαταρία από την αδράνεια!

 

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

 

(Με δική σας ευθύνη εννοείτε κάντε ότι κάνετε, αλλά αν το ψάξετε θα δείτε πως είναι τελείως ασφαλές) :)

 

XDA

 

Μπράβο στο ψάξιμό σου. Το έκανα και εγώ (σε εμένα ήταν Disable το Log Enable (AP Only))

 

Μια ερώτηση άσχετη για όσου έχουν την KOREA DAC έκδοση: όταν είναι ενεργοποιημένο το DAC,

χρησιμοποιείται παντού ή μόνο στον music player; Π.χ. αν παίζουμε κάποιο παιχνίδι ή βλέπουμε YouTube;

Edited by Spyrus

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια διαβαζω πολλα rewies στο ιντερνετ και ολοι λενε οτι το μείον του κινητο ειναι η καμερα ..

και την θεωρούν πισωγύρισμα σε σχεση με lgv v 10 και lg v 4 ...ειδικα ...με αυτα τα 2...

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια διαβαζω πολλα rewies στο ιντερνετ και ολοι λενε οτι το μείον του κινητο ειναι η καμερα ..

και την θεωρούν πισωγύρισμα σε σχεση με lgv v 10 και lg v 4 ...ειδικα ...με αυτα τα 2...

δεν με ακούς καθόλου όμως :p

v30 είναι η επιλογή σου, υπομονή να πέσει η τιμή του

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια διαβαζω πολλα rewies στο ιντερνετ και ολοι λενε οτι το μείον του κινητο ειναι η καμερα ..

και την θεωρούν πισωγύρισμα σε σχεση με lgv v 10 και lg v 4 ...ειδικα ...με αυτα τα 2...

 

Σε καμιά περίπτωση δεν λένε αρνητικά για την κάμερα. Μιλάω φυσικά σε γενικές γραμμές και πάντα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό! Δες για παράδειγμα στο παρακάτω λινκ (είναι 3 σελίδες η ανάλυση), που συγκρίνει την κάμερα με αυτή του S8 και στο τέλος βγάζει νικητή το LG. Δεν χρειάζεται να σου πω ότι το s8 στα reviews είναι στις ψηλότερες θέσεις και θεωρείτε ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς. (Η διαφορά στην τιμή τους όμως είναι τεράστια. Αν αντέχει η τσέπη σου και θες να παραβλέψεις πως πάνω κάτω είναι ίδιες οι κάμερες, τότε πας στο s8)

Δες την σύγκριση --->> https://www.greenbot.com/article/3194914/android/smartphone-camera-shootout-lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8.html

Link to comment
Share on other sites

παντως ρε παιδια διαβαζω πολλα rewies στο ιντερνετ και ολοι λενε οτι το μείον του κινητο ειναι η καμερα ..

και την θεωρούν πισωγύρισμα σε σχεση με lgv v 10 και lg v 4 ...ειδικα ...με αυτα τα 2...

Όπως ο τύπος από το PC world που την έβγαλε καλύτερη από s8, note 8 που έχουν μεγάλο συν την κάμερα... Άβυσσος η ψυχή των reviewers...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

δεν με ακούς καθόλου όμως :p

v30 είναι η επιλογή σου, υπομονή να πέσει η τιμή του

το ξερω ρε αλλα ακριβουλη ειναι ακομη το ατιμο ..

ξανα 500αρια για κινητα δεν δινω ..! :)

 

 

Σε καμιά περίπτωση δεν λένε αρνητικά για την κάμερα. Μιλάω φυσικά σε γενικές γραμμές και πάντα σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό! Δες για παράδειγμα στο παρακάτω λινκ (είναι 3 σελίδες η ανάλυση), που συγκρίνει την κάμερα με αυτή του S8 και στο τέλος βγάζει νικητή το LG. Δεν χρειάζεται να σου πω ότι το s8 στα reviews είναι στις ψηλότερες θέσεις και θεωρείτε ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς. (Η διαφορά στην τιμή τους όμως είναι τεράστια. Αν αντέχει η τσέπη σου και θες να παραβλέψεις πως πάνω κάτω είναι ίδιες οι κάμερες, τότε πας στο s8)

Δες την σύγκριση --->> https://www.greenbot.com/article/3194914/android/smartphone-camera-shootout-lg-g6-vs-samsung-galaxy-s8.html

με τιποτα τοσο ακριβο κινητό ξανα και γενικα δεν γουσταρω πλεον samsung ..την επαιρνα χρονια αλλα σημερα δεν μου κανει κλικ ..

thanks για την σελιδα την διαβαζω ..

 

Όπως ο τύπος από το PC world που την έβγαλε καλύτερη από s8, note 8 που έχουν μεγάλο συν την κάμερα... Άβυσσος η ψυχή των reviewers...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τελικα αβυσσος συμφωνω ...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο ψάξιμό σου. Το έκανα και εγώ (σε εμένα ήταν Disable το Log Enable (AP Only))

 

Μια ερώτηση άσχετη για όσου έχουν την KOREA DAC έκδοση: όταν είναι ενεργοποιημένο το DAC,

χρησιμοποιείται παντού ή μόνο στον music player; Π.χ. αν παίζουμε κάποιο παιχνίδι ή βλέπουμε YouTube;

 

Όταν καρφώσεις πάνω τα ακουστικά ενεργοποιείται. Είναι ενεργός συνέχεια, youtube, παιχνίδια κλπ. Μόνο όταν ανοίγεις το ράδιο σου βγάζει ένα μήνυμα "ο DAC δεν είναι διαθέσιμος λόγω ραδιόφωνο FM".

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα reviews, εκτός από τα specs εξετάζουν και την πραγματικότητα.

 

Color accuracy Κερδίζει το LG, white balance το LG, Dynamic Range το LG, high ISO και sharpness το Samsung (επειδή έχει μεγαλύτερο αισθητήρα, εδώ τα specs μιλάνε και δεν λένε ψέμματα).

 

Full manual δυνατότητες το LG, 2 φακούς - ο ένας υπερευρυγώνιος που τον λατρεύουμε μερικοί (και ας έχουμε τον "κακό), έξτρα δυνατότητες με Gcam κ.α Νομίζω το φωτογραφικό πακέτο είνα πλήρες. Πολλοί το πήραμε και 100ευρώ πάνω και δεν βλέπω να κλαίμε τα λεφτά μας και τη μοίρα μας, κορυφαία κάμερα σε κινητό αυτή τη στιγμή είναι το S9, όποιος θέλει κορυφαίο, ας κοιτάξει στην κορυφαία κατηγορία, όχι σε ένα κινητό κοστολογημένο σχεδόν σε low to mid κατηγορία.

 

@freddaras Αν ψειρίζεις ακόμη κινητό 330ευρώ, τι να πω, έχει και φθηνότερα, και με 50 παίρνεις. Μέχρι να διαλέξεις θα τραβάνε όλοι VR 8K με τα κινητά τους. Στην τελική δώσε 100ευρώ και πάρε μία φωτογραφική, βρίσκεις και Mirrorless 20megapixel με 150ευρώ+100 για κάνα φακό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...