Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....v10t....

 

εγω ειμαι με v10b ακομα..

 

 

ota δεν σου έχει έρθει?...έχεις απενεργοποιήσει τα updates?....αλλιώς από pc,lg bridge

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Ειμαι σε ψαξιμο για νεο κινητο και ειμαι αναμεσα στο huawei p10 και στο lg g6 , εσεις που εχετε g6 καιρο μπορειτε να μου πειτε τι sot εχετε αναλογα με τη χρηση που κανετε;
Link to comment
Share on other sites

ota δεν σου έχει έρθει?...έχεις απενεργοποιήσει τα updates?....αλλιώς από pc,lg bridge

 

φιλε μου λεει οτι φοραω την τελευτεα εκδοση..οσες φορες πατησα για ενημερωση λογιζμικου...

 

εχει διαφορες η t με την b?

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω ενα συγκρητικο καμερας και με το note 8

Πολύ ενδιαφέρον συγκρητικο.... παρόλα αυτά ως πρωην κάτοχος του s8 plus αλλά και του LG G6, θεωρώ ότι η Samsung προσφέρει καλύτερες επιλογές για point and shoot λειτουργία. Ίσως το G6 στα χέρια ενός επαγγελματία φωτογράφου μπορεί να κάνει θαύματα, αλλά ο μέσος χρήστης μάλλον θα βγάλει πιο εντυπωσιακές φωτογραφίες ακόμη και με το s7 edge. Πάντως είναι αξιοσημείωτο ότι πολλοί επαγγελματίες φωτογράφοι ξεχωρίζουν το G6, πόσο μάλλον αν αναλογιστουμε την τιμή του σε σχέση με τα υπόλοιπα flagships.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

ακριβως!!!σε manual ρυθμισεις τι g6 κανει θαυματα..ανεκαθεν εκανε απο εποχη lg g4!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το https://www.head-fi.org/threads/lg-g6-sound-quality.833180/

λένε πως στην Quad DAC έκδοση ακόμα και για ακουστικά 'τυπικά' (χαμηλής αντίστασης)

χρησιμοποιείται το DAC αν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις.

Αυτή τη στιγμή βλέπω αγορά μόνο από eBay t-dimension μαύρο 64GB 460+ euro.

To global δεν το έχει

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, το dac γίνεται trigger και σε normal impendence ακουστικά (εχω vsonic vsd1s και ΚΖ ZST 32 Ohm & 16 Ohm αντίστοιχα).

To γραφει και η συσκευή ότι εχει ενεργοποηθεί το dac σε normal mode ενώ φαντάζομαι για >50 Ohm θα γράφει high impedance mode.

 

Μόλις μου ήρθε η 10h ρομ (lg 870ds).

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το https://www.head-fi.org/threads/lg-g6-sound-quality.833180/

λένε πως στην Quad DAC έκδοση ακόμα και για ακουστικά 'τυπικά' (χαμηλής αντίστασης)

χρησιμοποιείται το DAC αν το έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις.

Αυτή τη στιγμή βλέπω αγορά μόνο από eBay t-dimension μαύρο 64GB 460+ euro.

To global δεν το έχει

 

Το είχα διαβάσει και αλλού ότι υπάρχει βελτίωση ακόμα και με απλά ακουστικά στο "hifi mode" και είναι και λογικό γιατί παρόλο που δε φτάνει στα επίπεδα της φουλ 4/4 αναπαραγωγής στα 50+ Ohm, εξακολουθεί να είναι ένα ανώτερο DAC από αυτό του απλού G6, επομένως έχεις ούτως η άλλως καλύτερη ποιότητα. Στα 450 ευρώ μαζι με μεταφορικά είχα παραγγείλει την προηγούμενη εβδομάδα από ebay αλλά ακύρωσα για δύο λόγους:

 

α) Δεν υπάρχει επίσημη εγγύηση σε κανένα H870DS στην Ευρώπη. Όλες οι εγγυήσεις σε αυτά τα μοντέλα παρέχονται μέσω των μαγαζιών (ό,τι και όπως μπορούνε δηλαδή) και κυμαίνονται από 6 μήνες μέχρι 1 χρόνο. Παρόλο που δεν εχω χρειαστεί ποτέ εγγύηση, είναι ένα ρίσκο για τηλέφωνο τέτοιας αξίας, ειδικά όταν στην Ελλάδα στο απλό, όλοι δίνουν 2 χρόνια μέσω επίσημης LG μάλιστα.

 

β) Κλειδωμένος bootloader (και root κατ'επέκταση) με άγνωστο το αν και πότε θα ξεκλειδωθεί, τη στιγμή που το απλό έρχεται "ανοιχτό" από την LG.

 

Έτσι με βλέπω να πηγαίνω στο απλό από Ελλάδα που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στα 416.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την εγγυηση τι ισχυει στην χωρα μας; Μιλαω παντα για την single sim εκδοση με τα 32GB.

Εχουμε κανονικα εγγυηση αν ειναι αγορασμενο απο αλλη Ευρωπαικη χωρα;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την εγγυηση τι ισχυει στην χωρα μας; Μιλαω παντα για την single sim εκδοση με τα 32GB.

Εχουμε κανονικα εγγυηση αν ειναι αγορασμενο απο αλλη Ευρωπαικη χωρα;;

 

Δεν έχει σημασία από που είναι αγορασμένο αλλά το ποιά έκδοση είναι. Πχ. μπορείς να αγοράσεις από Ιρλανδία (που ειναι Ε.Ε) αλλά την international έκδοση του dual και τότε δεν έχεις εγγύηση, αυτό έγραψα πιο πάνω. Εφόσον πρόκειται περί EU έκδοσης (σχεδόν όλες οι single sim 32gb ειναι EU version) τότε σε καλύπτει η LG πανευρωπαικά, ανεξάρτητα του που αγοράστηκε και που βρίσκεσαι (εντός Ε.Ε.)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιες άλλες συσκευές εκτός του G6 και νέες σχετικά σε κυκλοφορία έχουν δυνατότητα wide angle στην κάμερα τόσο στην πίσω όσο και στην selfie cam?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιες άλλες συσκευές εκτός του G6 και νέες σχετικά σε κυκλοφορία έχουν δυνατότητα wide angle στην κάμερα τόσο στην πίσω όσο και στην selfie cam?

 

Αν περιμένεις λίγο, το V30 :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για οποιον εχει το ευρωπαικο singlesim.

Εχετε δει το 4g+ σηματακι; Κανει aggregation στα ελληνικα δικτυα η συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για οποιον εχει το ευρωπαικο singlesim.

Εχετε δει το 4g+ σηματακι; Κανει aggregation στα ελληνικα δικτυα η συσκευη;

 

το 4G+ εννοείται το βλέπω συνέχεια. (Cote) :p

 

τι εννοείς aggregation?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το 4G+ εννοείται το βλέπω συνέχεια. (Cote) :p

 

τι εννοείς aggregation?

Ποιο variant εχεις;

Να ενωνει bands (4g+ δλδ).

Σκεφτομαι να το παρω απο το ιταλικο αμαζον το μονοκαρτο και ρωτησα μηπως υπαρχει ασυμβατοτητα λογω region.

Παντως η COSMOTE το g6 δεν το εχει ακομη προσθεσει στο woficalling και volte. https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Link to comment
Share on other sites

Ποιο variant εχεις;

Να ενωνει bands (4g+ δλδ).

Σκεφτομαι να το παρω απο το ιταλικο αμαζον το μονοκαρτο και ρωτησα μηπως υπαρχει ασυμβατοτητα λογω region.

Παντως η COSMOTE το g6 δεν το εχει ακομη προσθεσει στο woficalling και volte. https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Για ποιό λόγο από Ιταλία; Ελλάδα είναι στα 390 το μαύρο και 400/416 το ασημί κ είναι την επόμενη σπίτι σου.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο από Ιταλία; Ελλάδα είναι στα 390 το μαύρο και 400/416 το ασημί κ είναι την επόμενη σπίτι σου.

 

Ευρωπαικο variant; Δεν θελω ταιβανεζικα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικο variant; Δεν θελω ταιβανεζικα κτλ

 

Εννοείται μιλάμε για EU version, με 2 χρόνια πανευρωπαική εγγυήση κατευθείαν σε LG της εκάστοτε χώρας. Παραγγέλνω σήμερα το δικό μου και έχω λιώσει όλα τα λινκ από το πρωί για τελευταίο τσεκάρισμα. Η Ελλάδα είναι πιο φτηνή από ολα τα amazon και ευρωπαικά ebay (δεν ασχολούμαι με μαγαζία εκτός EU) στο single sim μοντέλο που είναι κ το μόνο EU version, τα δίκαρτα είναι όλα international χωρίς εγγύηση.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μιλάμε για EU version, με 2 χρόνια πανευρωπαική εγγυήση κατευθείαν σε LG της εκάστοτε χώρας. Παραγγέλνω σήμερα το δικό μου και έχω λιώσει όλα τα λινκ από το πρωί για τελευταίο τσεκάρισμα. Η Ελλάδα είναι πιο φτηνή από ολα τα amazon και ευρωπαικά ebay (δεν ασχολούμαι με μαγαζία εκτός EU) στο single sim μοντέλο που είναι κ το μόνο EU version, τα δίκαρτα είναι όλα international χωρίς εγγύηση.

 

Να ρωτησω αφου το ψαξες, γιατι εχει κατρακυλησει τοσο γρηγορα η τιμη του; Ελεω v30 ειναι;

Οπως παει πριν το τελος του ετους θα εχει πλησιασει τα 3κατοσταρικα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αφου το ψαξες, γιατι εχει κατρακυλησει τοσο γρηγορα η τιμη του; Ελεω v30 ειναι;

Οπως παει πριν το τελος του ετους θα εχει πλησιασει τα 3κατοσταρικα.

 

Γιατί δεν είχε ζήτηση στα 700 που το τιμολόγησαν με αυτά τα σπεκζ τότε. Τόσο απλό.

 

Αλλο δεν θα πέσει. Ηδη ακρίβυνε ξανά. Εγώ το πήρα 394 (Ice Platinum) τον Ιούλιο και τώρα έχει 416.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αφου το ψαξες, γιατι εχει κατρακυλησει τοσο γρηγορα η τιμη του; Ελεω v30 ειναι;

Οπως παει πριν το τελος του ετους θα εχει πλησιασει τα 3κατοσταρικα.

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει απάντηση σε αυτό το ερώτημα, η τιμή του έπεσε απότομα εδώ και 2 μήνες εξάλλου όχι τώρα, και είχε πιάσει χαμηλό στα 380 πριν κανα δύο εβδομάδες, εδώ κ λίγες μέρες έχει ξανανέβει. 300 τα Χριστούγεννα ούτε με σφαίρες... Γενικά οι πιο ακριβές συσκευές πέφτουν αρκετά το πρώτο εξάμηνο (25%) και μετα σταθεροποιούνται κ πέφτουν πολύ πιο αργά. Αλλιώς θα αγόραζες s7 με 200 ευρώ αυτή τη στιγμή. Ορίστε κ η εξέλιξη τιμής από Skroutz:

 

RYGun2S.png

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είχε ζήτηση στα 700 που το τιμολόγησαν με αυτά τα σπεκζ τότε. Τόσο απλό.

 

Αλλο δεν θα πέσει. Ηδη ακρίβυνε ξανά. Εγώ το πήρα 394 (Ice Platinum) τον Ιούλιο και τώρα έχει 416.

 

Αυτα τα μικρα flactuation στη υιμη συνηθως οφειλονται στη συναλλαγματικη διαφορα EUR,/USD.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...