Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον "μαγκες" οποιος δεν εχει η δε θελει να παρει το g6 καλο ειναι να μη γεμιζει την ενοτητα με σχολια πχ χαλια καμερα, σιγα τι ναυαρχιδα ειναι αυτη; το τάδε η το δείνα εχει καλυτερη καμερα, δεν εχει λεντ, δεν εχει το ενα δεν εχει το Αλλο, "βαρεθηκα" σε καθε σελιδα τα ιδια και τα ιδια αντιπαραθεσεις κλπ. Εγω θελω σαν υποψηφιος αγοραστης να μαθω απο τους ιδιοκτητες αντικειμενικα οσο γινεται για το κινητο οχι τι δεν προσφερει απο τον καθε "πικραμενο" :)

Τα λεω με καλη εννοια μην εχουμε παρεξηγησεις. :rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μαθαίνεις πάντα όλη την αλήθεια αν ακούς μόνο την μοα πλευρά.

 

Ελάχιστοι είναι οι κάτοχοι που δεν ευλογούν τα γένια τους και αναφέρουν και τα αρνητικά.

 

Τέλος όπως είναι κουραστικό να μπαίνει ένας και να λέει κάθε φορά ότι πχ δεν έχει led και ειναι μάπα, να μπαίνει άλλος και να λέει ότι είναι η καλύτερη συσκευή γιατί έχει δική κάμερα.

 

Η επανάληψη και από τις δύο πλευρές κουράζει από ένα σημείο και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σε λάθος topic, έσκασε μύτη το G6+

 

 

Όπως έπρεπε να είχε βγει εξ αρχής δηλαδή σε worldwide διαθεσιμότητα/κυκλοφορία.

Και περιλαμβάνει και ασύρματη φόρτιση και Quad DAC.

 

Έτσι μόνο θα είχε εξισορροπησει την χρησιμοποίηση περσινού SOC.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έπρεπε να είχε βγει εξ αρχής δηλαδή σε worldwide διαθεσιμότητα/κυκλοφορία.

Και περιλαμβάνει και ασύρματη φόρτιση και Quad DAC.

 

Έτσι μόνο θα είχε εξισορροπησει την χρησιμοποίηση περσινού SOC.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά έπρεπε να είχε βάλει και τον 835 στο plus...αλλά φαντάζομαι ότι δε θα ήθελαν να "θάψουν" από τώρα το G6.

btw βλέπω στο eglobal ότι γράφει για 4gb RAM ενώ ξέραμε ότι θα βγει με 6gb RAM. Να φανταστώ ότι έχει γίνει τυπογραφικό λάθος ή θα βγει σε δύο εκδόσεις;

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως:

http://www.lg.com/hk_en/mobile-phone/lg-H870DSU-Gold-128GB

μεταξύ αλλων χαρακτηριστικών (FM Radio, Quad DAC, Hi-Fi Recording) λέει 4GB RAM, 128GB ROM... και δε νομιζω να υπαρχει πιο επισημο site

Δε βλέπω βέβαια πουθενά να λεει για wireless charging!!!

 

Ελπιζω να προκειται και για ευρωπαική εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι κάτοχος LG G4 εδώ εδώ και 1.5 χρόνο και κάτι ψιλά. Σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση σε κάποια καινούργια συσκευή καθώς θέλω ανά περίπου διετία να ανανεώνω το τηλέφωνο μου. Επίσης το G4 από τη μία με έχει κουράσει από το πλάτος και τον πρόσθετο όγκο του λόγω καμπυλότητας, από την άλλη το νιώθω αρκετά πιο βαρύ στην χρήση του πλέον, μετά και από την δεύτερη αλλαγή πλακέτας που του έκανα λόγω bootloop.

Να πάω σε κάτι τύπου S8 δεν θέλω, μου φαίνονται πολλά τα 550+ για κινητό. Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν σοβαρά το Huawei P10, αλλά δεν είχα δει καθόλου το G6, το οποίο εμφανισιακά μου αρέσει πολύ περισσότερο.

Παρόλο το φιάσκο του G4 με το bootloop, αποδείχθηκε ότι είναι καλό και γρήγορο το service της LG, πράγμα πολύ χρήσιμο με τον ρυθμό που παρουσιάζουν προβλήματα (μικρά ή μεγάλα) σχεδόν όλες οι συσκευές στις μέρες μας. Δεν είμαι καθόλου αρνητικός στο να ξαναπάρω LG.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κατά την γνώμη σας αξίζει η μετάβαση από το 4 στο 6, με κόστος γύρω στα 250ε (400+ αγορά αλλά πώληση περίπου 150 το παλιό). Επίσης μεταξύ LG G6 και Huawei P10 από άποψη hardware και απόδοσης, έχει κάποιος να πει την γνώμη του για το πιο από τα 2 είναι ανώτερο; Από άποψη software με ικανοποιεί τόσο το σχεδόν stock android της LG (με κριτήριο αυτό που έχει το G4) όσο και το ios-like της Huawei.

Το κινητό το χρησιμοποιώ για τα παραδοσιακά: κλήσεις, social media, ασταμάτητο browsing, αρχεία office/pdf/autocad και κάμερα. Με ενδιαφέρει λοιπόν να έχει φωτογραφία το λιγότερο ισάξια με το G4, μεγάλη ταχύτητα (κυρίως) σε multitasking, και αυτονομία από πρωί μέχρι βράδυ, με μόνιμα ανοιχτό 4g ή Wi-Fi + κάπου κάπου GPS. Δεν θέλω το κινητό για games, περιστασιακά μόνο και όχι κάτι τρελά βαρύ, αλλά να μην σιχτιρίζω κάθε φορά που πάω να παίξω κάτι είτε από lagαρίσματα, είτε από τρελή υπερθέρμανση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την οποιαδήποτε πρόταση/συμβουλή/βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν από λίγο, στα χέρια είναι πραγματικά πανέμορφο και πολύ βολικό.

Καμία σχέση για 5.7'', το νιώθω λες και είναι 5.2 με το ζόρι. Τα ύπολοιπα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε παιδια αλλά τώρα το είδα. Όχι μόνο δεν είναι αποσπόμενη η μπαταρία αλλά δεν έχει και υπέρυθρες; Μα καλά εκεί στην lg δεν ξέρουν καν τι κάνει τον κόσμο να αγοράζει τα τηλέφωνά τους;
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν από λίγο, στα χέρια είναι πραγματικά πανέμορφο και πολύ βολικό.

Καμία σχέση για 5.7'', το νιώθω λες και είναι 5.2 με το ζόρι. Τα ύπολοιπα αργότερα.

 

Άντε ρε θηρίο! Καλορίζικο και καλοδούλευτο! :)

Περιμένουμε το review σου και εννοείται φωτογραφίες της συσκευής αλλά και υλικό από την κάμερα! :happy:

 

 

Κάποιοι κάτοχοι να προτείνουν θήκη και tempered glass παρακαλώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν από λίγο, στα χέρια είναι πραγματικά πανέμορφο και πολύ βολικό.

Καμία σχέση για 5.7'', το νιώθω λες και είναι 5.2 με το ζόρι. Τα ύπολοιπα αργότερα.

 

Πως να μη το νοιωθεις αφου ειναι μικροτερο απο το g5. Kαλοριζικο περιμενουμε μινι παριυσιαση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε συγχωρούμε.

Μην κουράζεσαι. Τις ξέρουμε τις ελλείψεις.

Τα χρήματα να μαζέψουμε για να το πάρουμε περιμένουμε.

:)

συγνώμη ρε παιδια αλλά τώρα το είδα. Όχι μόνο δεν είναι αποσπόμενη η μπαταρία αλλά δεν έχει και υπέρυθρες; Μα καλά εκεί στην lg δεν ξέρουν καν τι κάνει τον κόσμο να αγοράζει τα τηλέφωνά τους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγειά!!!!

Καλομιλητο!!

Το παρέλαβα πριν από λίγο, στα χέρια είναι πραγματικά πανέμορφο και πολύ βολικό.

Καμία σχέση για 5.7'', το νιώθω λες και είναι 5.2 με το ζόρι. Τα ύπολοιπα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε θηρίο! Καλορίζικο και καλοδούλευτο! :)

Περιμένουμε το review σου και εννοείται φωτογραφίες της συσκευής αλλά και υλικό από την κάμερα! :happy:

 

 

Κάποιοι κάτοχοι να προτείνουν θήκη και tempered glass παρακαλώ! :)

 

Εσύ γιατί δε το χεις σήμερα; αφου μαζί ταξίδευαν :wacko:

Να στε καλά παιδιά, τώρα πέφτει στήσιμο γιατί μετά το 7 edge είχα ξεμείνει χωρίς συσκευή οπότε τα βάζω όλα και τεστάρω μετά. :D

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γιατί δε το χεις σήμερα; αφου μαζί ταξίδευαν :wacko:

Να στε καλά παιδιά, τώρα πέφτει στήσιμο γιατί μετά το 7 edge είχα ξεμείνει χωρίς συσκευή οπότε τα βάζω όλα και τεστάρω μετά. :D

 

Μετά από Κ.Δ.Τ. Αθήνας πάει Κ.Δ.Τ Ιωαννίνων για να μου έρθει... :mad:

Με πολύ τύχη Δευτέρα πρωί... Μεσολαβεί το σ/κ... :shifty:

 

Με την ησυχία σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από Κ.Δ.Τ. Αθήνας πάει Κ.Δ.Τ Ιωαννίνων για να μου έρθει... :mad:

Με πολύ τύχη Δευτέρα πρωί... Μεσολαβεί το σ/κ... :shifty:

 

Με την ησυχία σου! :)

 

7/7/2017, 19:16:00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ

7/7/2017, 18:07:46 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

7/7/2017, 18:07:25 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΜΕ ΔΗΛΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ

7/7/2017, 08:23:46 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

7/7/2017, 07:30:07 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

7/7/2017, 06:06:11 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ)

7/7/2017, 05:34:18 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

7/7/2017, 01:32:37 Κ.Α.Τ. EMS ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ)

 

αν και οι χρόνοι είναι λίγο ότι να ναι γιατί στις 6μιση το χα στο χέρι μου αλλά οκ.

Άντε με το καλό να το παραλάβεις κι εσύ την δευτέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή κι εγώ το περιμένω να έρθει από esglobal (Έφυγε από Κ. Δ. ΑΘΗΝΑΣ γράφει στην αναζήτηση αποστολής), με elta courier έρχεται; Αν είναι έτσι, παίζει να παραλάβω και αύριο (Σάββατο) ή όχι; (σε επαρχία)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή κι εγώ το περιμένω να έρθει από esglobal (Έφυγε από Κ. Δ. ΑΘΗΝΑΣ γράφει στην αναζήτηση αποστολής), με elta courier έρχεται; Αν είναι έτσι, παίζει να παραλάβω και αύριο (Σάββατο) ή όχι; (σε επαρχία)

 

Και εγώ από επαρχία φίλε μου...

Υπάρχει μια μυριοστή πιθανότητα να παραλάβουμε αύριο πρωί,αν και δεν το πολυπιστεύω.

Από Δευτέρα λογικά και εσύ και εγώ...

Υπομονή! ;)

 

Άντε με το καλό να το παραλάβεις κι εσύ την δευτέρα. :)

Να 'σαι καλά! :)

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας από το V10 στο G6 βλέπω ότι το G6 έχει πιο "αδύνατο" ήχο, σε ηχείο σε ακουστικά, ringtone κτλ.

Υπάρχει κάποια επιλογή για βελτίωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Και ενα review της κάμερας του DxOMark

https://www.dxomark.com/Mobiles/LG-G6-Mobile-review-Punchy-pictures

 

Αρκετα χαμηλη βαθμολογια του εδωσαν...Σιγουρα δεν του αξιζουν τοσο χαμηλα νουμερα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω στο avatar σου το έχεις.. Απο κάμερα και μπαταρία τι λέει; Θα ήθελα την προσωπική σου άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κάτοχος εσχάτως κι εγώ του H870DS, ως τώρα όλα καλά, διαπιστώνω μια γρηγορότερη κατανάλωση της μπαταρίας μετά από 1 εβδομάδα, η προηγούμενη φόρτιση έβγαλε άνετα 2 24ωρα, η τωρινή λίγο παραπάνω από 1, χωρίς να κάνω -θεωρώ- πολύ πιο βαριά χρήση...

 

Μήπως έχει υπ' όψη του κανείς αν και πώς μπορεί να αλλάξει το default notification sound χωρίς να πηγαίνουμε σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά? Δεν αναφέρομαι σε SMS!

Το μόνο που βρήκα είναι μια επιλογή για SIM1 & SIM2 αλλά δεν είναι αυτό που ψάχνω. Πχ αν έχω διάφορα apps πώς μπορώ να ορίσω το default notification για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή κι εγώ το περιμένω να έρθει από esglobal (Έφυγε από Κ. Δ. ΑΘΗΝΑΣ γράφει στην αναζήτηση αποστολής), με elta courier έρχεται; Αν είναι έτσι, παίζει να παραλάβω και αύριο (Σάββατο) ή όχι; (σε επαρχία)

 

Αν βλέπεις κάπου στο τρακινγκ για EMS, ναι, με ΕΛΤΑ κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Από οτι βλέπω στο avatar σου το έχεις.. Απο κάμερα και μπαταρία τι λέει; Θα ήθελα την προσωπική σου άποψη.

 

Εχεις p.m.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα χαμηλη βαθμολογια του εδωσαν...Σιγουρα δεν του αξιζουν τοσο χαμηλα νουμερα...

 

Και μόνο που έδωσαν 87 στο one+ 5 καταλαβαίνεις τι αντικειμενικοί είναι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που έδωσαν 87 στο one+ 5 καταλαβαίνεις τι αντικειμενικοί είναι όμως.

 

Ελα ντε....:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...