Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια τιμη πιστευτε θα σταθεροποιηθει; Ψαχνομαι για αγορα και περιμενω την καταλληλη στιγμη. Περιμενω να δω και το OnePlus5,αλλα φημες αναφερουν εκτοξευση τιμης...

Το λιγουρευομαι το LG,η αληθεια ειναι..!

Ηρθε η ωρα για αναβαθμιση! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποια τιμη πιστευτε θα σταθεροποιηθει; Ψαχνομαι για αγορα και περιμενω την καταλληλη στιγμη. Περιμενω να δω και το OnePlus5,αλλα φημες αναφερουν εκτοξευση τιμης...

Το λιγουρευομαι το LG,η αληθεια ειναι..!

Ηρθε η ωρα για αναβαθμιση! :)

 

Δεν ξερω.

Αν κρινω απο τα προηγουμενα lg, φανταζομαι πολυ χαμηλα. Ισως οχι ομως σαν το g3, που ειχε φτασει και κατω από €200!!

 

Το θεμα ειναι ποσο αξιζει να περιμενεις.

Μετα θα βγει το g7 και θα εχουμε αλλες λιγουρες!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ περιμένω το One Plus 5 να δω την τιμή του... Αν είναι όπως ακούγεται στα 500€+ θα περιμένω να πέσει το g6 κ άλλο λίγο κ το χτυπάω! Το op5 πάντως θα είναι τέρας! Sorry off topic...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κάνα κατάστημα στην Αθήνα να το δούμε live το g6?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη προηγούμενη Τετάρτη που το ψαχνα και εγώ δε το βρήκα καπου

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει, κάποιο tempered που να κάθεται καλά ή μπαίνουν όλα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει, κάποιο tempered που να κάθεται καλά ή μπαίνουν όλα ;

 

Δεν εχεις θεμα.Καθονται ολα αψογα αρκει να ειναι η επιφανεια 5καθαρη...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη προηγούμενη Τετάρτη που το ψαχνα και εγώ δε το βρήκα καπου

Tο κινητό είναι εκπληκτικά μικρό για το μέγεθος της οθόνης του.

Σκεφτείτε ότι είναι μικρότερο σε ύψος από το G5 των 5.3" ή το S7 edge των 5.5".

Με 1-2 επιπλέον επιπλέον "πινελιές" θα μιλούσαμε για ενα απο τα πιο ολοκληρωμένα τηλέφωνα που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ (ειδικά η δίκαρτη έκδοση με τα 64GB και τα επιπλέον καλούδια σε ήχο).

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητό είναι εκπληκτικά μικρό για το μέγεθος της οθόνης του.

Σκεφτείτε ότι είναι μικρότερο σε ύψος από το G5 των 5.3" ή το S7 edge των 5.5".

Με 1-2 επιπλέον επιπλέον "πινελιές" θα μιλούσαμε για ενα απο τα πιο ολοκληρωμένα τηλέφωνα που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ (ειδικά η δίκαρτη έκδοση με τα 64GB και τα επιπλέον καλούδια σε ήχο).

 

Ναι στην σχεδιαση-εργονομια τα καταφερανε περιφημα φετος στην Lg,στα ενδοτερα το κουτσουρεψανε το θεμα....Χωρις και παλι το γενικο αποτελεσμα να ειναι κακο, σε καμμια περιπτωση.Ολα δουλευουν ρολοι...Απλως ειναι το ****το να μην εχεις τα τελευταια specs και το κουτσουρεμα της ενισχυσης ηχου και ασυρματης φορτισης στα EU μοντελα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλως ειναι το ****το να μην εχεις τα τελευταια specs και το κουτσουρεμα της ενισχυσης ηχου και ασυρματης φορτισης στα EU μοντελα...

 

...και τη μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην σχεδιαση-εργονομια τα καταφερανε περιφημα φετος στην Lg,στα ενδοτερα το κουτσουρεψανε το θεμα....Χωρις και παλι το γενικο αποτελεσμα να ειναι κακο, σε καμμια περιπτωση.Ολα δουλευουν ρολοι...Απλως ειναι το ****το να μην εχεις τα τελευταια specs και το κουτσουρεμα της ενισχυσης ηχου και ασυρματης φορτισης στα EU μοντελα...

...και τη μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη.

 

Για αυτό και αναφέρθηκα νωρίτερα ότι η πιο ολοκληρωμένη επιλογή είναι το δικαρτο μοντέλο , με τα 64GB και DAC audio και ας κάνει κάποιες υποχωρήσεις στο θέμα της εγγύησης.

Απο εκεί και πέρα δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα του επεξεργαστή...όποιος πιστεύει ότι θα δει διαφορές στο 99% των περιπτώσεων μεταξύ 821 και 835, πλανάται οικτρά. Να είναι καλά τα μετροπρογράμματα, γιατί μόνο εκεί αναδεικνύονται οι όποιες διαφορές. Να είχα ένα Α10 της Apple ΝΑΙ...εκεί έχουμε ένα διαφορετικό και συνολικά πολύ καλύτερο chipset.

Η LG με το G6 έκανε κάτι πολύ βασικό....προσπάθησε να κάνει ένα κινητό λειτουργικό και πρακτικό, χωρίς edge οθόνες, χωρίς σχεδιαστικές υπερβολές ή πειραματισμούς όπως το modular LG G5. Μια επιστροφή στο πρόσφατο παρελθόν δηλαδή. Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την απόδοση, σχεδίαση, αυτονομία, εργονομία, οθόνη, ήχο. Στην κάμερα περίμενα ένα κλικ παραπάνω χωρίς να σημαίνει ότι υστερει σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι το iphone 7 Plus εξακολουθεί να έχει την καλύτερη λήψη video , από κάθε android που κυκλοφορεί εκεί έξω.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τη προηγούμενη Τετάρτη που το ψαχνα και εγώ δε το βρήκα καπου

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στα καταστηματα Πλαισιο το εχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχουν σε demo. Μονο για παραγγελια. Τουλαχιστον Στουρναρη -Μεταμορφωση που πηγα.

 

Αργυρουπολη που εχει καλο καταστημα, το εχει (οπως και σχεδον όλα τα κινητα της αγορας, το μαγαζι ειναι απλα τεραστιο)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έχω και εγώ στα χέρια μου το δικαρτο ένα πολύ όμορφο και πρακτικό τηλέφωνο. αρκετά γρήγορα παρά πολύ καλό ηχείο. και λίγο που έπαιξα με την κάμερα είναι σούπερ ωραία χρώματα και η selfie δε μπορώ να πω ότι είναι άσχημη Τώρα εκείνο που με παραξενεύει είναι η διαχείριση της φωτεινότητας έχω είμαι ευχαριστημένος στην απόδοση της οθόνης. στο 98% για να δω σωστά χρώματα και έχε πολύ ωραία και με καλή αντίθεση αλλά άμα την κατεβάσεις σιγά σιγά βλέπεις μια απότομη αλλαγή σκοτεινιάζει αρκετά. ...την ήθελα λίγο πιο ζωντανή αυτά το τηλέφωνο είναι σούπερ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις θεμα.Καθονται ολα αψογα αρκει να ειναι η επιφανεια 5καθαρη...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ενημέρωση, παρειγγειλα τα tempered!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To dual SIM με τα 64gb , δεν είναι ευρωπαϊκο μοντέλο;

 

Όχι... και δεν το υποστηρίζει η procordia. Αν χρειαστεί service... μόνο στο κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι SOT σας βγάζει το κινητο πάνω κάτω??

 

Τι ρωτας;

 

Αν καποιος κανει chat στο whatsapp ολη μερα, βγαζει και 6-7 ωρες.

Αν εχεις data και ανοιγεις chrome κλπ βγαζει αισθητα λιγοτερες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι SOT σας βγάζει το κινητο πάνω κάτω??

4.30 με 5 ωρεςμε με τα πάντα ανοιχτά και χωρίς τσιγκουνιες στην φωτεινότητα . Καμία ωρα παραπάνω μου βγάζει σε σχέση με το s7 edge με nougat.

Νομιζω ότι η μπαταρία δεν θα σε προβληματίσει .

Link to comment
Share on other sites

Τι ρωτας;

 

Αν καποιος κανει chat στο whatsapp ολη μερα, βγαζει και 6-7 ωρες.

Αν εχεις data και ανοιγεις chrome κλπ βγαζει αισθητα λιγοτερες.

 

Φίλε nickkris επειδή βλέπω ότι το έχεις το κινητό

Μπορείς να ποσταρεις ένα screenshot με τη χρήση μπαταριας από μιας συνηθισμενης μέρας για σένα χρήση?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία ερώτηση. η LG υποστηρίζει εγγύηση με το imei ή θέλει οπωσδήποτε απόδειξη;

Υποστηρίζει φίλε μου, απλά σε πάρει με την ημερομηνία παραγωγής του κινητού και όχι με την ημερομηνία αγοράς

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...