Jump to content

Κινητό έως 280 ευρώ


Mavros_01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, έχει σπάσει το κεφάλι μου να βρω τη συσκευή που μου ταιριάζει ένα μήνα τώρα και άκρη δε βγάζω.

Οπότε ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Ψάχνω πολύ καλή κάμερα μπρος-πίσω, καλό εξωτερικό ηχείο, ραδιόφωνο FM (όχι μέσω streaming). Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. H χρήση είναι Εmails, Viber, Μessenger, Skype. Μπαταρία να βγάζει τη μέρα με μέτρια χρήση. Βλέπω και μεταχειρισμένα έως 280 ευρώ. Έως 5,5". Μπορώ να αγοράσω από οπουδήποτε Ελλάδα/Εξωτερικό. Το ελληνικό menu και να μην υπάρχει δε με ενοχλεί.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Σαν fan και κατοχος Alcatel θα σου προτεινω να ριξεις μια ματια στο idol 3 5,5.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχει σπάσει το κεφάλι μου να βρω τη συσκευή που μου ταιριάζει ένα μήνα τώρα και άκρη δε βγάζω.

Οπότε ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Ψάχνω πολύ καλή κάμερα μπρος-πίσω, καλό εξωτερικό ηχείο, ραδιόφωνο FM (όχι μέσω streaming). Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια. H χρήση είναι Εmails, Viber, Μessenger, Skype. Μπαταρία να βγάζει τη μέρα με μέτρια χρήση. Βλέπω και μεταχειρισμένα έως 280 ευρώ. Έως 5,5". Μπορώ να αγοράσω από οπουδήποτε Ελλάδα/Εξωτερικό. Το ελληνικό menu και να μην υπάρχει δε με ενοχλεί.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Τα κανει ολα και συμφερει με ιδιαιτερα συν το ραδιο που παιζει και χωρις ακουστικα καθως και η μπαταρια τερας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι ψάχνει πολύ καλή κάμερα μπρος πίσω, μπορεί να πάει σε RN3 pro? Δεν νομίζω.

 

Για Xiaomi κοίτα Mi5s, αλλά δεν θα έχεις FM radio, το οποίο όμως σήμερα που όλες οι εταιρείες δίνουν αρκετά GB ξεπερνιέται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλή κάμερα, καλά ηχεία και ραδιόφωνο έχω καταλήξει πως δεν υπάρχουν σε καμιά συσκευή κάτω από 300ευρώ. Με κάποιους συμβιβασμούς έχω καταλήξει στα alcatel idol 4 και motorola g4 plus.

Το ραδιόφωνο μου είναι απαραίτητο και δεν έχω internet όπου το χρησιμοποιώ. Το Redmi Note 3 Pro έχει μέτρια κάμερα και κατώτερο ηχείο των άλλων δύο. Όχι πως τα άλλα σκίζουν σε κάμερα αλλά είναι λίγο καλύτερη.

Όπως και νάχει σας ευχαριστώ!

Edited by Mavros_01
Link to comment
Share on other sites

Καλά χρυσά τα mi5 αλλά νομίζω δε διάβασες τι ζητάμε: Δεν έχουν ραδιόφωνο.Δεν συγκρίνονται τα ηχεία τους με του idol 4. Το Lumia 640 που έχω τώρα διαθέτει καλύτερο ηχείο. Παίδες ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.
Link to comment
Share on other sites

Δες το Huawei mate S, στο eBay το βρίσκεις γύρω στα 280€ την κινεζική εκδοση με όλα τα παρελκόμενα, official Multilanguage rom και υποστηρίζει και όλες τις μπάντες.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

P9 lite στα 190ε

Εχει ολα οσα αναφέρεις, προκειται για συσκευη πολυ καλυτερη απο πολυ ακριβοτερες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνει κάτι παρόμοιο:

 

Μετά από reviews/προτάσεις και 2 μήνες καταλήγω πως τα κινητά με πολύ καλό ήχο (με FM radio) και καλή κάμερα κάτω από 250 ευρώ είναι τα:

 

Samsung A6 2016,

 

Lenovo K6 note,

 

Motorola G4 plus,

 

Huawei P9 lite,

 

Alcatel One Touch IDOL 4,

 

ZTE axon 7 mini

 

 

 

Πάρτε όποιο σας κάνει το κλικ!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνει κάτι παρόμοιο:

 

Μετά από reviews/προτάσεις και 2 μήνες καταλήγω πως τα κινητά με πολύ καλό ήχο (με FM radio) και καλή κάμερα κάτω από 250 ευρώ είναι τα:

 

Samsung A6 2016,

 

Lenovo K6 note,

 

Motorola G4 plus,

 

Huawei P9 lite,

 

Alcatel One Touch IDOL 4,

 

ZTE axon 7 mini

 

 

 

Πάρτε όποιο σας κάνει το κλικ!

Και από αυτά ποιο είναι το κορυφαίο;

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...