Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*Ranger M.D. : Το DAP κατεβασε το απο εδω http://rapidshare.de/files/14507101/DAP_java.rar.html ειναι για το v3x κανονικα.

 

 

*

drillgr, ξέρεις αν υπάρχει κάποιος αντίστοιχος player για το Ε1070;

Και αν υπάρχει μπορώ να τον βρω κάπου;

Κατέβασα και γω αυτόν που είναι για το V3x (ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα) αλλά δε φαίνεται να λειτουργεί. Και μάλιστα δεν είναι full screen η αρχική οθόνη στην οποία και παραμένει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

drillgr, ξέρεις αν υπάρχει κάποιος αντίστοιχος player για το Ε1070;

Και αν υπάρχει μπορώ να τον βρω κάπου;

Κατέβασα και γω αυτόν που είναι για το V3x (ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα) αλλά δε φαίνεται να λειτουργεί. Και μάλιστα δεν είναι full screen η αρχική οθόνη στην οποία και παραμένει.

 

Δυστυχως φιλε μου δεν ξερω κατι αντιστοιχο αλλα δεν χανεις και τπτ να δοκιμασεις το light player. Βεβαια ειναι για αλλο κινητο και αγνωστο αν σου δουλεψει ( Σε μενα πχ δε δουλεψε ) http://www.howardforums.com/archive/topic/904452-1.html

Link to comment
Share on other sites

To κατέβασα και το εγκατέστησα αλλά δυστυχώς όταν προσπαθώ να το ανοίξω μου βγάζει σφάλμα εφαρμογής.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για το χρόνο που διέθεσες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Gary Kokkin: Οι απαντησεις σου σε σχεση με αυτα που εχω γραψει ειναι οτι να ναι, ασχετες και αοριστες, αλλα λογια να αγαπιομαστε δηλ. Οσο για το *# πριν βιαστεις να κρινεις κρινε πρωτα τον εαυτο σου και μαθε επιτελους να μην εισαι απολυτος

,

 

Νομίζω απάντησα :

....ο καθένας στα πλαίσια της ελευθερίας λόγου, μπορεί να λέει ότι θέλει,όσες φορές θέλει ,και να του αρέσει ότι θέλει -Η σοβαρότητα των γραφόμενων μας όμως φαίνεται ,και ελέγχεται εύκολα (αφού τα post δεν σβήνονται)

 

 

οτι ισχυει στη δικη σου συσκευη δεν ειναι νομος αλλα σε μενα τα ιδια συμβολα ειναι προς το τελος της λιστας και μπερδεμενα μαλιστα. Οσο για οσα εγραψα σχετικα με unbranded κλπ πριν με κατακρινεις δοκιμασε τα και μετα μιλα.

 

Οσο αφορά την διαδικασία για unbranded δεν διαφώνησα (αλλά ούτε συμφώνησα ) ,για λόγους που ανέφερα -Αντίθετα πρότεινα να βρείτε να βάλετε όσοι το επιχειρήσουν ,αυτήν την έκδοση λογισμικού που δίνει η αντιπροσωπεία,για να μην υπάρχουν ασυμβατότητες που έχουν οι διάφορες hacked -Οσο αφορά την λίστα χαρακτήρων εσύ έγραψες να μπαίνεις από το μενού στην λίστα που είναι χρονοβόρο, και όχι από πλήκτρο (που προφανώς δεν ήξερες)

Link to comment
Share on other sites

drillgr και Gary no more off topics....!

 

Συγνώμη φίλε,πόσταρα πριν δώ το μήνυμά σου-Μπορείς να σβήσεις ότι θεωρείς μη ωφέλιμο για τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον OkCommander και άρχισα τις μ.........!!!

 

Έσβησα όλα τα java αρχεία στη μνήμη του τηλεφώνου, για να αφαιρέσω τις trial εφαρμογές, αλλά τελικά τα εικονίδια trial έμειναν, ΑΝΤΙΘΕΤΑ:mad: έφυγε εντελώς ο Digital audio player ! τον έχει κανείς ? Για 240Χ320 ! Δεν μνημονεύεται παραπάνω εκτός από τη low resolution έκδοση που δε μου κάνει!

 

Όποιος τον έχει μπορεί να μου τον στείλει μήπως : kirgidismd@yahoo.gr

 

ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για να φύγουν τα "υπόλοιπα" από τις trial εφαρμογές : (εξαρτάται και από την έκδοση firmware )

 

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&view=topic&forumid=57&postid=163620

 

Αν νομίζεις τελικά ότι θα μπορέσεις με το P2KCommander 3.30beta (που είναι πιό συμβατό με το V3x), στείλε μου PM να σου πώ τι θα κάνεις,και με βάση τα γραφόμενα στα link ,και να σου στείλω τον DAP 240x320 να το περάσεις (γιατί δεν υπάρχει σαν αυτοτελές αρχείο java να το βάλεις εύκολα) όπως περιγράφονται :

 

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=55&view=topic&forumid=57&postid=72773

(πρόσεξε επίσης στις εντολές του Flex Editor, που αναφέρεται ,υπάρχει και καλή διαγραφή demo αρχείων,αλλά μπορείς να ενεργοποιήσεις ανεπιθύμητες λειτουργίες στην συσκευή σου)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1349932#post1349932

 

 

-Οπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενα post ,πρώτα κοιτάμε να κάνουμε backup της συσκευής με κάποιο πρόγραμμα,άμα θέλουμε να "παίξουμε" με την συσκευή.Οδηγίες θα βρείτε στα ειδικά forum που εχουν αναφερθεί (υπευθύνη σας)

Link to comment
Share on other sites

drillgr και Gary no more off topics....!

 

Οκ φιλε Νικο ξερω οτι τα off topics δεν αρμοζουν και δεν γραφω αλλα πλην αυτου ωστε να ξεκαθαρισω τη θεση μου. Τα συγκεκριμενα off topics ηταν αναγκαιο κακο πανω στη ροη των λεγομενων. Ξερω οτι υπαρχουν και τα PM αλλα εδω διατηρησα μια συνοχη στη σκεψη. Και γενικως ειναι δυσκολο να απαντας τυποποιημενα παντα, ανθρωποι ειμαστε :p

Link to comment
Share on other sites

τελικά κάθησα και διάβασα και τις 48 σελίδες για να ενημερωθώ πλήρως και να μην γίνομαι κουραστική (κάτι που έπρεπε να κάνω πριν ποστάρω, σόρρυ και πάλι παιδιά) Τεσπα, αυτό που κατάλαβα όσον αφορά τα skins, είναι πως πρέπει να κατεβάσω το πρόγραμμα που δώσατε (το skin Manager) και αν θα είσαι τυχερός θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα. Αξίζει να μπω στην διαδικασία ή μπα? και επειδή είμαι ψιλο-άσχετη από αυτή τη σελίδα : http://www.motox.info/showpost.php?p=114694&postcount=3

τι ακριβώς κατεβάζω? Τα πάντα?

ευχαριστώ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλάξει η διαδικασια προς το ευκολότερο,για τα skins.

-Θα χρησιμοποιήσεις αυτoύς τους drivers που δουλεύουν καλύτερα με V3x.

 

http://www.7900novadrive.com/v3/file/MotPCSDrivers.zip

 

και αυτό το πρόγραμμα .3.zip"]http://www.motomodding.com/vault/software/p2k-commander_3[1].3.zip

Oδηγίες πως θα περάσεις εύκολα skins ειχα αναφέρει εδω σε σχετική αποτυχημένη προσπάθεια φίλου (αν δεν το πρόσεξες): http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1364239#post1364239 όμως παρέχω σε αντιγραφή πιό αναλυτικές (και για να μάθεις χονδρικά και το χειρισμό του p2kcommander) -Eλπίζω να καταλαβαινεις Αγγλικά,γιατί δεν εχω χρόνο να μεταφράζω...

 

1-Open choose "mobile phone" from right hand side top pulldown menu.

2-While P2K C is reading your phone folder and file tree, you can choose on the left hand side top pulldown menu the location on your PC where you have your skin stored.

3-Now go to a/mobile/skin right hand side on your phone press F5 (New Folder) and create new folder with the skin name, same as ski file name.

You have to press "Re-Read at the top right, it will read your phone again and hopefully you will see a new folder in a/mobile/skin. Go into that folder and copy all dat, ski and gif/jpg files from your PC stored skin folder to your phone skin folder. If at any time you see a CMD message at the bottom left corner (log), then just close P2K C and start it again and carry on, you might have to recopy some files even if they are showing on your phone they can not be read by your phone.

4-Since there are only a few file, I always copy one after the other. That way I know which files are ok and which are not (CMD ones). Press Re-Read and your phone should have a copy of your skin folder on it.-Skin do not work ,if they have numbers in their name, like 3Moto2 or so.

5-Reboot phone and choose your new skin.

 

 

Oι πιθανότητες επιτυχίας είναι 50-50 -Εξαρτάται από τι "κλειδώματα" εχει το firmware σου.

-Υπόψη : α) σε περίπτωση επιτυχίας συνήθως χάνεις το ρολόι στην εξωτερική οθόνη στο θέμα που επέλεξες (άλλη ιστορία να τραβιέσαι...),και οι ενδείξεις (στην εξωτερική οθόνη) μπορεί να μην είναι φωτεινές όσο τώρα (στα τελευταία firmware)

β) Υπάρχει περίπτωση να εγκατασταθεί κάποιο skin πάνω από τα υπάρχοντα standard-Γιάυτό κάνε backup τα υπάρχοντα skins με τις επιλογές από τα προγράμματα που αναφέρονται στις οδηγίες.

 

Aν δεν βγάλεις άκρη και επιμένεις για skins,πάμε σε πιό σύνθετο πρόγραμμα με ίδιο ποσοστό επιτυχίας,αλλά ίσως για τη δική σου συσκευή να είναι τυχερό!

Link to comment
Share on other sites

Στο motomodders διάβασα ότι η έκδοση του DAP για το E1070 είναι η 5.0.13. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το βρω; Σε κάποιο site κτλ;

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας SMS έως 160 Ελληνικούς χαρακτήρες έφυγε σαν μία σελίδα και το έλαβα με τους περιορισμούς που περιέγραψα πριν (μετατροπή πεζών σε κεφαλαία, χάσιμο τονισμένων φωνηέντων)

 

Έβαλες τονισμένα ελληνικά με το VF Live! firmawre? Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται αυτό;;;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Gary Kokkin thanks για την απάντηση. Το θέμα είναι πως τελικά φοβάμαι να κάνω ολόκληρη αυτή τη διαδικασία και στο τέλος να μην είμαι 100% ευχαριστημένη. Επομένως, θα αφήσω τα skins ως έχουν και απλά θα περιμένω μέχρι να βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος, ίσως πιο αποτελεσμαστικός και πιο εύκολος για έναν απλό χρήστη της Moto.

Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής:

Θέλω να αντιστοιχίσω μια εικόνα σε μια επαφή, οκ? Όταν πάω στις εικόνες -> Επιλογές -> Ορισμός ως - Επαφή, αυτό που μου κάνει είναι να δημιουργεί μια νέα επαφή, ενώ εγώ θέλω αυτή η αντιστοίχιση να γίνει σε μια επαφή που ήδη υπάρχει στον τηλεφωνικό μου κατάλογο.

Λυπάμαι, αλλά ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δεν είχε επιτυχία...Αν μπορεί κάποιος, ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά έπρεπε να σου βγάζει και άλλη επιλογή στις εικόνες,αυτή της "Προσθήκης σ'επαφή" .-Προφανώς φταίει η έκδοση λογισμικού (πληροφοριακά ποιά έχεις ?)

 

Mπορείς όμως να βάλεις εικόνα σε μια επαφή ,όταν την κάνεις επεξεργασία την επαφή αυτή-Εχει επιλογή για "προσθήκη εικόνας" (μαζί με άλλες λεπτομέρειες)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι από τις εκδόσεις λογισμικού (αν και πρόσφατη) που έχουν "κλειδώματα" σε παρεμβάσεις,και όπως φαίνεται και "ελλείψεις"

-Πιθανόν έχεις και την Μade in Germany συσκευή καθώς αυτές εχουν αναφερθεί να εχουν αυτό το λογισμικό

 

-Η κατάληξη P στο λογισμικό ,αφορά συσκευές που είναι "κλειδωμένες" δηλ. δουλεύουν μόνο με Vodafone δίκτυο,όπως δουλεύουν πολλά καρτοκινητά "πακέτα" εταιριών κινητής (αλλά ότι κλειδώνει -ξεκλειδώνει ιδιωτικά, όπως έχει αναφερθεί κατά επανάληψη εδώ μέσα... )

Link to comment
Share on other sites

Paidia geia saw! Eimai kainoyrgiow prokeitai na parv kainoyrgio kinhto kai skeftomai gia to v3x...

Παρακαλω να μου πει καποιος το ποσο ευχαριστημενος ειναι.. Επισης αν το βιντεο ειναι καλο και να μου πει τα χρωματα στα οποια βγαινει... Ευχαριστω!

Υ.Γ Συγνωμη για τα μισα greeklish απλως ξεχαστηκα!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο...εξαρτατε βεβαια το τι θελεις εσυ. Απο βιντεο και φωτο ειναι πολυ καλο και εχει ωραια ευκρινια, και το μενου το συνηθιζεις ,οπως και σε ολα τα κινητα. Εγω το εχω σε ασιμη απο τη vodafon αλλα νομιζω βγαινει και σε μαυρο.Αν θελεις πιο πολλες info τα παιδια στο forum εχουν κανει καταπληκτικη δουλεια και θα βρεις πολλες αλλες χρησιμες πληροφορειες.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαύρο, μπλε όπως το αβατάρ μου και σε ροζάκι για εμάς τις κοπέλες.

λογικά, αν κυκλοφορήσει και unbranded όπως ειπώθηκε πιο πάνω, θα υπάρξει και σε άλλα χρώματα...κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/mot/image/logo.gif

Έβαλες τονισμένα ελληνικά με το VF Live! firmawre? Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται αυτό;;;

Από την αρχική έκδοση της συσκευής αλλά και μετά από δύο αναβαθμίσεις μπορώ να γράψω τονισμένα πεζοκεφαλαία Ελληνικά.

Εάν χρησιμοποιείς iTap επέλεξε τον αριθμό που αντιστοιχεί στον χαρακτήρα που θέλεις, πεζό ή κεφαλαίο και πάτα το πολυπλήκτρο προς τα κάτω μέχρι να εμφανιστεί.

Αν είσαι στο μέσο της λέξης που γράφεις τότε είναι πιθανό πατώντας το πλήκτρο να μη βγεί ο επιθυμητός χαρακτήρας, καθώς λόγω της λειτουργίας του iTap δεν εμφανίζονται όλοι οι συνδυασμοί παρά μόνο αυτοί που ταιριάζουν με το λεξικό. Οι λέξεις που είναι προεγκατεστημένες δεν περιέχουν τόνους οπότε αυτοί μπαίνουν χειροκίνητα αντικαθιστώντας το συγκεκριμένο γράμμα. Στη συνέχεια πάντως αφού έχουν "μαθευτεί" από το iTap εμφανίζονται σαν επιλογές αρκεί να έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή Ρύθμιση Κειμένου>Εκμάθηση Λέξεων>Ναί.

Αν παρ'όλα αυτά δεν μπορεί να εμφανιστεί ο επιθυμητός χαρακτήρας άλλαξε την επιλογή Ρύθμιση Κειμένου>Κυρίως ή Δευτερεύων Κείμενο>Tap Ελληνικά και έτσι θα εμφανισθεί η πλήρης ελληνική γραμματοσειρά.

Η συσκευή μου χρησιμοποιεί το παρακάτω firmware:

Έκδοση Flex: USRAZRV3XVFGRR25221056

Έκδοση Λογισμικού: R252211LD_U_85.97.C3P

Έκδοση Λογισμικού DSP: 40920000

Λίστα Γλωσσών: 0038

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρεις ότι έχεις την ίδια άλλη έκδοση λογισμικού :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61792&page=30

Σου ξαναπέρασαν την ίδια,αλλά "κλειδωμένη" ?

 

Οσο αφορά το κολπάκι ,λειτουργεί και σε unbranded ,αλλά δεν βολεύει πάντα καθώς δεν μπορεί να εμφανιστεί σε iΤΑP ο επιθυμητός χαρακτήρας πολλές φορές και πρέπει να το γυρνάς σε TAP-Eπίσης σε αποστολή σε Sharp V903 το κειμενο ελήφθει χωρίς τόνους,οπότε κάποιες

ασυμβατότητες υπάρχουν ανάλογα την συσκευή.-Καλύτερα για μένα το TAP με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται unbranded V3x από το Γερμανό

 

Unbranded ήδη κυκλοφορούσε η συσκευή σε μικρο-εμπόρους,και υποστηριζόταν και από την αντιπροσωπεία (έστω και περιορισμένα)-Απλά τώρα αν και εφόσον κυκλοφορήσει, και δεν είναι απλή διαφήμιση (και δεν βρίσκω το λόγο γιατί όχι,αφού υπάρχει και στο Ελληνικό site,και η συσκευή κυκλοφορεί ήδη πάνω από 6 μήνες),θα υπάρχει καλύτερη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...