Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πόσες κεραίες ακόμα δεν έχουν δει! εγώ καθημερινά περνάω σε κεντρικά σημαία από μερικές καμουφλαρισμένες και πόσες κρυφες! έπεσε στα χέρια μου μια εφημερίδα του δήμου περιστερίου και εκεί είδα καταγγελίες κατοίκων για κεραίες κινητής επάνω σε σπίτια! μαλιστα έλεγαν ότι ενώ έγιναν καταγγελείες κανείς δεν τις αποξήλωσε. Πάντως στην δουλειά μου κοντά (σε βουνο επάνω) είχε της voda και από τότε που ξηλώθηκε και πάνε ποσα χρόνια η περιοχή δεν έχει σημα ΚΑΘΟΛΟΥ! :lol::lol::lol: έτσι για να μη λέμε μόνο για την cosmote ε? :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα,ειμαι σχετικα νεος χρηστης wu,γιατι οποτε βρεχει σπιτι μου(γαλατσι)χανετε TEΛEIΩΣ το σημα η εχει εικονικο;!με τις αλλες οκ.
Link to comment
Share on other sites

εμένα εδώ στην Κυψέλη όταν γινόταν διακοπή ρεύματος δεν είχα και κινητό!!! καλο ε?????? :lol::lol::lol: με την cosmote όλα να τα περιμένεις! έχουν αποξηλώσει κεραίες και νομίζω μας εξυπηρετεί μια μόνο, μάλλον μικρή είναι και με τις βροχές τα βρίσκει σκούρα!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες μιλώντας από What's Up προς What's Up σε διαδρομή από Πλατεία Αμερικής έως Φωκίωνος (5 λεπτά) είχε κοπεί η κλήση 4 φορές στα ξαφνικά. Πολύ περίεργο δίκτυο της Cosmote τελευταία! Πιστεύω είναι η πρώτη φορά στην Ελλάδα που υπάρχει εταιρεία που "παρακαλάει" να χάσει και λίγους πελάτες!!!
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες μιλώντας από What's Up προς What's Up σε διαδρομή από Πλατεία Αμερικής έως Φωκίωνος (5 λεπτά) είχε κοπεί η κλήση 4 φορές στα ξαφνικά. Πολύ περίεργο δίκτυο της Cosmote τελευταία! Πιστεύω είναι η πρώτη φορά στην Ελλάδα που υπάρχει εταιρεία που "παρακαλάει" να χάσει και λίγους πελάτες!!!

 

Κύριε Σταύρο η Cosmoτετούρα ''ΕΧΕΙ''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στο Βόλο,κάθε απόγευμα το δίκτυο είναι 5 ώρες εκτός για τα what's up τουλάχιστον... Τι πράγματα είναι αυτά; Λίγος σεβασμός:!: Και εναλλακτικό νούμερο να έχω για να καλέσω,όταν καλώ Cosmote μου βγάζει "no circuit or channel available" :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμενα μου κανει προβληματα με τα μυνηματα.οχι μονο ωρες αιχμης γενικα.μπορει να μου αργησει και 1 ωρα.ειμαι συνδρομητης wu εδω και 3 μηνες.πιστευα οτι η κοσμο ειναι μακραν καλυτερη τωρα δεν ξερω..
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα βάσανά μας τελειώνουν, μια βδομάδα πριν τις εκλογές δεν νομίζω να ασχολούνται με τις κεραίες. Μετά τις εκλογές θα δούμε σημαντική βελτίωση στο σήμα... Ως δια μαγείας !!! ;)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Στο χωριο Παλια Καβαλα του νομου Καβαλας η καλυψη ειναι σχεδον μηδενικη.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εμένα εδώ στην Κυψέλη όταν γινόταν διακοπή ρεύματος δεν είχα και κινητό!!! καλο ε?????? :lol::lol::lol: με την cosmote όλα να τα περιμένεις! έχουν αποξηλώσει κεραίες και νομίζω μας εξυπηρετεί μια μόνο, μάλλον μικρή είναι και με τις βροχές τα βρίσκει σκούρα!

 

καλώς ήρθες στο club το ίδιο μου συμβαίνει και σε εμένα που μένω στο μεσολόγγι ( επαρχία) εδώ οι κεραίες λειτουργούνε παρά πολύ χάλια και δεν ξέρω γιατί εκεί που έχεις σήμα καλό μετά πέφτει στην μια γραμμή και σε γυρίζει στο δίκτυο gprs και edge ανάλογα. Επίσης όταν βρέχει στην κοσμοτε απενεργοποιείται τελείως ο σταθμός και δεν έχει καθόλου σήμα τις περισσότερες και στην βοντα πέφτει στο σήμα πιο χαμηλά από όσο ήτανε. Ενώ η γουίντ είναι μια χαρά. Δεν ξέρω τι γίνεται. Όταν πάρω τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών μου λένε οι συμβαίνουνε όλα αυτα στην επαρχία. Ενώ στην αθήνα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Επίσης όταν κοπεί το ρεύμα εδώ στο μεσολόγγι δεν έχουμε νερό, και μειωμένο σήμα έως και καθόλου. Και το κακό είναι ότι όταν μιλάς και κοπεί το ρεύμα ανεξάρτητα άμα το έχει μια γραμμή σημα η κλήση πέφτει αλλά σήμα έχεις και πρέπει να ξανά πάρεις. Έλεος!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

3G και στη Γαστούνη Ηλείας με μέγιστη ταχύτητα τα 3,6 Mbps . Εγώ κατέβαζα με 340kb/sec :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται σήμερα με την cosmote;Από το μεσημέρι που προσπαθώ να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας η κάρτα δεν περνάει.Μίλησα 2 φορές με την υποτιθέμενη εξυπηρέτηση πελατών και λένε το ποιηματάκι τους ότι και καλά υπάρχει πρόβλημα για το οποίο έχει ενημερωθεί το αρμόδιο τμήμα.

 

Άντε γιατί έτοιμος είμαι να κάνω αίτηση φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το σήμα μπανάνα παραμένει... Να δούμε και μετά τις εκλογές! Και στην Αθήνα να το δεχτώ, δυστυχώς έχει προβλήματα και στην επαρχία! Τί να το κάνεις το σήμα στην οθόνη του κινητού σου αν δεν μπορείς να κάνεις κλήση;

Μην πω για την ειδοποίηση κλήσεων που ανοίγεις το κινητό σου και έρχεται μετά από 3 ώρες;

 

ΥΓ: Τελευταία ελπίδα η επόμενη των εκλογών μέρα...

 

ΥΓ2: ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΕΛΟΣ !!! Άντε να δούμε καμμιά κεραία νέα ή "νέα" να λειτόυργεί... :)

Edited by Nosferatu

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο νομιζω οτι πληρωνω τσαμπα το συμβολαιο στον cosmote παντως,ουτε μηνυμα δεν φευγει καποιες στιγμες:cry:.με τη δευτερη καρτα Q που εχω μιλαω ανετα.επιτρεπεται τετοια κατασταση στην Αθηνα??:mad:
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο καιρο νομιζω οτι πληρωνω τσαμπα το συμβολαιο στον cosmote παντως,ουτε μηνυμα δεν φευγει καποιες στιγμες:cry:.με τη δευτερη καρτα Q που εχω μιλαω ανετα.επιτρεπεται τετοια κατασταση στην Αθηνα??:mad:

Φυσικά και επιτρέπεται...βασικά επιτρέπεται όσο εσείς οι συνδρομητές της το επιτρέπετε και δεν φεύγετε μαζικά να μάθει να σέβεται τους συνδρομητές της. Αλλά όσο όλοι παραμένετε με τα whats up σας και τις συνδέσεις σας....ε δεν σας φταίει η cosmote. Γιατί το πρόβλημα δεν είναι τωρινό είναι εδώ και καιρό!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το προβλημα δημιουργηθηκε απο περσι με την εισοδο των προγραμματων cosmote Απεριοριστα (...με περιορισμενο σημα:p)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το προβλημα δημιουργηθηκε απο περσι με την εισοδο των προγραμματων cosmote Απεριοριστα (...με περιορισμενο σημα:p)

Βασικά πέρα από την μειωμένη χωρητικότητα το σήμα του δικτύου είναι γελοίο μέσα στην Αθήνα. Σε πολλές περιοχές και δεν δικαιολογείται.

Και όταν στις άλλες εταιρίες ακούω καμπάνα τον άλλον και έχει μια γραμμή σήμα...και στην cosmote ακούγεται με διακοπές όλη την ώρα...ε οκ ας κάνουν κάτι. Και δεν κάνουν τ ί π ο τ α

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, τελείως συμπτωματικά, μετά τις δημοτικές η κατάσταση του δικτύου έχει βελτιωθεί σημαντικά. Και όταν κοπούν κάτι απεριόριστα στα καρτοκινητά τσάμπα ή σχεδόν τσάμπα η κατάσταση θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο. Λαμπρό παράδειγμα η βόντα όπου με σημαντικά λιγότερους συνδρομητές έχει το ίδιο μέσο έσοδο ανά συνδρομητή με την κοσμοτέ...

Να μπορεί να κάνει και κλήσεις κανένας κακόμοιρος συνδρομητής συμβολαίου τον οποίο γδέρνουν κανονικά με τις χρεώσεις και τους φόρους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσπαθουσα να καλεσω κοσμοτε απο το βονταφον μου επι μιση ωρα. Δεν το λεω για υπερβολη. Μιση ωρα με το ρολοι. Ολα αυτα στο κεντρο της αθηνας.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλά βλέπω την κατάσταση της cosmote και είναι για γέλοια! :lol::lol::lol::lol: καλά που έχω wind! και μα τον ΘΕΟ σας λέω εκεί είναι ΤΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααα τα πράγματα! πραγματικά βρήκα την υγειά μου! :):):)
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια, εξηγηστε μου κατι: γιατι επιλεξατε τη κοσμοτε; Εαν νομιζετε οτι υποστηριζετε ελληνικη εταιρια, σας ενημερωνω οτι αυτα 'last year'..
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις παιδια, εξηγηστε μου κατι: γιατι επιλεξατε τη κοσμοτε; Εαν νομιζετε οτι υποστηριζετε ελληνικη εταιρια, σας ενημερωνω οτι αυτα 'last year'..

 

Έχει σχεδόν το 50% των συνδρομητών και με τα πακέτα ομιλίας προς COSMOTE ή προς παρέες What's up, μιλάς πάμφθηνα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...