Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που είναι πραγματικά εξωφρενικό είναι το ότι τα βάζουν με τους ιδιοκτήτητες των κτιρίων (δηλ. των ταρατσών) λες και φταίνε αυτοί. Μιλάω επειδή δυστυχώς είμαι και ο ίδιος παθών αφού ο δήμος Ασπροπύργου Αττικής μου έχει κάνει μήνυση επειδή την ταράτσα ενός παλιού κτιρίου που μου ανήκει την έχω νοικιάσει σε εταιρεία κινητής... Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι τον χώρο τον νοίκιασα με την καθ'όλα νόμιμη διαδικασία σε μία εταιρεία με άδεια λειτουργίας από το ελληνικό κράτος!!! Τι πρόβλημα έχουν με εμένα? Και παρεπιμπτόντως η κεραία λειτουργεί πολύ σε πολύ πιο χαμηλή ένταση από τα ανώτατα όρια! Την υπόθεση την έχει αναλάβει το νομικό τμήμα της εταιρείας και η υπόθεση είναι ευτυχώς προσωρινά παγωμένη αλλά η μήνυση εις βάρος μου παραμένει!!!:mad: :angry: :angry: :down: :rocket:

 

Και βέβαια όταν πριν ένα χρόνο μου τηλεφώνησαν από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής να με ενημερώσουν, ρώτησα το δοιηκητή "Τους δύο τεράστιους ιστούς με κεραίες Cosmote που βρίσκονται πάνω στο κτίριο του ΟΤΕ το οπόι είναι εντός κατοικημένης περιοχής γιατί δεν τους βγάζετε?" Τη πάπια ο διοικητής...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό που είναι πραγματικά εξωφρενικό είναι το ότι τα βάζουν με τους ιδιοκτήτητες των κτιρίων (δηλ. των ταρατσών) λες και φταίνε αυτοί. Μιλάω επειδή δυστυχώς είμαι και ο ίδιος παθών αφού ο δήμος Ασπροπύργου Αττικής μου έχει κάνει μήνυση επειδή την ταράτσα ενός παλιού κτιρίου που μου ανήκει την έχω νοικιάσει σε εταιρεία κινητής... Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι τον χώρο τον νοίκιασα με την καθ'όλα νόμιμη διαδικασία σε μία εταιρεία με άδεια λειτουργίας από το ελληνικό κράτος!!! Τι πρόβλημα έχουν με εμένα? Και παρεπιμπτόντως η κεραία λειτουργεί πολύ σε πολύ πιο χαμηλή ένταση από τα ανώτατα όρια! Την υπόθεση την έχει αναλάβει το νομικό τμήμα της εταιρείας και η υπόθεση είναι ευτυχώς προσωρινά παγωμένη αλλά η μήνυση εις βάρος μου παραμένει!!!:mad: :angry: :angry: :down: :rocket:

 

Και βέβαια όταν πριν ένα χρόνο μου τηλεφώνησαν από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής να με ενημερώσουν, ρώτησα το δοιηκητή "Τους δύο τεράστιους ιστούς με κεραίες Cosmote που βρίσκονται πάνω στο κτίριο του ΟΤΕ το οπόι είναι εντός κατοικημένης περιοχής γιατί δεν τους βγάζετε?" Τη πάπια ο διοικητής...

Πρέπει να γίνει κάποια στιγμή ενημέρωση για αυτές τις κεραίες. Η ένταση λειτουργίας τους μέσα στην πόλη (πυκνότερη κάλυψη) είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα. Πολύ περισσότερο ίσως θα έπρεπε να σκάνε όλοι αυτοί που ανοίγουν και τρώνε φαγητά από φούρνους μικροκυμμάτων ( ναι προκαλούν μακροπρόθεσμα καρκίνο, μέσω καταστροφής των ελεύθερων ριζών των αντιοξειδωτιών ουσιών, που απαιτεί ο οργανισμός ) παρά για την μηδαμινή ισχύ των κεραιών.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Prin apo ligo eftasa Trikala paratirisa oti apo thn Athina mechri kai tin poly ton Trikalon h cosmote ekpempi pleon se efr!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Prin apo ligo eftasa Trikala. Paratirisa oti apo thn Athina mechri kai tin poly ton Trikalon, h cosmote ekpempi pleon se EFR !

 

:!: Στοιχείο ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ το παραπάνω, έστω και αν η Cosmote - (το ΠΡΩΤΟ δίκτυο στην Ελλάδα σε αριθμό πελατών) - , ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ την ενεργοποίηση της -πολύ σημαντικής- Ψηφιακής Κωδικοποίησης ήχου, το ΕFR.

 

Βέβαια σε κάλυψη UMTS (3G) δικτύου, είναι διαθέσιμο το ΑΜR, το οποίο είναι ποιοτικότερο του EFR.

 

:!: Και όπως όλοι γνωρίζουμε, η Πανελλαδική 3G κάλυψη της Cosmote, είναι άξια λόγου και προσοχής.:!:

 

:!: ΜΠΡΑΒΟ στην COSMOTE.:!:

 

Link to comment
Share on other sites

Σε AFS εκπέμπει πλέον πανελλαδικά παντού!Ίσως το κινητό σου δεν το υποστηρίζει γιατί πέρασε και από το στάδιο EFR!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθες μετά την ανάσταση φίλος μου που είχε Cosmote αντιμετώπισε πολλά προβλήματα με τα sms (αποτυχίες αποστολής, καθυστερήσεις)...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθες μετά την ανάσταση φίλος μου που είχε Cosmote αντιμετώπισε πολλά προβλήματα με τα sms (αποτυχίες αποστολής, καθυστερήσεις)...:mad:

 

Εγώ αντιθέτως σε μέρος που υποτίθεται δεν πιάνει καλά η Cosmote έστειλα/έλαβα μηνύματα και μίλησα μια χαρά.Όμως άκουσα προβλήματα από Vodafone μεριά.Όλα αυτά βέβαια παίζουν από περιοχή σε περιοχή!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα αρνιόταν πεισματικά να φύγει ένα μήνυμα με προορισμό την περιοχή του Βόλου. Σε άλλους προορισμούς τα SMS έφευγαν κανονικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Apo xtes to vrady stis 11 einai ektos h keraia ths cosmote sthn oxya mouzakiou (Periochi Agrafon) mehri stigmis kai meta apo epikoinonia moy me to c.c ths cosmote den exei ginei tipota!!Etsi ayti h poly oreini periochi poy kaliptete mono apo tin cosmote kai kalioptei ta choria anthiro ,Agrafa den echi kammia epikoinonia.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Apo xtes to vrady stis 11 einai ektos h keraia ths cosmote sthn oxya mouzakiou (Periochi Agrafon) mehri stigmis kai meta apo epikoinonia moy me to c.c ths cosmote den exei ginei tipota!!Etsi ayti h poly oreini periochi poy kaliptete mono apo tin cosmote kai kalioptei ta choria anthiro ,Agrafa den echi kammia epikoinonia.

 

Δυστυχώς το δίκτυο της ΔΕΗ στην περιοχή των Αγράφων είναι "κακό" λόγω πολλών βλαβών που περνάει(λόγω καιρικών συνθηκών,κυρίως αέρα και χιόνι-χωρίς αυτό να αφορά τη φετινή χρονιά- ) Έτσι κατά πάσα πιθανότητα η Cosmote ενώ γνωρίζει το πρόβλημα και μπορεί να επέμβει(αυτές οι ημέρες ευνοούν) δυστυχώς το πρόβλημα μάλλον αφορά τη ΔΕΗ...

Οι άλλες εταιρίες καλύπτουν την περιοχή τουλάχιστον; Γιατί είναι σημαντικό να μπορούν εξυπηρετούνται οι κάτοικοι με μία άλλη εταιρία προς το παρόν:cool:

 

PS: καλό θα ήταν η ΚΟΣΜΟΤΕ στην περιοχή των Αγράφων και γενικά της Αργιθέας να τοποθετήσει εναλλακτική ηλεκτροδότηση των κεραιών πχ με πετρελαιογεννήτρια. Το έχω ακούσει πολλές φορές το πρόβλημα αυτό και, αν οι καιρικές συνθήκες δεν επιτρέψουν την επιδιόρθωση βλάβης, μπορεί να μείνει η κεραία και 1 μήνα εκτός λειτουργίας:!: Και πιστέψτε με είναι πολύ σημαντικό για τους κατοίκους να έχουν αυτή την περίοδο κινητό μιας και ο ΟΤΕ ακολουθεί την αστάθεια της ΔΕΗ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
EFR εχει εδω και δυο χρονια,η ποιοτητα συνομιλιας ειναι αψογη και πιστευω οτι εχει τον πιο καθαρο ηχο στην ΕΛλαδα

Ήδη είναι σε AFS εδώ και 3μήνες σε όλη την Ελλάδα την εξέλιξη του EFR!

Για ποιότητα συνομιλίας από τότε που το γύρισε και η cosmote σε AFS δεν βλέπω καμμία διαφορά στην πόιότητα συνομιλίας σε σχέση με ΤΙΜ που χρησιμοποιεί και αυτή την ίδια κωδικοποίηση!

EFR η cosmote ποτέ δεν είχε!παρά μόνο για πάρα πολύ λίγο (το πολύ καμμιά εβδομάδα) λόγω μετάβασης της σε AFS!Απλά μπορεί μερικά κινητά να μην το υποστηρίζουν και έτσι μένουν σε EFR

Link to comment
Share on other sites

EFR εχει εδω και δυο χρονια,η ποιοτητα συνομιλιας ειναι αψογη και πιστευω οτι εχει τον πιο καθαρο ηχο στην ΕΛλαδα

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: που εισαι ρε mixtri να το δεις αυτο το post!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα αρνιόταν πεισματικά να φύγει ένα μήνυμα με προορισμό την περιοχή του Βόλου. Σε άλλους προορισμούς τα SMS έφευγαν κανονικά.

 

Του κρατούσε μούτρα για τα "κατορθώματά" του:O

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: που εισαι ρε mixtri να το δεις αυτο το post!!!!

 

:lol:

Μα γιατί το λες αυτό;Πάλι χαμός θες να γίνει;Εγώ πιστεύω ότι για να λέει ο Iced Earth ότι έχει τον πιο καθαρο ηχο στην Ελλάδα κάτι θα ξέρει!(Ας λήξει εδώ ΜΙΧΑΛΗ.)

Πάντως ο ήχος της Cosmote είναι πλέον μια χαρά(τουλ. όποτε και όπου έχω χρησιμοποιήσει το κινητό μου).

Πριν λίγο καιρό ο ήχος ήταν άθλιος, σαν να μιλούσες μέσα από γκιούμι...:p

Link to comment
Share on other sites

Ήδη είναι σε AFS εδώ και 3μήνες σε όλη την Ελλάδα την εξέλιξη του EFR!

Για ποιότητα συνομιλίας από τότε που το γύρισε και η cosmote σε AFS δεν βλέπω καμμία διαφορά στην πόιότητα συνομιλίας σε σχέση με ΤΙΜ που χρησιμοποιεί και αυτή την ίδια κωδικοποίηση!

EFR η cosmote ποτέ δεν είχε!παρά μόνο για πάρα πολύ λίγο (το πολύ καμμιά εβδομάδα) λόγω μετάβασης της σε AFS!Απλά μπορεί μερικά κινητά να μην το υποστηρίζουν και έτσι μένουν σε EFR

 

Ακομη καλυτερα,σιγα ομως την ποιοτητα που εχει η τιμ,για μενα η κοσμοτε εχει καλυτερη ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Ακομη καλυτερα,σιγα ομως την ποιοτητα που εχει η τιμ,για μενα η κοσμοτε εχει καλυτερη ποιοτητα

 

Ποσες φορες την ημερα προσευχεσαι στην Θεα κοσμοτε?:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως τον τελευταίο καιρό κάτι δε πάει καλά εδώ στην Δράμα. Το 3G όποτε θέλει πέφτει και δε γυρίζει μόνο του σε GSM. Ολο διακοπές στην συνομιλία και έγιναν ποιο συχνά τα φαινόμενα drop calls.

 

Και με άλλους που συζητάω αυτό το πράγμα μου είπαν...

 

Τί να πω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες την ημερα προσευχεσαι στην Θεα κοσμοτε?:lol: :p

 

Αμφισβητεις οτι ειναι η πρωτη εταιρια στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη με τους περισσοτερους πελατες? αμφισβητεις οτι εχει την καλυτερη καλυψη και τους περισσοτερους σταθμους βασης? εχω νετμονιτορ και βλεπω τη διαφορα αλλα υπαρχουν ατομα εδω μεσα που δεν πανε τον οτε και προσπαθουν να αποδειξουν το αντιθετο,λενε οτι κανει διακοπες συχνα και εχει προβλημα χωρητικοτητας το δικτυο της κοσμοτε,τι θα ακουσουμε αλλο εδω μεσα? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αμφισβητεις οτι ειναι η πρωτη εταιρια στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη με τους περισσοτερους πελατες? αμφισβητεις οτι εχει την καλυτερη καλυψη και τους περισσοτερους σταθμους βασης? εχω νετμονιτορ και βλεπω τη διαφορα αλλα υπαρχουν ατομα εδω μεσα που δεν πανε τον οτε και προσπαθουν να αποδειξουν το αντιθετο,λενε οτι κανει διακοπες συχνα και εχει προβλημα χωρητικοτητας το δικτυο της κοσμοτε,τι θα ακουσουμε αλλο εδω μεσα? :rolleyes:

Καλά, και μεις έχουμε netmonitor αλλά δεν λέει και τίποτα το τρομερό από όσα ήδη ξέρουμε. Απλώς η αλήθεια είναι οτι πριν λίγο καιρό η ποιότητα ήταν πολύ κακή μέχρι την μετάβαση πρόσφατα που πλέον είναι σε άριστα επίπεδα.

Το ότι έχει καλή κάλυψη σε όλη την Ελλάδα είναι γεγονός, έχει συζητηθεί άπειρες φορές, αν και θα ήθελα περισσότερες ενισχυτικές e900 για τα κτίρια μέσα.

 

Όσο για την χωρητικότητα συμφωνώ. Από την κατασκευή της είναι έτσι που έχει βάλει δίκτυο 1800 με αποτέλεσμα μεγαλύτερη χωρητικότητα ( και ανάγκη για περισσότερες κεραίες, που το έχει κάνει βέβαια )

 

Anyway δεν νομίζω οτι προσπαθούμε να δείξουμε κάτι. Εταιρίες που δίνουμε λεφτά είναι, κοιτάμε ποια βολεύει.

 

Δεν ξέρω πάντως τον τελευταίο καιρό κάτι δε πάει καλά εδώ στην Δράμα. Το 3G όποτε θέλει πέφτει και δε γυρίζει μόνο του σε GSM. Ολο διακοπές στην συνομιλία και έγιναν ποιο συχνά τα φαινόμενα drop calls.

 

Και με άλλους που συζητάω αυτό το πράγμα μου είπαν...

 

Τί να πω...

Στα Γιάννενα το 3G δουλεύει απρόσκοπτα, και η κάλυψη είναι κορυφαία παντού. Και η Vodafone δουλεύει άψογα όμως δεν έχει σήμα σε πολλά σημεία, οπότε και γυρνάει απροβλημάτιστα σε GSM

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

αλλα υπαρχουν ατομα εδω μεσα που δεν πανε τον οτε και προσπαθουν να αποδειξουν το αντιθετο,λενε οτι κανει διακοπες συχνα και εχει προβλημα χωρητικοτητας το δικτυο της κοσμοτε,τι θα ακουσουμε αλλο εδω μεσα? :rolleyes:

 

Nαι ρε φίλε, όλοι λένε ψέματα γιατι έχουν κάτι να κερδίσουν ή γιατι έχουν προσωπικά με εταιρείες... Μα αφού σε κάποιοες περιοχές κάποιοι συνδρομητές αντιμετωπίζουν προβλήματα με dropped calls τι να κάνουμε? Να το κρύψουμε γιατι η Cosmote είναι η καλύτερη? Αφού σε επίπεδο backbone έχει λίγη χωρητικότητα και αυτό αποδεικνύεται από τις απαράδεκτες ταχύτητες τι να κάνουμε? Μήπως επειδή εσύ δεν κάνεις mobile browsing και δεν σε ενδιαφέρει ή είσαι τυχερός και στη περιοχή σου (και γύρω από αυτή) δεν έχει κανένα πρόβλημα γενικά το δίκτυο αυτό σημαίνει πως η Cosmote είναι η καλύτερη? Έλεος...

:wacko:

Κανείς δεν αμφισβητεί το ότι η Cosmote έχει καλή κάλυψη, και ίσως είναι η μόνη που από την αρχή της λειτουργίας της ασχολήθηκε τόσο σοβαρά με αυτό το θέμα. Ούτε το ότι στο μεγαλύτερο κομμάτι της επαρχίας (γιατι π.χ στην Αθήνα, ειδικά στο κέντρο, πίστεψε με το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει) έχει το πιο πυκνό δίκτυο. Εξάλλου αυτό φαίνεται και από την άποψη που έχει ο κόσμος για το σήμα της Cosmote. Aλλά αυτό δεν σημαίνει πως το δίκτυο σε ορισμένες περιοχές δεν παρουσιάζει προβλήματα (έστω μικρά). Κανείς δεν είναι τέλειος. Από εκεί και πέρα ότι εξυπηρετεί τον καθένα. Και ξαναλέω πως κανένας δεν έχει να καρδίσει κάτι με το να θάβει μία εταιρεία χωρίς λόγο.:O

 

Α, και επειδή ισχυρήστηκες σε άλλο thread πως η Cosmote δεν έχει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα blackout (όπως η Vodafone το καλοκαίρι του 2005), αν πας λίγες σελίδες πίσω θα δεις πολλές αναφορές στο ολοήμερο blackout που είχε το Μάρτιο στο νομό Μεσσηνίας. Και με αυτό δεν θέλω να πω πως η Cosmote είναι χειρότερη από τις άλλες αλλά ότι και αυτή έχει τα προβληματάκια της...;)

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε φίλε, όλοι λένε ψέματα γιατι έχουν κάτι να κερδίσουν ή γιατι έχουν προσωπικά με εταιρείες... Μα αφού σε κάποιοες περιοχές κάποιοι συνδρομητές αντιμετωπίζουν προβλήματα με dropped calls τι να κάνουμε? Να το κρύψουμε γιατι η Cosmote είναι η καλύτερη? Αφού σε επίπεδο backbone έχει λίγη χωρητικότητα και αυτό αποδεικνύεται από τις απαράδεκτες ταχύτητες τι να κάνουμε? Μήπως επειδή εσύ δεν κάνεις mobile browsing και δεν σε ενδιαφέρει ή είσαι τυχερός και στη περιοχή σου (και γύρω από αυτή) δεν έχει κανένα πρόβλημα γενικά το δίκτυο αυτό σημαίνει πως η Cosmote είναι η καλύτερη? Έλεος...

:wacko:

Κανείς δεν αμφισβητεί το ότι η Cosmote έχει καλή κάλυψη, και ίσως είναι η μόνη που από την αρχή της λειτουργίας της ασχολήθηκε τόσο σοβαρά με αυτό το θέμα. Ούτε το ότι στο μεγαλύτερο κομμάτι της επαρχίας (γιατι π.χ στην Αθήνα, ειδικά στο κέντρο, πίστεψε με το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει) έχει το πιο πυκνό δίκτυο. Εξάλλου αυτό φαίνεται και από την άποψη που έχει ο κόσμος για το σήμα της Cosmote. Aλλά αυτό δεν σημαίνει πως το δίκτυο σε ορισμένες περιοχές δεν παρουσιάζει προβλήματα (έστω μικρά). Κανείς δεν είναι τέλειος. Από εκεί και πέρα ότι εξυπηρετεί τον καθένα. Και ξαναλέω πως κανένας δεν έχει να καρδίσει κάτι με το να θάβει μία εταιρεία χωρίς λόγο.:O

 

Α, και επειδή ισχυρήστηκες σε άλλο thread πως η Cosmote δεν έχει παρουσιάσει ποτέ πρόβλημα blackout (όπως η Vodafone το καλοκαίρι του 2005), αν πας λίγες σελίδες πίσω θα δεις πολλές αναφορές στο ολοήμερο blackout που είχε το Μάρτιο στο νομό Μεσσηνίας. Και με αυτό δεν θέλω να πω πως η Cosmote είναι χειρότερη από τις άλλες αλλά ότι και αυτή έχει τα προβληματάκια της...;)

 

Στο κεντρο της Αθηνας η βονταφον ειναι αψογη?

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρο της Αθηνας η βονταφον ειναι αψογη?

Άποψη μου: Πραγματικά Νο1 σε ΟΛΑ! Ποιότητα ομιλίας σαν σταθερό τηλέφωνο, ποιότητα δεδομένων MAX στο απλό 3G σταθερά 47,5KBytes/sec (HSDPA δεν έχω), άψογη ποιότητα video-κλήσεων. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρο της Αθηνας η βονταφον ειναι αψογη?

 

Σε λειτουργία/απόδοση ναι. άφθονη χωρητικότητα, πολύ καλή ποιότητα συνομιλίας, ούτε dropped/failed calls και από ταχύτητες πετάει. Σε κάλυψη έχει και αυτή τα κενά της (τα οποία ευτυχώς πλέον είναι ελάχιστα) αλλά σίγουρα δεν υστερεί σε σχέση με τις άλλες. Μη σου πω είναι κάπως καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου αποψη οτι για Αθήνα τουλαχιστον, το δικτυο της ΤΙΜ αποδιδει τουλαχιστον εξισου καλα. Απλα θελω να επισημάνω οτι εδώ στην περιοχή μου το 3G της κοσμοτέ (βορεια προαστεια) ειναι απλα αθλιο με ολη τη σημασια της λεξης. Της Βοντα και ΤΙΜ ειναι πολυ μπροστα.Εδω κεντρο ερυθραια και το 3G σημα της κοτε ειναι ανυπαρκτο τελειως στα περισσοτερα σημεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...