Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειναι πολυ σημαντικο αν τις εχει καποιος αν μπορει ας μου τις στειλει στο sassa_z_@hotmail.com η ας μου πει που μπορω να τις βρω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποτε μαθαίναμε κάθε μήνα και για τα 3 δίκτυα που ενεργοποίησαν-εγκατάστησαν νεους σταθμούς βάσεις τώρα διστυχώς τίποτα γιατί?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε μαθαίναμε κάθε μήνα και για τα 3 δίκτυα που ενεργοποίησαν-εγκατάστησαν νεους σταθμούς βάσεις τώρα διστυχώς τίποτα γιατί?

 

Giati fagane kraksimo aytoi pou dhmosieyan aytes tis plhrofories sto diadiktyo apo atoma pou douleyoun sto texniko tmhma,etsi kai alliws mono gia cosmote kai TIM kserame,h vodafone de ta dinei ayta pou8ena,orismenoi sta8moi einai paranomoi kai katalabaineis ti problhma 8a yparksei an ma8eytei :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

H cosmote ebale micro cell se kthrio tou OTE sto xwrio vathi nomou Kilkis kai twra exoune shma allo ena xwrio kai sto xwrio tou patera mou,einai h monadikh etairia pou exei shma sthn perioxh kai molis phga shmera sto xwrio oloi to phran apofash na baloune cosmote kai na xrhsimopoihsoun epitelous ta kinhta tous giati mexri twra htane nekra,o ote xrhsimopoiei ta kthria toy kai ayto einai megalh magkia+ htane h aitia pou eksaplw8hke se toso syntomo xroniko diasthma to diktyo ths cosmote,mprabo toys :D
Link to comment
Share on other sites

ti akrivos einai to micro cell? kamia photo?

 

Einai kypseli pio mikri se mege8os apo tis kanonikes me mikroterh embeleia kai kyriws mpainei gia na beltiwsei to feron shma se mia perioxh poy yparxei problhma,den eimai sigouros an einai ontws micro alla emoiaze poly me micro

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε νέα διαφήμιση η κοσμοτε τραβηγμένη σε μια απόμερη παραλια με κατι νέους και μια κοπέλα η οποία δεν εχει σημα και αναγκάζεται να ζητησει το κινητο ενος αγνωστου αγοριου για να μιλησει! και στο τελος λεει 'ειναι ωραιο να εχεις σημα παντου' !
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε νέα διαφήμιση η κοσμοτε τραβηγμένη σε μια απόμερη παραλια με κατι νέους και μια κοπέλα η οποία δεν εχει σημα και αναγκάζεται να ζητησει το κινητο ενος αγνωστου αγοριου για να μιλησει! και στο τελος λεει 'ειναι ωραιο να εχεις σημα παντου' !

LOL petiximeni...an epiane kai spiti mou kai den ekana ta minimata na mou erthoun 20 lepta den tha tin allaza...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει..για να είμαστε και δίκαιοι όσο καιρό έχω κοσμοτέ δεν έχω παράπονο από σήμα..Βέβαια είναι υποκειμενικό αυτό γιατί κάποιος μπορεί εκεί που είναι να μην πιάνει καλά αλλά σε γενικές γραμμές έχει καλύτερη κάλυψη λόγω κτιρίων ΟΤΕ.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε νέα διαφήμιση η κοσμοτε τραβηγμένη σε μια απόμερη παραλια με κατι νέους και μια κοπέλα η οποία δεν εχει σημα και αναγκάζεται να ζητησει το κινητο ενος αγνωστου αγοριου για να μιλησει! και στο τελος λεει 'ειναι ωραιο να εχεις σημα παντου' !

Αν κατάλαβα καλά το μέρος που γυρίστηκε η συγκεκριμένη διαφήμηση είναι στο Μύρτο της Κεφαλλονιάς

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε νέα διαφήμιση η κοσμοτε τραβηγμένη σε μια απόμερη παραλια με κατι νέους και μια κοπέλα η οποία δεν εχει σημα και αναγκάζεται να ζητησει το κινητο ενος αγνωστου αγοριου για να μιλησει! και στο τελος λεει 'ειναι ωραιο να εχεις σημα παντου' !

εγώ πάντως γελάω όταν ήμουν στο Πήλιο σε μια παραλία της Τσαγκαράδας και μου ζητούσαν όλοι το κινητό μου(ΤΙΜ) για να πάρουν τηλέφωνο όταν η vodafone και η cosmote δεν έπιαναν καθόλου,βρε μπας και μας κοροϊδεύουν;Δε ξέρω αλλά η κάλυψη της cosmote μου φαίνεται μόνο πληθυσμιακή είναι που στην ουσία είναι άχρηστη(υπάρχουν καρτοτηλέφωνα)Επίσης η cosmote έχει άθλια κάλυψη.Στο ταξίδι μου Κρήτη-Πειραιάς μόνο ΤΙΜ έπιανε και πολλές φορές η vodafone.H cosmote τίποτα.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΗΣ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες πήγα στο χωριό μου! πριν από αρκετά χρόνια είχαν βάλει 1 κεραία από τις μεγάλες σαν πυλώνα .η κάλυψη του ήταν σχεδόν άριστη είχε παντού κάλυψη με εξαίρεση μερικά σημεία που λόγου του μεσαιωνικού τρόπου χτισίματος –είναι ένα κάστρο – το σήμα χανόταν …για να μην τα πολυλογώ η κεραία κατέβηκε και άφησαν μόνο τη βάση (γιατί? ) .Πλέον έχει μείνει μόνο η βάση !δεν ξέρω το λόγο !βέβαια δεν υπάρχει πρόβλημα στη κάλυψη !ίσως να είναι και καλύτεροι απ ότι πριν !το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι πλέον έχει σήμα σε αρκετά σημεία και στο λιμάνι που μέχρι προτείνων δεν είχε … δηλαδή και << γκρεμίσθηκε >> και έχει σήμα και στο λιμάνι ..

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπήκε πουθενά αλλού rbs :) και δε το πήρες είδηση;;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπήκε πουθενά αλλού rbs :) και δε το πήρες είδηση;;

 

Αν έμπαιναν στο λιμάνι δεν θα είχε παντού σήμα? Αυτή την αίσθηση έχω…η καλυψη ήταν σε μερικά σημεία χωρίς gprs

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως γελάω όταν ήμουν στο Πήλιο σε μια παραλία της Τσαγκαράδας και μου ζητούσαν όλοι το κινητό μου(ΤΙΜ) για να πάρουν τηλέφωνο όταν η vodafone και η cosmote δεν έπιαναν καθόλου,βρε μπας και μας κοροϊδεύουν;Δε ξέρω αλλά η κάλυψη της cosmote μου φαίνεται μόνο πληθυσμιακή είναι που στην ουσία είναι άχρηστη(υπάρχουν καρτοτηλέφωνα)Επίσης η cosmote έχει άθλια κάλυψη.Στο ταξίδι μου Κρήτη-Πειραιάς μόνο ΤΙΜ έπιανε και πολλές φορές η vodafone.H cosmote τίποτα.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΗΣ;

 

Ontws sth 8alassa yparxei kapoio problhma alla sth kshra einai apiasth

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και να κοιταξει τα χαλια της η κοσμοτε στο σημα...Μπορει να υστερει σε αλλα πραγματα αλλα στο σημα ειναι πρωτη..
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως γελάω όταν ήμουν στο Πήλιο σε μια παραλία της Τσαγκαράδας και μου ζητούσαν όλοι το κινητό μου(ΤΙΜ) για να πάρουν τηλέφωνο όταν η vodafone και η cosmote δεν έπιαναν καθόλου,βρε μπας και μας κοροϊδεύουν;Δε ξέρω αλλά η κάλυψη της cosmote μου φαίνεται μόνο πληθυσμιακή είναι που στην ουσία είναι άχρηστη(υπάρχουν καρτοτηλέφωνα)Επίσης η cosmote έχει άθλια κάλυψη.Στο ταξίδι μου Κρήτη-Πειραιάς μόνο ΤΙΜ έπιανε και πολλές φορές η vodafone.H cosmote τίποτα.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΗΣ;

 

Στην θεση σου θα προσεχα λιγο παραπανω για αυτα που λεω ωστε να ειναι καλυτερα τεκμηριωμενα και πιο κοντα στην πραγματικοτητα αλλά προφανως το κανεις επιτηδες, ετσι φιλαρακι; ;)

Link to comment
Share on other sites

όχι δε το κάνω επίτηδες,λέω την πραγματικότητα.Επειδή ταξιδεύω συχνά λόγω της δουλειάς μπορώ να καταλάβω ποιος με κοροϊδεύει ή τουλάχιστον υποτιμά τη συνείδησή μου.Φίλε έχεις πάει καθόλου στην Τσαγκαράδα να δεις πόσο τραγική είναι η κατάσταση; Μόνο στα χωριά πιάνει γύρω εκεί και αν έχει ΟΤΕ το χωριό.Στη Διαδρομή Νεοχώρι Τσαγκαράδα Η ΤΙΜ μόνο καλύπτει σχεδόν 100% τη διαδρομή ενώ η cote λιγότερο από 50% και η vodafone λιγότερο από 20%.Να μη μιλήσω για Μυλοπόταμο(παραλία) που η ΤΙΜ χτυπάει -53db(LAC 20300,CellID:δε θυμάμει,channel:018) ενώ οι άλλες με το ζόρι -90db...Προσέχω για αυτά που λέω και έχω αποδείξεις...πεδιομέτρων...! :) Ας μη μιλήσω καλύτερα για Αιγαίο που έχει κάτι τρυπάρες και στις Κυκλάδες που αν δεν έχει σπίτι δε βλέπεις σήμα...Μήπως αυτήν τη διαφήμιση θα έπρεπε να τη γυρίσει σε κανένα κατσικοχώρι που ξέρει μόνο με πλάγιους τρόπους να βάζει κεραίες;
Link to comment
Share on other sites

Με την λογικη σου πηγενε στο forum της ΤΙΜ να δεις ποσα μερη δεν καλυπτει η ΤΙΜ.

Νομίζω έχει ειπωθεί πολλές φορές....καθέ εταιρία έχει τις δικιές της τρύπες...το θέμα είναι να πιάνει εκεί που κινούμαστε εμείς περισσότερο...τώρα αν δεν πιάνει σε μια παραλία που πάμε 2 φορές τον χρόνο δεν χάθηκε και ο κόσμος...!

Απ’ ότι έχω δεί στον χάρτη...σε όλο το αιγαίο πιάνει η Vodafone και η ΤΙΜ νομίζω η Cosmote έχει κάποιες τρύπες...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει ειπωθεί πολλές φορές....καθέ εταιρία έχει τις δικιές της τρύπες...το θέμα είναι να πιάνει εκεί που κινούμαστε εμείς περισσότερο...τώρα αν δεν πιάνει σε μια παραλία που πάμε 2 φορές τον χρόνο δεν χάθηκε και ο κόσμος...!

Απ’ ότι έχω δεί στον χάρτη...σε όλο το αιγαίο πιάνει η Vodafone και η ΤΙΜ νομίζω η Cosmote έχει κάποιες τρύπες...

 

kai sth kshra ginete to anti8eto ;)

Link to comment
Share on other sites

Από έντυπο του what’s Up? (καινούργιο σχετικά νούμερο ) σχετικά με τη Κάλυψη

 

Πάνω από 2,700 σταθμοί με 99,6 % πληθυσμιακοί κάλυψη και πάνω από 96 & των ελληνικών θαλασσών !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...