Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης επιδεί εργάζομαι σε ΟΤΕShop έχω εισπράξει πολλά παράπονα και έχω αποστείλει ήδη αρκετά φαξ στην κοσμοτε.κυρίως απο καρτοσυμβόλαια ! (τα whats up δεν μπορω να κανω καποιο παραπονο μιας και ειναι απλα καρτοκινητη)

 

Να και ενας ανθρωπος που προσπαθει να βοηθήσει.

Ακομα και το whats up ειναι επωνυμο , γιατι να μην μπορει να γίνει παράπονο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πρόβλημα φιλε μου δεν παρουσιάζεται μόνο στις εξερχόμενες αλλά αρκετές φορές στις εισερχόμενες... Μιλαω απο προσωπικη εμπειρία ...

 

Εμενα παντως οταν λεει δικτυο κατελλειμενο και τυχει να ειμαι σπιτι δοκιμαζω να παρω το κινητο μου και παιρνει αμεσως.Εγω τουλαχιστον δεν εχω κανενα προβλημα στις εισερχομενες.

Link to comment
Share on other sites

Να και ενας ανθρωπος που προσπαθει να βοηθήσει.

Ακομα και το whats up ειναι επωνυμο , γιατι να μην μπορει να γίνει παράπονο;

 

Εκτος αυτου γιατι ειναι τοσο υποτιμητικο να εχεις whats up?Λεφτα δεν σκας και κει?Αλλος 3 ευρω το μηνα και αλλος 40 ευρω το μηνα.

Τσαμπα ειναι τελος παντων??

Link to comment
Share on other sites

Σαν να σου λεει οτι αν εχεις whats up δεν εισαι πελατης μωρε της cosmote ουτε δικαιωμα για παραπονο δεν εχεις ... ουτε να μιλας εχεις δικαιωμα και οταν δεν μπορεις να παρεις τηλεφωνο μηπως δεν εχεις και δικαιωμα να παιρνεις και την εξυπηρ.πελατων???????????

Ρε ουστ καραγκιοζηδες!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλος σήμερα με wats up επικοινώνησε και αυτος με 1313 ανέφερε το προβλημα το οποιο πλέον παραδέχτηκαν οτι γνωρίζουν, οτι οφείλεται στο δίκτυο και οτι το επιδιορθώνουν. :blink:

Στο τελευταίο γελάνε....:lol:

Και για να μην ξεχνιόμαστε, σημερα στις 22:00 προσπαθούσα περαν του πενταλεπτου να καλεσω whats up , δεν μετραω κλήσεις πια, διάρκεια προσπαθειών απο εδω και περα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε, σημερα στις 22:00 προσπαθούσα περαν του πενταλεπτου να καλεσω whats up , δεν μετραω κλήσεις πια, διάρκεια προσπαθειών απο εδω και περα :lol::lol::lol::lol:

Πάνω από 20 ανεπιτυχείς προσπάθειες και τελικά έστειλα sms μέσω internet. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 20 ανεπιτυχείς προσπάθειες και τελικά έστειλα sms μέσω internet. :mad:

Αυτο με τα sms για υπηρεσιες οπως ανανέωση υπολοίπου ενημέρωση κτλ ειναι ενα αλλο μελανό σημείο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα sms για υπηρεσιες οπως ανανέωση υπολοίπου ενημέρωση κτλ ειναι ενα αλλο μελανό σημείο. :blink:

 

Απο ποιας άποψης?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιας άποψης?

 

Oτι ειναι συνεχως εκτος λειτουργιας.Μια προβλημα δικτυου,μια σου απανταει σε 5 ωρες, μπορει να σου στειλει την απαντηση 3 φορες και αλλα πολλα. Σπανια να λειτουργουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εδώ και κάνα μήνα το δίκτυο είναι υπερφορτωμένο και κλήση δεν μπορείς να κάνεις παρά μόνο μετά από πάρα πολλές προσπάθειες ή και καθόλου μετά από ώρες προσπαθειών! Υπόψη ότι μιλάμε για Cosmocarta και ότι μένω στο κέντρο της Αθήνας Κυψέλη κοντά. Η πλάκα είναι όμως ότι το πρόβλημα υπερφόρτωσης δεν παρατηρείται στα... συμβόλαια της COTE....

 

Τους πήρα στην COTE και μου είπαν ότι υπάρχει υπερφόρτωση του δικτύου (μπα τι λε ρε παιδί μου, ευχαριστώ για το νέο, ένα μήνα τώρα υπερφόρτωση δικτύου και μόνο για τους καρτοκινητούς τους οποίους η COTE μας έχει γραμμένους κανονικά) και άλλες π@παριές που δε χρειάζεται να τις αναφέρω τώρα γιατί ήταν π@παριές και μόνο. Και για να μη νομίζετε ότι έχω μόνο εγώ το πρόβλημα αυτό να σας πω ότι ακριβώς το ίδιο παρατήρησαν και άλλοι γνωστοί μου με cosmocarta ενώ άλλοι με συμβόλαιο δεν έχουν κανέναν πρόβλημα και έχει αναρτηθεί και στο troktiko σχετικά θέμα.. δείτε εδώ:

 

http://troktiko.blogspot.com/2009/06/cosmote_04.html

 

Μήπως είναι ώρα να την κάνουμε με ελαφρά μιας και τους καρτοκινητούς όπως φαίνεται τους έχουν εντελώς γραμμένους;

Link to comment
Share on other sites

Aν δεις το θέμα για τη κάλυψη ή το θέμα για τα καρτοκινητά έχει αναφρθεί πολλάκις το πρόβλημα εδώ και μήνες. Είναι γνωστό δηλαδή. Συμβόλαιο ή φορητότητα σε ΄λλη εταιρεία μέχρι να λυθεί (άγνωστο το πότε).
Link to comment
Share on other sites

Κάθε καλοκαίρι εδώ και 3 χρόνια έτσι είναι τα πράγματα στα καρτοκινητά της Κοσμοτέ. Το δίκτυο δίνει μεγαλύτερη προτεραιότητα στα συμβόλαια και όταν υπάρχει μεγάλη ζήτηση τα καρτοκινητά πετάγονται έξω.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα από τη στιγμή που η εξυπηρέτηση πελατών παραδέχεται ανοιχτά το πρόβλημα και η απάντηση είναι "κάντε υπομονή, ΘΑ λυθεί" καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για γενικευμένο πρόβλημα σε όλη την Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι έχει περάσει πολύς καιρός και δεν έχουν κάνει τίποτα. Απαράδεκτοι.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μεμονωμένα παράπονα πλέον έχει αναρτηθεί και σε μπλογκ το θέμα όπως και σε άλλα φόρουμ. Υπάρχει γενικευμένη μη διαθεσιμότητα στο δίκτυο σε πολλές περιπτώσεις/περιοχές/ώρες της μέρας. Και είμαστε ακόμα στις αρχές Ιουνίου. Τον Ιούλιο-Αύγουστο έχει να γίνει το μεγάλο πανηγύρι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η υπερφόρτωση δικτύου ήταν ο λόγος που με έκαναν να φύγω από την Cosmote μιας και είχα το What's Up? με το οποίο επικοινωνήσα φθηνά με τους φίλους μου αλλά από το να μην μπορώ να "βγάλω" κλήση καλύτερα να φύγω :happy:.Ακόμα και σήμερα όμως βλέπω πολλούς φίλους μου να αλλάζουν αριθμό και να πηγαίνουν στην Cosmote.Και το περίεργο είναι ότι όταν τους ρωτάω αν βρίσκουν προβλήματα κλπ μου λένε:"Ναι,αλλά τι να κάνουμε που μας βολεύει το Call Them All;" :lol:.Ακόμα και σε περιόδους που το δίκτυο της Cosmote τα έχει "παίξει" αυτή καταφέρνει και πέρνει νέους πελάτες :wacko::blink:.Πως το κάνει αυτό;:confused:
Link to comment
Share on other sites

To θεμα αυτο εχει αναφερθει και το εχουμε συζητησει και εδω.

Εγω προσωπικα χθες απο τις 9 μεχρι τις 9.30 δεν μπορεσα να σταυρωσω κληση:mad:

Γυρω στις 20 προσπαθειες εκανα και τιποτα και αναγκαστηκα να παρω το αλλο μου το κινητο που εχω συμβολαιο κοσμοτε και "Ω εκ του θαυματος" το δικτυο για το συμβολαιο δεν ηταν απασχολημενο!

Ενα βημα μακρια ειμαι να φυγω απο την καρτοκινητη της κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

και σε συμβόλαιο υπάρχει πρόβλημα ομως. σφάλμα συνδεσης βγαίνει αρκετές φορές

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Φρογκ, αλλά μιας και χρησιμοποιεί τοι δίκτυο της COTE είπα να πω το παράπονό μου.

Μένω στην Τήνο και κάθε βράδυ μετά τις 9 είναι αδύνατο να βγάλεις κλήση...

Μετά τις 11 κάτι γίνεται. Αν συνεχιστεί αυτό, αντέ γεια...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η κατάσταση με την έλλειψη χωρητικότητας είναι ανυπόφορη....

Δεν τολμάει να πάει η ώρα 8 το απόγευμα - βραδάκι....

Χαλασμός Κυρίου στην Καλαμπάκα.

Χτες ειδικά, δεν παιζόταν με τίποτα...

Προσπαθούσα να καλέσω από το WU μου από τις 9+ μέεεεεεεεχρι που βαρέθηκα.

Τ Ι Π Ο Τ Α!

Δεν έβγαινε γραμμή ούτε με χρήση GSM ούτε με 3G...

Τι να πώ?

Έχει δίκαιο ο φίλος που ανέφερε πως μας κρατάνε λόγω προσφοράς 1000 λεπτών και μηνυμάτων....Απ'αλλιώς.....!

Πολλά χαιρετίσματα στην Cosmote Κ Α Ι από 'μένα...

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γλέντια με τη "Νο.1 εταιρία κινητής στην Ελλάδα" :lol:

 

Επιβεβαιώνω και γω για Τρίκαλα ότι από συγγενείς μου ακούω πως δεν παλεύεται η κατάσταση :down:

Link to comment
Share on other sites

O καθενας μας ρε παιδια ας διαμαρτυρεται και στην κοσμοτε.Να παιρνει τηλ. ή να στελνει κανενα mail.

Nα πω οτι αυτο που γραφτηκε στο troktiko δεν στεκει και πολυ καθως λεει για μη υπαρξει σηματος.

Να ξεκαθαρισουμε οτι αυτο που συμβαινει τα απογευματα δεν εχει καμια σχεση με το σημα. Το κανει και με ΦΟΥΛ σημα!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καποια ανακοινωση στο site απλα να αναφερουν οτι υπαρχει καποιο προβλημα σε ωρες αιχμης.

Μιλαμε για γραψιμο,οχι αστεια!

Και ομως ειμαι σιγουρος οτι αυξανεται η πελατειακή τους βαση στα καρτοκινητα...

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ειμαι σιγουρος οτι αυξανεται η πελατειακή τους βαση στα καρτοκινητα...

Σωστός.Μέχρι στιγμής -από τις αρχές του Μάι- γύρω στους 10 φίλους μου έχω πάει στην Cosmote (What's Up?).:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...