Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πoιος διαγωνισμός είναι αυτός; έχεις link;

 

@aptaliko σε ευχαριστω για τα σχολια σου...εισαι απο τους ελαχιστους με τους οποιους μπορω να συννενοηθω εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν-τροποποιήθηκαν ποστ. Τελευταία προειδοποίηση για κάποιους που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι οφείλουν και πρέπει να σέβονται την κοινότητα μας και τα μέλη αυτής. Αν δοθεί η παραμικρή συνέχεια με εκτός Ο.Π.Χ. συμπεριφορές θα υπάρξουν κυρώσεις, μόνιμου χαρακτήρα αυτή την φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά, χαίρομαι που βλέπω κινηση και προ πάντως πανέμορφες φωτο σε αυτό το θέμα.

 

Dimis και Michael22 ωραια ματια στις φωτο.

 

Προχωραμε και αγνοουμε τις παρεμβολές.

Link to comment
Share on other sites

Πoιος διαγωνισμός είναι αυτός; έχεις link;

 

Ο Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας έληξε :(, καλό είναι να αναρτάμε εδώ πέρα αναφορά-link στους μελλοντικούς διαγωνισμούς.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω κι εγω σεφτε λοιπον με μια καλλιτεχνικη

Huawei P9

 

Η φωτογραφία που με υποψίασε και ψάχτηκα με long exposure. Πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

 

Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα κινητά daytime long exposures.

 

Είναι και private, άνοιξε την αν θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας έληξε :(, καλό είναι να αναρτάμε εδώ πέρα αναφορά-link στους μελλοντικούς διαγωνισμούς.

Παρόλα αυτά μπορούν να ψηφίσουν όσοι δεν πρόλαβαν να ανεβάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που με υποψίασε και ψάχτηκα με long exposure. Πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

 

Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα κινητά daytime long exposures.

 

Είναι και private, άνοιξε την αν θες ;)

 

Σε λιγο θα τις ξεκλειδωσω ολες...γιατι ειναι πολλες

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 3 pro, Ρωμαϊκό Υδραγωγείο, edited με snapseed και instagram. Δεν βγάζει το exif, δεν ξέρω γιατί.. f/2.0, 1/1428, iso 100

31553744643_2a5ca5a923_z.jpg' alt='31553

 

Συγνώμη x_vagos_x, ορίστε και η original...

32365864035_eafe783ddd_z.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που με υποψίασε και ψάχτηκα με long exposure. Πολύ όμορφο αποτέλεσμα.

 

Δυστυχώς δεν έχουν όλα τα κινητά daytime long exposures.

 

Είναι και private, άνοιξε την αν θες ;)

 

για δες τωρα...πρεπει να ανοιγει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας έληξε :(, καλό είναι να αναρτάμε εδώ πέρα αναφορά-link στους μελλοντικούς διαγωνισμούς.

 

Βασίλη, ήταν στην πρώτη σελίδα πολλές μέρες. Μην μπαίνεις μόνο από tapatalk...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θρεντ που έλειπε, συγχαρητήρια στο συνονόματο με τις ικανότητές του να μας ανοίγει την όρεξη και να βοηθά την κοινότητα με τις πολύτιμες συμβουλές του. Ξανάνοιξα καινούριο flickr καθώς έπεσα θύμα του γνωστού χάκιν στη yahoo, αυτή τη φορά με το hotmail μου. Προς το παρόν μέχρι να ξεκαθαρίσει το χάος στα κινητά και στους υπολογιστές, ο σεφτές μου.

 

Τώρα ασκήσεις γεωμετρίας με το πτωχό μου Huawei P8 Lite.

 

Εδώ πόσο ζηλεύω τον aptaliko με τις απίθανες BW φωτό αλλά ίσως και να το παράκανα στη δραματικότητα, εσείς πείτε μου.

 

32215397642_0d06cfd125_z.jpgIMG_20160814_193600_BW by Vangelis D9, on Flickr

 

Η αρχική φωτό όπως ζητά ο κέρβερος χ_βάγγος_χ.

 

32245785851_899d1f414e_z.jpgIMG_20160814_193600 by Vangelis D9, on Flickr

 

Μια άλλη φωτό από το ίδιο μέρος, την είχα ξαναδείξει νομίζω.

 

32215438592_87023a2f93_z.jpgIMG_20160814_200548 by Vangelis D9, on Flickr

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Το θρεντ που έλειπε, συγχαρητήρια στο συνονόματο με τις ικανότητές του να μας ανοίγει την όρεξη και να βοηθά την κοινότητα με τις πολύτιμες συμβουλές του. Ξανάνοιξα καινούριο flickr καθώς έπεσα θύμα του γνωστού χάκιν στη yahoo, αυτή τη φορά με το hotmail μου. Προς το παρόν μέχρι να ξεκαθαρίσει το χάος στα κινητά και στους υπολογιστές, ο σεφτές μου.

 

Τώρα ασκήσεις γεωμετρίας.

Huawei P8 Lite

 

Εδώ πόσο ζηλεύω τον aptaliko με τις απίθανες BW φωτό αλλά ίσως και να το παράκανα στη δραματικότητα, εσείς πείτε μου.

 

32215397642_0d06cfd125_z.jpgIMG_20160814_193600_BW by Vangelis D9, on Flickr

 

Η αρχική φωτό όπως ζητά ο κέρβερος χ_βάγγος_χ.

 

32245785851_899d1f414e_z.jpgIMG_20160814_193600 by Vangelis D9, on Flickr

 

Μια άλλη φωτό από το ίδιο μέρος, την είχα ξαναδείξει νομίζω.

 

32215438592_87023a2f93_z.jpgIMG_20160814_200548 by Vangelis D9, on Flickr

 

Thanks βαγγ :)

 

Πού είναι τραβηγμένες αυτές; Δυνατές συμμετρίες. Θυμάμαι από το άλλο topic την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα δυο threads Θα ερημωσει παντως...αυτο ειναι στατιστικα αποδεδειγμενο.

Δεν γινεται οι μισοι εδω και οι μισοι εκει.Μας βλεπω να μεταφερομαστε ολοι εδω τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks βαγγ :)

 

Πού είναι τραβηγμένες αυτές; Δυνατές συμμετρίες. Θυμάμαι από το άλλο topic την τελευταία.

 

Λιπάσματα Δραπετσώνας, πρόσφατα ανακαλύφτηκε από επαγγελματίες φωτογράφους. Ιδανικό μέρος για να εξασκηθείτε με τα κινητά σας γιατί προσφέρεται για δυνατές φωτογραφικές συγκινήσεις, πχ δείτε εδώ. Αλλά με κάποια προσοχή αν ενδιαφερθείτε να το επισκεφτείτε, όσοι θέλετε πληροφορίες πείτε μου να σας πω πως θα πάτε.

 

Τώρα που κατανόησα καλύτερα πως να φωτογραφίζω, θα ξαναπάω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, ήταν στην πρώτη σελίδα πολλές μέρες. Μην μπαίνεις μόνο από tapatalk...

Και με Tapatalk βλέπεις τα άρθρα της κεντρικής. Προσθέτεις την κατηγορία blogs, αν δεν υπάρχει.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα δυο threads Θα ερημωσει παντως...αυτο ειναι στατιστικα αποδεδειγμενο.

Δεν γινεται οι μισοι εδω και οι μισοι εκει.Μας βλεπω να μεταφερομαστε ολοι εδω τελικα.

 

Δεν βλέπω γιατί να μην μεταφερθούμε εδώ. Χωρίς φανατισμούς και "διαξιφισμούς" νομίζω θα είναι πιο ευχάριστο να ποστάρουν ακόμα περισσότεροι. Επίσης δεδομένου πως είναι στο Chat and Fun φέρνει και τον αντίστοιχο τόνο. Κοινώς αν δεν το γ**ήσουμε και αυτό το θέμα, ας το γεμίσουμε φωτογραφίες τουλάχιστον :lol:

 

Μερικοί απλοί κανόνες και λίγη καλή θέληση χρειάζεται. :rolleyes:

 

Βαγγέλη η 1 είναι καταπληκτική, εξαιρετικη συμμετρια.

 

Ξέρω ότι δεν λες εμένα :P αλλά είναι όντως καταπληκτική φωτο. Εγώ θα ήθελα ένα τσακ πιο αριστερά να πάει, αλλά υποψιάζομαι πως θα έχει κενό στο πάτωμα και ήταν ήδη όσο πιο αριστερά μπορούσε να πάει ο Βαγγ.

 

Λιπάσματα Δραπετσώνας, πρόσφατα ανακαλύφτηκε από επαγγελματίες φωτογράφους. Ιδανικό μέρος για να εξασκηθείτε με τα κινητά σας γιατί προσφέρεται για δυνατές φωτογραφικές συγκινήσεις, πχ δείτε εδώ. Αλλά με κάποια προσοχή αν ενδιαφερθείτε να το επισκεφτείτε, όσοι θέλετε πληροφορίες πείτε μου να σας πω πως θα πάτε.

 

Τώρα που κατανόησα καλύτερα πως να φωτογραφίζω, θα ξαναπάω εκεί.

 

Ρε συ γενικά παρακολουθώ φωτογράφους κτλ και έχω παρατηρήσει πως με εξιτάρουν έτσι εγκαταλελειμμένα κτίρια. Όπως το Σανατόριο στην Πάρνηθα, που επισκέφτηκα με το σάπιο Xiaomi Mi Max που δεν με δικαίωσε φωτογραφικά.

 

Ξέρουμε άλλα μέρη σαν το Σανατόριο ή το εργοστάσιο αυτό στην Δραπετσώνα;

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα δυο threads Θα ερημωσει παντως...αυτο ειναι στατιστικα αποδεδειγμενο.

Δεν γινεται οι μισοι εδω και οι μισοι εκει.Μας βλεπω να μεταφερομαστε ολοι εδω τελικα.

 

Γιατι να ερημωσει ενα απο τα 2? και γιατι να παροτρυνεις τον κοσμο στο αλλο thread Με τετοια μηνυματα:

 

Γνωμη μου ειναι να συνεχιζουμε να ανεβαζουμε φωτο οχι εδω πια...αλλα στο καινουριο Thread Που εχει ανοιξει.

 

Λετε να μεινουμε Ontopic, σβηνετε μηνυματα, αλλα παλι κουβεντα γινεται. Εδω μιλαμε χαλαρα και μη-τεχνικα. Εκει εχει συγκεκριμενο σκοπο και νομιζω οτι και τα 2 βοηθουν τα μελη, το καθε ενα σε διαφορετικο κομματι. Καλο ειναι να ποσταρουμε και στα δυο αναλογα με το τι θελουμε να συζητησουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ερημωσει ενα απο τα 2? και γιατι να παροτρυνεις τον κοσμο στο αλλο thread Με τετοια μηνυματα:

 

 

 

Λετε να μεινουμε Ontopic, σβηνετε μηνυματα, αλλα παλι κουβεντα γινεται. Εδω μιλαμε χαλαρα και μη-τεχνικα. Εκει εχει συγκεκριμενο σκοπο και νομιζω οτι και τα 2 βοηθουν τα μελη, το καθε ενα σε διαφορετικο κομματι. Καλο ειναι να ποσταρουμε και στα δυο αναλογα με το τι θελουμε να συζητησουμε.

Πολυ σωστα! Οπως τα λεει ο Νικος.

Τωρα τυχαιο ειναι που εντελως ξαφνικα, ενω ποσταραμε ομορφα και ωραια και χαλαρα σε τουτο εδω το ("απατο" :cool: ) τοπικ, ξαφνικα λεω αρχισαν τα οφ τοπικ.

 

Ας μεινει παρακαλουμε ετσι οπως το ανοιξε ο Βαγγος ..και ευχαριστουμε :)

(και ενοειρ=ται να παραμειενι και το αλλο για τα πιο τεχνικα θεματα και τα κινητα)

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστείτε και λίγο το χι_βάγγο_χι που έχει τη φιλοσοφία τού να ανοίξει το παρόν θρεντ και συμφωνούμε οι "καταπιεσμένοι" και αρχίσαμε πάλι τα τύπου ανύπαρκτα πλέον νόκια-λούμια τα έτσι και τα αλλιώς. Έλεος @α@ώτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που να αρχίσω με τα αγαπημένα μου βινύλια. Πάντα με το κατάπτυστο Huawei L8 Lite.

 

32368340115_f54a205e95_z.jpgIMG_20160314_142532 by Vangelis D9, on Flickr

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...