Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ισημερινή βάση με tracking, οπότε επιμένω ότι το έχω λυμμένο :rolleyes:

Αν έχεις Star tracker ναι δεν διαφωνώ τότε μπορείς να ρίξεις Iso και να ανεβάσεις shutter.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με το g4 τον έχω βγάλει φωτογραφία απλά είναι γεμάτη θόρυβο η φωτογραφία και φαίνεται πολύ λιγο ο γαλαξίας , 2,700 Iso και 20sec shutter, θέλει υψηλό iso η φωτεινό φακό γιατί ο γαλαξίας κινείται και εάν ανοίξεις το κλείστρο για αρκετή ώρα θα έχεις star trails. 26939182678_b72efb5d64_o.jpg20180314_035450 by Χρηστος Παλαντζας, on Flickr
Μαγεία παρα πολυ ωραία φωτογραφία φιλε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lg g5 auto. 40131540834_74740bba18_c.jpg20180316_062842_HDR by Alex Merfy, on Flickr
Όμορφη σκηνή και κάδρο!!!
Link to comment
Share on other sites

P10+

40134959384_94cbaf866c_z.jpgMeditation by alex-mand, on Flickr

 

 

http://www.animated-gifs.eu/category_religion/religion-prayers/0007.gif

 

Δοκίμασε και με sepia φίλτρο!

Link to comment
Share on other sites

Μαγεία παρα πολυ ωραία φωτογραφία φιλε!!!

 

Αν σκεφτείς ότι είναι απο κινητό και ότι είναι αστροφωτογραφία λες καλή είναι αλλά μόλις κάνω μια βόλτα στο νετ και βλέπω κάτι φωτογραφίες σαν την ΑΥΤΗΝ λες είναι χάλια :lol::lol:

Άλεξ μαγική φωτό που είναι όλα αυτά τα ωραία μέρη που μας δείχνεις btw?

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

Στρατο ευχαριστω! Θα το δοκιμασω, αν και παντα ολες τις αλλαγες τις κανω μονος μου χωρις εφαρμογη φιλτρων. Αλλα θα το ψαξω και θα το δω.

Χρηστο ευχαριστω επισης...Ειναι απο διαφορα μερη. Η συγκεκριμενη ειναι απο Θεσσαλονικη (Και οπως με ειχε ενημερωσει ενα παιδι εδω, η περιοχη λεγεται Καραμπουρνακι). Εξαιρετικο μερος φωτογραφικα!

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι χάλια... :lol:

Ο marios μπορεί να μπερδεύει και τον θόρυβο για άστρα... :lol:

 

Ίσως δεν ξέρω , εννοείτε ότι είναι χάλια γιατί ο μικρός αισθητήρας στο βράδυ κλαίει:lol: , απλά είναι εντυπωσιακό το ότι μπορεί να γράψει τον γαλαξία ακόμα και με τόσο θόρυβο δείχνει πόσο έχουν βελτιωθεί τα κινητά , btw το raw αρχείο σε όποιο πρόγραμμα και αν προσπάθησα να το φτιάξω δεν φτιάχνεται Όχι μόνο από τον πολύ θόρυβο λόγω έλλειψη πληροφορίας στην φωτογραφία , και έχει και θερμά pixels.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν ξέρω , εννοείτε ότι είναι χάλια γιατί ο μικρός αισθητήρας στο βράδυ κλαίει:lol: , απλά είναι εντυπωσιακό το ότι μπορεί να γράψει τον γαλαξία ακόμα και με τόσο θόρυβο δείχνει πόσο έχουν βελτιωθεί τα κινητά , btw το raw αρχείο σε όποιο πρόγραμμα και αν προσπάθησα να το φτιάξω δεν φτιάχνεται Όχι μόνο από τον πολύ θόρυβο λόγω έλλειψη πληροφορίας στην φωτογραφία , και έχει και θερμά pixels.

 

Τα θερμά πιξελς σε ένα βαθμό διορθώνονται.

 

Αν θες ανέβασε κάπου τα raw να δούμε αν μπορούμε να την σώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φιλαράκι; καντο λίγο λιανα...

 

Ότι έχει τόσο θόρυβο που χάνεσαι...

 

@asamoa: τι δεν ξέρεις? αν είναι χάλια? απο τεχνικής άποψης, είναι... σαν πείραμα δείχνει όντως πολλά για το επίπεδο των smartphones...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει τόσο θόρυβο που χάνεσαι...

 

@asamoa: τι δεν ξέρεις? αν είναι χάλια? απο τεχνικής άποψης, είναι... σαν πείραμα δείχνει όντως πολλά για το επίπεδο των smartphones...

Κόπιασε στο αλλο θέμα να μιλήσουμε τεχνικα, εννοείται ότι έχει θόρυβο αλλά δεν το εξετάζουμε αυτο εδω. Πως να μην έχει δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

link me...

μα ούτε κάποιο "ταλέντο" αναδείχθηκε με αυτή τη φωτό...

 

Δικος μου εισαι εσυ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

link me...

μα ούτε κάποιο "ταλέντο" αναδείχθηκε με αυτή τη φωτό...

Θα συμφωνησω απολυτα. Βεβαια τα γουστα του καθενος ειναι περι ορεξεως. Ως πειραμα παντως θα ταιριαζε σ αυτο το "αλλο" νημα που ειπε ο Μαριος.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

@theprodigy: ε ρε συ...

μπορούμε να δουλευόμαστε μεταξύ μας και να λέμε σε κάθε φωτό "αααα τι ωραία..." και "ουυυ τι σουπερ..." ενώ στη πραγματικότητα είναι δεν είναι καμιά ντουζίνα που έχουν "φωτογραφικό ταλέντο" και οι υπόλοιποι απλά ανεβάζουν ότι να 'ναι...

 

(άσχετο με το post του asamoa)

 

@marios: cool link bro... :lol:

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή ,ωραία εναλλαγή των σκιών!

 

p10 edit στο κινητό & Lr

39960939075_e46762c227_b.jpgBeletsiLake by bill P, on Flickr

 

Ωραία έπαιξες με το χρώμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει τόσο θόρυβο που χάνεσαι...

 

@asamoa: τι δεν ξέρεις? αν είναι χάλια? απο τεχνικής άποψης, είναι... σαν πείραμα δείχνει όντως πολλά για το επίπεδο των smartphones...

Δεν ξέρω αν όντως μπέρδεψε τον θόρυβο για άστρα που είπες αυτό εννοούσα :lol:, τεχνικά εννοείται πως είναι χάλια φωτογραφία από μόνος μου το είπα , εγώ ο λόγος που την ανέβασα ήταν η μικρή offtopic κουβέντα που είχα με τον stratosgr. Los πολύ ωραία ή φωτογραφία σου !!

Edited by asamoa1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...