Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη γιατι βγαινει;; Το ειδα και στις δικες μου χθες...Λογω του οτι εχεις τελειως απεναντι τον ηλιο και εχεις πολυ δυνατο φως;

 

Bill_thes πολυ καλη!

 

ευχαριστώ φίλε.. ναι, δημιουργειται αντανάκλαση στο φακό

Link to comment
Share on other sites

Να και μια κηλίδα από εμένα...

Huawei Mate S (hdr, Auto)

36573731092_304e232aaa_z.jpgSun set and kayaking by zananiro, on Flickr

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Zanario πολυ ωραια

vasoula επισης!

 

******************************

 

Οταν το παρακανεις με το vibrance, παιρνεις...τροπικα πεφκακια...

 

35970283603_ea32806da6_z.jpgAliki Thassos by GEORGE, on Flickr

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

s8 autohttps://flic.kr/p/XSw7wd

 

Εξαιρετική. Είναι λες και βλέπεις screensaver από κάποια έκδοση των Windows.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Liota , Lesvos

 

Kalo Limani , Skalochori Lesvos

 

s8+ auto, καλο λιμάνι Σκαλοχωρι Λέσβου και Λιώταe5f9830b762eee5bbd3592b566e4997a.jpg57d580986016b86f32e3cf286ac58a1d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ωραίος bill!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ωραίος bill!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ Βάιε.. οι κορμοί των δέντρων σου ολα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και συγχαρητήρια για τις πραγματικά πολύ όμορφες φωτογραφίες σας. :up:

@lek88 @kixer @x_vagos_x :thanks:

 

Dice Hunter @ PS

36642893711_44217ee464_c.jpgDice Hunter by B Master, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

@bill_thes

τέλεια η βρύση!!!!! Πολύ ωραίο θέμα και ωραίο κλικ!!!

 

@bloodmaster

Πολύ ωραία αυτή με τα ζάρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες ανέβασε ο highland1 μια φωτό εν είδει κουίζ να βρεθεί το μέρος. Από την πρώτη στιγμή μου έκανε κλικ ότι το έχω ξαναδεί αν και δεν το έχω επισκεφτεί ποτέ μου. Με την πρώτη μάλιστα σκέφτηκα Ιρλανδία και πέφτω μέσα αφού θυμήθηκα μετά ότι είναι το χωριό Κάτεγκατ, ο χώρος γυρισμάτων στη σειρά Vikings. Παραθέτω ένα λινκ όπου στο πρώτο βίντεο που θα πατήσετε, παγώστε την εικόνα στο 1:04. Είναι διαφορετική γωνία λήψης, η αρχική φωτό δείχνει ότι τραβήχτηκε αριστερότερα της θέσης αλλά η όλη τοποθεσία συν την προσοχή στη λεπτομέρεια στην κορυφογραμμή στο βάθος με κάνουν πεπεισμένο για τον τόπο, τη λίμνη Lough Tay.

 

https://moviepilot.com/p/vikings-filming-locations/4147668

 

Σας μερσώ, μου άρεσε που μπήκε τέτοιο κουίζ και να το ξανακάνετε.

 

Είπα να το ψάξω λίγο, μιας και είδα το σημείο που λες στο βίντεο, το οποίο μοιάζει, αλλά δεν είναι!

Η φωτό λοιπόν είναι στην Lake Rotoiti, στη Νέα Ζηλανδία.

 

molesworth-high-country.jpg

 

Η φωτο που ανέβηκε δε, θυμίζει κάποια poster που κυκλοφορούσαν σε eBay και ένα ακόμη Πολωνικό site που βρήκα!

 

Σας μερσώ και καληνύχτα :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

@bill_thes

@bloodmaster

μπραβο σας, πολυ ωραιες οι εμπνευσεις και ακομα καλυτερες οι υλοποιησεις! συνεχιστε ετσι, οπως και οι υπολοιποι για τις ομορφες ιδεες που μας δινεται και φυσικα τις πολυ ωραιες φωτογραφιες. Ειναι περιττο να σας τα λεμε σε καθε Post που κανετε...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Galaxy s7, snapseed

 

Ωραιος.!! :)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το ψάξω λίγο, μιας και είδα το σημείο που λες στο βίντεο, το οποίο μοιάζει, αλλά δεν είναι!

Η φωτό λοιπόν είναι στην Lake Rotoiti, στη Νέα Ζηλανδία.

 

molesworth-high-country.jpg

 

Η φωτο που ανέβηκε δε, θυμίζει κάποια poster που κυκλοφορούσαν σε eBay και ένα ακόμη Πολωνικό site που βρήκα!

 

Σας μερσώ και καληνύχτα :p

 

Ωωωωω, φίλε μοίρασες πόνο! Αυτό είναι λοιπόν.

 

ΥΓ. Οπότε να είμαστε τεντωμένοι και για ζαβολιές :-P

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το ψάξω λίγο, μιας και είδα το σημείο που λες στο βίντεο, το οποίο μοιάζει, αλλά δεν είναι!

Η φωτό λοιπόν είναι στην Lake Rotoiti, στη Νέα Ζηλανδία.

 

molesworth-high-country.jpg

 

Η φωτο που ανέβηκε δε, θυμίζει κάποια poster που κυκλοφορούσαν σε eBay και ένα ακόμη Πολωνικό site που βρήκα!

 

Σας μερσώ και καληνύχτα :p

 

Πάντως είχε κανονικά exif κτλ. Αν έφτασε η απάτη σε τέτοιο σημείο απλά για να αποδείξουμε κάτι σε ένα φόρουμ ανάμεσα σε άγνωστους τι να πω , η ματαιοδοξια έχει πάει σε άλλο επίπεδο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το ψάξω λίγο, μιας και είδα το σημείο που λες στο βίντεο, το οποίο μοιάζει, αλλά δεν είναι!

Η φωτό λοιπόν είναι στην Lake Rotoiti, στη Νέα Ζηλανδία.

 

molesworth-high-country.jpg

 

Η φωτο που ανέβηκε δε, θυμίζει κάποια poster που κυκλοφορούσαν σε eBay και ένα ακόμη Πολωνικό site που βρήκα!

 

Σας μερσώ και καληνύχτα :p

 

Εντάξει, τραγικό. Τώρα που είδα ξανά τη φωτογραφία πάντως, στο κάτω δεξιά μέρος φαίνεται κάτι ύποπτο νομίζω. Αν ισχύει όντως είναι γελοίο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τραγικό. Τώρα που είδα ξανά τη φωτογραφία πάντως, στο κάτω δεξιά μέρος φαίνεται κάτι ύποπτο νομίζω. Αν ισχύει όντως είναι γελοίο.

Τι ύποπτο;

Θα μπορούσες να βάλεις πάλι την φωτογραφία του να δούμε ξανα;; γιατί ψάχνω και δεν τ βρίσκω

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τι ύποπτο;

Θα μπορούσες να βάλεις πάλι την φωτογραφία του να δούμε ξανα;; γιατί ψάχνω και δεν τ βρίσκω

 

https://www.flickr.com/photos/157576440@N03/36671322336/

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή. Και την έχει κόψει λίγο στο κάτω μέρος. Μέχρι τη μέση του πρώτου δεξιά πασαλου. 7f61a88b17eaefa1c18b84d4c0c7dee3.jpg

 

 

Φουλ ανάλυση εδώ https://postimg.org/image/u1pz8diwj/

Link to comment
Share on other sites

Τι ύποπτο;

Θα μπορούσες να βάλεις πάλι την φωτογραφία του να δούμε ξανα;; γιατί ψάχνω και δεν τ βρίσκω

 

36671322336_3384f366d7_c.jpg2017-08-21_08-41-22 by master of disaster, on Flickr

 

Παραείναι ίδια με το πόστερ. Κάτω δεξιά θα μπορούσε να είναι και πάτωμα. Αν δεν επιτρέπεται το ότι την ανέβασα ξανά πείτε να την διαγράψω.

 

Επίσης δεν είναι η πρώτη φορά που και γω υποψιάζομαι πως κάποιοι ίσως λένε κάποια αθώα ψέμματα. Πχ "αρχαριοι" που ανεβάζουν φωτογραφίες πολύ δυνατές, με γνώση Photoshop, και τρελή λεπτομέρεια στα καδρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...