Jump to content

Δείξτε το φωτογραφικό σας ταλέντο! (Smartphone Photos)


x_vagos_x
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει, τραγικό. Τώρα που είδα ξανά τη φωτογραφία πάντως, στο κάτω δεξιά μέρος φαίνεται κάτι ύποπτο νομίζω. Αν ισχύει όντως είναι γελοίο.

 

Εντάξει, μπορεί ο άνθρωπος να βρέθηκε στη νέα Ζηλανδία.......

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπορεί ο άνθρωπος να βρέθηκε στη νέα Ζηλανδία.......

Είναι το ίδιο μέχρι και το κυματακι... Και η ομίχλη στο βάθος.

Μέχρι το συννεφάκι. Μας τρολλαρε το κάθαρμα Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μπορεί ο άνθρωπος να βρέθηκε στη νέα Ζηλανδία.......

 

Χαχα ναι... Και πέτυχε και την ίδια υγρασία, με ίδια απόχρωση!

Link to comment
Share on other sites

36671322336_3384f366d7_c.jpg2017-08-21_08-41-22 by master of disaster, on Flickr

 

Παραείναι ίδια με το πόστερ. Κάτω δεξιά θα μπορούσε να είναι και πάτωμα. Αν δεν επιτρέπεται το ότι την ανέβασα ξανά πείτε να την διαγράψω.

 

Επίσης δεν είναι η πρώτη φορά που και γω υποψιάζομαι πως κάποιοι ίσως λένε κάποια αθώα ψέμματα. Πχ "αρχαριοι" που ανεβάζουν φωτογραφίες πολύ δυνατές, με γνώση Photoshop, και τρελή λεπτομέρεια στα καδρα.

 

Βασικα τερμα γωνια κατω δεξια τι ειναι;

 

36671322336_3384f366d7_c_original.jpg

 

Πλεον βλεπω αλλαξε η εικονα και δεν ειναι ιδια οταν πατας στο flickr, αλλα στο preview απο το cacharisma εχει παραμεινει. (το κανα upload)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τερμα γωνια κατω δεξια τι ειναι;

 

36671322336_3384f366d7_c_original.jpg

 

Πλεον βλεπω αλλαξε η εικονα και δεν ειναι ιδια οταν πατας στο flickr, αλλα στο preview απο το cacharisma εχει παραμεινει. (το κανα upload)

Χάχαχα. Όντως άλλαξε η φώτο. Μάλλον κάποιοι μας διαβάζουν incognito. Εμένα πάτωμα μου κάνει με τοίχο.

Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα. Όντως άλλαξε η φώτο. Μάλλον κάποιοι μας διαβάζουν incognito. Εμένα πάτωμα μου κάνει με τοίχο.

 

Μαλλον χρησιμοποιηθηκε το brash tool ή patch tool για να "σβηστει" κατι εκει και ξεφυγε λιγο η περιοχη που χρησιμοποιουσε για πηγη...

 

Τεσπα, οταν μπορεσει να ξαναμπει μας λεει. Μπορει να τον κατηγορουμε και αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν πατομα και όχι τοίχος. Τουλάχιστον έτσι νομίζω εγω. Στήριξε τον πίνακα στον τοίχο κάτω στο πατομα για να τον βγάλει φωτογραφία αλλά δεν τον είχε στηρίξει στην ευθεία. Τον είχε λίγο να γέρνει. Και φαίνεται λίγο πάτωμα. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα αυτό που σκέφτομαι. Ας εμφανιστεί να μας πει πόσο μέσα πέφτουμε :D Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω, φίλε μοίρασες πόνο! Αυτό είναι λοιπόν.

 

ΥΓ. Οπότε να είμαστε τεντωμένοι και για ζαβολιές :-P

 

Έτσι :p

Ουδέν κρυπτόν! Χαχα

 

Πάντως είχε κανονικά exif κτλ. Αν έφτασε η απάτη σε τέτοιο σημείο απλά για να αποδείξουμε κάτι σε ένα φόρουμ ανάμεσα σε άγνωστους τι να πω , η ματαιοδοξια έχει πάει σε άλλο επίπεδο..

 

Όντως έχει exif. Ίσως να έχει το συγκεκριμένο poster στο σαλόνι του :p

Δεν αποκλείεται βέβαια να βρέθηκε τυχαία στη Νέα Ζηλανδία και να πέτυχε την ίδια λήψη φυσικά :lol:

 

Παραείναι ίδια με το πόστερ. Κάτω δεξιά θα μπορούσε να είναι και πάτωμα.

 

Επίσης δεν είναι η πρώτη φορά που και γω υποψιάζομαι πως κάποιοι ίσως λένε κάποια αθώα ψέμματα. Πχ "αρχαριοι" που ανεβάζουν φωτογραφίες πολύ δυνατές, με γνώση Photoshop, και τρελή λεπτομέρεια στα καδρα.

 

Ναι, παραείναι! Οι μόνες διαφορές είναι ότι η φωτο που ανέβηκε είναι croped και έχει και καλύτερη ανάλυση.

Πάντως, υπάρχει κόσμος που έχει παραδεχθεί ότι έκανε edit τις φωτο που ανέβασαν (σύνθεση με 4-5 διαφορετικές εικόνες κλπ)

 

Είναι το ίδιο μέχρι και το κυματακι... Και η ομίχλη στο βάθος.

Μέχρι το συννεφάκι. Μας τρολλαρε το κάθαρμα Χαχαχαχαχαχα

 

Η μόνο διαφορά είναι στο ότι έχει γίνει crop η φωτο που ανέβηκε!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, ορίστε η αρχική και σε καλύτερη ανάλυση:

 

http://www.galerista.net/user/data/modul-images/918-original-19106.jpg

 

Και αυτή που ανέβηκε (για μια πιο "άμεση" σύγκριση)

36671322336_e395b3c50b_b.jpg

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε τον σατανα!!!!!!!! Γι αυτό δε μας έλεγε με τίποτα την τοποθεσία! Εξαφανιστηκε.... Να βρεθεί ο χρήστης ΆΜΕΣΑ!!!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε τον σατανα!!!!!!!! Γι αυτό δε μας έλεγε με τίποτα την τοποθεσία! Εξαφανιστηκε.... Να βρεθεί ο χρήστης ΆΜΕΣΑ!!!!! :p

 

Έχει πάει για μπανάκι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και λίγες ακόμη με s8+ αυτόματο, λίγο πριν τελειώσουν οι διακοπές . η θάλασσα είναι Σκάλα Ερεσσού , το σεξάκι μεταξύ εντόμων και οι άλλες δύο από κάτι περιπλανήσεις σε κοντινό βουνό ( που και καλά κάπου έχουμε κάτι ελιές... Αλί σε αυτόν που θα τις μαζέψει... :) ενώ η πάντα χαρούμενη Ήρα είναι στανταρακι!

 

Lesvos Greece

 

Lesvos Greece

 

Lesvos Greece

 

Lesvos Greece

 

Lesvos Greece

 

 

c99ef566d5f341df3328faa409d9e7cb.jpg

45dbc8f2563a31ba50eb179f653d051a.jpg

1e078dfabe058eca2801c09d5db241d7.jpg

8ab084fb7be11baad5bb3c2d6f130596.jpg

f461ca4747c60dc9254d1e7f30c642aa.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα στα σοκάκια του Ρεθύμνου με έβγαλε μπροστά στο ….

 

...Spicy Window & PS

36037760423_48b2cb5fb2_z.jpgSpicy Window by B Master, on Flickr

Edited by bloodmaster
Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα στα σοκάκια του Ρεθύμνου με έβγαλε μπροστά στο ….

 

...Spicy Window & PS

36754537886_14ac8ba297_c.jpgSpicy Window by B Master, on Flickr

 

Πολύ ωραία!!!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα στα σοκάκια του Ρεθύμνου με έβγαλε μπροστά στο ….

 

...Spicy Window & PS

35969576994_07fc2322a2_z.jpgSpicy Window by B Master, on Flickr

 

Πολύ ωραία φίλε... Να σε ρωτήσω, για ποιο λόγο την τράβηξες με wide aperture mode και όχι σε auto η manual πχ; έχεις παρατηρήσει να αποδίδει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φίλε... Να σε ρωτήσω, για ποιο λόγο την τράβηξες με wide aperture mode και όχι σε auto η manual πχ; έχεις παρατηρήσει να αποδίδει καλύτερα;

 

Η αρχική ιδέα ήταν να δώσω λίγο bokeh στο περιβάλλοντα χώρο των ζαρζαβατικών, και έτσι βγήκε η φωτογραφία, αλλά στην συνέχεια το αφαίρεσα λόγο του άσχημου αποτελέσματος.

Edited by bloodmaster
Link to comment
Share on other sites

Η αρχική ιδέα ήταν να δώσω λίγο bokeh στο περιβάλλοντα χώρο των ζαρζαβατικών, και έτσι βγήκε η φωτογραφία, αλλά στην συνέχεια το αφαίρεσα λόγο του άσχημου αποτελέσματος.

 

Original shot…

36674855481_cd5893e4a0_c.jpgIMG_20170715_163956 c by B Master, on Flickr

 

Οκ ευχαριστώ! Όντως έχει διαφορά μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

nexus 5x

αν κοψω φαγητο , τσιγαρο , ποτο και μενω σε αντισκηνο στο πεζοδρομιο για τα υπολοιπα 20 χρονια ισως...:lol:

 

2017-08-26_03-49-15 by makis panagiotidis, on Flickr[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...