Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den xero gia thn packard bell!! mporeis na deis kai kati se asus pou mporei na se kalupsei !! dinei duo xronia egguhsh !!:) episis mporeis na pareis ton hp kai na epekteineis thn egguhsh tou !! genikotera ta antallaktika sta lptop exoun upsules times !! se ti times paizoun auta ta duo laptop pou vrikes?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψάχνω να αγοράσω καινούριο λαπτοπ, και μου πρότειναν τον ΜΧ66 της Packard Bell. (15,4" ,Intel® T7200 Core® 2 Duo,Memory 1024 MB DD2,120 GB HDD

Geforce 7300 up to 512MB)

 

Έχει κανείς υπόψην του τη συγκεκριμένη εταιρία (γιατί εγώ δεν την έχω) και φοβάμαι να την εμπιστευτώ??

Στα ίδια χαρακτηριστικά περίπου είναι και ο hp 6187 ο οποίος όμως έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση ενώ ο Packard Bell 2 χρόνια..

 

Ξέρει κανείς πόσο "αξιόπιστα" και "καλά" είναι τα λαπτοπ της??

 

Ειναι γνωστη και αξιοπιστη εταιρια στο εξωτερικο! στην Ελλαδα εχω δει πολυ λιγα κομματια!

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. μάλιστα.. τότε ανάμεσα στον packard bell MX66 και hp pavillion 6187, ποιον θα μου προτείνατε?? 1200 ευρώ κ για τους 2..
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

χμμ.. μάλιστα.. τότε ανάμεσα στον packard bell MX66 και hp pavillion 6187, ποιον θα μου προτείνατε?? 1200 ευρώ κ για τους 2..

 

hp... για καλο και για κακο! χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!:)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μιλας για την MDI, το δευτερο service για acer...

 

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Εχεις δίκαιο μιλάω για ην MDI.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

χμμ.. μάλιστα.. τότε ανάμεσα στον packard bell MX66 και hp pavillion 6187, ποιον θα μου προτείνατε?? 1200 ευρώ κ για τους 2..

 

Δεν ξέρω αλλά αφού βλέπω ότι μένεις επαρχία, μάλλον πρωτίστως πρέπει να σε ενδιαφέρει το service και η εγγύηση, οπότε υπάρχουν και οι bto λύσεις σε http://www.multirama.gr και http://www.plaisio.gr με 3 χρόνια στο κατάστημά τους... και το διευκρινίζω αυτό διότι όλοι οι πωλητές σε στέλνουν στις αντίστοιχες εταιρείες που οι περισσότερες είναι Αθήνα ή ακόμα και στο εξωτερικό (Sony Βέλγιο)... με λίγα λόγια τα περισσότερα καταστήματα με λιγοστές εξαιρέσεις, δυστυχώς δεν σε γνωρίζουν μετά την πώληση... ίσως υπάρχουν και άλλα που δεν ξέρω...

Πάντως και η ποιότητά τους είναι πολύ καλή σε σχέση με αυτά που προσφέρουν, κυρίως την τιμή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

enas filos mou exei ena forhto apo ta multirama !! otan katevene rodo tou epese apo upsos peripou enos metrou kai tora den anoigei !! dld anoigei alla douleuei mono to anemistiraki kai tpt allo !! oute to cd anoigokleinei oute to plhkrtologio oute h othoni !! ton phgame mazi sta multirama sthn rodo kai mas eipan oti den ton anoigoun kai oti tha ton steiloun sthn athina!! mhpos xerete ti mporei na epathe?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παρω τον HP PAVILION DV 6187 EA απο τον γερμανο με 20% εκπτωση στα 1000 ευρω περιπου (απο 1299) με δωρο ασυρματο ρουτερ και 4 μηνες ADSL! Η γνωμη σας?
Link to comment
Share on other sites

enas filos mou exei ena forhto apo ta multirama !! otan katevene rodo tou epese apo upsos peripou enos metrou kai tora den anoigei !! dld anoigei alla douleuei mono to anemistiraki kai tpt allo !! oute to cd anoigokleinei oute to plhkrtologio oute h othoni !! ton phgame mazi sta multirama sthn rodo kai mas eipan oti den ton anoigoun kai oti tha ton steiloun sthn athina!! mhpos xerete ti mporei na epathe?

παντως μην ζητησετε και τα ρεστα για τον υπολογιστη :!: και μην νομιζεται οτι θα τον δικαιολογησεται στην εγγυηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για 2 λαπτοπ.δεν ξερω τι πρεπει να κοιταξω για να επιλεξω ενα λαπτοπ που να ειναι απολυτo συμβατο με τα vista σε περιπτωση μαλλοντικης αναβαθμισης.

1)vaio vgn-fe31h details: http://vaio.sony-europe.com/view/ShowProduct.action?product=VGN-FE31H&site=ite_el_GR&pageType=Overview&category=VN+FE+Series

2)hp pavilion dv 6144 details:http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=36934&category=475

 

η διαφορα στην τιμη ειναι περιπου 350 ε.ποιο θα προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με το Vaio παίρνεις 20Gb μεγαλύτερο σκληρό (δεν είναι και τπτ σημαντικό βέβαια αυτό!) και σαφώς καλύτερη κάρτα γραφικών (που είναι σημαντικό αν παίζεις παιχνίδια). Επίσης παίρνεις μια εκπληκτική οθόνη που δε συγκρίνεται με την οθόνη κανενός laptop,ever!

 

Από την άλλη το γνωστό κακό της Sony είναι στο service, όπου αν το μηχάνημα σου πάθει κάτι θα πρέπει να φύγει Βέλγιο, ενώ της HP το service είναι στην Ελλάδα!

 

Αλλά σαν χαρακτηριστικά η καλύτερη κάρτα γραφικών, ο λίγο μεγαλύτερος σκληρός, το οτι είναι Vaio (με το γνωστό πανέμορφο design) και η εκπληκτική οθόνη, τα δικαιολογεί τα 350 παραπάνω. Αν μπορείς να τα δώσεις, δώσε τα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Vaio FE-31M εδώ και 2 εβδομάδες και είμαι καταευχαριστημένος και εκτός απο τα παραπάνω που ανέφερε ο DesertSMisSRaiN να προσθέσω και την απόλυτη αθόρυβη λειτουργία του Laptop!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως μην ζητησετε και τα ρεστα για τον υπολογιστη :!: και μην νομιζεται οτι θα τον δικαιολογησεται στην εγγυηση!

den eipa ego kati tetoio !! apla rothsa an xerete ti mporei na epathe !! den zhthsame ta resta !! kai ennohtai pos den phgame gia na ton dikaiologhsoume sthn egguhsh !! tous eipame oti epese !!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παρω τον HP PAVILION DV 6187 EA απο τον γερμανο με 20% εκπτωση στα 1000 ευρω περιπου (απο 1299) με δωρο ασυρματο ρουτερ και 4 μηνες ADSL! Η γνωμη σας?

 

Ενα πακετο των 1500 ευρω το πηρα με 1030! καλο δωρο για την γιορτη μου αυριο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για λαπτοπ με 13.3" ή 14.1" , καλη οθονη και μετρια καρτα ργαφικων (1 παιχνιδι με ενδιαφερει μονο).

 

Το μονο που εχω βρει σε λογικη τιμη και πληρει τις απαιτησεις μου ειναι αυτο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905539

 

Εχετε να προτεινεται κατι;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Kατακόρυφη πτώση για τον Vaio VGN-FE31M απο τα 1654 τιμή καταστήματος τώρα στα 1310 http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=892025 . Και να σκεφτείται ότι το πήρα μόλις πριν 16 ημέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αν είναι δυνατον!!!!!!!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

etsi einai ayta file mou!;)

 

Δεν ξέρω αν είναι πάντα έτσι. Οι τιμές των Vaio & των HP ειδικά έπεσαν κατακόρυφα (200 € - 400 €) αμέσως μετά τις γιορτές. Μάλλον θα περιμένω να αγοράσω μηχάνημα με Vista προεγκατεστημένα αλλά ο πειρασμός είναι μεγάλος.

Πολύ ευχάριστο σε κάθε περίπτωση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι καλό, αλλά όχι για αυτούς που είχαν «ενδώσει» στις χριστουγεννιάτικες προσφορές των καταστημάτων...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

nai exeis dikio se auto !! alla polla laptop eixan xamhloteres times kai ta xristougenna !!px ena fujitsu-siemens pou ithela eixe pesei 200 euro peripou !!

loipon exo mia aporia !! exo ena laptop 3,5 xronia !!einai compaq presario 2100

exei pano enan amd sta 2200+ enan 80ri disko stis 5400rpm ,1gb ram kai mia karta ati 64mb !! lete na axizei na ton allaxo na paro kapoion allo h na ton krathso mexri to kalokairaki na exoun vgei kai ta vista?

Link to comment
Share on other sites

@mikel Πόσο το πλήρωσες; Με τι χαρακτηριστικά;

Πήρα από το multirama με ελληνικό πληκτρολόγιο, 2.0GHz/120GB/512+512RAM/Glossy οθόνη με 1645 ευρώ...

 

an kai palio to post-twra to eida- egw pira to lefko xwris elliniko pliktrologio(me ellinika mac ox x-ta edinan se ena cd den ta evala)to pira 1380 euro teliki

core2duo 1gb ram glossy othoni 80 gb diskos lefko

(ta mac os x einai allh fash!iparxei kana topic sto myphone gia mac os?)

Link to comment
Share on other sites

(ta mac os x einai allh fash!iparxei kana topic sto insomnia gia mac os?)

 

Στο insomnia δεν ξέρουμε, αλλά στο myphone υπάρχει εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...