Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου πήγαινε σε μια αντιπρ. και ζήτα να σου δείξουν τον κατάλογο με τα αξεσουάρ του Civic

Εκεί ψάξε για τις 18". Είναι 2, η πρώτη είναι αυτή που με έχει ξετρελάνει (δυστυχώς δεν ξέρω ονομασία).

Μην κολάς στο μεγεθος γιατί βγαίνουν και σε 17".

Εναλλακτικά μ'αρέσουν πάρα πολύ οι κλασικές (διακλαδωτές) της BBS.

Και τέλος κοίτα και αυτές του φίλου Vatigoal που τις έχει ποστάρει σε προηγούμενες σελίδες. Είναι πολύ ωραίες.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου πήγαινε σε μια αντιπρ. και ζήτα να σου δείξουν τον κατάλογο με τα αξεσουάρ του Civic

Εκεί ψάξε για τις 18". Είναι 2, η πρώτη είναι αυτή που με έχει ξετρελάνει (δυστυχώς δεν ξέρω ονομασία).

Μην κολάς στο μεγεθος γιατί βγαίνουν και σε 17".

Εναλλακτικά μ'αρέσουν πάρα πολύ οι κλασικές (διακλαδωτές) της BBS.

Και τέλος κοίτα και αυτές του φίλου Vatigoal που τις έχει ποστάρει σε προηγούμενες σελίδες. Είναι πολύ ωραίες.

;)

 

 

 

οι μανισιες ειναι 1.οι blade (φοβερες ζαντες) 2.οι titan

Οσο γι'αυτες που εβαλε ο φιλος μας ο Vatigoal, προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου..Γουστα ειναι αυτα.. Μ 'αρεσουν παρα πολυ οι ΟΖ..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να δουλεύει σε αντιπροσωπεία της Honda και να γνωρίζει πότε θα έρθουν τα επόμενα αυτοκίνητα για παράδοση?:worry: Άντε γιατί μας έφαγε η αναμονή το τελευταίο 6-μήνο! Όσο για τις ζάντες και το τι πηγαίνει στο αυτοκίνητο είναι υποκειμενικό θέμα και δεν νομίζω να μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα! Επίσης νομίζω οτι οι 17'' ζάντες είναι αρκετά μεγάλες για τους ελληνικούς δρόμους γιατί ίσως να ψιλοστραβώνουν αρκετά εύκολα στις πολλές λακούβες-τάφρους που έχουμε στην Ελλάδα. Οπότε αν ισχύει το παραπάνω μάλλον η 18'' είναι υπερβολή κατά την γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να δουλεύει σε αντιπροσωπεία της Honda και να γνωρίζει πότε θα έρθουν τα επόμενα αυτοκίνητα για παράδοση?:worry: Άντε γιατί μας έφαγε η αναμονή το τελευταίο 6-μήνο! Όσο για τις ζάντες και το τι πηγαίνει στο αυτοκίνητο είναι υποκειμενικό θέμα και δεν νομίζω να μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα! Επίσης νομίζω οτι οι 17'' ζάντες είναι αρκετά μεγάλες για τους ελληνικούς δρόμους γιατί ίσως να ψιλοστραβώνουν αρκετά εύκολα στις πολλές λακούβες-τάφρους που έχουμε στην Ελλάδα. Οπότε αν ισχύει το παραπάνω μάλλον η 18'' είναι υπερβολή κατά την γνώμη μου.

 

Δεν δουλεύω σε αντιπροσωπεία αλλά έμαθα ότι αυτές τις μέρες παραλαμβάνουν civic συνέχεια...αντε να δούμε από τον ιούνιο περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ελπίζω να μην εννοείς οτι περιμένεις το αμάξι απο τον 9/2006 γιατί άμα ισχύει κάτι τέτοιο μάλλον μέχρι να πάρουμε αυτό το civic θα έχει βγει το επόμενο μοντέλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Στα 5θυρα η κατασταση ειναι τραγικη.. Ωστοσο στα 3θυρα (Type-S, Type-R) τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα και η αναμονη ειναι πολυ μικρη..

Εγω το περιμενα 6 μηνες, και τελικα το βρηκα Λαρισσα ετοιμοπαραδοτο και το πηρα σε 4 μερες ( Μετα απο 3-4 μηνες το εψαξα πολυ το θεμα και ειχα αφιερωσει πολυ χρονο σε τηλεφωνηματα σχεδον σε ολες τις ελληνικες αντιπροσωπιες, στον Σαρακακη και εκανα πολυ ευρενα στο Ιντερνετ για το θεμα Civic).

Επισης γινονται πολλες ακυρωσεις παραγγελιων και ετσι υπαρχουν αμαξια που "περισσευουν" και η αναμονη γινεται πολυ μικροτερη καθως καποιος αλλος το "προπαραγγειλε" για σενα..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

09/2006...

 

Ουδέν σχόλιον.

 

Από 4/9/06 παραλαμβάνω τη Τρίτη. Και ξέρω και άλλους. Τί να πω. Μας κοροϊδέψαν? Τουλάχιστον νομίζω ότι πληρώνουμε τη παλιά τιμή. Ελπίζω να μην μου αλλάξουν τροπάρι τελευταία στιγμή. Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπηκα στο νεο type-r ενος φιλου που το παρελαβε πριν 15 μερες.εξωτερικα πολυ ομορφο(κοκκινο χρωμα),επιθετικο οσο χρειαζεται με πολυ ωραιες εξατμισεις....το εσωτερικο οπως το ξερετε διαστημοπλοιο...;)του βγηκε 33χιλιαρικα και η παραγγελια εγινε μεσα ιουνιου ,οχι και τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα παραδοσης για....civic.
Link to comment
Share on other sites

Από 4/9/06 παραλαμβάνω τη Τρίτη. Και ξέρω και άλλους. Τί να πω. Μας κοροϊδέψαν? Τουλάχιστον νομίζω ότι πληρώνουμε τη παλιά τιμή. Ελπίζω να μην μου αλλάξουν τροπάρι τελευταία στιγμή. Είδωμεν.

Φίλε μου είχα παραγγείλει 01/09/06 και παρέλαβα αρχές Φλεβάρη και μάλιστα με κρεμ εσωτερικό. Ειλικρινά δεν είχα μπάρμπα στην Κορώνη ούτε φίλους στο Σαρακάκη...στην περίπτωση σου μάλλον ο αντιπρόσωπος σ' έριξε δίνοντας το αυτοκίνητο που προορίζονταν για σένα σε κάποιον άλλο που πλήρωσε...κάτι παραπάνω για να το αποκτήσει νωρίτερα. Ειλικρινά όσο και να μου αρέσει κάτι αυτό θα το θεωρούσα προσβολή της αξιοπρέπειας μου και θα αποχωρούσα...Στη θέση σου, έτσι για αντίδραση θα επέλεγα κάποιον άλλον αντιπρόσωπο για τα σέρβις του αυτοκινήτου μου έτσι, για να μην ξαναδώσω ούτε λεπτό του ευρώ σε κάποιον τόσο αντι-επαγγελματία και αφερέγγυο...

 

(καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι τουλάχιστον και εύχομαι να τα ξεχάσεις όλα με την οδήγηση του νέου σου...διαστημοπλοίου!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαρά στην υπομονή σας! Εγώ πάντως δεν νομίζω να περίμενα τόσο καιρό ένα αυτοκίνητο! Είπαμε μέχρι ένα εξάμηνο το βλέπω λογικό για ένα αυτοκίνητο που στην χώρα παραγωγής του έχει χρόνο παράδοσης 3 μήνες αλλά ένας χρόνος νομίζω είναι εξωφρενικό και έξω απο κάθε όριο. Έγω πάντως για την τόση μεγάλη καθυστέρηση δεν νομίζω να φταίει ο Σαρακ..... και οι εισαγωγές που κάνει αλλά οι αντιπρόσωποι που το παραγγείλατε. Αλλά αφου το παραλάβατε και είχατε την υπομονή να το περιμένετε το μονο που σας εύχομαι είναι να το χαρείτε όσο περισσοτερο μπορείτε, καλοτάξιδο και μακριά απο το κακό μάτι!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο το νεο οχημα!Δεν θα μετανιωσετε για την επιλογη σας!αξιοπιστια και δυναμη

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο το νεο οχημα!Δεν θα μετανιωσετε για την επιλογη σας!αξιοπιστια και δυναμη

 

Ναι, κι όμως..ήρθε. το παραλαμβάνω αύριο το πρωί. Αν δεν επέμενε η γυναίκα μου θα το είχα ακυρώσει εδώ και καιρό, αλλά σήμερα που το είδα, κατάλαβα ότι θα το είχα μετανοιώσει. Άντε να γκρινιάξω επιτέλους και γω για κανένα αμορτισέρ βρε παιδί μου. Τελικά πληρώνω την παλιά τιμή.

Link to comment
Share on other sites

απο δω και περα το σιγουρο ειναι οτι θα ξεχασεις το συνεργειο!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω οι παραδοσεις μπαινουν σε μια σειρα...εστω και μετα απο 1.5 χρονο.....:!:

 

εδω και λιγες μερες τρεχει και το νεο σποτακι για το type-r το οποιο ειναι συντομο και περιεκτικο.....θιγω το ζητημα γιατι το 5θυρο δεν εχει διαφημιστει καθολου....μονο το τετραθυρο πριν κανα χρονο με μια ασχημη διαφημιση με ενα μεταλλικο ρομποτ θυμαμαι και πριν κανα 2 μηνες διαφημιζανε και το υβριδικο....

 

επισης ειδα και την νεα διαφημιση του crv με τον ομπραντοβιτς!μετα την αλλαγη καποιων ανωτατων στελεχων στον εισαγωγεα κατι δειχνει να αλλαζει σε αυτο το κομματι...με τα υπολοιπα ομως τι γινεται?γιατι ως γνωστον το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει....

 

καλοταδιδα οσοι τα παιρνετε και αναμενουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

γιατί να διαφημίσει κάτι που έχει ήδη προπωληθεί;;; Δυστυχώς το σιβικ δεν θα το διαφημίσει διότι δεν έχει αυτοκίνητα να πουλήσει. Λογικά σκεπτόμενος ο "Σ" δεν κάνει διαφήμιση. Τσάμπα χρήματα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι όμως..ήρθε. το παραλαμβάνω αύριο το πρωί. Αν δεν επέμενε η γυναίκα μου θα το είχα ακυρώσει εδώ και καιρό, αλλά σήμερα που το είδα, κατάλαβα ότι θα το είχα μετανοιώσει. Άντε να γκρινιάξω επιτέλους και γω για κανένα αμορτισέρ βρε παιδί μου. Τελικά πληρώνω την παλιά τιμή.

Άντε καλορίζικο και καλοτάξιδο πριν ακόμα το παραλάβεις!Ελπίζω να κοιμηθείς ήσυχα απόψε και η νύχτα να είναι μικρή για εσένα για να το παραλάβεις το συντομότερο αύριο το πρωί:D! Αλλά ακόμα δεν το παρέλαβες και θες να γκρινιάξεις για τα αμορτισέρ δεν νομίζω όμως να τα καταφέρεις γιατί λογικά το πρόβλημα που είχε με τα αμορτισέρ ήταν περσινό και πρέπει να έχει λυθεί μετά από τόσο καιρό. Βασικά για αυτό το πρόβλημα θα μας ενημερώσουν όλοι όσοι το έχουν παραλάβει πρόσφατα το αμάξι. Αλλά και εγώ τελευταία δεν έχω ακούσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα για το αμάξι και ιδιαίτερα με τα αμορτισέρ.

Link to comment
Share on other sites

ποιο προβλημα με τα αμορτισερ ρε παιδια.....?απο τους πρωτους στην ελλαδα πηρα το αμαξι και δεν εχω καταλαβει κανενα προβλημα....2 ανακλησεις κανανε και σε καμια δεν βρεθηκε κατι..απλα πηγα προληπτικα...και για λογους ασχετους με την αναρτηση

 

και τωρα πια η αναρτηση σαν αισθηση δεν με ενοχλει καθολου εδω και καιρο....

 

σε λιγες μερες παω για σερβις στα 30.000χλμ λεμεεεεεεεεε.......!

Link to comment
Share on other sites

ποιο προβλημα με τα αμορτισερ ρε παιδια.....?απο τους πρωτους στην ελλαδα πηρα το αμαξι και δεν εχω καταλαβει κανενα προβλημα....2 ανακλησεις κανανε και σε καμια δεν βρεθηκε κατι..απλα πηγα προληπτικα...και για λογους ασχετους με την αναρτηση

 

και τωρα πια η αναρτηση σαν αισθηση δεν με ενοχλει καθολου εδω και καιρο....

 

σε λιγες μερες παω για σερβις στα 30.000χλμ λεμεεεεεεεεε.......!

 

Οπως τα λες ειναι φιλε...κανενα προβλημα με την αναρτηση.....το αμαξι ειναι τ ε λ ε ι ο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο προβλημα με τα αμορτισερ ρε παιδια.....?απο τους πρωτους στην ελλαδα πηρα το αμαξι και δεν εχω καταλαβει κανενα προβλημα....2 ανακλησεις κανανε και σε καμια δεν βρεθηκε κατι..απλα πηγα προληπτικα...και για λογους ασχετους με την αναρτηση

 

και τωρα πια η αναρτηση σαν αισθηση δεν με ενοχλει καθολου εδω και καιρο....

 

σε λιγες μερες παω για σερβις στα 30.000χλμ λεμεεεεεεεεε.......!

Γράψε καμμία τιμή απο τα service που έχεις πληρώσει μέχρι τώρα για να τα ακούνε τα "Γερμανάκια" που πληρώνουν κάθε φορά που πάνε για service έναν βασικό μισθό. Όσο για την ανάρτηση είχα διαβάσει οτι αντιμετώπιζαν αρχικά κάποια αυτοκίνητα πρόβλημα με τα pump stops στα αμορτισέρ αλλά αυτό ήταν σχέδον με το που βγήκε το αμάξι. Επίσης πολλοί είχαν πρόβλημα με το τζαμάκι που προστατεύει τα όργανα του ταμπλώ επειδή μετά από καθάρισμα πολλές φορές φαινόντουσαν διάφορες γρατζουνίες στο τζάμι και έλεγαν οτι δεν είναι τόσο καλής ποιότητας όσο είναι στο νέο type-r. Εγώ ακόμα δεν το έχω παραλάβει το αμάξι οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...