Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ειδα το δικο σου και μου αρεσε παρα πολυ! καλοριζικο και καλοταξιδο.

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα..

Και εγω μαυρο ειχα παραγγειλει εξ'αρχης (δεν ηθελα να ακουσω για αλλο χρωμα) και τελικα το αλλαξα για το Bronze (για λογους αναμονης κυριως)

αλλα πιστεψε με, δεν το μετανιωσα καθολου που πηγα σε αυτο το χρωμα, ισα ισα που το βρισκω πιο ωραιο και ειναι και κατι πιο διαφορετικο απο το κλασικο μαυρο..Βεβαια στην τελικη γουστα ειναι αυτα.. Υπ' οψην οτι ιδιως αυτο οπως και το μαυρο θελει συνεχεια πλυσιμο γιατι λερωρεται με το παραμικρο και για να φαινεται το εφε της περλας που κανει..

Θα σου προτεινα να πας σε καποιον κοντινο αντιπροσωπο να το δεις (η να συννενοηθεις μαζι του για να σου δειξει καποιο που εχει ηδη πουλησει) και μετα να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη αν σου αρεσει..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

αντε να το ξαναγραψω μια ακομα φορα μηπως και το καταλαβεις.....

 

δεν ειμαι μαστορας και δεν θελω do it yourself οδηγιες.....

 

θελω αν εχει κανει καποιος αυτη την μετατροπη σε καποια αντιπροσωπια στην ελλαδα να μου πει τι διαδικασια ακολουθηθηκε και ποσα λεφτα πληρωσε.....

 

αντε να δουμε ποσες φορες πρεπει να το γραψω για να γινω κατανοητος....

 

Υπάρχουν διαφορετικές νοοτροπίες στο θέμα βελτίωση αυτοκινήτου. Η μια είναι η δικιά σου που μας ζαλίζεις λίγο με την εμμονή σου να κάνεις τη δουλειά σε κάποιο συνεργείο στην ελλάδα, και μάλιστα αφού κάποιος άλλος πρώτα το έχει ξανακάνει. Αν θέλεις συνεργείο, πήγαινε στην αγγλία, ίσως βρείς, ή αν θέλεις να το κάνεις στην ελλάδα, φέρε μάστορα από την αγγλία ή στείλε τον δικό σου έξω για σεμινάρια. Είναι λίγο αστείο το στορυ όπως και η λογική ότι η αντιπροσωπεία έχει καμιά ιδιαίτερη όρεξη να ασχολείται με μια απαίτηση που αφορά ελάχιστους πελάτες (ίσως έναν!) και συνεπώς μικρό περιθώριο κέρδους. Επίσης, πρόσεχε το ύφος σου, γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί. Το φόρουμ προσπαθεί να σου δώσει πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν, δεν είναι 11880 για αντιπροσωπείες που κάνουν μετατροπές.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, που κατασκευαζεται ο κινητηρας του civic? Φτιαχνεται στην Αγγλια (Swindon) η τον κατασκευαζουν στην Ιαπωνια και παει στην Αγγλια μονο για μονταρισμα?

 

Απλη περιεργεια....;)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

εκεί φτιάχνονται όλα...υπάρχει και βίντεο στο youtube 10λεπτο για το πως συναρμολογείται το νέο σιβικ. Βρες το και θα σου λυθούν οι απορίες
Link to comment
Share on other sites

εκεί φτιάχνονται όλα...υπάρχει και βίντεο στο youtube 10λεπτο για το πως συναρμολογείται το νέο σιβικ. Βρες το και θα σου λυθούν οι απορίες

 

Θυμασαι το link? Μπορεις να το στειλεις?:)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το έχω το βίντεο αλλά είναι πολλά mb για να στο στείλω...δεν θυμάμαι το λινκ διότι ήταν ρεπορτάζ από αγγλικό κανάλι για την δραστηριότητα τωνα γγλικών αυτοκινητοβιομηχανιών.

 

Για να σε βοηθήσω πάντως μπες εδώ για πολλές λεπτομέρειες και φωτογραφίες από το εργοστάσιο παραγωγής

http://www.mfg.honda.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....ως υποψήφιος αγοραστής του νέου Civic θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το GPS....Απο ότι έμαθα το εργοστασικό δεν υποστηρίζει ελληνικούς χάρτες....Ξέρει κανείς κάτι σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα....είχα την εντύπωση πως θα μποορούσες να το παραγγείλεις....

 

θα πάω απο την αντιπροσωπία αυτές τις μέρες οπότε θα δώ τι μπορώ να μάθω

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα....είχα την εντύπωση πως θα μποορούσες να το παραγγείλεις....

 

θα πάω απο την αντιπροσωπία αυτές τις μέρες οπότε θα δώ τι μπορώ να μάθω

 

 

Παιδια ερχεται στην Ελλαδα με ειδικη παραγγελεια.....πριν 5 μερες πηγα για το πρωτο Service και πετυχα εκει μια κυρια η οποια ειχε το μοντελο με το GPS και το Bluetooth......απο οτι μου ειπε το συστημα με το GPS θα δουλευει στην Ελλαδα απο Οκτωμβριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως ξερει κανενας αν μπορεις να το βαλεις μετα αφοθ παρεις το αυτοκινητο?ελπιζω να μα8ουμε κατι!!!
Link to comment
Share on other sites

Παντως ξερει κανενας αν μπορεις να το βαλεις μετα αφοθ παρεις το αυτοκινητο?ελπιζω να μα8ουμε κατι!!!

 

 

Αν όλα πάνε καλά, την Πέμπτη θα περάσω απο την αντιπροσωπεία να πάρω πληροφορίες.....μόλις έχω νεώτερα θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Παντως πληροφοριακα για οποιος ενδιαφερετε στην λαρισα εχει καμια δεκαρια ετοιμοπαραδοτα...και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....ως υποψήφιος αγοραστής του νέου Civic θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το GPS....Απο ότι έμαθα το εργοστασικό δεν υποστηρίζει ελληνικούς χάρτες....Ξέρει κανείς κάτι σχετικά;

 

Καλησπέρα,

Πέρασα σήμερα απο τον Σαρακάκη στην Λ. Αθηνών να μάθω λεπτομέρειες περί GPS αλλά και για το Τype S

 

1. Για το GPS μου είπαν πως επειδή δεν υπάρχει ελληνική χαρτογράφιση, δεν μπορούν να παραγγείλου αυτοκίνητα με Navigator....Επίσης και να θέλω να το προσθέσω αργότερα, σε περίπτωση που έρθουν χάρτες, δεν θα μπορώ! Τέλος μου είπε ότι κάτι ακούγεται για τέλος του χρόνου να έχουν χαρτογράφιση....

 

2. Όσο για το Τype S τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου θα έχει ετοιμοπαράδοτα σε Deep Bronze και ασημί χρώμα....για κάθε άλλο χρώμα δεν ξέρει πόσο θα κάνει να έρθει....

 

αυτά τα λίγα....εσείς τι πληροφόριση έχετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω το type s αυτη τη στιγμη κυκλοφορει και στην ελληνικη αγορα γιατι μετα το επισημο ελληνικο site της honda δεν εχει το παραμικρο?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω το type s αυτη τη στιγμη κυκλοφορει και στην ελληνικη αγορα γιατι μετα το επισημο ελληνικο site της honda δεν εχει το παραμικρο?

 

 

ααα βρηκες site να παρεις πληροφοριες!!!:lol: το type s κυκλοφορη κανονικα εδω και 2 μηνες περιπου:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

κανε υπομονη και ο ουρανος θα γινει πιο γαλανος.....!

 

25.750km and counting......:cool:

 

Πόση ακόμα:

Στις 17 αυτού του μήνα έκλεισα 1 χρόνο αναμονής κι ακόμα έχω...

 

Ξέρει κανένας αν μπορούν τα spoilers του Type-R να μπούν στο 5θυρο:

Επίσης αν μπορούν να μπούν και οι μάσκες που μπαίνουν ως εξτρά στα 3θυρα.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ακόμα:

Στις 17 αυτού του μήνα έκλεισα 1 χρόνο αναμονής κι ακόμα έχω...

 

Ξέρει κανένας αν μπορούν τα spoilers του Type-R να μπούν στο 5θυρο:

Επίσης αν μπορούν να μπούν και οι μάσκες που μπαίνουν ως εξτρά στα 3θυρα.

 

 

 

γιατι ρε φιλε 1χρονο :confused:που πηγες και επεσες!!!τα εμπρος και πισω μπαινουν σιγουρα αλλα για τα πλαινα δεν ξερω:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εγω οπτικα και μονο χωρις να ξερω θα ελεγα το αντιθετο απο τον lazman

 

δηλαδη τα πλαινα μπαινουν σιγουρα και τα μπρος πισω δεν ξερω....γιατι πισω τα ασημενια τριγωνακια ειναι διαφορετικα απο το 5θυρο και θελουν αλλαγη και αυτα...στο κουμπωμα θα δειξει αν ταιριαζει.....στο μπροστα μερος μου φαινεται πιο βατο σαν περιπτωση

 

για τα πλαινα το πιστευω επειδη νομιζω οτι οι διαστασεις ειναι ιδιες 3θυρο-5θυρο

Link to comment
Share on other sites

εγω οπτικα και μονο χωρις να ξερω θα ελεγα το αντιθετο απο τον lazman

 

δηλαδη τα πλαινα μπαινουν σιγουρα και τα μπρος πισω δεν ξερω....γιατι πισω τα ασημενια τριγωνακια ειναι διαφορετικα απο το 5θυρο και θελουν αλλαγη και αυτα...στο κουμπωμα θα δειξει αν ταιριαζει.....στο μπροστα μερος μου φαινεται πιο βατο σαν περιπτωση

 

για τα πλαινα το πιστευω επειδη νομιζω οτι οι διαστασεις ειναι ιδιες 3θυρο-5θυρο

 

τα τριγωνα των εξατμισεων θελουν σιγουρα αλλαγη ειναι αλλιως στο 3θ.παντως αν ρωτησετε τιμη νομιζω να μην το ξανασκευτητε αυτο με την αλλαγη :lol:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πόση ακόμα:

Στις 17 αυτού του μήνα έκλεισα 1 χρόνο αναμονής κι ακόμα έχω...

 

Ξέρει κανένας αν μπορούν τα spoilers του Type-R να μπούν στο 5θυρο:

Επίσης αν μπορούν να μπούν και οι μάσκες που μπαίνουν ως εξτρά στα 3θυρα.

 

Ο αντιπρόσωπος μου είπε (παραγγελία 4/9/06) ότι το Σεπτέμβριο θα έρθει παρτίδα που θα καλύψει τις παραγγελίες και ίσως να μείνουν και ετοιμοπαράδοτα..Δηλαδή να καταλάβω, ένα μοντέλο 2 ετών, θα το πουλούν σε τιμή πρωτοεμφανιζόμενου στην αγορά, θα το προσφέρουν ετοιμοπαράδοτο (μεγάλε!) και όλοι θα είναι ευχαριστημένοι! Η καλύτερη φάση θα ήταν να ετοιμάσουμε ένα ομαδικό χαρτί ακύρωσης παραγγελιών, ζητώντας 500 ευρώ έκπτωση για αναμονή ενός χρόνου. Αν μαζέψουμε 100 χαρτιά κάνουμε μάνι μάνι κοντά στο τέλος του οικ. έτους 2.300.000 περίπου τρύπα στο Σαρακάκη που θα πρέπει να δώσει 50.000 μόνο για να την μαζέψει, το κόστος δηλαδή μιας διαφήμισης στην τηλεόραση για 2 εβδομάδες, αυτό που δεν έχει πληρώσει ποτέ για το 5θυρο Civic. Πάω στοίχημα ότι θα και είναι πανευτυχής που του βγήκαμε τόσο οικονομικοί. Αν είμασταν τέτοιοι καταναλωτές θα είχαμε μια διαφορετική χώρα. Όσο για τα σπόιλερς, πάρε φίλε πρώτα το αυτοκίνητο, και θα το λατερνιάσεις μετά με την ησυχία σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...