Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια προχτες ειδα απο κοντα το νεο type-r....

 

καθισα στο καθισμα του οδηγου και τα καθισματα ειναιι φοβερα...!!!

 

επισης ο λεβιες με την μεταλλικη φούσκα ειναι αντικειμενο φετιχ αν και το δερμα που το περιβαλλει ειναι καπως πιο ψηλα απο οτι θα επρεπε και πιθανως να εμποδιζει το χερι στις αλλαγες....

 

το καπακι του στροφομετρου που ειναι ματ ειναι παρα πολυ καλο και βολικο και αν ταιριαζει και στο 5θυρο θα κοιταξω να το βαλω

 

στο μαυρο χρωμα που το ειδα παντως πιστευω οτι χανει....σε κοκκινο ασπρο και στο ανθρακι πιστευω οτι ειναι ολα τα λεφτα γιατι φαινονται οι μυωδεις γραμμες του

 

δυστυχως δεν ειχε το αμαξι κλειδι ετσι ωστε να το ανοιξω για να δω το κοκκινο χρωμα στα καντραν πως φαινεται

Link to comment
Share on other sites

kserei kapoios an sto type s dialegeis tapetsaria:help:

 

Οχι, δεν εχεις αυτην την δυνατοτητα..

Το αμαξι παραγεται με μια συγκεκριμενη (Μαυρο υφασμα alcantara και ασημι ραφες..)

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

RE PAIDIA KSEREI KANEIS AN ALLAZEI RADIO-CD???MPAINEI TIPOTA ALLO PANW???AN EXEI ALLAKSEI KAPOIOS AS STEILEI MIA PHOTO!!

 

EPISIS KSEREI KANEIS AN ALLAZEI H TAPETSARIA STO TYPE-R???APO KOKKINO SE MAYRO AS POYME?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφωνεί η αντιπροσωπεία και μου λέει ότι η παραγγελία που κάνατε στις 19/4/06 έρχεται το 1ο 10μερο του Ιουλίου. Απαντώ, μα αυτή την ακύρωσα και έγινε νέα στις 4/9/06. "Τί να σας πω", λέει ο πωλητής, αυτή η παραγγελία έρχεται, για την άλλη δέν ξέρω τίποτα. Μα, είναι δυνατό του λέω, να έρχεται τώρα μια παραγγελία που έγινε στο πρώτο δεκαήμερο παρουσίας του μοντέλου? "Πως, γίνεται, εξαρτάται από τον συνδυασμό, π.χ 1.4 και Σπορτ κλπ", μου απαντά. Τί να πω ρε παιδιά. Είναι κανείς που έχει παραγγείλει το 1.8 sport galaxy grey πέρσυ το καλοκαίρι ή σεπτέμβρη και ακόμη περιμένει? Είναι δυνατό, τί παίζεται, με καθυστερούν για να ακυρώσω την παραγγελία και να εξυπηρετήσει κανέναν κολλητό?
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφωνεί η αντιπροσωπεία και μου λέει ότι η παραγγελία που κάνατε στις 19/4/06 έρχεται το 1ο 10μερο του Ιουλίου. Απαντώ, μα αυτή την ακύρωσα και έγινε νέα στις 4/9/06. "Τί να σας πω", λέει ο πωλητής, αυτή η παραγγελία έρχεται, για την άλλη δέν ξέρω τίποτα. Μα, είναι δυνατό του λέω, να έρχεται τώρα μια παραγγελία που έγινε στο πρώτο δεκαήμερο παρουσίας του μοντέλου? "Πως, γίνεται, εξαρτάται από τον συνδυασμό, π.χ 1.4 και Σπορτ κλπ", μου απαντά. Τί να πω ρε παιδιά. Είναι κανείς που έχει παραγγείλει το 1.8 sport galaxy grey πέρσυ το καλοκαίρι ή σεπτέμβρη και ακόμη περιμένει? Είναι δυνατό, τί παίζεται, με καθυστερούν για να ακυρώσω την παραγγελία και να εξυπηρετήσει κανέναν κολλητό?

 

νομιζω οτι σε δουλευουν φιλε εγω το εκανα παραγγελια 6/2006 και το πηρα 1-12-2006 ενας φιλος απο 8/2006 το πηρε 5/2007!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην λαρισα πηρα στην αθηνα στον παπρα και στον σαρακακη και κανενας δεν μπορει να μου απαντησει υπευθυνα αν ταιριαζει το πλαστικο του στροφομετρου απο το type-r στο 5θυρο μου...

 

μα κανενας να μην ξερει???και να μου λενε ειναι αλλος κωδικος(μα εννοειται οτι ειναι αλλος κωδικος αφου ειναι αλλο υλικο οποτε εχει περαστει διαφορετικα στο μητρωο τους) και οτι δεν ξερουμε αν ταιριαζουν τα κουμπωματα(αφου ρε ****το ιδιο ταμπλο ειναι και στα 2 γιατι να ειναι διαφορετικο?) και οτι δεν μας το εχει ξαναζητησει αυτο κανεις πρωτη φορα το ακουμε και αλλα τετοια...

 

και το καλυτερο κανενας δεν μου ειπε τιμη εστω να το παραγγειλω με δικη μου ευθυνη...οτι να ναι......

 

εχει κανει κανεις αυτη την μετατροπη?ξερει τιμη και τι διαδικασια χρειαζεται?

 

υπευθυνα ομως απαντηστε αν ξερετε οχι σαν τον αλλο πριν κανα 2-3 σελιδες που πεταξε οτι την συγκεκριμενη διαδικασια την εχουνε κανει πολλοι ετσι στον αερα.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην λαρισα πηρα στην αθηνα στον παπρα και στον σαρακακη και κανενας δεν μπορει να μου απαντησει υπευθυνα αν ταιριαζει το πλαστικο του στροφομετρου απο το type-r στο 5θυρο μου...

 

μα κανενας να μην ξερει???και να μου λενε ειναι αλλος κωδικος(μα εννοειται οτι ειναι αλλος κωδικος αφου ειναι αλλο υλικο οποτε εχει περαστει διαφορετικα στο μητρωο τους) και οτι δεν ξερουμε αν ταιριαζουν τα κουμπωματα(αφου ρε ****το ιδιο ταμπλο ειναι και στα 2 γιατι να ειναι διαφορετικο?) και οτι δεν μας το εχει ξαναζητησει αυτο κανεις πρωτη φορα το ακουμε και αλλα τετοια...

 

και το καλυτερο κανενας δεν μου ειπε τιμη εστω να το παραγγειλω με δικη μου ευθυνη...οτι να ναι......

 

εχει κανει κανεις αυτη την μετατροπη?ξερει τιμη και τι διαδικασια χρειαζεται?

 

υπευθυνα ομως απαντηστε αν ξερετε οχι σαν τον αλλο πριν κανα 2-3 σελιδες που πεταξε οτι την συγκεκριμενη διαδικασια την εχουνε κανει πολλοι ετσι στον αερα.....

 

http://www.civinfo.com/forum/showthread.php?t=4676

εαν ζητας αυτη τη μετατροπη δεν νομιζω να υπαρχει τιποτα πιο σαφες:) :) :) :)

επισης εδω http://www.civinfo.com/forum/forumdisplay.php?f=18 θα βρεις και αλλες μετατροπες για τον ελευθερο σου χρονο

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα στην λαρισα πηρα στην αθηνα στον παπρα και στον σαρακακη και κανενας δεν μπορει να μου απαντησει υπευθυνα αν ταιριαζει το πλαστικο του στροφομετρου απο το type-r στο 5θυρο μου...

 

μα κανενας να μην ξερει???και να μου λενε ειναι αλλος κωδικος(μα εννοειται οτι ειναι αλλος κωδικος αφου ειναι αλλο υλικο οποτε εχει περαστει διαφορετικα στο μητρωο τους) και οτι δεν ξερουμε αν ταιριαζουν τα κουμπωματα(αφου ρε ****το ιδιο ταμπλο ειναι και στα 2 γιατι να ειναι διαφορετικο?) και οτι δεν μας το εχει ξαναζητησει αυτο κανεις πρωτη φορα το ακουμε και αλλα τετοια...

 

και το καλυτερο κανενας δεν μου ειπε τιμη εστω να το παραγγειλω με δικη μου ευθυνη...οτι να ναι......

 

εχει κανει κανεις αυτη την μετατροπη?ξερει τιμη και τι διαδικασια χρειαζεται?

 

υπευθυνα ομως απαντηστε αν ξερετε οχι σαν τον αλλο πριν κανα 2-3 σελιδες που πεταξε οτι την συγκεκριμενη διαδικασια την εχουνε κανει πολλοι ετσι στον αερα.....

 

 

 

ο αλλος που λες μαλλον ειμαι εγω και δεν πεταξα τιποτα ετσι στον αερα φιλε μου αν διαβαζες πιο καλα θα εβλεπες πως ειπα μες στο civinfo το εχουνε κανει πολλα ατομα!αν σε ενδιαφερη κατι ψαχνεις και λιγο :) πανε στο http://www.civinfo.com γινε μελος και θα βρης αναλυτικα και με φοτο πως το εκαναν οι αλλοι την μετατροπη!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ελλαντα ζουμε και θελω γνωμη απο εδω........

 

οχι τι εκανε ο καθενας μονος του στην αγγλια η στο τατζικισταν...αμα ηταν θα τα ειχα βρει και απο μονος μου....

 

να πει ενας οτι πηγε στην ταδε αντιπροσωπια και οτι εκανε ο μαστορας τοση ωρα και του κοστησε συνολο τοσο.....απλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο ελλαντα ζουμε και θελω γνωμη απο εδω........

 

οχι τι εκανε ο καθενας μονος του στην αγγλια η στο τατζικισταν...αμα ηταν θα τα ειχα βρει και απο μονος μου....

 

να πει ενας οτι πηγε στην ταδε αντιπροσωπια και οτι εκανε ο μαστορας τοση ωρα και του κοστησε συνολο τοσο.....απλα πραγματα

 

 

 

απλα πραματα?:confused: το σιγουρο ειναι οτι μπαινει γιαυτο σου ειπα να δεις τις φοτο και πως το εκαναν αυτα τα ατομα:) μην ψαχνεις αδικα θα εισαι ο πρωτος που θα το κανει αν το κανει:lol:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω απλα πραγματα εννοω να ξερει ενας την διαδικασια και να μου την περιγραψει απλα και κατανοητα

 

για φωτο απο το site αυτο δεν φαινονται και θελει εγγραφη οποτε το αφηνω...σιγα μην κανω εγγραφη μονο και μονο για τις φωτο..ετσι και αλλιως ουτε ειμαι ουτε το παιζω μαστορας να το κανω απο μονος μου

 

σε οτι αφορα το αν θα ειμαι ο μονος που θα το κανει δεν το νομιζω γιατι ολο και καποιοι αλλοι θα ψαχνονται μιας και θα τους απασχολει το ζητημα....

 

 

για μενα θα επρεπε η honda αφου ειδε οτι το υλικο στο type-r ειναι καλυτερο και πιο πρακτικο να εκανε μια ανακληση στα υπαρχοντα 5θυρα-3θυρα για να τους αλλαξει το πλαστικο αυτο...η εστω να κανει την αλλαγη σε προνομιακη τιμη και απο δω και περα να βαζει στα καινουργια το πλαστικο του type-r....

 

μεγαλη ξεφτιλα το υλικο αυτο.....piano lack και τα τετοια μου κουνιουνται....:down:

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καποιος που εχει παραγγειλει 3θυρο ποτε του ειπαν οτι θα ερθει και απο που το εκανε παραγγελια. ξερετε κατι για την αεροτομη απτο type r αν κυκλοφορει και ποσο κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καποιος που εχει παραγγειλει 3θυρο ποτε του ειπαν οτι θα ερθει και απο που το εκανε παραγγελια. ξερετε κατι για την αεροτομη απτο type r αν κυκλοφορει και ποσο κοστιζει?

 

 

Προς το παρον και μεχρι τελη του καλοκαιριου περιπου (ακομα 1-2 παρτιδες αυτοκινητων) θα παραδινονται σχετικα γρηγορα (εντος 1-2 μηνες απο την παραγγελια), μετα το χαος οπως και με τα πενταθυρα τωρα.. Καλο θα ηταν να πας σε μια μεγαλη αντιπροσωπια (παραλαμβανουν περισσοτερα αυτοκινητα)..

Η αεροτομη του Type-R ακομα δεν υπαρχει..Αναμενεται ομως..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπαν για τελος ιουλιου αλλα φοβαμαι μη την πατησω με ολα αυτα που ακουω. για το καινουργιο χρωμα ξερουμε κατι το εχει δει κανεις απο κοντα?
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα την προηγουμενη βδομαδα και μου ειπαν για τελος ιουλιου αλλα φοβαμαι μη την πατησω με ολα αυτα που ακουω. για το καινουργιο χρωμα ξερουμε κατι το εχει δει κανεις απο κοντα?

 

Πιστευω οτι θα προλαβεις να παρεις στην επομενη παρτιδα που θα ερθουν..

Απο που το παρηγγειλες?

Για το Bronze λες? Εγω αυτο εχω.. Παρα πολυ καλο.. Στην ουσια φαινεται μαυρο, αλλα οταν το χτυπαει ο ηλιος κανει ενα χρυσαφι εφε περλας (μονο στα συγκεκριμενα σημεια που το χτυπαει..):D :D

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω απλα πραγματα εννοω να ξερει ενας την διαδικασια και να μου την περιγραψει απλα και κατανοητα

 

για φωτο απο το site αυτο δεν φαινονται και θελει εγγραφη οποτε το αφηνω...σιγα μην κανω εγγραφη μονο και μονο για τις φωτο..ετσι και αλλιως ουτε ειμαι ουτε το παιζω μαστορας να το κανω απο μονος μου

 

σε οτι αφορα το αν θα ειμαι ο μονος που θα το κανει δεν το νομιζω γιατι ολο και καποιοι αλλοι θα ψαχνονται μιας και θα τους απασχολει το ζητημα....

 

 

για μενα θα επρεπε η honda αφου ειδε οτι το υλικο στο type-r ειναι καλυτερο και πιο πρακτικο να εκανε μια ανακληση στα υπαρχοντα 5θυρα-3θυρα για να τους αλλαξει το πλαστικο αυτο...η εστω να κανει την αλλαγη σε προνομιακη τιμη και απο δω και περα να βαζει στα καινουργια το πλαστικο του type-r....

 

μεγαλη ξεφτιλα το υλικο αυτο.....piano lack και τα τετοια μου κουνιουνται....:down:

 

 

Σας διαβάζω τόση ώρα με την μανία σας να αλλαξετε την κονσόλα σε αυτή του tupe-r αλλά η λέξη ξεφτίλα και ανάκλιση πάει πολύ. Το συγκεκριμένο υλικό το φοράει και το Astra Cosmo και μάλιστα το ακριβοπληρώνεις (αγού είναι η πιο ακριβή έκδοση τους). Είναι γκλαμοθράτο και φυσικά θέλει παραπάνω προσοχή και περιποίηση. Πάτρε ένα swifer και θα βρήτε την υγειά σας. Εμένα ούτε γρατζουνιές έχει ούτε χαρακίες. Βέβαια παράθυρα δεν ανοίγω ποτέ σχεδόν, οπότε σκόνη και χώμα σπάνια μπαίνουν μέσα!

 

Το αντίστοιχο του type-r το θεωρώ πολύ κοινό και δεν θα το έβαζα με τίποτα. Αλλά και ακόμα αν δεν βρίσκετε απαντήσεις εδώ μέσα ή κάπου αλλού, ένα τηλέφωνο στον αντιπρόσωπό σας δε βλάπτει. Άλλωστε αν πρόκειτε κάποιος να το φέρει αυτός είναι ο αρμόδιος και όχι ο κάθε χρήστης. Εγώ ακόμα και για τα spoiler, την πρόσοψη για το στερεοφωνικό στον αντιπρόσωπο ρώτησα, ήταν πλήρης ενημερωμένος και γρήγορος στην παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

vatigoal αν διαβασες καλα τι εγραψα θα ειδες πως εκτος απο την τοπικη αντιπροσωπια που πηγα απο κοντα πηρα τηλ στον εισαγωγεα των χοντα στην ελλαδα(σαρακακη) αλλα και στον 2ο μεγαλυτερο(παπρα)..οποτε ατοπο να μου λες να παρω τηλ

 

για το swiffer μην παιρνεις και ορκο οτι θα εισαι οκ γιατι το δοκιμασα κανα χρονο πιο πριν....σε λιγο καιρο στα λογια μου θα ρθεις...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν και σου παραθέτουμε ολόκληρα guides από ανθτώπους που έχουν κάνει την μετατροπή....τα ανταλακτικά υπάρχουν άρα τι ψάχνεις να βρεις???? Τι διαφορά θα έχει αν το έχει κάνει κάποιος εδώ με κάποιον στην Αγγλία? Το ίδιο αμάξι είναι....δε μπορώ ειλικρινά να καταλάβω τι ψάχνεις αλλά και γιατί μας την λες κιόλας την στιγμή που πάμε να σε βοηθήσουμε, ειδικά τα παιδιά με το link από το civinfo, από τα πιο ενημερωμένα και καλά site για το civic.

 

Όταν τους ρώτησα εγώ πριν πάρω το αυτοκίνητο για την αλλάγη στερεοφωνικού, η απάντηση τους ήταν κατηγοριματικά όχι. Μπήκα στο civinfo είδα μερικά ποστ που οδηγούσαν σε ένα ισπανικό, μου έδωσαν οδηγίες και το έκανα μόνος μου. Ποιος ο λόγος να ζαλήζω τους πάντες στην Ελλάδα για το αν γίνεται, πιος το έχει κάνει κτλ κτλ.

 

Συγνώμη αν γίνομαι απότομος αλλά ήσουν πολύ πιο απότομος εσυ πρώτα με μερικους από εμάς εδώ μέσα, που πραγματικά το μόνο που θέλαμε ήταν να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

αντε να το ξαναγραψω μια ακομα φορα μηπως και το καταλαβεις.....

 

δεν ειμαι μαστορας και δεν θελω do it yourself οδηγιες.....

 

θελω αν εχει κανει καποιος αυτη την μετατροπη σε καποια αντιπροσωπια στην ελλαδα να μου πει τι διαδικασια ακολουθηθηκε και ποσα λεφτα πληρωσε.....

 

αντε να δουμε ποσες φορες πρεπει να το γραψω για να γινω κατανοητος....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα προλαβεις να παρεις στην επομενη παρτιδα που θα ερθουν..

Απο που το παρηγγειλες?

Για το Bronze λες? Εγω αυτο εχω.. Παρα πολυ καλο.. Στην ουσια φαινεται μαυρο, αλλα οταν το χτυπαει ο ηλιος κανει ενα χρυσαφι εφε περλας (μονο στα συγκεκριμενα σημεια που το χτυπαει..):D :D

maktheo επειδει δεν ηξερα το παρειγγειλα μαυρο, οχι επειδη το μαυρο με ενθουσιασε σαν χρωμα απλα δεν μου αρεσε που στα αλλα χρωματα τα σποιλερ χτυπαγαν πολυ λογω που δεν ειναι στο χρωμα του αμαξωματος και με το μαυρο δεν φαινετε τοσο πολυ. οποτε πιστευεις πως αξιζει τον κοπο να προσπαθησω να αλλαξω την παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...