Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ή ένα άλλο που ίσως εννοεί το ότι γκρινιάζουν πολλοί ότι δέν έχει ορατότητα καλή προς τα πίσω και εμποδίζουν οι πίσω κολόνες, πράγμα που για μένα δέν΄ισχύει ίσια ίσια η ορατότητα είναι μια χαρά και όσο για την αεροτομή που λένε ότι εμποδίζει ΄κατάλαβα πώς εκτός από την αεροδυναμική του αμαξώματος είναι ακριβώς σε αυτο το σημείο για να μήν σας πανιαζουν απο τον καθρευτη τα φωτα των πισω... πολλοί δέ το ξέρουν... παρατηρηστε το!! Εγώ αυτό το αμάξι το βλέπω τέλειο!!
Link to comment
Share on other sites

το αμαξι δεν υπαρχει και οσο για τα αρνητικα του περνανε σε δευτερη μοιρα αφου το οδηγησεις

 

 

Tha borouse kapoios na bei kai na mou pei an douleuei???

Exo riksi poli douleia tis teleutees meres kai th aithela na do an douleuei

 

http://rockstarfm.listen2myradio.com/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου άλλαξαν τον εγκέφαλο για το ηλεκτρικό τιμόνι που είχε παραγγελθεί πριν από έναν μήνα και μάλιστα μου τον έδωσαν. Έκαναν ένα τρίωρο μαζί με τον διαγνωστικό έλεγχο και την δοκιμή που έκαναν. Βρήκαν και μια ανάκληση για το πετάλι του συμπλέκτη και το παράγγειλαν. Συγκεκριμένα έχει σπάσει σε ένα σημείο το πλαστικό που πιάνει το ελατήριο του συμπλέκτη και ακούγεται ένας θόρυβος όταν τον πατάς. Να δούμε τι άλλο θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις αρνητικα που λιγοι θα τα καταλαβουν ποια ακριβως εννοεις?

εννοω φιλε μου οτι μπροστα σε αυτα που σου προσφερει το αυτοκινητο αυτο ειναι λιγο υπερβολικο να ασχολεισαι με το αν τριξει λιγο η αν εσυ εχεις προβλημα ορατοτητασ προσωπικα η αν ειναι χαλασμενο το τασακι και δεν βγαινει..αν εξετασεις το αυτοκινητο σε 100 σημεια θα βρεις 10 προβληματα..σε χαλαει αυτη η αναλογία ????δεν νομιζω κανεναν μας...

 

καλως η κακως παιδια οι ιαπωνες για μενα διναν βαση στην ουσια ενος αυτοκινητου σε αντιθεση με τους ευρωπαιους - αμερικανους που διναν βαση στην ανεση και την πολυτελεια..ετσι λοιπον οπως και οι ευρωπαιοι εχουν φτασει σε ενα καλο επιπεδο τεχνολογιας και τεχνογνωσιας κινητηρων ετσι και οι ιαπωνες στο θεμα της ανεσης και της πολυτελειας..Αν λοιπον νιωθεις μεγαλος παιρνεις ενα ευρωπαικο και πηγαινεις σαν να εισαι σε βαρκα, αν παλι απο την αλλη θελεις να ζεις το αυτοκινητο σου και να σου προσφερει αλλου ειδους συγκινησεις παιρνεις ιαπωνικο.Εγω προσωπικα δεν θα αλλαζα το Honda γιατι προσφερει και τα δυο σε μεγαλο βαθμο..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι ισχυει με τα σερβις?Ισχυει ακόμα το εξαμηνο ή τα 10.000χλμ, οπως επίσης ισχυει το 1 χρονος ή τα 20.000 χλμ. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εννοω φιλε μου οτι μπροστα σε αυτα που σου προσφερει το αυτοκινητο αυτο ειναι λιγο υπερβολικο να ασχολεισαι με το αν τριξει λιγο η αν εσυ εχεις προβλημα ορατοτητασ προσωπικα η αν ειναι χαλασμενο το τασακι και δεν βγαινει..αν εξετασεις το αυτοκινητο σε 100 σημεια θα βρεις 10 προβληματα..σε χαλαει αυτη η αναλογία ????δεν νομιζω κανεναν μας...

 

δεν ξερω με ποια μεθοδολογια βγαινει αυτη η αναλογια ενα στα δεκα,αλλα το ιδιο σκεπτικο ισχυει για ολους οσους εχουν αγορασει ενα αυτοκινητο κι οχι μονο για το Civic.

 

εμενα δε μ'αρεσε αυτο το "λιγοι θα το καταλαβουν" καθως περιειχε εναν τονο υποτιμησης.Εννοω πως με την ιδια λογικη μπορει πολλοι να "μην καταλαβουν" και τα θετικα που αναφερεις:κινητηρα,εσωτερικο κτλ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω με ποια μεθοδολογια βγαινει αυτη η αναλογια ενα στα δεκα,αλλα το ιδιο σκεπτικο ισχυει για ολους οσους εχουν αγορασει ενα αυτοκινητο κι οχι μονο για το Civic.

 

εμενα δε μ'αρεσε αυτο το "λιγοι θα το καταλαβουν" καθως περιειχε εναν τονο υποτιμησης.Εννοω πως με την ιδια λογικη μπορει πολλοι να "μην καταλαβουν" και τα θετικα που αναφερεις:κινητηρα,εσωτερικο κτλ

enas pou den exei idea apo autokinita na eisai sigouros oti den tha eperne honda kai na dosei tosa polla xrimata..oloi ligo polu xeroume gia pious logous peirame auto pou pirame..pantos oso anafora auto to "ligoi tha to katalavoun" nomizo sou exigisa pos einai toso amelitea ta arnitika toy autokinitou pou ligoi tha dosoun vasi kai sto kato kato tis grafis nomizo oti einai memonomena peristatika!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κρίνεις ένα αυτοκίνητο λίγο πριν το αποχωριστείς, με όλο το κύκλο του, αντιπροσωπος, ανταλλακτικά, σερβις, μεταπωλητική αξία, βλάβες που έβγαλε ή όχι.

Με ανησυχεί η μεγάλη! διαφορά ποιότητας σε σύγκριση με το προηγούμενο μοντέλο civic (10 χρόνια, μια τρόμπα νερού εκτός σέρβις). Φοβάμαι ότι ο χρόνος θα αποδείξει τις διαφορές αυτές.

 

1.8 civic, 40000 km, μέση κατανάλωση 7.8λτ

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κρίνεις ένα αυτοκίνητο λίγο πριν το αποχωριστείς, με όλο το κύκλο του, αντιπροσωπος, ανταλλακτικά, σερβις, μεταπωλητική αξία, βλάβες που έβγαλε ή όχι.

 

Σωστο κι αυτο ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου άλλαξαν τον εγκέφαλο για το ηλεκτρικό τιμόνι που είχε παραγγελθεί πριν από έναν μήνα και μάλιστα μου τον έδωσαν. Έκαναν ένα τρίωρο μαζί με τον διαγνωστικό έλεγχο και την δοκιμή που έκαναν. Βρήκαν και μια ανάκληση για το πετάλι του συμπλέκτη και το παράγγειλαν. Συγκεκριμένα έχει σπάσει σε ένα σημείο το πλαστικό που πιάνει το ελατήριο του συμπλέκτη και ακούγεται ένας θόρυβος όταν τον πατάς. Να δούμε τι άλλο θα δούμε.

 

Κάθε φορά που πατάω συμπλέκτη αισθάνομαι στο πόδι ένα κλακ στην αρχή της κίνησης, δεν είμαι σίγουρος αν ακούγεται. Νόμιζα ότι είναι θέμα λαδώματος, το είπα στο σερβις αλλά ή το αγνόησαν, είτε είναι αυτό που περιγράφεις!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι σε τι τιμή μου ανταλλάσει ο αντιπρόσωπος το 1.8 sport οκτ.2007, για να πάρω ένα άλλο αυτοκίνητο. Κάτι μου λέει ότι από τα 22500 πριν 1,5 χρόνο, θα μου πει 12500 και θα είμαι και ευχαριστημένος. Να χάνεις 10000 σε 1,5 χρόνο.. είναι βαρύ.
Link to comment
Share on other sites

ενα αμαξι το παιρνεις καινουργιο για να το γουσταρεις και οχι για να εχεις στο μυαλο σου το ζητημα της μεταπωλησης....

 

η παρτε απο την αρχη αυτο που θελετε(αυτο που πρεπει) η παρτε κανενα lada να μην εχετε εφιαλτες το βραδυ σκεπτωμενοι την μεταπωληση....

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πατάω συμπλέκτη αισθάνομαι στο πόδι ένα κλακ στην αρχή της κίνησης, δεν είμαι σίγουρος αν ακούγεται. Νόμιζα ότι είναι θέμα λαδώματος, το είπα στο σερβις αλλά ή το αγνόησαν, είτε είναι αυτό που περιγράφεις!

 

ειναι ο διακοπτης που απενεργοποιει το cruise control.

Παρατηρησε το με το cruise on (kαι τα δυο πρασινα αναμμενα)"χαιδεψε" το συμπλεκτη στο σημειο που κανει κλικ ,kai βγαινει το cruise.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει καποιος το cruise control ??? Εμενα δεν με βολευει καθολου.Σαν να μην ελεγχω εγω το αυτοκινητο μου φαινεται.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εαν "μαθεις" να το χρησιμοποιεις μπορω να σου πω οτι δεν ξεκολλας με τιποτα...Μπορεις με το cancel να ακυρωνεις και με τα πληκτρα + -να επιταχυνεις η να μειωνεις ταχυτητα.φυσικα δεν κανει για στροφες....

ps

κατι ακουγεται για λευκο χρωμα σε κανενα μηνα............

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

εαν "μαθεις" να το χρησιμοποιεις μπορω να σου πω οτι δεν ξεκολλας με τιποτα...Μπορεις με το cancel να ακυρωνεις και με τα πληκτρα + -να επιταχυνεις η να μειωνεις ταχυτητα.φυσικα δεν κανει για στροφες....

ps

κατι ακουγεται για λευκο χρωμα σε κανενα μηνα............

 

Τα ξερω αυτα αλλα υποκειμενικα βεβαια πρτοτιμω το γκαζι φρενο. Ειναι που ειναι αυτοματο (i-sift) το δικο μου μην το παρακανω κιολας !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα και εγω το ιδιο προτιμω αλλα καμμια φορα ξεκουραζεσαι ετσι...απλα το αφηνεις και παει.....(φυσικα το cruise εχει και την πονηρη του "version" σε μακρινα ταξιδια.......:baby:.......:shifty:)χαχα!!!!

Νομιζω εαν βαλεις cruise,το i-sift ανεβοκατεβαζει και ταχυτητες η οχι?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα και εγω το ιδιο προτιμω αλλα καμμια φορα ξεκουραζεσαι ετσι...απλα το αφηνεις και παει.....(φυσικα το cruise εχει και την πονηρη του "version" σε μακρινα ταξιδια.......:baby:.......:shifty:)χαχα!!!!

Νομιζω εαν βαλεις cruise,το i-sift ανεβοκατεβαζει και ταχυτητες η οχι?

 

Φυσικα ανεβοκατεβαζει για να διατηρει την ορισμενη ταχυτητα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πατάω συμπλέκτη αισθάνομαι στο πόδι ένα κλακ στην αρχή της κίνησης, δεν είμαι σίγουρος αν ακούγεται. Νόμιζα ότι είναι θέμα λαδώματος, το είπα στο σερβις αλλά ή το αγνόησαν, είτε είναι αυτό που περιγράφεις!
Αυτό που λέω πρέπει να είναι γιατί μου είπαν ότι υπάρχει ανάκληση. Αν βγάλεις το πετάλι του συμπλέκτη θα δεις αν είναι σπασμένο ή όχι στο σημείο που λέω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι ισχυει με τα σερβις?Ισχυει ακόμα το εξαμηνο ή τα 10.000χλμ, οπως επίσης ισχυει το 1 χρονος ή τα 20.000 χλμ. Ευχαριστω

 

πλεον δεν ισχυει το εξαμηνο κ τα 10.000 αλλα μονο ο χρονος η' τα 20.000 χιλ οποιο ερθει πρωτο.πηρα τηλεφωνο για να κλεισω ραντεβου κ μου ειπαν οτι δεν ισχυει πλεον το 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει έναν θόρυβο σήμερα από το αμάξωμα ένα ''τσίκ τσίκ" που ακούγεται που και που.. δέ μπορώ να προσδιορίσω από πού ακριβώς έρχεται αλλά νομίζω σάν από τις πίσω ρόδες, δέ μπορώ να καταλάβω άν είναι αριστερά η δεξιά.. Το ξανα έκανε μόνο μια μέρα ακόμη πρίν μια βδομάδα!! Βασικά φαίνεται σάν να έχω περάσει από χωματόδρομο και να κόλλησε κάτι στη ρόδα (σαν πετραδακια)και να ακούγεται αυτό αλλά το έψαξα και δέν είναι κάτι τετοιο!

Δεν ακουγεται συνεχεια ακουγεται κατα διαστηματα....Όποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία ή ξέρει άς με διαφωτίσει... Ευχαριστω εκ των υστερων!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει έναν θόρυβο σήμερα από το αμάξωμα ένα ''τσίκ τσίκ" που ακούγεται που και που.. δέ μπορώ να προσδιορίσω από πού ακριβώς έρχεται αλλά νομίζω σάν από τις πίσω ρόδες, δέ μπορώ να καταλάβω άν είναι αριστερά η δεξιά.. Το ξανα έκανε μόνο μια μέρα ακόμη πρίν μια βδομάδα!! Βασικά φαίνεται σάν να έχω περάσει από χωματόδρομο και να κόλλησε κάτι στη ρόδα (σαν πετραδακια)και να ακούγεται αυτό αλλά το έψαξα και δέν είναι κάτι τετοιο!

Δεν ακουγεται συνεχεια ακουγεται κατα διαστηματα....Όποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία ή ξέρει άς με διαφωτίσει... Ευχαριστω εκ των υστερων!!:)

 

 

μηπως ακουγετε μονο οταν το εχεις αφησει πολλες ωρες παρκαρισμενο και μετα ξεκινησεις ?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου άλλαξαν τον εγκέφαλο για το ηλεκτρικό τιμόνι που είχε παραγγελθεί πριν από έναν μήνα και μάλιστα μου τον έδωσαν. Έκαναν ένα τρίωρο μαζί με τον διαγνωστικό έλεγχο και την δοκιμή που έκαναν. Βρήκαν και μια ανάκληση για το πετάλι του συμπλέκτη και το παράγγειλαν. Συγκεκριμένα έχει σπάσει σε ένα σημείο το πλαστικό που πιάνει το ελατήριο του συμπλέκτη και ακούγεται ένας θόρυβος όταν τον πατάς. Να δούμε τι άλλο θα δούμε.

 

Το ακριβώς σου έκανε το τιμόνι γιατί έχω παρατηρίσει και εγώ κάτι προβλήματάκια του στυλ όταν το βάζω μπροστά καμμία φορά δεν λειτουργεί το υδραβλικό σύστημα και κάτι μικροθορίβους όταν το στρίβω

Link to comment
Share on other sites

μηπως ακουγετε μονο οταν το εχεις αφησει πολλες ωρες παρκαρισμενο και μετα ξεκινησεις ?

 

Όχι, αντιθέτως μάλιστα πρίν ακουστεί ο θόρυβος είχα κανα μισάωρο άντε μια ώρα που ήταν παρκαρισμένο αλλά πιό πρίν το δούλευα κανονικά!αλλά δέν ακούστηκε με το που το πήρα αλλά μετά από λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...