Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MakTheo ξέρω ότι η αεροτομή είναι ακριβή και γι'αυτο βρισκουν δικαιολογίες αλλά και πάλι δέ ξέρω άν θα έβαζα επειδή θα μου κόψει αρκετά χιλιόμετρα τελικής ταχύτητας..

 

energypoint41 Πρώτον σ'ευχαριστώ για το ότι βρίσκεις το nickname μου από τα καλύτερα!!!:p:p:D

Όσο για τα άλλα ξέρω ότι τα κανάλια κάνουν τη τρίχα τριχιά αλλά παρόλ'αυτά υπάρχει πτώση πωλήσεων σε κάποιες εταιρίες.. Όσο για τυο civic 1.8 έχει ένας γείτονάς μου και λέει ότι καίει πολύ αλλά τώρα θυμήθηκα που μου είπε ότι το τρέχει και το ζορίζει οπότε λογικό είναι!!

Το έχω παραγγείλει ήδη να έρθει και έβαλα τους μαρσπιέδες ήδη οπότε θές δε θές θα γίνουμε πολλοί:p Όσο για τη νέα μάσκα γούστα είναι αυτά. Εμένα προσωπικά μου αρέσει πιό πολύ απ'ότι με το γυαλί:)

 

Nikosjc το ίδιο σκεφτήκαμε λοιπόν!! Η κατανάλωση σε φυσιολογικές συνθήκες δέ διαφωνώ ότι δέν έχει μεγάλη διαφορά αλλά άν βγώ εκτός δέ μπορεί θα το τρέξω λίγο παραπάνω, και άν το έχω συνέχεια μέσα στη πόλη εκεί είναι που θα κάψει τρελά!!

Μπά για φιμέ δέν το σκέφτομαι θέλω να εχω καλή ορατότητα το βράδυ!!

 

Τό άλλο θέμα είναι ότι το έχω παραγγείλει ήδη και σε μιά βδομάδα θα το έχω!! Μπορώ να ζητήσω μετά να μου βάλουν φώτα ''ξένων'':p λασπωτήρες, μπλέ δόντια, ή και συναγερμό αφού θα έχει έρθει ήδη? Αυτό σκέφτομαι δέ ξέρω άν γίνεται πλέον ή έπρεπε να τα παραγγείλω εξαρχής!!

 

Μιά διόρθωση: Ογκομετρικό συναγερμό γιατί συναγερμό απλό έχει ήδη το αμάξι!!

 

cyro Στην Ελλάδα ζούμε δέ ξέρεις άν τον άλλο μήνα τους ξανα καπνίσει και περάσουν κανένα νόμο που να λέει ότι θα πληρώνει αυξημένα τέλη ένας κάτοχος αυτοκινήτου άνω των 1.400cc άντε 1.600cc!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μιας και μιλάτε στα προηγούμενα post και για συναγερμούς , θα ήθελα να ρωτήσω κατι σχετικά με αυτόν που μου έβαλε η αντιπροσωπεία.

 

Έχω εδω και περιπού 10 μήνες το civic 1.8 sport και δεν είχα ακούσει ποτε να χτυπάει ο συναγερμος του αυτοκινητου.Δηλάδη πέρα απο το μπιπ-μπιπ που κανει οταν τον ενεργοποιώ ή τον απενεργοποιώ δεν ειχα ακουσει την σειρηνα του .

 

Ετσι λοιπόν έίπα να δοκιμάσω να αφήσω τα παραθυρα ανοιχτά και να ενεργοποιησω τον συναγερμο και στεκομενος απ' εξω απο το αυτοκινητο να κουναω τα χερια μου μεσα στο αμαξι καπου κοντα στα δυο ματακια (αισθητηρες) που εχει ο συναγερμος.

Κάνοντας αυτην την κινηση ο συναγερμος δεν χτύπησε ποτε ,

μόνο όταν ξεκλειδωσα τις πόρτες από την θέση του οδηγού και τις ανοιξα τότε χτύπησε η κόρνα !

 

Δηλαδή για να καταλάβω το αυτοκίνητο μου με τον συναγερμο που μου τοποθέτησε η αντιπροσωπεία δεν έχει ολοκληρομέμο σύστημα συναγερμου ούτε σειρήνα για να χτυπάει σε περίπτωση παραβίασης του ;

 

θα διαβάσω τις απαντήσεις σας και αν συμβαινει μόνο σε εμένα αυτό θα πάω στην αντιπροσωπεία ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μιας και μιλάτε στα προηγούμενα post και για συναγερμούς , θα ήθελα να ρωτήσω κατι σχετικά με αυτόν που μου έβαλε η αντιπροσωπεία.

 

Έχω εδω και περιπού 10 μήνες το civic 1.8 sport και δεν είχα ακούσει ποτε να χτυπάει ο συναγερμος του αυτοκινητου.Δηλάδη πέρα απο το μπιπ-μπιπ που κανει οταν τον ενεργοποιώ ή τον απενεργοποιώ δεν ειχα ακουσει την σειρηνα του .

 

Ετσι λοιπόν έίπα να δοκιμάσω να αφήσω τα παραθυρα ανοιχτά και να ενεργοποιησω τον συναγερμο και στεκομενος απ' εξω απο το αυτοκινητο να κουναω τα χερια μου μεσα στο αμαξι καπου κοντα στα δυο ματακια (αισθητηρες) που εχει ο συναγερμος.

Κάνοντας αυτην την κινηση ο συναγερμος δεν χτύπησε ποτε ,

μόνο όταν ξεκλειδωσα τις πόρτες από την θέση του οδηγού και τις ανοιξα τότε χτύπησε η κόρνα !

 

Δηλαδή για να καταλάβω το αυτοκίνητο μου με τον συναγερμο που μου τοποθέτησε η αντιπροσωπεία δεν έχει ολοκληρομέμο σύστημα συναγερμου ούτε σειρήνα για να χτυπάει σε περίπτωση παραβίασης του ;

 

θα διαβάσω τις απαντήσεις σας και αν συμβαινει μόνο σε εμένα αυτό θα πάω στην αντιπροσωπεία ,

 

Αφου εχει αισθητηρες μεσα επρεπε να χτυπησει η σειρηνα και οχι η κορνα...Μαλλον καποιο προβλημα υπαρχει. Επισης και με το ανοιγμα των πορτων επρεπε να χτυπησει η σειρηνα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι 1.4, 1.6 1.8 έχουν τα ίδια τέλη...είμαι σίγουρος δλδ...η σκάλα είναι στα 2.0....

 

Ισχύει, αλλά το όριο αλλαγής είναι τα 1357cc και ο καινούργιος κινητήρας έχει 1339cc, άρα πάει μία σκάλα πιο κάτω μαζί με τα χιλιοδιακοσάρια...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο αυτό πείτε μου το ρώτησα και παραπάνω αλλά δέ μου απαντήσε κανείς. Έχω παραγγειλει ήδη το civic πρίν μια βδομάδα, και θα κάνει άλλη μια βδομάδα να έρθει!!! Έχω το δικαίωμα να ζητήσω κάποιο δώρο ακόμη, πχ bluetooth μόλις έρθει?? ή έπρεπε να τα παραγγείλω εξαρχής?? Μήπως να πηγαινα τωρα πρίν έρθει το αμάξι να το βαλουν μεσα στα δωρα η λετε δε θα γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο αυτό πείτε μου το ρώτησα και παραπάνω αλλά δέ μου απαντήσε κανείς. Έχω παραγγειλει ήδη το civic πρίν μια βδομάδα, και θα κάνει άλλη μια βδομάδα να έρθει!!! Έχω το δικαίωμα να ζητήσω κάποιο δώρο ακόμη, πχ bluetooth μόλις έρθει?? ή έπρεπε να τα παραγγείλω εξαρχής?? Μήπως να πηγαινα τωρα πρίν έρθει το αμάξι να το βαλουν μεσα στα δωρα η λετε δε θα γινεται??

 

Τα δωρα τα ζηταμε την ωρα της παραγγελιας φιλη μου....Μετα αν θελει , που συνηθως δεν θελει , ο εμπορος μας δινει κατι.Δεν ειναι υποχρεωμενος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πώπώ... καλά τώρα δέν αλλάζει κάτιόσο κ να το σκέφτομαι πάλι καλά που θυμήθηκα να τουπώ να μου βάλει τους μαρσπιέδες!!!

Και μια ερώτηση ακόμη... το bluetooth τί ακριβώς είναι?? Νόμιζα πως λέγανε τη θύρα USB έτσι αλλά μάλλον δεν είναι αυτο ε?

Link to comment
Share on other sites

θυρα usb ειναι συνδεση μοναδας αναπαρωγης ηχου( βλεπε ipod),bluetooth ειναι για να μιλαμε στο κινητο χωρις χερια πραγμα καλο μεν ,Απαιτει ιδιαιτερη προσοχη,οταν εχουν προηγηθει πονηρες νυχτες ,και στο αυτοκινητο επιβαινουν γονεις και καλει η πονηρη νυχτα,που θελει να αφηγηθει λεπτομεριες....:lol:

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

θυρα usb ειναι συνδεση μοναδας αναπαρωγης ηχου( βλεπε ipod),bluetooth ειναι για να μιλαμε στο κινητο χωρις χερια πραγμα καλο μεν ,Απαιτει ιδιαιτερη προσοχη,οταν εχουν προηγηθει πονηρες νυχτες ,και στο αυτοκινητο επιβαινουν γονεις και καλει η πονηρη νυχτα,που θελει να αφηγηθει λεπτομεριες....:lol:

 

Ετσι ακριβως...Να προσθεσω για το bluetooth οτι καποια εχουν την δυνατοτητα με το πατημα ενος κουμπιου να "παρεις" την κλιση στο ακουστικο σου αν η κλιση ειναι προσωπικη και εχεις συνεπιβατες που δεν θλεις να ακουσουν.

 

Εγω στο προηγουμενο αυτοκινητο ειχα ενα τετοιο PARROT CK3100 LCD

 

http://www.parrot.com/uk/products/hands-free-car-kits

 

Τωρα το εχει ενσωματωμενο η οθονη kenwood που εχω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!!

Πάντως τελικά έκανα χαζομάρα, bluetooth έπρεπε να βάλω:( Άν στη συνέχεια θελήσω να βάλω bluetooth μπορω ε?? ποια περίπου νείναι η τιμή του?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!!

Πάντως τελικά έκανα χαζομάρα, bluetooth έπρεπε να βάλω:( Άν στη συνέχεια θελήσω να βάλω bluetooth μπορω ε?? ποια περίπου νείναι η τιμή του?

 

 

Αυτο που λεω παραπανω εχει καπου στα 160 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω παραπανω εχει καπου στα 160 ευρω.

 

Οπότε τώρα που πήρα τους μαρσπιέδες κι έχουν καπου στα 130 € σιγα μη μου κανουν και δωρο τα μπλέ δόντια:(

Τέλος πάντων΄ευχαριστώ πάντως...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου είπαν σήμερα ότι προβλέπεται στη Honda να ρίξουν τις τιμές μέχρι το τέλος της άνοιξης!! Ξέρετε κάτι, ακούσατε?? Κρίμα αν γίνει αυτό γιατί το έχω παραγγείλει ήδη και απο Δευτέρα μαλλον θα το έχω!!! Εδώ που τα λέμε τα (18.800)είναι αρκετά τσιμπημένα!!! Αφήστε που στην ουσία μου βγήκε 19.200 μαζι με άδεια και πινακίδες!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου παρουσιάστηκε η πρώτη βλάβη στο civic 1.8 5θυρο που έχω. Το έχω ένα χρόνο και πριν μια εβδομάδα έκανα το service των 20000 km. Το πρωί μετά από ένα χιλιόμετρο διαδρομής σταμάτησε να λειτουργεί το ηλεκτρικό τιμόνι και άναψε στην οθόνη των οργάνων το λαμπάκι του ηλεκτρικού τιμονιού. Το τιμόνι είχε γίνει κούτσουρο και κατάφερα να γυρίσω σπίτι μετά από πολύ κόπο αφού δεν έστριβε με τίποτα. Όταν έφτασα, το έσβησα και το έβαλα πάλι μπροστά και από τότε δουλεύει κανονικά αλλά εγώ φοβάμαι να το μετακινήσω μήπως το ξανακάνει. Την Δευτέρα θα το πάω για έλεγχο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου παρουσιάστηκε η πρώτη βλάβη στο civic 1.8 5θυρο που έχω. Το έχω ένα χρόνο και πριν μια εβδομάδα έκανα το service των 20000 km. Το πρωί μετά από ένα χιλιόμετρο διαδρομής σταμάτησε να λειτουργεί το ηλεκτρικό τιμόνι και άναψε στην οθόνη των οργάνων το λαμπάκι του ηλεκτρικού τιμονιού. Το τιμόνι είχε γίνει κούτσουρο και κατάφερα να γυρίσω σπίτι μετά από πολύ κόπο αφού δεν έστριβε με τίποτα. Όταν έφτασα, το έσβησα και το έβαλα πάλι μπροστά και από τότε δουλεύει κανονικά αλλά εγώ φοβάμαι να το μετακινήσω μήπως το ξανακάνει. Την Δευτέρα θα το πάω για έλεγχο.

 

Μή μας λές τετοια τώρα!!!:worry: Από τότε που τα honda κατασκευάζονται Αγγλία όλο και μεγαλύτερος φόβος υπάρχει μήπως παρουσιάσουν κανένα πρόβλημα!! Ελπίζω πάντως αυτό να είναι μεμονωμένο περιστατικό και απλά να έτυχε και να μή ξανα συμβεί!!! Πάντως διαπιστωμένο είναι ότι τα περισσότερα προβλήματα που έχω ακούσει να παρουσιάζονται είναι στα 1.800άρια και όχι στα 1.400άρια civic!!

Link to comment
Share on other sites

Μή μας λές τετοια τώρα!!!:worry: Από τότε που τα honda κατασκευάζονται Αγγλία όλο και μεγαλύτερος φόβος υπάρχει μήπως παρουσιάσουν κανένα πρόβλημα!! Ελπίζω πάντως αυτό να είναι μεμονωμένο περιστατικό και απλά να έτυχε και να μή ξανα συμβεί!!! Πάντως διαπιστωμένο είναι ότι τα περισσότερα προβλήματα που έχω ακούσει να παρουσιάζονται είναι στα 1.800άρια και όχι στα 1.400άρια civic!!

 

Είναι φυσιολογικό αφού είναι πολλαπλάσια τα 1800 από τα 1400

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θα ηθελα να αναφερω τους κωδικους,κ τις αυξημενες τιμες(καθως ο Σαρακακης δεν τον νοιαζει μαλλον τι παει να πει κριση απο τι φαινεται) στα προιοντα αντικαταστασης της υπαρχον πηγης με αλλη οποιαδηποτε του εμποριου.

 

code 39116-s30-g01(σκαφακι) παλια τιμη 33,72Ε νεα τιμη 45Ε

code 77251-smg-g00za(προσοψη) παλια τιμη 83,46 νεα τιμη 148Ε

code 77256-smg-g00(βαση δεξια) παλια τιμη 32,78Ε νεα τιμη 53Ε

code 77257-smg-g00(βαση αριστερη) παλια τιμη 32,78Ε νεα τιμη 53Ε

code 08a30-oh6-g00(καλωδιωση)παλια τιμη 40,66Ε νεα τιμη 50,44Ε

 

σημειωση. δεν δουλεει η ενδειξη για το κλιμα αν αφαιρεθει η πηγη της honda.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση. Εγώ έχω παραγγείλει το 1.8 facelift και ειναι να ερθει τέλος Μαίου. Έχω δώσει 1000€ για να το κλείσω (το έκλεισα Φεβρουάριο και πρόλαβα την 10ετή εγγύηση) και η αγορά (προκαταβολή+διακανονισμός) θα γίνει όταν έρθει. Μόνο το χαρτί της παραγγελίας έχει γίνει που λέει την αρχική τιμή, την πιθανή έκπτωση, δώρα, κλπ. Μου είπε ο έμπορος ότι αν ισχύει η έκπτωση των 1000€ ή όποια έκπτωση υπάρχει τότε θα την έχω, αλλιώς θα το πάρω χωρις εκπτωση.

Αν τώρα γίνει μείωση τιμών μέχρι τότε, εγώ με ποια τιμη θα το πάρω τελικά? Και αν μπορώ να το πάρω με την νεα τιμή, με την εγγύηση τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας κάνω μια ερώτηση. Εγώ έχω παραγγείλει το 1.8 facelift και ειναι να ερθει τέλος Μαίου. Έχω δώσει 1000€ για να το κλείσω (το έκλεισα Φεβρουάριο και πρόλαβα την 10ετή εγγύηση) και η αγορά (προκαταβολή+διακανονισμός) θα γίνει όταν έρθει. Μόνο το χαρτί της παραγγελίας έχει γίνει που λέει την αρχική τιμή, την πιθανή έκπτωση, δώρα, κλπ. Μου είπε ο έμπορος ότι αν ισχύει η έκπτωση των 1000€ ή όποια έκπτωση υπάρχει τότε θα την έχω, αλλιώς θα το πάρω χωρις εκπτωση.

Αν τώρα γίνει μείωση τιμών μέχρι τότε, εγώ με ποια τιμη θα το πάρω τελικά? Και αν μπορώ να το πάρω με την νεα τιμή, με την εγγύηση τι μπορεί να παίζει?

Επειδή έχω παραγγείλει κι εγώ Honda Civic αλλά 1400cc και μέσα στη βδομάδα θα το πάρω, επειδή ρώτησα κι εγώ τον έμπορο μου είπε ότι ισχύουν πάντα οι τιμές που υπήρχαν όταν έκλεισες το αυτοκίνητο!! Δηλαδή και να βγούν προσφορές 2000ευρώ έκπτωση εσένα δέ θα σε πιάνει αλλά θα πιάνει όλους αυτούςπου θα κλείσουν το αμάξι μετά τη προσφορα!!!

Όσο για την εγγύηση, άν το παρήγγειλες(έκλεισες) πρίν την 1η Μαρτίου τότε σε πιάνει η 10ετής εγγύηση!! Εγώ το παρήγγειλα 10 Μαρτίου και δέ με πιάνει!! έχω 3 χρόνια :(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου παρουσιάστηκε η πρώτη βλάβη στο civic 1.8 5θυρο που έχω. Το έχω ένα χρόνο και πριν μια εβδομάδα έκανα το service των 20000 km. Το πρωί μετά από ένα χιλιόμετρο διαδρομής σταμάτησε να λειτουργεί το ηλεκτρικό τιμόνι και άναψε στην οθόνη των οργάνων το λαμπάκι του ηλεκτρικού τιμονιού. Το τιμόνι είχε γίνει κούτσουρο και κατάφερα να γυρίσω σπίτι μετά από πολύ κόπο αφού δεν έστριβε με τίποτα. Όταν έφτασα, το έσβησα και το έβαλα πάλι μπροστά και από τότε δουλεύει κανονικά αλλά εγώ φοβάμαι να το μετακινήσω μήπως το ξανακάνει. Την Δευτέρα θα το πάω για έλεγχο.

 

Υπαρχει ανακληση-οδηγια για αυτο το προβλημα της Honda για αντικατασταση την μοναδας EPS (ηλεκτρικη υποβοηθηση τιμονιου) αν συμβει κατι τετοιο. Εχει παρουσιασθει και σε 2 παιδια στο Civinfo και αλλαζεται εντος εγγυησης. Αν ανοιγοκλεισεις 2-3 φορες τον διακοπτη θα "ξεκολλησει" το EPS και θα σου δουλεψει κανονικα, δοκιμασε το για να εχεις ηλεκτρικο τιμονι μεχρι να γινει η αντικατασταση της μοναδας EPS..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ανακληση-οδηγια για αυτο το προβλημα της Honda για αντικατασταση την μοναδας EPS (ηλεκτρικη υποβοηθηση τιμονιου) αν συμβει κατι τετοιο. Εχει παρουσιασθει και σε 2 παιδια στο Civinfo και αλλαζεται εντος εγγυησης. Αν ανοιγοκλεισεις 2-3 φορες τον διακοπτη θα "ξεκολλησει" το EPS και θα σου δουλεψει κανονικα, δοκιμασε το για να εχεις ηλεκτρικο τιμονι μεχρι να γινει η αντικατασταση της μοναδας EPS..
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σήμερα το πήγε ο πατέρας μου στο συνεργείο, το έβαλαν στο διαγνωστικό μηχάνημα και του είπαν ότι θα παραγγείλουν κάτι σαν τσιπάκι ( μάλλον ο η μονάδα του ΕPS ή ο εγκέφαλός του αν είναι ξεχωριστό κομμάτι ) μου είπε ο πατέρας μου και θα μας πάρουν τηλέφωνο να πάμε να το αλλάξουν. Του είπαν αν το ξανακάνει να το σβήσει και να το ξαναβάλει μπροστά. Αυτό λέει και στο βιβλιαράκι του αυτοκινήτου.
Link to comment
Share on other sites

:(:( το επαθα 2 φορες σε διαστημα ενος λεπτου στο 1,400 . και που να παει και το εργοστασιο στην τουρκια

 

Το 1400άρι που έχεις μήπως είναι το προηγούμενο μοντέλο με τους 83 ίππους? Εγώ πήρα το 1400άρι το καινούριο το facelift 100hp. Βέβαια δέν το πιστεύω αλλά μου είπαν (όχοι αντιπρόσωποι αλλά άτομα που ασχολούνται με το αντικείμενο) ότι οι ανανεωμένες εκδόσεις είναι κάπως καλύτερες λόγω κάποιων προβλημάτων που παρουσίαζαν τα προηγούμενα μοντέλα!!! Πώπω ρε παιδιά με τρομοκρατείτε μ'αυτά που λέτε και ακόμη δέν το έχω παραλάβει!! Μέσα στη βδομάδα θα το έχω!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άκουσα ότι στο facelift έχουν διορθώσει αρκετά προβληματάκια του προηγούμενου (ένα πρόβλημα με το χειρόφρενο, κάτι τριξίματα, καλύτερη ηχομόνωση κλπ - για το EPS δεν είχα ακούσα πρόβλημα).

 

Μην τρομάζεις. Τουλάχιστον δεν έχει άλλα σοβαρά προβλήματα άλλων αυτοκινήτων και επίσης σε αυτά τα προβλήματα αμέσως η honda τα ανακαλέι για δωρεάν επισκευή (και νομίζω ανεξαρτήτου εγγύησης).

 

Ας ελπίσουμε ότι θα μας βγεί καλό το αμαξάκι γιατί δεν είναι λίγα τα χρήματα! Με γεια μας!

(Το είχα για εύκολο, αλλά η αναμονή των 2,5+ μηνών είναι σκότωμα τελικά!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...