Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανόν αλλά μάλλον θα στοιχείσει αρκετά.

 

Ρε παιδιά αυτά τα "δακτυλίδια" γύρο από τις δισκόπλακες στο Type-S τι είναι? Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί σε άλλα το έχω δεί και σε άλλα όχι (το έχω δεί και σε αντιπρ. και στον δρόμο αρκετές φορές οπότε αποκλείεται να είναι aftermarket)...

τα έχουν τα εγγλέζικα κυρίως όπως έχω παρατηρήσει στο civinfo...προστατεύουν από πέτρες που μπαίνουν στους δίσκους στους αγγλικούς δρόμους με τα πολλά πλακόστρωτα...εγώ πάντως δεν κατάλαβα ποτέ το πως.

Άντε καλή χρονιά σε όλους σας...τα λέμε του χρόνου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα έχουν τα εγγλέζικα κυρίως όπως έχω παρατηρήσει στο civinfo...προστατεύουν από πέτρες που μπαίνουν στους δίσκους στους αγγλικούς δρόμους με τα πολλά πλακόστρωτα...εγώ πάντως δεν κατάλαβα ποτέ το πως.

Άντε καλή χρονιά σε όλους σας...τα λέμε του χρόνου:)

 

 

εμενα τα εχει 1.8σπορτ και γω τα ειδα μονο στο δικο μου δεν το ειδα αλλου.

καλη χρονια σε ολους με υγεια:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

εμενα τα εχει 1.8σπορτ και γω τα ειδα μονο στο δικο μου δεν το ειδα αλλου.

καλη χρονια σε ολους με υγεια:)

Πράγματι δεν τα εχουν ολα εμένα τα έχει επίσης 1.8 sport και η αλήθεια είναι ότι δείχνει φοβερά..καλή χρονιά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

2008 ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ.

Oπως Ξεχωριστο ειναι και το νεο μου 1.8 5d Executive, που αυριο παω για ταξινομηση.

Το οχημα ειναι ΑΠΑΙΚΤΟ !!! αλλα δεν σας το συνιστω... για μην γεμισουνε οι δρομοι απο διαστημοπλοια.... ας τα εχουνε λιγοι..

Μια παρατηρηση μονο που δεν μπορω να χωνεψω:(

Τα φωτα HID υπαρχουν μονο στη " χαμηλη σκαλα " !!! :sorry: ???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΣΕ? ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.
Link to comment
Share on other sites

2008 ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΕΜΑΤΗ ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ.

Oπως Ξεχωριστο ειναι και το νεο μου 1.8 5d Executive, που αυριο παω για ταξινομηση.

Το οχημα ειναι ΑΠΑΙΚΤΟ !!! αλλα δεν σας το συνιστω... για μην γεμισουνε οι δρομοι απο διαστημοπλοια.... ας τα εχουνε λιγοι..

Μια παρατηρηση μονο που δεν μπορω να χωνεψω:(

Τα φωτα HID υπαρχουν μονο στη " χαμηλη σκαλα " !!! :sorry: ???

 

συμφωνω να μην το παρουνε πολλοι......

Παντως φιλε nradeon αυτο που θα απολαυσεις περισσοτερο ειναι η κλεφτή ματια που θα ριχνουν στο σημα του αυτοκινητου για να δουν τι μαρκα ειναι οσοι δεν το ξερουν....

Και εγω το executive εχω και οντως τα xenon ειναι στη χαμηλη σκαλα...

ααααα και καλοταξιδο

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε energypoint41

 

Μια ερωτηση ακομα...

Με τις βενζινες.... τι θα βαζουμε ???

Απο την αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι..

"μιας και οι super ειναι ακριβες, να βαζεις την φθηνοτερη,

και καθε 4ο γεμισμα βαζε και καμια super, δεν εχει προβλημα.

Στο αγγλικο manual συνιστα πανω απο 92 οκτανια... ενω

στο ελληνικο μιλαει για πανω απο 95 οκτανια...

τι παιζει τελικα ?? ποια ειναι η γνωμη σας ??

Link to comment
Share on other sites

Τα 92 οκτάνια της αγγλικής βενζίνης είναι ποιο "καθαρά" από τα 95 τις δικιάς μας για αυτό και λέει στο ένα 92 και στο άλλο 95. Και νομίζω οτι εκεί δεν έχουν κατοσταρα , έχω αυτή την εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την πληροφορια...Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω καθολου απο εγκατασταση οποτε προφανως παω για κατι πιο ολοκληρωμενο...με την εγκατασταση μεσα...Βρηκα στην "Ηχοκινηση" τον CLIFFORD MATRIX 12.5=490 ευρω με το διπλοζωνικο ρανταρ...ειπε και καλα οτι απο 520-530 μου τον αφηνει 490!Βλακειες...παντως μου ακουστηκε καλη τιμη..οποτε θα το κανω μεχρι τελος εβδομαδας...

Μου ειπε επισης τον αντιστοιχο PYTHON 440...και με ψιλομπερδεψε...αν και μαλλον θα προτιμησω CLIFFORD...

 

Ποια Ηχοκίνηση σου είπε 490???

Εγώ σε κάποια που ρώτησα μου είπαν προσφορά τον ίδιο στα 400€ μαζί με το διπλοζωνικό!!!!:confused::confused:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα απο ότι είδα είναι σχεδόν οι ίδιοι απλά ο clifford έχει λίγα πράγματα παραπάνω τα οποία πιθανόν να μην τα χρησιμοποιήσεις ποτέ. Το μόνο παραπάνω που είναι αρκετά χρήσιμο και δεν το είδα στον Hornet είναι η εγγύηση εφ'όρου ζωής που έχει ο clifford. Πάντως οτι και να αποφασίσεις να προσέξεις να μην κάνεις πράγματα τα οποία αν σου δημιουργήσουν πρόβλημα στο αμάξι θα σου πουν οτι είναι εκτός εγγύησης λόγω του after market συναγερμού. Εγώ πάντως που έχω τον Clifford είμαι πολύ ευχαριστημένος και συνεργάζεται και πολυ καλά και με τον συναγερμό του αυτοκινήτου τον εργοστασιακό. Εγώ πάντως το μόνο που κάνει ο συναγερμός πέρα από το διζωνικό ραντάρ είναι το άνοιγμα και το κλείσιμο στις πόρτες τίποτα παραπάνω και όταν θα κάνω το πρώτο sevice θα πω στον ηλεκτρολόγο στην αντιπροσωπεία να μου τον συνδέσει στην μίζα έτσι ώστε όταν χτυπάει να μην μπορεί να πάρει μπροστά και θα το κάνω στην αντιπροσωπεία για λόγους εγγύησης.

 

Κοιτά εμένα είναι εκτός εγγύησης το αμάξι έτσι και αλλιώς οπότε δε με νοιάζουν αντιπροσωπείες και τέτοια.

Για πες τώρα για το κόλπο με τη μίζα να ξέρω πώς να το ζητήσω.

Θα το κάνει και ο 745 αυτό, ώστε να κλειδώνει η μίζα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά εμένα είναι εκτός εγγύησης το αμάξι έτσι και αλλιώς οπότε δε με νοιάζουν αντιπροσωπείες και τέτοια.

Για πες τώρα για το κόλπο με τη μίζα να ξέρω πώς να το ζητήσω.

Θα το κάνει και ο 745 αυτό, ώστε να κλειδώνει η μίζα?

Κοίτα δεν είναι κανά τρελό κόλπο απλά είναι στις δυνατότητες που σου προσφέρει ο συναγερμός. Δηλαδή έχει την δυνατότητα να συνδέσεις τα καλώδια της μίζας πάνω στον συναγερμό και όταν αυτός ενεργοποιείται να μπλοκάρει την μίζα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να εκκινήση το αυτοκίνητο. Από οτι γνωρίζω το λένε bypass το οποίο συνδέεται σε ένα ρελέ που έχει ο συναγερμός για τον έλεγχο της μίζας. Πιστεύω οτι αυτοί που θα στον τοποθετήσουν θα το γνωρίζουν πως θα το κάνουν αυτό με την μίζα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΣΕ? ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΙΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.

Κοίτα αν πας λίγο παραπίσω θα βρεις πληροφορίες για το κόστος του service. Πρόσφατα όμως λόγω του οτι παρατηρήσαμε διάφορες τιμές είπαμε να αναφέρουμε το κοστός του service και που αυτό έγινε έτσι ένας καλός φίλος μας ενημερώνει πλήρως για ένα απο τα συνεργεία της Αθηνάς στην διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61525&page=64

Ελπίζω όταν κάνεις και εσύ service να μας ενημερώσεις για το που έκανες το service και το ποσό που πλήρωσες.

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA PAIDIA!!! META APO WRIMH SKEPSH APOFASISA KAI'GW NA APOKTHSW ENA HONDA CIVIC 1.8 SPORT.(2o auto ,to 1o skoda Fabia).OPWS OLOI THN PATHSA KAI'GW!!!!! PHGA STO EPISHMO SUNERGEIO SARAKAKIS STON GERAKA KAI KLASSIKA ME EGDARAN KANONIKA!!!! PHGAINW NA KLEISW RANTEVOU AFOU RWTHSW PRWTA TIMH GIA 1o SERVICE ALLAGH LADIWN (10000 KM).MOU LENE 75+FILTRO EURO TOUS LEW TELIKH ??? NAI NAI MOU APANTOUN.KANW TO SERVICE (TA LADIA POU MOU EVALAN DEN EINAI EPONUMO LADI ALLA EIXAN THN STAMPA THS HONDA 5W-40.PAW NA PLHRWSW KAI BGAINEI TO KOSTOUMI 97 EURO.!!!!!LEW ANTE GEIA MESA MOU.OLA AUTA ARXES AUGUSTOU (TO CIVICAKI TO PHRA 25 MAIOY 2007 META APO 10.5 MHNES ANAMONH-TO PARAGEILA IOYLIO 2006).SHMERA EXW FTASEI 20300.KANONTAS MIA VOLTA PROS L,XASIAS EIDA ENA EPISHMO SYNERGEIO HONDA LIAKOS HONDA.PAW MESA KAI RWTAW STA ANTALLAKTIKA GENIKA GIA TIMES LADIWN (AYTOI VAZOUN MOBIL )KAI MOU LEEI TIMH GIA 5W-40 52 EURO+ F =62 !!!!!!

APISTEYTO PWS GINETAI?? LEGONTAS TOU THN ISTORIA ME TON SARAKAKH.GIA NA MHN TA POLULEW THN DEYTERA THA KLEISW RANTEVOU GIA SERVICE ALLAGH LADIA SHELL HELIX 5W-40 48EURO DIKA MOU APO FRATZH , APO HONDA FILTO AEROS 21 E F.LADIOY 10 E,F. KAMPINAS 16 E SYN TA ERGATIKA 40 E. MPOYZI EINAI IRIDIOY ALLAZOUN STA 60000 KM .TIMH HONDA 17 TO ENA OPOTE SUNOLO 68 E (AUTO PONESE LIGO THA ELEGA!!!!).OPOU KAI NA RWTHSW AUTA TA MPOUZI DEN TA EXOUN BGALEI STHN AGORA.AKOMA NGK CODE NUMBER : IZFRR6-116 KAI DENSO SKJ20DR-M116.THA NA SAS PW ENTYPESEIS META TO SERVICE.OPOIOS EXEI NEWS PANW SE THEMATA ANATLAKTIKWN SERVICE THA XARW POLU NATHN DIAVASW.SAS EYXARISTW NIKOS

Link to comment
Share on other sites

και σιγουρα καλο θα ηταν να λεμε τις εντυπωσεις γενικα απο service (τιμες και συμπεριφορα)για τι σε ολους σιγα σιγα φτανει η ωρα των πρωτων SERVICE.....

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν πας λίγο παραπίσω θα βρεις πληροφορίες για το κόστος του service. Πρόσφατα όμως λόγω του οτι παρατηρήσαμε διάφορες τιμές είπαμε να αναφέρουμε το κοστός του service και που αυτό έγινε έτσι ένας καλός φίλος μας ενημερώνει πλήρως για ένα απο τα συνεργεία της Αθηνάς στην διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61525&page=64

Ελπίζω όταν κάνεις και εσύ service να μας ενημερώσεις για το που έκανες το service και το ποσό που πλήρωσες.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Έκανα το 1ο σέρβις στα 10000 km. στην αντιπροσωπεία επι της βουλιαγμένης στην γλυφάδα.Πλήρωσα 62ευρω.Λάδι - φίλτρο.Το λάδι 10-40 της shell,4,200 πήρε(μου χρέωσε 5 λίτρα,το υπόλοιπο μου το έδωσε).Απο εξυπηρέτηση αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

kalh xronia!!!!! Eytuxws esena den se egdaran!!!polu kalh timh gia ladia shell 10w-40.An pas mia volta sthn od. Fratzh tha ta vreis 10-15 euro pio fthhna!!!! poso kairo to exeis ?? eisai euxaristhmenos ??

 

Εννοείται ότι στο επόμενο τα λάδια θα τα πάω εγώ. Του το είπα και δε έφερε αντίρρηση. Το έχω από 17/07/2007. Το αμάξι πετάει άσε που συνέχεια το κοιτάνε στο δρόμο. Το μόνο που με ενοχλεί είναι τα σκληρά αμορτισέρ.

Link to comment
Share on other sites

ME sunodeia seismikwn donhsewn xronia polla !!!!!ONTWS "KOPANAEI" ligo h anarthsh vevaia PANTA ME TOYS DROMOUS χαλια' ΠOY EXOUME KAI LIGO KAI TO PROFIL POU EXEI VALEI H HONDA.Me thn amesothta tou timoniou kai to en genh sthsimo tou "startrek" boreis na apofugeis ta ebodia ston dromo.EUTYXWS POU DEN TO KUKLOFORW STOUS DROMOUS STO KEDRO.EKEI THA HTAN XEIROTERA TA PRAGMATA.AAAA gia na mhto ksexasw eida diafhmish gia to honda type-s.epeidh sthis diafhmiseis lene panata tis mises alhtheies to ETOIMOPARADOTO KATA PASA EPIFULAKSH ISXUEI GIA ORISMENA XRWMATAKIA KLASSIKA MAURO ASHMI GALAXY.Etsi ksekinhsa kai egw me to bluish silver pou exw kai apo 3 mhnes paradoshs phga stous 11 mhnes .Na fadasteis oti sto diasthma pou perimena mou hrthan 3 civic diaforetikwn xrwmatwn apo akurwseis!!!!(oxi vevaia auto pou hthetla).H ekptwsh 1000 euro einai kathara gia logous promo kai marketing.Sarakakh PARTOUS TA LEFTA TWRA POU BOREIS GIATI O KOSMOS DYSTYXWS GIA SENA EXEI ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.Teleutaia erwthsh apo thn honda pou to phres sto paredwsan gemato benzinh to civicaki???? H apanthsh lian suntomws!!!!! ta leme NIKOS
Link to comment
Share on other sites

εμενα ζητημα να ειχε 4-5 λιτρα μεσα...αλλα ενταξυ αυτο ειναι ελαχιστης σημασιας ζητημα....

 

α και κατι αλλο βλεπω οτι εχουν γραφτει πολλες σελιδες με θεμα το συναγερμο...εμενα το τελευταιο που θα με απασχολουσε σε ενα αμαξι ειναι ο συναγερμος....γιατι?γιατι υπαρχει το immobilizer που ειναι σαν συναγερμος και επισης αν βαλει ενας κλεφτης στο ματι το αμαξι θα στο φαει οτι και να κανεις.....σκεφτητε τα σπιτια που τα κανουν σαν φρουρια και παλι τα κλεβουν...

 

στρεψτε την προσοχη σας σε ποιο χρησιμα δωρα οπως πχ οι αισθητηρες παρκινκ που ειναι απειρως χρησιμοτεροι στην καθημερινοτητα σας

 

επισης στα σερβις σας αν σας χρεωσουν το σερβις λαδιων 10-40 παραπανω απο 55-60 ευρω και το γενικο παραπανω απο 125-130 ευρω ειναι απλα κλεφτες......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...