Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακολουθώ τα μηνύματα σας με απορεία μιας και όπως έχω προαναφέρει δεν έχω παραλάβει ακόμα το αυτοκίνητο και όταν θα ελεήσει ο αντιπρόσωπος να μου το παραδόσει θέλω να ξέρω όσο το δυνατόν περισσότερα για το αυτοκίνητο. Εγώ πιστεύω οτι για το αυτοκίνητο δεν πρέπει να γνωρίζω μόνο τα θετικά γιατί αυτά τα ξέρουν και οι πωλήτες και μας τα διαφημίζουν όταν πάμε να το παραγγείλουμε και μας λένε οτι για αυτά που προσφέρει το αμάξι είναι και φτηνό, (πραγματι πολλοί ήταν οι πωλητές που μου το είπαν αυτό όταν τους ανέφερα οτι το θεωρώ ψιλοακριβό το αυτοκίνητο). Τα αρνητικά όμως για να τα γνωρίσω ο μόνος τρόπος είναι μέσα απο το internet και απο την δικιά μου προσωπική εμπειρία. Για αυτό καλό είναι όλοι μας να αναφέρουμε και τα αρνητικά του αυτοκινήτου για να ξέρούμε τι θα αντιμετωπίσουμε οχι μόνο εμείς που δεν το έχουμε παραλάβει ακόμα αλλά και εσείς οι υπόλοιποι που το χαίρεστε. Γιατί μπορεί και το δικό σας αυτοκίνητο να παρουσιάζει κάποιο απο τα αρνητικά που αναφέρονται κατα καιρους και απλά να μην το έχετε παρατηρήσει και μέσα απο τα μηνύματα να ενημερωθείτε για να είστε και εσεις προσεχτικοί. Όσο για τα αρνητικά του νέου civic σε σχέση με τα παλιότερα μοντέλα civic νομίζω οτι αυτό οφείλεται στο οτι το νέο civic κατασκευάζεται μακρυά απο την "μαμά" εταιρεία οπότε και τα standard όσο και τα ίδια να είναι στην θεωρεία και στα χαρτιά σε σχέση με την κατασκευή του αυτοκινήτου στην "μαμά" εταιρεία όλο και κάποια από αυτά δεν θα τηρούνται μακρύα απο την όμορφη Ιαπωνία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι έχει γίνει με αυτό το site ρε παιδιά?

Συμφωνώ με όλους, απίστευτο!

Πάντως η στιγμή επιτέλου έφτασε...

Θα το παραλάβω μέσα στην εβδομάδα!!!

Θυμίζω ότι το περιμένω απ'τον 7/2006............

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει γίνει με αυτό το site ρε παιδιά?

Συμφωνώ με όλους, απίστευτο!

Πάντως η στιγμή επιτέλου έφτασε...

Θα το παραλάβω μέσα στην εβδομάδα!!!

Θυμίζω ότι το περιμένω απ'τον 7/2006............

 

Αντε καλορίζικο και καλοτάξιδο!!! Εσυ απο τον 7/2006 το περιμένεις και εγώ απο τον 6/2006 και συνεχίζω να περιμένω:(!!!!!!Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα η ταλαιπωρία μου!!!!!Πόσες μέρες νωρίτερα σε ενημέρωσε ο πωλητής????Ξέρει κανένας μέχρι πότε φέρνει αμάξια η αντιπροσωπεία γιατί κάποια στιγμή σταματάει και ξαναξεκινάει απο την νέα χρονιά????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο και καλοτάξιδο!!! Εσυ απο τον 7/2006 το περιμένεις και εγώ απο τον 6/2006 και συνεχίζω να περιμένω:(!!!!!!Ελπίζω να τελειώσει γρήγορα η ταλαιπωρία μου!!!!!Πόσες μέρες νωρίτερα σε ενημέρωσε ο πωλητής????Ξέρει κανένας μέχρι πότε φέρνει αμάξια η αντιπροσωπεία γιατί κάποια στιγμή σταματάει και ξαναξεκινάει απο την νέα χρονιά????:worry:

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Άντε να σου έρθει και το δικό σου μπάς και γελάσει και σένα λίγο το χηλάκι σου γιατί πίστεψέ με ξέρω ακριβώς πως νοιώθεις. Τώρα μετά τις παραδώσεις του 10ου νομίζω ξαναγίνονται και τον 12ο αλλιώς μετά πάς για 1ο-2ο.

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω έτσι πάνε τα φορτία.

Όσο για τον αντιπρόσωπο, ούτε καν μπήκε στον κόπο να με πάρει!

Εγώ τους πήρα και μου είπαν "...Ά ήρθε και το δικό σας απ'οτι βλέπω στο PC..."

Ουδέν σχόλιον... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Άντε να σου έρθει και το δικό σου μπάς και γελάσει και σένα λίγο το χηλάκι σου γιατί πίστεψέ με ξέρω ακριβώς πως νοιώθεις. Τώρα μετά τις παραδώσεις του 10ου νομίζω ξαναγίνονται και τον 12ο αλλιώς μετά πάς για 1ο-2ο.

Δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω έτσι πάνε τα φορτία.

Όσο για τον αντιπρόσωπο, ούτε καν μπήκε στον κόπο να με πάρει!

Εγώ τους πήρα και μου είπαν "...Ά ήρθε και το δικό σας απ'οτι βλέπω στο PC..."

Ουδέν σχόλιον... :mad:

Κοίτα δεν έχω παράπονο με τον πωλητή γιατί πριν μια εβδομάδα με πείρε τηλέφωνο για να μου παραδώσει ένα αμάξι απο ακύρωση το οποίο όμως είχε άλλο χρωμα σαλονιού. Άρα θέλω να πιστεύωότι όταν έρθει το αυτοκίνητο μου θα με ενημερώσει κανα 10 ήμερο νωρίτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειστε κατοχοι του νεου civic μπορειτε να ενημερωσετε αν οι επιλογες (τα κουμπια πανω στο τιμονι για το cruise control και για την φωνη αριστερα και δεξια αντιστοιχα) φωτιζονται οταν ειναι αναμμενα τα φωτα.....;;;;;;??????
Link to comment
Share on other sites

Χθες εγινε τελικα η πολυπόθητη παραγγελια του 1.8 executive 5d galaxy grey!!!!Το πολύ μεχρι σάββατο θα εχω το αμαξι!!!!

Η αναμονη μικρη τελικα καθοτι υπήρχε ετοιμοπαράδοτο λογω διακοπης χρηματοδοτησης απο αλλον πελατη και ακυρωσης της παραγγελιας....

 

Τελικα ημουν μαλλον τυχερος...και μαλλον εκανα την πιο εξυπνη επιλογη σε χρωμα για το 2ο αμαξι που αγοραζω....

Waiting for the spaceship.....

Link to comment
Share on other sites

sokeris εχεις φαρδος οπως και να το κανουμε.......ουτε στον παπα μην το πεις:X

 

ολα τα κουμπια στο τιμονι στις πορτες και στο ταμπλο εχουν ενα αχνο φωτισμο προς το πρασινο.....

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια...ακουσον ακουσον....η αντιπροσωπεια απαιτει απο μενα να τους παραδωσω το παλιο μου αμαξι(που τους το πουλησα για ψιχουλα!) πριν να γινει η παραλαβη απο μενα του καινουριου διοτι λεει οτι δε μπορουν διαφορετικα να δικαιολογησουν την πωληση του σιβικ αν δεν ειναι εξοφλημενο!!!!!!Δε τους περασε ομως μαλλον γιατι ειτε δε θα το δωσω πριν παραλαβω ειτε θα μου δωσουν αμαξι για τις 2 μερες μεχρι να παραλαβω.....

 

Τελως παντων ειναι γνωστα τα μαρτυρια της τελευταιας στιγμης,ολοι ξερουμε οτι προκειται περι "εβραιων" στις αντιπροσωπειες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγινε τελικα η πολυπόθητη παραγγελια του 1.8 executive 5d galaxy grey!!!!Το πολύ μεχρι σάββατο θα εχω το αμαξι!!!!

Η αναμονη μικρη τελικα καθοτι υπήρχε ετοιμοπαράδοτο λογω διακοπης χρηματοδοτησης απο αλλον πελατη και ακυρωσης της παραγγελιας....

 

Τελικα ημουν μαλλον τυχερος...και μαλλον εκανα την πιο εξυπνη επιλογη σε χρωμα για το 2ο αμαξι που αγοραζω....

Waiting for the spaceship.....

 

Άντε με το καλό, καλορίζικο και καλοτάξιδο να 'ναι!! Το χρώμα είναι ιδανικό για τους ..τεμπέλιδες με το καθάρισμα (και του λόγου μου). Δεν φαίνεται ποτέ λερωμένο και ανάλογα με το φωτισμό αλλάζει χρώμα.

Όλα μαύρα βλέπω συνέχεια ρε παιδιά. Χειμώνα τα πήρατε όλοι; Τί κάνετε με τη ντάλα ήλιο?

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό, καλορίζικο και καλοτάξιδο να 'ναι!! Το χρώμα είναι ιδανικό για τους ..τεμπέλιδες με το καθάρισμα (και του λόγου μου). Δεν φαίνεται ποτέ λερωμένο και ανάλογα με το φωτισμό αλλάζει χρώμα.

Όλα μαύρα βλέπω συνέχεια ρε παιδιά. Χειμώνα τα πήρατε όλοι; Τί κάνετε με τη ντάλα ήλιο?

ε δε το πιστευω ρε teacher0 οτι κ συ διαλεξες galaxy grey????τελικα μηπως το χει το συναφι μας το τεμπελικι(με το πλυσιμο για να μην παρεξηγουμαστε)???? χεχε!!!!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες....ευχομαι ολα να πανε καλα κ τα σιβικ μας να μας πηγαινουν πολλες ξενοιαστες βολτες για χρονια!!!!!!

Παντως πιστευω οτι αυτο το χρωμα του παει πολυ του σιβικ.Ειναι πολυ ξεχωριστο πολυ ιδιαιτερο και κανει απιστευτες διαβαθμισεις στους χρωματισμους αναλογα με τον φωτισμο.

Η μονη δυσκολια ;;;; Οταν σε ρωτησει καποιος στο παρκιν ενος μαγαζιου (λεμε τωρα παραδειγμα) τι χρωμα ειναι κυριε το αμαξι σας;;;;τι του απαντας(για να παρεις κ πισω το αμαξι σου);;;;;;ξερετε συνηθισμενη ερωτηση απο τους παρκαδορους.....

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγινε τελικα η πολυπόθητη παραγγελια του 1.8 executive 5d galaxy grey!!!!Το πολύ μεχρι σάββατο θα εχω το αμαξι!!!!

Η αναμονη μικρη τελικα καθοτι υπήρχε ετοιμοπαράδοτο λογω διακοπης χρηματοδοτησης απο αλλον πελατη και ακυρωσης της παραγγελιας....

 

Τελικα ημουν μαλλον τυχερος...και μαλλον εκανα την πιο εξυπνη επιλογη σε χρωμα για το 2ο αμαξι που αγοραζω....

Waiting for the spaceship.....

Αντε καλορίζικο και καλοτάξιδο! Μακάρι να είχαμε όλοι μας την δικία σου τύχη και να μην περιμέναμε τουλάχιστον 6 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην μετραει μονο η τυχη στη συγκεκριμενη περιπτωση....ισως κ η αποφασιστικοτητα κ η επιμονη ως προς την εκδοση exclusive!!!!Διοτι αρχικα πηγαινα κ γω για μαυρο αλλα οταν ειδα το galaxy grey ειπα το "ΝΑΙ" σκεπτομενος λογικα και πρακτικα ολες τις αποψεις....ειναι σιγουρα πιο λογικη επιλογη για μενα το συγκεκριμενο χρωμα!Αν επεμενα στο μαυρο....αγνωστο το ποσο θα περιμενα κ γω....Τhanx παντως Kharanta.

Eιναι κανεις απο θεσ/νικη εδω με σιβικ κ που εχει παει εστω κ ενα σερβις(βασικα κ που ειναι το συνεργειο;;;κατι μου ειπαν για λαχαναγορα καπου....)

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην μετραει μονο η τυχη στη συγκεκριμενη περιπτωση....ισως κ η αποφασιστικοτητα κ η επιμονη ως προς την εκδοση exclusive!!!!Διοτι αρχικα πηγαινα κ γω για μαυρο αλλα οταν ειδα το galaxy grey ειπα το "ΝΑΙ" σκεπτομενος λογικα και πρακτικα ολες τις αποψεις....ειναι σιγουρα πιο λογικη επιλογη για μενα το συγκεκριμενο χρωμα!Αν επεμενα στο μαυρο....αγνωστο το ποσο θα περιμενα κ γω....Τhanx παντως Kharanta.

Eιναι κανεις απο θεσ/νικη εδω με σιβικ κ που εχει παει εστω κ ενα σερβις(βασικα κ που ειναι το συνεργειο;;;κατι μου ειπαν για λαχαναγορα καπου....)

Δεν είναι μόνο το χρώμα γιατί και εγώ όπως και πολύ άλλοι από εδώ μέσα το έχουν παραγγείλει στο ίδιο χρώμα με το δικό σου αλλά ακόμα περιμένουν! Εγώ προσωπικά είμαι στον 6ο μήνα αναμονής! Ούτε εγγύος να ήμουν:D:D!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και θα ερθει...θα συμφωνησω τοτε μαζι σου οτι ημουν κολοφαρδος στην κυριολεξια....καλο κουραγιο σιβικαδες μου!!!ελπιζω να αξιζει η αναμονη....
Link to comment
Share on other sites

kalhmera ksana!!!eipa na pw thn apopsh mou...giati perimenete toso kairo otan yparxoyn etoimoparadota?egw perimena 3 mhnes giati h8ela mayro me hliorofh kai mpez ka8ismata...einai to mono aytokinhto poy mou ekane klik...an kai mou areze h 1.16 alla molis eida to civic epa8a plaka..edw kai 4 mhnes ka8e xiliometro to apolambanw kai kanw para polla logo douleias...exei meion opws kai ka8e aytokinhto alla se sxesh me ta ypoloipa den paizete...apo katanalwsh eimai trela ikanopoihmenos afou einai pio oikonomiko apo to seat toledo 1.600 pou exoume kai ligo pio oikonomiko apo to swift alla sta idia epipeda...

telos aksizei h anamonh mono an 8ewreis oti ksexwrizei polu apo ta upoloipa opws egw...

Link to comment
Share on other sites

kalhmera ksana!!!eipa na pw thn apopsh mou...giati perimenete toso kairo otan yparxoyn etoimoparadota?egw perimena 3 mhnes giati h8ela mayro me hliorofh kai mpez ka8ismata...einai to mono aytokinhto poy mou ekane klik...an kai mou areze h 1.16 alla molis eida to civic epa8a plaka..edw kai 4 mhnes ka8e xiliometro to apolambanw kai kanw para polla logo douleias...exei meion opws kai ka8e aytokinhto alla se sxesh me ta ypoloipa den paizete...apo katanalwsh eimai trela ikanopoihmenos afou einai pio oikonomiko apo to seat toledo 1.600 pou exoume kai ligo pio oikonomiko apo to swift alla sta idia epipeda...

telos aksizei h anamonh mono an 8ewreis oti ksexwrizei polu apo ta upoloipa opws egw...

Εγώ προσωπικά έψαξα σχεδόν σε όλους τους αντιπροσώπους στην Αθήνα και κανένας δεν μου είπε για ετοιμοπαράδοτα το μόνο που μου είπαν ήταν να το παραγγείλω και αν μέχρι να μου έρθει το δικό μου υπάρξει κάποια ακύρωση παραγγελίας που να ταιρίαζει με το αυτοκίνητο που είχα παραγγείλει θα το πάρω νωρίτερα. Αυτό βέβαια μου το έλεγαν όλοι πριν ένα 6-μήνο τώρα βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα!Αλλά νομίζω το ίδιο παραμύθι το έχουν ακούσει οι περισσότεροι από εδώ μέσα απο όλους τους αντιπροσώπους.

Link to comment
Share on other sites

Magkes kante ipomoni, se opoious to perimenoune to amaji einai katapliktiko kai poli mourato parolou pou ego eimouna apo tous tixerous to pira mesa se 1 ebdomada black 1.8 sport me mpez kathismata mallon ta 15 xiliarika mprosta anoijane portes :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παντως οφειλω εστω κι απο δω μεσα να τους παραδεχτω (την αντιπροσωπεια)

Τους εξηγησα οτι εχω σοβαρο προβλημα να μεινω χωρις αμαξι εστω και για μια μερα και σημερα που πηγα να παραδωσω το δικο μου,μου δωσαν προσωρινα το 1.8 civic sedan (αυτο που ειχαν για test drive) μεχρι να περαστουν κ τα εξτρα στο δικο μου σιβικ!!!!!

Σημερα οδηγω το sedan και λογικα μεχρι δευτερα!!!!Και μου φαινεται μια χαρα...προετοιμαζομαι για το δικο μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον μου ακουγεται.στη νισσαν το παλιο μου το πηγαινα καθε 7500 για λαδια κ καθε 15000 για σερβις κ μου βγαινε αντιστοιχα 30€ και 150-180€ περιπου....

Φανταζομαι η διαφορα να μην ειναι μεγαλη στο μεγαλο σερβις του σιβικ!

Link to comment
Share on other sites

kati akoma asxeto o sarakakis den to kanei apo tsigkounia/(asxeto an einai tsifouths)alla den diafhmizeis kati pou den mporeis na antapeksel8eis sthn zhthsh einai kanonas...eksalou kai an ekane ta lefta ta glytwne apo thn eforia!!!
Link to comment
Share on other sites

Magkes kante ipomoni, se opoious to perimenoune to amaji einai katapliktiko kai poli mourato parolou pou ego eimouna apo tous tixerous to pira mesa se 1 ebdomada black 1.8 sport me mpez kathismata mallon ta 15 xiliarika mprosta anoijane portes :lol:

Δεν νομίζω γιατί τόσα΄έδινα και εγώ και μάλιστα βρέθηκε αντιπρόσωπος πο μου είπε με 15000 μπροστά και με εξόφληση σε ένα χρόνο θα μου έβγαζε το δάνειο άτοκο. Παρόλα αυτά και αυτός μου είπε το ίδιο παραμύθι για ετοιμοπαράδοτο αυτοκίνητο οτι πρέπει να γίνει ακύρωση παραγγελίας για να το έχω ετοίμοπαράδοτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...