Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ξέρω βάση εμπειρίας με προηγούμενα civic ότι το Vtec ανοίγει στις 3500 στροφές.

Μόλις ανοίξει ακούς ένα "κλάκ" και το αμάξη αρχίζει να δίνει αισθητά.

Τώρα με το νέο civic μου δεν το έχω κάνει ακόμα καθώς είμαι στο στρώσιμο και δεν το πάω πάνω απ'τις 3000 στροφές.

Αυτά για τα προηγούμενα Vtec, αν έχει αλλάξει κάτι στην τωρινή γενιά δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι ότι ο κινητήρας αυτός είναι γραμμικός και δεν αισθάνεσαι εύκολα τη μετάβαση όπως στους "γρήγορους" κινητήρες vtec...στρώσιμο μέχρι 3000 στροφές? μήπως είσαι υπερβολικός?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον λές "Υπερβολικό" και εμένα στην αντιπροσωπεία μου είπαν για τα πρώτα 1500 ήρεμη οδήγηση και όχι πάνω από 3000 στροφές. Επίσης μου είπαν να ελέγχω και τα λάδια του γιατί όπως διάβασα και στο manual πρέπει να τρώει αρκετό λαδάκι. Σύμφωνα με το manual μπορεί να φτάσει και μέχρι ένα λίτρο ανα 1000 Khm. Βέβαια για την πρώτη αλλάγη λαδίων μου είπαν να πάω κανονικά στα 10000 kmh ή μετά απο 6 μήνες και όσο και αν τους είπα οτι θα ήθελα να πάω νωρίτερα μου είπαν οτι αυτό γίνεται γιατί τα λάδια που έχει αρχικά το αμάξι από το εργοστάσιο είναι ειδικά για τους νέους κινητήρες.Άντε τώρα να βρείς άκρη:confused:. Οπότε και εγώ αποφάσισα να πάω σε έξη μήνες:)!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον λές "Υπερβολικό" και εμένα στην αντιπροσωπεία μου είπαν για τα πρώτα 1500 ήρεμη οδήγηση και όχι πάνω από 3000 στροφές. Επίσης μου είπαν να ελέγχω και τα λάδια του γιατί όπως διάβασα και στο manual πρέπει να τρώει αρκετό λαδάκι. Σύμφωνα με το manual μπορεί να φτάσει και μέχρι ένα λίτρο ανα 1000 Khm. Βέβαια για την πρώτη αλλάγη λαδίων μου είπαν να πάω κανονικά στα 10000 kmh ή μετά απο 6 μήνες και όσο και αν τους είπα οτι θα ήθελα να πάω νωρίτερα μου είπαν οτι αυτό γίνεται γιατί τα λάδια που έχει αρχικά το αμάξι από το εργοστάσιο είναι ειδικά για τους νέους κινητήρες.Άντε τώρα να βρείς άκρη:confused:. Οπότε και εγώ αποφάσισα να πάω σε έξη μήνες:)!

Μπορεί το manual να λέει οτι η κατανάλωση λαδιού μπορεί να φτάσει και μέχρι ένα λίτρο ανα 1000 Khm στην αρχή αλλά σε καμία περίπτωση δεν συμβαίνει αυτό. Έχω το αυτοκίνητο απο τον Ιούλιο, έχω κάνει 8.500km, και η στάθμη παραμένει αμετάβλητη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει οτι το i-Vtec(αλλαγή στο χρονισμό στις βαλβίδες) ενεργοποιήται κάπου μεταξύ 5.200-5.500 στροφών. Έχω πίασει μέχρι και 6.000 με 5η αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποια αισθητή διαφορά.Εσείς έχετε αντίληφθεί κάποια αλλαγή στην ροπή/στον ήχο του κινητήρα?
ναι στα τόσα ανοίγει...το vtec στο νέο type-r. Στα δικά μας δεν λειτουργεί έτσι. Μην τα μπερδεύεις...δες προηγούμενα ποστ μου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον λές "Υπερβολικό" και εμένα στην αντιπροσωπεία μου είπαν για τα πρώτα 1500 ήρεμη οδήγηση και όχι πάνω από 3000 στροφές. Επίσης μου είπαν να ελέγχω και τα λάδια του γιατί όπως διάβασα και στο manual πρέπει να τρώει αρκετό λαδάκι. Σύμφωνα με το manual μπορεί να φτάσει και μέχρι ένα λίτρο ανα 1000 Khm. Βέβαια για την πρώτη αλλάγη λαδίων μου είπαν να πάω κανονικά στα 10000 kmh ή μετά απο 6 μήνες και όσο και αν τους είπα οτι θα ήθελα να πάω νωρίτερα μου είπαν οτι αυτό γίνεται γιατί τα λάδια που έχει αρχικά το αμάξι από το εργοστάσιο είναι ειδικά για τους νέους κινητήρες.Άντε τώρα να βρείς άκρη:confused:. Οπότε και εγώ αποφάσισα να πάω σε έξη μήνες:)!

Σου είπαν αλήθεια για τα λάδια...είναι ειδικά λάδια όπως έμαθα και εγώ οπότε καλό είναι να μείνουν στο αυτοκίνητο το εξάμηνο που προτείνει η χόντα ή τα 10000χλμ. Λάδι πάντως παρά τα γραφόμενα στο μάνουαλ δεν μου έχει κάψει καθόλου ή τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να το διακρίνω. Δεν αγόρασες s2000 που λειτουργεί στις 9000στροφές που θεωρητικά πιέζεται παραπάνω ούτε fsi να τσιμπάει λαδάκι σε μόνιμη βάση. Ακόμα και το λίγο που θα σου κάψει είναι φυσιολογικό αφού ψεκάζεται και στο κάτω τμήμα των πιστονιών για λίπανση. Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν να παραπονιέται για κατανάλωση λαδιού με το 1,8 μοτέρ στα όσα φόρουμ μπαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι περιπου στα 1200κμ μεχρι στιγμης κ σταδιακα αρχιζω το ανοιγμα...σημερα ακουσα τον υπεροχο ηχο του κινητηρα πανω απο τις 3.500 στροφες....ενταξει τι να λεμε...το αμαξι εχει δυναμη και ειναι σκετη *αβλα!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη απο τον μαλταμπε στην λ.αλλεξανδρας.πολυ εξυπηρετικοι.μου ειπαν οτι το πολυ σε 2 βδομαδες θα το εχω.ελπιζω να λενε αληθεια,και παραγειλα και τα παρτς για να μπορεσω να βαλω 2ντιν υποδοχη..εχει υποψη του κανεις κανα συστημα πληρες?δηλαδη ναβιγκειτορ,ντιβιντι,ραδιο,τηλεοραση,πληντηριο..ειδα σε μια φωτο εναν φιλο που ειχε,ας δωσει τα φωτα του...το πηρα σε 1400 γιατι οσα αλογα εχω τα παταω τερμα..οποτε καλυτερα τελικη 170 και να μην κινδυνευουμε και πολυ..συγχαριτηρια σε οποιον εχει την αμαξαρα μας!
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε εκανες την καλητερη επιλογη οσο για το 1400 που πηρες να ξερεις οτι καποια στιγμοι θα πεις γιατι δεν πηρα το 1800 αλλα και εγω που εγω το 1800 λεω γιατι δεν ερχετε το typar tο 5θ στην ελλαδα :D:D:D γιατι τα 3Θ δεν μου αρεσουνε ,παντως περα απο κυβικα το αμαξη χαιρεσαι να το οδηγεις;)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και εύχομαι να μην το μετανιώσεις που πήρες το 1400! Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα το ευχαριστηθεί οσα κυβικά και αν έχεις!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη απο τον μαλταμπε στην λ.αλλεξανδρας.πολυ εξυπηρετικοι.μου ειπαν οτι το πολυ σε 2 βδομαδες θα το εχω.ελπιζω να λενε αληθεια,και παραγειλα και τα παρτς για να μπορεσω να βαλω 2ντιν υποδοχη..εχει υποψη του κανεις κανα συστημα πληρες?δηλαδη ναβιγκειτορ,ντιβιντι,ραδιο,τηλεοραση,πληντηριο..ειδα σε μια φωτο εναν φιλο που ειχε,ας δωσει τα φωτα του...το πηρα σε 1400 γιατι οσα αλογα εχω τα παταω τερμα..οποτε καλυτερα τελικη 170 και να μην κινδυνευουμε και πολυ..συγχαριτηρια σε οποιον εχει την αμαξαρα μας!

καλορίζικο...επειδή το έχω οδηγήσει να ξέρεις ότι θα το χαρείς περισσότερο από εμάς μέσα στην πόλη αλλά κυρίως θα είναι πιο άνετο από τα δικά μας λόγω των 16αρων. Το γκάζι βέβαια ειναι γλυκο

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη απο τον μαλταμπε στην λ.αλλεξανδρας.πολυ εξυπηρετικοι.μου ειπαν οτι το πολυ σε 2 βδομαδες θα το εχω.ελπιζω να λενε αληθεια,και παραγειλα και τα παρτς για να μπορεσω να βαλω 2ντιν υποδοχη..εχει υποψη του κανεις κανα συστημα πληρες?δηλαδη ναβιγκειτορ,ντιβιντι,ραδιο,τηλεοραση,πληντηριο..ειδα σε μια φωτο εναν φιλο που ειχε,ας δωσει τα φωτα του...το πηρα σε 1400 γιατι οσα αλογα εχω τα παταω τερμα..οποτε καλυτερα τελικη 170 και να μην κινδυνευουμε και πολυ..συγχαριτηρια σε οποιον εχει την αμαξαρα μας!

 

Προλαβαίνεις να το αλλάξεις σε 1.8. Άλλο αυτοκίνητο, θα το μετανοιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

μπα το εχω κανει τεστ ντραιβ το 1400 και ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος..και εχω κανει και γκολφ και το χιουνται το ι30 με ποσα αλογα παραπανω και κανενα δεν ειχε την αισθηση του χοντα.σε σχεση με το ιμπιζα που ειχα με τους 75 ιπους ειναι η μερα με την νυχτα..ασε που εχεις την εντυπωση οτι οδηγεις οχημα του star wars..ενα μεγαλο μπραβο στην χοντα για την αυτοκινηταρα που εφτιαξε.πηρα και ενα καταπληκτικο gps και δεν χρειαστηκε να κανω καμια μετατροπη στο αμαξι. http://www.e-galaxy.eu/navimate.htm αυτη ειναι η διευθηνση για οποιον ενδιαφερεται.εχει και τηλεοραση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το παρακάτω ενημερωτικό mail από γνωστό μου μόλις έμαθε οτι πήρα αυτοκίνητο που γίνεται εισαγωγή απο τον Σαρακακη. Αλήθεια όσοι είχαν και παλιότερα Honda είχαν πρβλήματα τόσο σοβαρά με την εγγύηση; Σας παραθέτω το ακόλουθω mail που μου έστειλαν:

"Θα ήθελα να σας ενημερώσω σχετικά με τη συνεχιζόμενη εξαπάτηση που προβαίνουν ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ και οι αντίστοιχοι αντιπρόσωποι της HONDA στην Ελλάδα.

 

Η επταετής εγγύηση που προσφέρει ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ για τα αυτοκίνητα HONDA υφίσταται μόνο στα χαρτιά.

 

Στην πραγματικότητα η HONDA Ευρώπης προσφέρει εργοστασιακή εγγύηση 3 ετών. Τα υπόλοιπα 4 χρόνια που υπόσχεται ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ δεν προσφέρονται από την HONDA αλλά από ιδιωτική ασφαλιστική εταιρία με την οποία έχει συμφωνήσει ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ μεταβιβάζοντας το κόστος της επιπλέον εγγύησης στην τιμή αγοράς του αυτοκινήτου.

 

Η διευκρίνηση ότι η επταετής εγγύηση δεν είναι εργοστασιακή, δεν εμφανιζεται πουθενά πριν την αγορά του αυτοκινήτου

 

Διαβάζοντας δε τους όρους εγγύησης καταλαβαίνει κανείς ότι μετά το τέλος της τριετους εργοστασιακής εγγύησης, δεν υφίσταται εγγύηση. Για παράδειγμα αν αργήσεις παραπάνω από ένα μήνα να πας το αυτοκινητο σου για service από τη χρονική στιγμή που ορίζουν οι όροι της εγγύησης, άσχετα με το πόσα χιλιόμετρα έχει διανύσει το αυτοκίνητο, τότε αυτή παύει να ισχύει. Φυσικά στο επόμενο service που πραγματοποιείς κανείς στην αντιπροσωπία δεν σε ενημερώνει ότι η εγγυηση έχει πάψει να ισχύει.Σκοπός της ασφαλιστικής εταιρίας που παρέχει την εγγύηση δεν είναι να διατηρήσει τα υψηλά standard εξυπηρέτησης και ποιότητας της HONDA Ευρώπης, αλλά να έχει όσο το δυνατό μεγαλύτερο κέρδος. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα την απόρριψη των περισσοτέρων αιτημάτων κάλυψης βλαβών από την ασφαλιστική

 

Θα ήθελα να σας παραθέσω επιγραμματικά την προσωπική μου εμπειρία για να κατανοήσετε καλύτερα τα παραπάνω. Στις αρχές του 2003 αγόρασα από τη HONDA ένα CRV. Το καλοκαίρι του 2005 παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο air condition (κάηκε ο συμπιεστής λόγω καύσωνα). Η HONDA δεν πρόβαλε καμία αντίρρηση για αντικατάσταση του aircondition γιατί το αυτοκίνητο βρισκόταν κάτω από την 3ετή εργοστασιακή εγγύηση της HONDA Ευρώπης. Διερευνώντας το συμβάν, βρήκα ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιαζόταν σε πολλά αυτοκίνητα της ίδιας μάρκας και μοντέλου και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό. Θα ήθελα να επισημάνω ότι το aircondition στο 2003 HONDA CRV είναι ένα κλειστό σύστημα και το βιβλίο συντήρησης δεν προβλέπει καμία προληπτική συντήρηση. Τον Ιούλιο του 2007 μετά τον καύσωνα, παρουσιάστηκε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, κάηκε ο συμπιεστής του aircondition. Η ασφαλιστική εταιρία με την οποία συνεργάζεται ο ΟΜΙΛΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ απέρριψε την αντικατάσταση ισχυριζόμενη ότι δύο από τα service του αυτοκινήτου που είχαν πραγματοποιηθεί το 2003 και το 2004 αντίστοιχα, ήταν ημερομηνιακά εκτός των ορίων που προέβλεπε η εγγύηση. Θα ήθελα να επισημάνω ότι το service του 2003 είχε καθυστερήσει ημερομηνιακά 4 ημέρες από το οριζόμενο χρονικό διάστημα της εγγύησης και 14 ημερες για το 2004 αντίστοιχα, χωρίς να έχει γίνει υπέρβαση των οριζόμενων χιλιομέτρων. Φυσικά φρόντισα να προσκομίσω τα αποδεικτικά στοιχεία ότι το aircondition είχε ξαναπαρουσιάσει την ίδια βλάβη μετά τα συγκεκριμένα service του 2003, 2004 και τότε η εργοστασιακή εγγύηση κάλυψε την επισκευή της ζημιάς. Το κόστος της ζημιάς ανέρχεται περίπου στα 2000 ευρώ

 

Ένα μήνα μετά από συζητήσεις και εξαντλώντας όλη την υπομονή μου καταθέτω εξωδικο προκειμένου να βρω το δίκιο μου. Αλλωστε τι σχέση έχει το service του αυτοκινήτου αφού δεν γίνεται προληπτική συντήρηση στο aircondition?????

 

Στο παρακάτω link θα βρείτε τα παράπονα που έχουν καταγραφεί για τις βλάβες που παρουσιάζει το aircondition του συγκεκριμένου μοντέλου.

 

http://www.topix.net/forum/autos/honda-cr-v/TU0OKFJGV9V3F3FGL

 

ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ HONDA ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ EMAIL. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ

 

Φιλικά

 

Γ. Βουτσινάς"

 

Πραγματικά δεν γνωρίζω αν ισχυεί ή είναι προσπάθεια δυσφήμησης του αυτοκινήτου, ή των αυτοκινήτων της Honda γενικότερα, της εταιρείας και του εισαγωγέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα για την εγγυηση στον σ...η μου ειπαν οτι πρεπει να ερθεις η στα 10.000 η στο εξαμηνο πανω οτι ερθει πρωτο δηλαδη και εισαι καλλυμενος,Οποτε δεν εχουμε παρα να κανουμε επι λεξει αυτο που μας λενε....μετα ας τολμησουν να μας την πουν.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εδώ και 10 ημέρες είμαι κι εγώ κατοχός του 1.8 sport.

Οι εντυπώσεις μου είναι απολύτως θετικές εκτός από την άνεση. Εμένα δεν με απασχολεί και πολύ αλλά λόγω του ότι ή γυναίκα μου είναι έγκυος και έχει παραπονεθεί μερικές φορές έχω να ρωτήσω το εξής:

Αν αλλάξω τα ελαστικά με άλλα μεγαλύτερου προφίλ, δηλ αντί για 45 να βάλω 50 ή 55, θα υπάρξει κάποια διαφορά στην άνεση ή και στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου;

Η ερώτηση μπορεί να σας φανεί αστεία αλλά έχω αυτή την απορία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλές και ασφαλείς βόλτες σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα της εγγύησης...ο φίλος παραπάνω γράφει κάποια πράγματα που ισχύουν. Πράγματι η εγγύηση είναι 3+4 χρόνια εργοστασιακή+ ασφαλιστική. Πράγματι μας υποχρεώνουν σε υπερβολικές αλλαγές λαδιών ανά εξάμηνο και ετήσιο αναγκαστικό σέρβις επικαλούμενοι το κλίμα της χώρας. Πράγματι επιδιώκουν να βγάλουν εκτός εγγύησης το αυτοκίνητο για να μεγιστοποιήσουν το κέρδος τους και μάλιστα οι αντιπροσωπίες δεν ενημερώνουν όσους δεν ξέρουν ηθελημένα ή μη. Όμως...

1) Η αντιπροσωπεία έχει ανοχή +- 1 μήνα για τα σέρβις και τις αλλαγές λαδιών αλλά και 1000 χιλιόμετρα. Να ξέρετε ότι οι αντιπρόσωποι δεν θέλουν να χάσουν τον πελάτη σε 3 χρόνια. Ξέρουν ότι άμα μας κάνουν κουτσουκέλα θα πάμε σε εξειδικευμένο και θα κάνουμε σέρβις ανά 15000 χλμ περίπου (η 12500 μίλια) σαν τους άγγλους. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα αλλά καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί. ΠΑΝΤΑ να δείχνετε γνώστες των όρων και να τους λέτε ότι ξέρετε για την ασφαλιστική εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τον λόγο να πηγαίνω ανα εξάμηνο για λάδια απο την στιγμή που μέσα στο επόμενο εξάμηνο που μου μένει μέχρι να κλείσω τον χρόνο εγώ μπορεί να έχω συμπληρώσει τα 10000 χιλ που είναι κανονικά να αλλάχτουν τα λάδια???? Οπότε σύμφωνα με τα παραπάνω και μια φορα το χρόνο να πηγαίνουμε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα εγγύησης γιατί σαν δικαιολογία η οποία είναι σωστή μπορείς να τους πεις στο συνεργείο οτι εγω έρχομαι μια φορα τον χρόνο γιατί υπολόγισα οτι θα τα έκανα τα 10000 χιλ μέσα σε ένα χρόνο αλλά τελικά δεν τα κατάφερα.
Link to comment
Share on other sites

Ego thelo na rotiso kati allo....pes oti pao stus 6 mines me 8500 klm....sta 10000 klm prepei na ksanapao? Kai to anapodo pes oti pao sta 20000 stus 8 mines. Stus 12 prepei na ksanapao?

 

Giati an ine etsi tus grafo sta paputsia mu ke aftus ke tin eggihsh

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις διαβάστε καλά τους όρους τις εγγύησης...Γράφει ρητά αλλαγή λαδιών ανά έξι μήνες ή 10000χλμ όποιο έρθει πρώτο. Αν λοιπόν ο Kkaranta το πάει μια φορά το χρόνο για αλλαγή λαδιών τότε θα χάσει την ασφαλιστική εγγύηση. Ισχύει ότι σας έγραψα. Αν το παραβιάσετε η καραμέλα του αντιπροσώπου θα είναι η εξής: "Λυπάμαι εγώ θέλω να σε βοηθήσω αλλά η χρέωση μετά γίνεται σε μένα..." οπότε καταλαβαίνετε. Αν τον ρωτήσετε γιατί δεν σας ενημέρωσε θα σας πει ότι νόμιζε ότι είχατε διαβάσει τους όρους της εγγύησης...φαύλος κύκλος λοιπόν.

 

Ακούστε με και δεν θα χάσετε:

Το υπογραμμισμένο κομμάτι το ακολουθείτε ρητά..αν δεν το κάνετε στην τριετία χάνετε την εγγύηση. Έτσι απλά... να γνωρίζετε πάντως ότι τρέχουν δικαστήρια ιδιωτών με το Σαρακάκη όχι μόνο για τα χόντα αλλά και για τα μιτσουμπίσι. Ακόμα και αν χάσει κερδισμένος είναι...:(

Link to comment
Share on other sites

Ego thelo na rotiso kati allo....pes oti pao stus 6 mines me 8500 klm....sta 10000 klm prepei na ksanapao? Kai to anapodo pes oti pao sta 20000 stus 8 mines. Stus 12 prepei na ksanapao?

 

Giati an ine etsi tus grafo sta paputsia mu ke aftus ke tin eggihsh

Αυτό το ρώτησα και μου είπαν οτι ανανεώνεται το service δηλαδη θα πρέπει να πας ή μετα απο 10000 χιλ δηλαδη στα 18500 ή μετά απο 6 μήνες και κλασσικά οτι έρθει πρώτο:mad:!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια προταση για συναγερμο?εχει βεβαια της μανας του επανω,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και οτι καλυτερο.τι λετε και εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...