Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν υπηρχε διαθεσιμο αμαξι στο δικο σου χρωμα,αν και ηθελα το ποντικι, αλλα τα ειχαν προλαβει αλλοι για κανα 2 μερες....!!!:lol:

 

Τί θα πει δεν ήταν διαθέσιμο γιατί άργησες 1-2 μέρες; Υπάρχουν ετοιμοπαράδοτα Civic και δεν το ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η πρωτη παρτιδα ηρθε 10 μερες πριν το πασχα περιπου.τοτε λοιπον υπηρχαν μετρημενα αυτοκινητα ετοιμοπαραδοτα.

 

κανα 2 galaxy grey που ηταν μεταχυ αυτων τα εκλεισαν αλλοι 1-2 μερες νωριτερα πριν εγω κλεισω το cosmic grey.απο την στιγμη που το εκλεισα σε 5-6 μερες (μεγαλη πεμπτη) μου το παραδωσανε.

 

μην κοιτας τωρα το τι γινεται.οι πρωτοι πρωτοι σαν εμενα τα πηραν αμεσως.1 μερα αν αργουσα στην κυριολεξια θα το εχανα το αμαξι και θα πηγαινα με την επομενη παρτιδα στα τελη ιουνιου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδία σε δύο ώρες θα είναι στα χέρια μου, σε μαύρο χρώμα ………. Θα σας πω περισσότερα μετά το drive.
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το ασημί! Έχω δεί αρκετά και δεν μ'αρέσει κάθόλου.

Χάνει πολύ στα φώτα.

 

Με ανέβασες κάπως. Θα περιμένω...

 

Όσο για σένα μακις_ρ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναπάντεχο μπορεί να θεωρηθεί το αποτέλεσμα του Honda Civic 5d, ως προς την προστασία επιβατών: 4 αστέρια, καθώς το πεντάλ του γκαζιού μετακινήθηκε προς τα πίσω περισσότερα από 100 mm, ενώ και το ταμπλό δεν ανταποκρίθηκε ακριβώς όπως θα έπρεπε. Το αποτέλεσμα ήταν ο «τραυματισμός» του ανδρείκελου, που βρισκόταν στη θέση του οδηγού. Αντίθετα, θαυμάσια ήταν τα αποτελέσματα που απέσπασε το αυτοκίνητο στο βαθμό προστασίας παιδιών και πεζών.

 

HONDA CIVIC 5D

Προστασία επιβατών: 4 αστέρια

Προστασία παιδιών: 4 αστέρια

Προστασία πεζών: 3 αστέρια

Βαθμοί: 30

Εμπρόσθια σύγκρουση: επιτυχία 69%

Πλάγια σύγκρουση: επιτυχία 89%

Προστασία παιδιών: επιτυχία 78%

Προστασία πεζών: επιτυχία 67%

Link to comment
Share on other sites

το πρωι της δευτερας πηγα στην χοντα για να παρω την εγγυηση και το βιβλιο σερβις και επεσε το ματι μου σε ενα σιβικ της εκθεσης το οποιο ηταν το αυτοματο!η διαταξη του ειναι σε σταυρο και το πανω κατω ειναι + και - το αριστερο ειναι το αυτοματο και το δεξι ειναι η νεκρα και αν το κανεις κατω βαζουμε οπισθεν.σαν διαταξη μου φανηκε ευχρηστη.επισης ειχε και μικρα "αυτακια" πισω απο το τιμονι για αλλαγη ταχυτητας απο εκει:heat:

 

ρωτησα τον πωλητη για το αυτοματο και μου λεει οτι ειναι πατατα διοτι αλλιως συμπεριφερεται το αυτοματο κιβωτιο στο σενταν και αλλιως στο 5θυρο,χωρια που στις αλλαγες εχει καθυστεριση ανταποκρισης.:down:

 

τελος παντων αδιαφορο για μενα αλλα για οποιον ενδιαφερεται για αυτοματο να το κοιταξει λιγο καλυτερα.

 

και παμε στο αλλο λαβρακι που εβγαλα.αισθητηρες παρκινγκ τοποθετουνται απο την αντιπροσωπια με 220 ευρω.μιλαμε για 2 αισθητηρες 150 ευρω και 70 τα εργατικα.2-3 ωρες τοποθετηση εκει που τελειωνει το αβαφο κομματι των πισω προφυλακτιρων ακριβως πανω απο τις εξατμισεις.προεξεχουν ελαχιστα και ειναι μαυροι.φαινονται βεβαια επειδη το πλαστικο ειναι γκριζο αλλα σαν δουλεια μου φανηκε καλη.

 

η αληθεια ειναι οτι ψηνομαι να βαλω.ρωτησα τι ενδειξη υπαρχει και μου ειπαν τον κλασικο θορυβο που γινεται και πιο συνεχομενος.μου ειπαν πως δεν χρειαζεται ξηλωμα το ταμπλο αλλα μονο ο πισω προφυλακτηρας.το θεμα ειναι ομως πως δεν ξερω αν το κανουν ολες οι αντιπροσωπιες οποτε καλο θα ηταν να ρωτησετε κατα τοπους...:cool:

Link to comment
Share on other sites

και παμε στο αλλο λαβρακι που εβγαλα.αισθητηρες παρκινγκ τοποθετουνται απο την αντιπροσωπια με 220 ευρω.μιλαμε για 2 αισθητηρες 150 ευρω και 70 τα εργατικα.2-3 ωρες τοποθετηση εκει που τελειωνει το αβαφο κομματι των πισω προφυλακτιρων ακριβως πανω απο τις εξατμισεις.προεξεχουν ελαχιστα και ειναι μαυροι.φαινονται βεβαια επειδη το πλαστικο ειναι γκριζο αλλα σαν δουλεια μου φανηκε καλη.

 

η αληθεια ειναι οτι ψηνομαι να βαλω.ρωτησα τι ενδειξη υπαρχει και μου ειπαν τον κλασικο θορυβο που γινεται και πιο συνεχομενος.μου ειπαν πως δεν χρειαζεται ξηλωμα το ταμπλο αλλα μονο ο πισω προφυλακτηρας.το θεμα ειναι ομως πως δεν ξερω αν το κανουν ολες οι αντιπροσωπιες οποτε καλο θα ηταν να ρωτησετε κατα τοπους...:cool:

Δεν είναι ανάγκη να τα βάλεις στη honda αυτά, μη νομίζεις ότι θα κάνουν τρομερή δουλειά. Αν πας σε ένα καλό μαγαζί με στερεοφωνικα - συναγερμούς, θα στα βάλει με κάτω από 200 ευρώ. Με 250 ευρώ θα πάρεις επιπλέον και μια οθονούλα που να σου λέει πόσα εκατοστά έχεις περιθώριο. Δε χρειάζεται ξήλωμα προφυλακτήρα. Τρύπημα και μετά σκύβεις από κάτω και τα περνάς.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχω κατασταλαξει αν θα προχωρησω σε αυτη την ενεργεια.απο τιμες δεν ξερω γιατι δεν εχω κανει ερευνα αγορας.εγω το εγραψα περισοτερο για τα παιδια της επαρχιας που εχουν ελλειψη απο ανθρωπους που κανουν αυτη την δουλεια.

απο οθονη εχω δει μια που εχει σαν τα εκουαλαΪζερ οπου οσο πλησιαζεις τοσο πληθαινουν οι γραμμες και κοκκινιζουν.αυτο με τα εκατοστα μου ακουγεται ακομα καλυτερο αλλα δεν το εχω δει σε φωτο.αν εχεις κανενα λινκ βαλε να δω!

 

ενα πραγμα που με απασχολει ειναι τα καλωδια που συνδεονται με την οθονη...δηλαδη τα περνανε απο τον ουρανο η τις κολονες?δεν χερω την διαδικασια.ασυρματο συστημα υπαρχει?θα ηταν πολυ βολικο πιστευω...

 

οποιος εχει εμπειρια σε αυτο το θεμα ας γραψει!

Link to comment
Share on other sites

Οι αισθητήρες που μου πέρασαν στην αντιπροσωπεία ήταν 4 ώστε να καλύπτουν προφανώς και τα πλαϊνά. Η ειδοποίηση είναι ηχητική.
GOD FORGIVES, I DO NOT............
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για τις χρησιμες παρατηρήσεις που καταθέτετε. Παρήγγειλα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε μαύρο χρώμα τέλη Ιουνίου με προοπτική να το παραλάβω τέλη Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου. Πριν από λίγη ώρα επικοινωνόντας με τον αντιπρόσωπο της εταιρίας στην πόλη που ζώ ( Ιωάννινα) πληροφορήθηκα ότι η παραγγελία θα καθύστερήσει επ'αόριστον λόγω αδυναμίας της εταιρίας να καλύψει στον πρόβλεπόμενο χρόνο τις παραγγελίες στο συγκεκριμένο χρώμα. Με απλα λόγια φασολάκια ο χρόνος παράδοσης στους 4 μήνες. Για να πληροφορήσω και τους φίλους που σκέφτονται να το αγοράσουν στο συγκεκριμένο χρώμα η απάντηση του αντιπροσώπου ήταν ότι η καθυστέρηση για την οποία μιλάμε περιγράφεται από το εξής. Αν υπάρχουν 500 αυτοκίνητα αυτη τη στιγμή σε παραγγελία χρώματος μαυρου το εργοστάσιο στέλνει κάθε μηνα 100 ή ίσως ούτε 100 ή ούτε 50. Το πρόβλημα μου ξεκινά απο το γεγονός ότι οταν εκανα την παραγγελία αφησα το παλιο μου αυτοκίνητο ως προκαταβολή το οποίο μαλιστα έχει ήδη μεταπωληθεί. Όποιος έχει αντιμετωπίσει στο παρελθόν παρόμοια κατάσταση και γνωρίζει αν υπάρχει τρόπος να μην κάτσω με σταυρωμένα χέρια όπως υποθέτω και πολλοί άλλοι αν ισχυουν τα δεδομένα που ανεφερα ας τα κάνει γνώστα σε όλους. Δλδ αν μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κάπου γιατι φαντάζομαι ότι στις τοπικες αντιπροσωπείες μόνο άκρη δε θα βρούμε.Εννοω αν υπάρχει τρόπος για μια περισσότερο υπέυθυνη απάντηση για το χρόνο παραδοσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

φιλε πρεπει να εχεις φαει τρελη ηττα....αστα να πανε

 

το μονο που διαβασα ειναι πως θα προσλαβουνε λεει στο εργοστασιο της αγγλιας

ακομα 700 ατομα για να δουλευουνε συνεχεια διπλοβαρδιες για να καλυψουν τη ζητηση...

 

σε οτι αφορα το θεμα του χρονου παραδοσης κανενας πιο αρμοδιος απο την αντιπροσωπια...και μη νομιζεις οτι φταινε αυτοι...ετσι τους τα λενε ετσι τα μεταφερουν...απο πανω ξεκιναει το προβλημα και αφηνουν τους αντιπροσωπους εκτεθημενους.

εχεις παρει και χρωμα που που το ζητανε πολλοι και ισως χειροτερευει και αλλο την ολη κατασταση

παρε και ενα τηλ στο σαρακακη αλλα δε νομιζω να βγαλεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για τις χρησιμες παρατηρήσεις που καταθέτετε. Παρήγγειλα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε μαύρο χρώμα τέλη Ιουνίου με προοπτική να το παραλάβω τέλη Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου. Πριν από λίγη ώρα επικοινωνόντας με τον αντιπρόσωπο της εταιρίας στην πόλη που ζώ ( Ιωάννινα) πληροφορήθηκα ότι η παραγγελία θα καθύστερήσει επ'αόριστον λόγω αδυναμίας της εταιρίας να καλύψει στον πρόβλεπόμενο χρόνο τις παραγγελίες στο συγκεκριμένο χρώμα. Με απλα λόγια φασολάκια ο χρόνος παράδοσης στους 4 μήνες. Για να πληροφορήσω και τους φίλους που σκέφτονται να το αγοράσουν στο συγκεκριμένο χρώμα η απάντηση του αντιπροσώπου ήταν ότι η καθυστέρηση για την οποία μιλάμε περιγράφεται από το εξής. Αν υπάρχουν 500 αυτοκίνητα αυτη τη στιγμή σε παραγγελία χρώματος μαυρου το εργοστάσιο στέλνει κάθε μηνα 100 ή ίσως ούτε 100 ή ούτε 50. Το πρόβλημα μου ξεκινά απο το γεγονός ότι οταν εκανα την παραγγελία αφησα το παλιο μου αυτοκίνητο ως προκαταβολή το οποίο μαλιστα έχει ήδη μεταπωληθεί. Όποιος έχει αντιμετωπίσει στο παρελθόν παρόμοια κατάσταση και γνωρίζει αν υπάρχει τρόπος να μην κάτσω με σταυρωμένα χέρια όπως υποθέτω και πολλοί άλλοι αν ισχυουν τα δεδομένα που ανεφερα ας τα κάνει γνώστα σε όλους. Δλδ αν μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κάπου γιατι φαντάζομαι ότι στις τοπικες αντιπροσωπείες μόνο άκρη δε θα βρούμε.Εννοω αν υπάρχει τρόπος για μια περισσότερο υπέυθυνη απάντηση για το χρόνο παραδοσης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

WTF τους τελειωσε το μαυρο??? :wacko:

Γιατι δεν παιρνεις το μπλε? ειναι πολυ ωραιο.

http://www.honda.gr/honda/images/colors/New_Civic_5d_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε spyzit να σου πω εγώ την δικιά μου περίπτωση, το Σεπτέμβριο πήγα στην Honda για να δω το αυτοκίνητο, τότε μου έλεγαν για χρόνο παράδοσης το νέο έτος (Ιανουάριο με Φεβρουάριο) , αφού μου έκανε κλικ το παρήγγειλα 11 Οκτωβρίου με χρόνο παράδοσης από 1 μήνα έως 2 μήνες, τελικά το πήρα 27 Οκτωβρίου και μάλιστα σε μαύρο χρώμα. Άντε τώρα βγάλε συμπέρασμα …….
:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Φίλε spyzit να σου πω εγώ την δικιά μου περίπτωση, το Σεπτέμβριο πήγα στην Honda για να δω το αυτοκίνητο, τότε μου έλεγαν για χρόνο παράδοσης το νέο έτος (Ιανουάριο με Φεβρουάριο) , αφού μου έκανε κλικ το παρήγγειλα 11 Οκτωβρίου με χρόνο παράδοσης από 1 μήνα έως 2 μήνες, τελικά το πήρα 27 Οκτωβρίου και μάλιστα σε μαύρο χρώμα. Άντε τώρα βγάλε συμπέρασμα …….

Καταρχην καλορίζικο. Επειδή πήρα στον Σαρακάκη και μίλησα με επιθεωρητή πωλήσεων και επειδή μετά το post σου κατάλαβα ότι με φούσκωσε ένα κάρο παπαρίες (για πανελλαδικους κωδικούς παραγγελίας που δεν αμφισβητούνται και δεν προσπερνιούνται από κανέναν) θα ήθελα αν γίνεται να με ενημερώσεις για την αντιπροσωπεία και τις πινακίδες του αυτοκινήτου ή τον αριθμό πλαισιού με ένα mail στο spyzit@otenet.gr. Μόνο και μόνο για την ικανοποίηση την ηθική και που δε θα ξέρει τι να μου απαντήσει. Εκτός κι αν μιλάμε για άλλη έκδοση αυτοκινήτου. Εγω αναφέρομαι στο 5θυρο το Sport(οχι executive). Θα σου είμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλουμε και ενα quiz:

 

Η honda εχει φτιαξει μεχρι σημερα πανω απο 20.000.000 vtec κινητηρες.

 

Ποσοι παρουσιασαν σοβαρο προβλημα και επρεπε να αντικασταθουν?

 

Ακουω νουμερα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη ήττα έφαγε ο φίλος.

Παιδιά το είδα και σε κόκκινο και ήταν πολύ εντυπωσιακό!

Τώρα πρέπει να σας πώ ότι σε όλες τις αντιπροσωπίες που έχω κοιτάξει (περίπου 6) όλες το είχαν ετοιμοπαράδωτο σε μαύρο χρώμα.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εγώ πάντως το έχω παραγγείλει από τον Σεπτέμβριο και ακόμα το περημένω. Χρόνο παράδωσης μου είχαν πει τον Ιανουάριο.

 

Αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρέπει να σας πώ ότι σε όλες τις αντιπροσωπίες που έχω κοιτάξει (περίπου 6) όλες το είχαν ετοιμοπαράδωτο σε μαύρο χρώμα.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Αναμονή...

 

Αν μου έλεγες για μια μόνο αντιπροσωπεία θα έλεγα ότι μπορεί να υπήρξε καποια ακυρωση ή ότι μπορεί να είχαν παραγγελθεί κάποια κομμάτια χωρίς να υπάρχει ζήτηση αλλα 6 αντιπροσωπείες παραπάει. Τι να πω ρε παιδιά. Μακάρι να μπορούσες να παραγγείλεις αυτοκίνητο μέσω ιντερνετ. Να μην ξαναπατήσω ούτε σε αντιπροσωπεία, ούτε σε καταστημα και να χω το κεφαλι μου ήσυχο απο το να ακούω την κάθε ανακρίβεια, την κάθε δικαιολογία από τον κάθε μπούφο αντιπρόσωπο. Πάντως η honda για να λέμε και τα άσχημα σε σχέση με εξυπηρέτηση έιναι πολύ πίσω από πολλές άλλες εταιρίες(ελέω Σαρακακη φαντάζομαι).

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλουμε και ενα quiz:

 

Η honda εχει φτιαξει μεχρι σημερα πανω απο 20.000.000 vtec κινητηρες.

 

Ποσοι παρουσιασαν σοβαρο προβλημα και επρεπε να αντικασταθουν?

 

Ακουω νουμερα...

 

0; :D Τουλάχιστον στα 15 000 000 κινητήρες, ο Jeremy Clarkson σε συγκριτικό S2000, Z4, Boxster (αν θυμούμαι καλά) είπε ότι κανένας μέχρι σήμερα δεν έσπασε.

Link to comment
Share on other sites

Eλα ρε!!!!!

Καποιοι το αμφισβητουν 1-2 σελιδες πιο πριν.

Δεν μπορει.Καποιο λαθος κανεις........

Η τογιοτα ειναι κορυφαια στον τομεα αυτον.Ρωτα και τους φιλους σου με τα σπασμενα 1.8 Mr2 και τσελιγκες(των 143 ιππων)....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλώς είπα αυτό που είπε ο Clarkson στο Top Gear... Αν είχα μόνο το κομμάτι που το έλεγε αυτό θα το ανέβαζα, αλλά έχω ολόκληρο το επεισόδιο και πρέπει να κόψω, να συμπιέσω κτλ... Χάσιμο χρόνου για μένα...

Και εγώ όταν βάλω νιτρο, turbo, supercharger και ότι άλλο βάζουν οι διάφοροι "βελτιωτές" σίγουρα θα κάνω δημιουργήσω μεγάλα προβλήματα στον κινητήρα! To λέω αυτό γιατί αν υπήρχαν προβλήματα σε κινητήρες θα ήταν (κατά 99%) για αυτούς τους λόγους. Το υπόλοιπο 1% πάει σε απερισκεψία-κακομεταχείριση από τον οδηγό :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλη ήττα έφαγε ο φίλος.

Παιδιά το είδα και σε κόκκινο και ήταν πολύ εντυπωσιακό!

Τώρα πρέπει να σας πώ ότι σε όλες τις αντιπροσωπίες που έχω κοιτάξει (περίπου 6) όλες το είχαν ετοιμοπαράδωτο σε μαύρο χρώμα.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εγώ πάντως το έχω παραγγείλει από τον Σεπτέμβριο και ακόμα το περημένω. Χρόνο παράδωσης μου είχαν πει τον Ιανουάριο.

 

Αναμονή...

 

Καταρχήν καλησπέρα,

 

Νομίζω θα ήταν μεγάλη βοήθεια αν μας έλεγες που πήγες και σου είπαν ότι είναι ετοιμοπαράδοτο, γιατί εγώ έχω πάει σε 3 μέχρι στιγμής και έχω πάρει τηλέφωνο, σε όλες(!!!!) και όλοι μου λένε παράδοση Μάρτιο, ανεξαρτήτος χρώματος.

 

Λέτε επαρχία να έχουμε πιο πολύ τύχη ή χλωμό? Μήπως στο εξωτερικό? Αν το παραγγείλω ας πούμε από Ιταλία και πάω να το φέρω τι γίνεται. Δεν ξέρω τι να πω έχω απογοητευτεί γι αυτό προσπαθώ να σκεφτώ λύση.

 

Αν είναι να πάμε να δουλέψουμε εμείς στο εργοστάσιο κάνα δυο μήνες να φτιάξουμε το δικό μας και να το πάρουμε κατευθείαν.

 

TIP: για το φίλο με το σύστημα παρκαρίσματος, στην Βουλιαγμένης 64 στο βάζουν δωρεάν ως δώρο με την παραγγελία (τουλάχιστον έτσι μου είπαν).

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ανακληση σε 150 περιπου 5θυρα civic και σε 250 περιπου 4θυρα λογω ενδεχομενου προβληματος στην υδραυλικη υποβοηθηση του τιμονιου.ακριβως δεν ξερω την ανακοινωση γιατι δεν την εχω διαβασει αλλα μεσες ακρες αυτο αφορα.

 

εγω παντως ειμαι μεσα οποτε σε λιγες μερες θα παω απο εκει να το δουνε οι τεχνικοι κατοπιν ραντεβου.

 

οσοι εχετε ειτε το 4θυρο ειτε το 5θυρο να επικοινωνησετε με τις αντιπροσωπιες σας για να δειτε αν αφορα και εσας...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα ήταν μεγάλη βοήθεια αν μας έλεγες που πήγες και σου είπαν ότι είναι ετοιμοπαράδοτο, γιατί εγώ έχω πάει σε 3 μέχρι στιγμής και έχω πάρει τηλέφωνο, σε όλες(!!!!) και όλοι μου λένε παράδοση Μάρτιο, ανεξαρτήτος χρώματος.

 

Στην Λ. Βουλιγμένης (δεν θυμάμαι το νούμερο) μου είπαν για 3 μαύρα και 2 ασημί. Κάποιες άλλες είναι η Λ. κηφισού στο ύψος της Μεταμόρφωσης, στα κεντρικά (Λ. Αθηνών) και κάποιες άλλες που δεν θυμάμαι.

 

 

Και έχω το ΜΕΓΑΛΟ νέο!

Την κυριακή που μας πέρασε πήγα στην έκθεση αυτ/του που έγινε στο πρώην αεροδρόμιο και το είχαν εκεί!!!

 

Το TYPE-R!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν σας λέω τίποτα άλλο. Ότι έχετε δεί σε φωτογραφίες δεν είναι τίποτα.

Το είχαν δίπλα στο δικό μας και μου ερχόταν να το βάψω μπλέ και να το ρίξω στη θάλασσα (και ακόμα δεν το έχω πάρει).

 

Πραγματικά πολύ ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

To Ford S Max είναι ο κάτοχος του τίτλου «Car Of The Year» για το 2007, αφού αναδείχθηκε πρώτο στην ψηφοφορία μεταξύ των δημοσιογράφων της επιτροπής. Πολύ μικρή ήταν η διαφορά σε ψήφους με το δεύτερο Οpel Corsa, ενώ στην τρίτη θέση –με επίσης μικρή διαφορά- αξιολογήθηκε η Citroen C4 Picasso.

 

Τα αποτελέσματα της τελικής ψηφοφορίας για τα 8 μοντέλα έχουν ως εξής:

 

Ford S-MAX: 235

Opel Corsa: 233

Citroën C4 Picasso: 222

Skoda Roomster : 189

Honda Civic: 148

Peugeot 207: 144

Volvo C30: 141

Fiat Grande Punto: 138

 

Η τελετή της απονομής του βραβείου «Car Of The Year» στο Ford S Max θα πραγματοποιηθεί στο Άμστερνταμ, στις 22 Ιανουαρίου.

 

Περισσότερα για την ψηφοφορία «Car Of The Year 2007», όπως και το πώς ψήφισε το καθένα από τα μέλη της, μπορείτε να μάθετε από το δικτυακό τόπο της Επιτροπής COTY.

 

 

δυστυχως ατυχησαμε στην ψηφοφορια για το αυτοκινητο της χρονιας.αξιος νικητης το s-max:respect:(ευτυχως που δεν βγηκε το κορσα να το ριξω στα σκληρα...)

 

η ενσταση μου ειναι γιατι να ψηφιζουν αυτοκινητα τα οποια δεν εχουν κυκλοφορησει εντατικα πχ roomster και ακυκλοφορητα πχ c4 picasso,volvo c30.το κορσα στο τσακ δεν κερδισε αν και ηταν αναμενωμενη η υψηλη θεση του.

 

ολα καλα και η ζωη συνεχιζεται...:)

 

εχει παει κανενας για την ανακληση να μας πει τι ελεγχουνε ακριβως και αν ειναι χρονοβορα η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους απο Κόρινθο,

 

Εχω παραγγείλει κι εγω το civic το 5θυρο το sport σε μαύρο χρώμα & θα το εχω μέσα στον Δεκέμβριο.

 

Η αντιπροσωπεία θα μου κάνει δώρο το parkin rantar, οσο για το ερώτημα που έθεσε ο bouhoy2 σχετικά με την ανάκληση το ρώτησα και μου είπαν οτι κάποια φύσα δεν έχει κουμπώσει γιαυτο δεν δίνει εντολή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...