Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέν αναφέρεται καμμία απαγόρευση τοποθέτησης μεμβρανών.Αναφέρει ό νόμος ότι τά παράθυρα οδηγού καί συνοδηγού πρέπει νά έχουν διαπερατότητα 70% καί τό εμπρόσθιο παρμπρίζ 75%.Στά πίσω παράθυρα καί πίσω παρμπρίζ δέν υπάρχει κανένα όριο.Απλά αναφέρεται ότι στό πίσω παρμπρίζ πρέπει νά μήν μπαίνει μεμβράνη στό σημείο πού υπάρχει τό τρίτο φώς-στόπ.

 

Απο 1/10/08 στα μπροστινα παραθυρα απαγορευεται.Ετσι εχω διαβασει σε πολλα forums.Καπου ειχα δει και τον νομο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο 1/10/08 στα μπροστινα παραθυρα απαγορευεται.Ετσι εχω διαβασει σε πολλα forums.Καπου ειχα δει και τον νομο.

 

και στου οδηγου και στου συνοδηγου??

Link to comment
Share on other sites

και στου οδηγου και στου συνοδηγου??

 

Ναι...Φυσικα και στο παρπριζ .

 

Πισω βαζεις οτι θελεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Φυσικα και στο παρπριζ .

 

Πισω βαζεις οτι θελεις.

 

αν βαλεις ομως μονο στα πισω θα ειναι σαν καρναβαλι πιστευω;);)

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις ομως μονο στα πισω θα ειναι σαν καρναβαλι πιστευω;);)

 

Οπωσδηποτε θα εχει διαφορα...Στο CRV που πηρα τον Αυγουστο εχει φιμε εργοστασιακα πισω και δεν φαινεται και σαν οτι το καλυτερο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής...

Αν όντως ισχύει αυτός ο νόμος, τα μαγαζιά που ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με την τοποθέτηση μεμβράνων τι θα κάνουν?

Δεν πιστεύω να ζήσουν μόνο απ'την τοποθέτηση στα πίσω τζάμια γιατί νομίζω πως όλλοι συμφωνούμε πως φαίνεται ασχημη η αντίθεση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής...

Αν όντως ισχύει αυτός ο νόμος, τα μαγαζιά που ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με την τοποθέτηση μεμβράνων τι θα κάνουν?

Δεν πιστεύω να ζήσουν μόνο απ'την τοποθέτηση στα πίσω τζάμια γιατί νομίζω πως όλλοι συμφωνούμε πως φαίνεται ασχημη η αντίθεση...

 

Υπαρχουν μεμβρανρε τελειως αχρωμες μονο για την ακτινοβολια του ηλιου που επιτρεπονται.

 

http://rapidshare.com/files/183665701/antiliakes_mebranes_fek.pdf

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μεμβρανρε τελειως αχρωμες μονο για την ακτινοβολια του ηλιου που επιτρεπονται.

 

http://rapidshare.com/files/183665701/antiliakes_mebranes_fek.pdf

 

Παισια ενας κολλητος περασε απο ΚΤΕΟ και ολα καλα με τις μεμβρανες.

Μονο ενα σηματακι επρεπε να εχει τοποθετημενο πανω στο τζαμι σε καποιο σημειο..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

εχω αρκετο καιρο να μπω..exωtype S απο τον απριλιο , ολα καλα τπτ κακο ως τωρα περα απο τα πετραδακια στο καπο....anyway, αυτο που θα θελα να πω , ειναι πως ο ξαδελφος μου που οδηγει Ζ4Μ κουπε , Μ3 , ΚΛΠ...το οδηγησε προσφατα κ κυριολεκτικα τρελαθηκε με το κιβωτιο ταχυτητων της honda ...Νομιζω πως οταν καποιος οδηγει τετοια αυτοκινητα κ εκθειαζει το κιβωτιο ενος σπορτιφ μικρομεσαιου κατι λεει...
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο ακουσα απο φιλο που ειχε Μ3, RX7 και τωρα CLK. Επαθε πλακα γενικα με το αυτοκινητο. Δεν το περιμενε ετσι καλο. Εχω το 1.8 sport
Link to comment
Share on other sites

εμαθα χτες πως η hondata προσπαθει να βρει κ να στειλει ενα κινητηρα αμερικη για tuining , αλλα δεν ξερω γτ δεν το κανει ο εκει βελτιωτης ηδη..
Link to comment
Share on other sites

εμαθα χτες πως η hondata προσπαθει να βρει κ να στειλει ενα κινητηρα αμερικη για tuining , αλλα δεν ξερω γτ δεν το κανει ο εκει βελτιωτης ηδη..

 

Πλεον, η γενικοτερη νοοτροπια ειναι να εχουμε χαμηλες καταναλωσεις για να εχουμε και χαμηλοτερες εκπομπες βλαβερων ουσιων απο τις μπουκες μας..

 

Πανε οι παλιες εποχες, που δυστυχως δεν πολυ-προλαβα που στοχος ηταν τα αλογα και τα πολλα κυβικα..

 

Ισως ετσι σκεφτεται και η " μαμα " Honda και γι'αυτο το Civicακι εχει τοσο χαμηλες εκπομπες, αν και ο κινητηρας του κρυβει 140 ιαπωνικα αλογα να καλπαζουν στο V-tev μοτερ των 1800cc..:worry:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μεμβρανρε τελειως αχρωμες μονο για την ακτινοβολια του ηλιου που επιτρεπονται.

 

http://rapidshare.com/files/183665701/antiliakes_mebranes_fek.pdf

Αυτό είναι τό ΦΕΚ πού αναφέρεται στίς μεμβράνες.Δέν λέει ότι απαγορεύεται ή τοποθέτηση μεμβρανών.Αναφέρει τήν φωτοδιαπερατότητα πού πρέπει νά έχουν τά παράθυρα τού οχήματος.Αν τηρείται ή φωτοδιαπερατότητα μέ ή χωρίς μεμβράνες τότε είμαστε νόμιμοι.

:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τό ΦΕΚ πού αναφέρεται στίς μεμβράνες.Δέν λέει ότι απαγορεύεται ή τοποθέτηση μεμβρανών.Αναφέρει τήν φωτοδιαπερατότητα πού πρέπει νά έχουν τά παράθυρα τού οχήματος.Αν τηρείται ή φωτοδιαπερατότητα μέ ή χωρίς μεμβράνες τότε είμαστε νόμιμοι.

 

δηλαδη μπορουμε να βαλουμε εσυ λες???(το οριο ξερεις ποιο ειναι δλδ μεχρι ποσο δεν ειναι παρανομες)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω απο το εργοστασιο μεμβρανες εδω κ ενα χρονο κανενα προβλημα

 

 

Μηπως εννοεις φιμε τζαμια στα πισω παραθυρα ???? Τα εργοστασια δεν βαζουν μεμβρανες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπορουμε να βαλουμε εσυ λες???(το οριο ξερεις ποιο ειναι δλδ μεχρι ποσο δεν ειναι παρανομες)

γραφει το ΦΕΚ λεπτομερειες

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Είμαι κάτοχος περίπου 2 εβδομάδες ενός Honda Civic 18 5d auto.Τι άποψη έχετε γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Είμαι κάτοχος περίπου 2 εβδομάδες ενός Honda Civic 18 5d auto.Τι άποψη έχετε γι' αυτό;

 

Το εχω κι εγω το ιδιο !!!! Για την κορη το πηρα αλλα δεν το ηθελε και της εδωσα το CRV και το κρατησα.

 

Ενα ..παραπονο μου οτι δεν εχει το ξεπεταγμα που θα ηθελα στο αποτομο πατημα του γκαζιου για επιταχυνση . Τα προηγουμενα αυτοματα που ειχα ηταν πιο υπακουα...Στο civic βλεπω ενα ...δισταγμο.

 

Επισης καταλαβαινω τις λακουβες της Αθηνας πιο πολυ απο τα προηγουμενα λογω πιο σκληρης αναρτησης. Ο κινητηρας του θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο λιγο θορυβωδης..

 

Απο συμπεριφορα , αισθηση εσωτερικη και εξωτερικη πολυ καλο ειναι ...Και πολυ οικονομικο σε καταναλωση για αυτοματο.

 

Αυτα για τα 2.000 χλμ που εχω κανει !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κι εγω το ιδιο !!!! Για την κορη το πηρα αλλα δεν το ηθελε και της εδωσα το CRV και το κρατησα.

 

Ενα ..παραπονο μου οτι δεν εχει το ξεπεταγμα που θα ηθελα στο αποτομο πατημα του γκαζιου για επιταχυνση . Τα προηγουμενα αυτοματα που ειχα ηταν πιο υπακουα...Στο civic βλεπω ενα ...δισταγμο.

 

Επισης καταλαβαινω τις λακουβες της Αθηνας πιο πολυ απο τα προηγουμενα λογω πιο σκληρης αναρτησης. Ο κινητηρας του θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο λιγο θορυβωδης..

 

Απο συμπεριφορα , αισθηση εσωτερικη και εξωτερικη πολυ καλο ειναι ...Και πολυ οικονομικο σε καταναλωση για αυτοματο.

 

Αυτα για τα 2.000 χλμ που εχω κανει !!!!

Πράγματι έχει σκληρή ανάρτηση.Άρα ο φόβος είναι αληθινός για την επιτάχυνσή του.Πίστευα μήπως είναι από το ροντάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Tα αυτοκίνητα με τα αυτόματα κιβώτια ταχυτήτων πάντα έχουν λιγότερες επιταχύνσεις από τα αυτοκίνητα με χειροκίνητα κιβώτια ταχυτήτων.
Link to comment
Share on other sites

Tα αυτοκίνητα με τα αυτόματα κιβώτια ταχυτήτων πάντα έχουν λιγότερες επιταχύνσεις από τα αυτοκίνητα με χειροκίνητα κιβώτια ταχυτήτων.

 

Αυτο ειναι αληθεια και οσοι παιρνουμε αυτοματα το ξερουμε ή πρεπει να το ξερουμε αλλα αυτα που εγραψα για το civic ειναι σε συγκριση με αλλα αυτοματα κιβωτια που ειχα σε polo , jazz και σε δυο honda crv.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...