Jump to content

All about Honda


songless_bird
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ,ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΖΑΜΙΑ ΣΥΝΟΛΟ 83 ΕΥΡΩ.ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ 5-40.ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΑΚΡΙΒΗ.ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ 59 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΛΑΔΙΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ Η ΗΜΙΣΥΝΘΕΤΙΚΑ. Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΣ ΧΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΚΛΕΣΕΙ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ κοντά στο να αγοράσω το αυτοκίνητο, πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του?

μιλάω για το 1800 και 140 άλογα

ευχαριστώ

 

ΠΑΡΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς Civic σε χρώμα κόκκινο??

 

Υπαρχουν δυσαρεστες επιπτωσεις απο την επιλογη αυτου του χρώματος??

 

Ασημί ή κοκκινο????

 

Ευχαριστώ...

 

exw typer kokkino xrwma.sto diasthma twn 8 mhnwn pou to exw gia to xrwma apo apopsh thampadas den mporw na ekferw gnwmh giati einai synexeia me koukoula k se garaz.

gia to mono pou mporw na se plhroforisw einai oti to autokinhto exei 9.800kmh k ola ektos a8hnas.to xrhsimopoiw mono se traksidia.

ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi k to plenw metraw xtyphmatakia apo petradakia ston dromo.

k otan lew xtyphmatakia ennow oti ekei pou exei pesei to petradaki ( 2mm ) exei fygei h mpogia k fenetai to metallo(galbanize).ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi pernw to pinelaki pou mou exoun dwsei me to autokinhto k bazw telitses.

apo ti rwthsa enan fanopoiw oi mpogies k ta bernikia pleon einai nerou k kamia sxesh me ta palia.

omws to kokkino xrwma ektos twn allwn einai monhs k thelei perissoterh prosoxh,

pisteyw metalliko den tha exei tetoia problhmata,an sygrinw me honda paliotero montelo pou eixa sthn katoxh mou pou pote den eixa tetoia problhmata (me thn monh diafora oti ta petradakia ta xtypaw pleon me 220 kmh)

 

an kapoios exei ta idia problhmata tha h8ela thn gnwmh tou ka8ws k thn erwthsh an isxyei se aythn thn periptwh h eggyhsh pou dinei h honda gia to xrwma.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα παρεις,

 

Osram Nightbreakers H1 (για προβολεις)

Osram Nightbreakers H7 (για μεσαια σκαλα)

Λαμπες θεσεως 501 τυπου led λευκα (εδω δεν βγαζει καμια επωνυμη εταιρια τετοια προιοντα και συνηθως ολα ειναι noname)..

 

Η τοποθετηση ειναι πανευκολη, βγαζεις τα καπακια που ειναι πισω απο καθε φαναρι, αποσυνδεεις την φυσα, βγαζεις την λαμπα και τοποθετεις την καινουρια κανοντας τα αντιστροφα βηματα..

Ισως σε παιδεψει μονο η λαμπα (μεσαιας σκαλας Η7) απο την μερια της μπαταριας

γιατι δεν υπαρχει αρκετος χωρος για να βαλεις χερια σε σχεση με τις υπολοιπες 3 οπου ειναι παιχνιδακι..

 

mhn asxoleiste me alles lampes ektos xenon.

tha exetai dapanhsei posa xrhmata se lampes allou typou k tha skasei kana

aytokinhto dipla sas sto fanari me lampes xenon k tha eksafanistoun ta fwta sas.

ta xenon exoun ginei polu prosita sthn timh k eukola sthn topothethsh.

exw topothethsh xenon sto type r k den exw kanena problhma me ta aytomata fwta opws anafere o giannis.ANEPIFILAKTA!!!!

oi lampes sth mesia skala einai H7 k sta probolakia H3.

egw ebala xenon k sta probolakia k to aytokinhto deixnei polu anwtero apo prin.

pleon nomizw oti sto parel8on den eixa fwta.

Link to comment
Share on other sites

exw typer kokkino xrwma.sto diasthma twn 8 mhnwn pou to exw gia to xrwma apo apopsh thampadas den mporw na ekferw gnwmh giati einai synexeia me koukoula k se garaz.

gia to mono pou mporw na se plhroforisw einai oti to autokinhto exei 9.800kmh k ola ektos a8hnas.to xrhsimopoiw mono se traksidia.

ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi k to plenw metraw xtyphmatakia apo petradakia ston dromo.

k otan lew xtyphmatakia ennow oti ekei pou exei pesei to petradaki ( 2mm ) exei fygei h mpogia k fenetai to metallo(galbanize).ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi pernw to pinelaki pou mou exoun dwsei me to autokinhto k bazw telitses.

apo ti rwthsa enan fanopoiw oi mpogies k ta bernikia pleon einai nerou k kamia sxesh me ta palia.

omws to kokkino xrwma ektos twn allwn einai monhs k thelei perissoterh prosoxh,

pisteyw metalliko den tha exei tetoia problhmata,an sygrinw me honda paliotero montelo pou eixa sthn katoxh mou pou pote den eixa tetoia problhmata (me thn monh diafora oti ta petradakia ta xtypaw pleon me 220 kmh)

 

an kapoios exei ta idia problhmata tha h8ela thn gnwmh tou ka8ws k thn erwthsh an isxyei se aythn thn periptwh h eggyhsh pou dinei h honda gia to xrwma.

 

 

Συμφωνω απολυτα για τα xenon αλλα στο civic 1.8 με το αυτοματο αναμα φωτων θελει προσοχη στην επιλογη αν θελουμε να αναβουν αυτοματα εκτος και το κανουμε χειροκινητο το on/off.

 

Αλαλξα 3 σετ xenon για να πετυχω καποια να δουλευουν σωστα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

exw typer kokkino xrwma.sto diasthma twn 8 mhnwn pou to exw gia to xrwma apo apopsh thampadas den mporw na ekferw gnwmh giati einai synexeia me koukoula k se garaz.

gia to mono pou mporw na se plhroforisw einai oti to autokinhto exei 9.800kmh k ola ektos a8hnas.to xrhsimopoiw mono se traksidia.

ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi k to plenw metraw xtyphmatakia apo petradakia ston dromo.

k otan lew xtyphmatakia ennow oti ekei pou exei pesei to petradaki ( 2mm ) exei fygei h mpogia k fenetai to metallo(galbanize).ka8e fora pou gyrnaw apo taksidi pernw to pinelaki pou mou exoun dwsei me to autokinhto k bazw telitses.

apo ti rwthsa enan fanopoiw oi mpogies k ta bernikia pleon einai nerou k kamia sxesh me ta palia.

omws to kokkino xrwma ektos twn allwn einai monhs k thelei perissoterh prosoxh,

pisteyw metalliko den tha exei tetoia problhmata,an sygrinw me honda paliotero montelo pou eixa sthn katoxh mou pou pote den eixa tetoia problhmata (me thn monh diafora oti ta petradakia ta xtypaw pleon me 220 kmh)

 

an kapoios exei ta idia problhmata tha h8ela thn gnwmh tou ka8ws k thn erwthsh an isxyei se aythn thn periptwh h eggyhsh pou dinei h honda gia to xrwma.

ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΙΝΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΑΠΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΤΡΑΔΑΚΙΑ.ΜΙΛΑΜΕ ΦΕΥΓΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ!ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ Η ΧΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΛΗΘΙΝΟΣ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΠΟ ΜΕ ΠΙΝΕΛΙΕΣ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει ερθει η ωρα για το μεγαλο service και σκεφτομαι να το παω στη mobility.Εχουμε ακουσει τιποτα για εκει?Θελω να κοιταξω τις μπροστινες αναρτησεις που εχουνε ξεχειλωσει λιγο....

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Από τήν mobility έχω πάρει τό αυτοκίνητο μου.Είχα πάει στό συνεργείο τους γιά κάποιους τριγμούς πού είχα καί δέν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από τίς υπηρεσίες τού συνεργείου.
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

μου εχει καει το καθησμα απο τσιγαρο:( το υλικο μαλον ειναι αλκανταρα! μηπος ξερει κανενας απο αθηνα αν επιδιορθονεται και σε ποιον?¨ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μου εχει καει το καθησμα απο τσιγαρο:( το υλικο μαλον ειναι αλκανταρα! μηπος ξερει κανενας απο αθηνα αν επιδιορθονεται και σε ποιον?¨ευχαριστω
Σέ κάποια από τά καταστήματα πού κάνουν μικροεπισκευές (chipsaway,paintbull) ρώτησες?
:cool:Σύμπαν καί Θεός αγέννητα.
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα δεν φτιαχνετε αυτο το υλικο! στον παππρα για να αλακσουν πλατη παει 400ε :X!!! ειναι το κα8ησμα πισω απο τον οδηγο! μαλον θα το αφησω ετσι!τουλαχιστον δεν ειναι μπροστα να το βλεπω:D
Link to comment
Share on other sites

εγω θα επαιρνα κλωστη στο ιδιο χρωμα και με μια βελονα θα το εφτιαχνα μονος μου....

 

αμα ηταν και καμια γενικευμενη ζημια θα επαιρνα αναποδες και θα εβαζα δερμα μια και εξω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι πολύ κοντά στην αγορά του 1,4. Σκέφτομαι να πάω να το κλείσω από βδομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια γνώμη για τους αντιπροσώπους στην Θεσσαλονίκη (αντιμετώπιση, αξιοπιστία, γνώση συνεργείου, τιμές σέρβις), καθώς και από τους 2 έχω την ίδια περίπου προσφορά. Σε ποιόν από τους δύο κλείσατε ή θα κλείνατε αυτοκίνητο (οι Θεσσαλονικείς) και γιατί; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχει παρει κανεις το νεο Civic 1.4 100hp??

 

Ξερει κανεις αν μπορεις να βαλεις extra??

 

Αν εχει καποιος καποια καλη γνωμη απο αντιπροσωπους Αθηνας ή Κρητης ας μας ενημερωσει..

 

Ευχαριστω..

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη..

Και εγω το σκεφτομαι σοβαρα και μαλλον εκει καταληγω..

 

Ειναι και πιο ωραιο αισθητικα απ'εξω..

 

Αλλα σ'αυτο που ρωτας δεν μπορω να σε βοηθησω..

 

Καλη αγορα..!!!

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχει παρει κανεις το νεο Civic 1.4 100hp??

 

Ξερει κανεις αν μπορεις να βαλεις extra??

 

Αν εχει καποιος καποια καλη γνωμη απο αντιπροσωπους Αθηνας ή Κρητης ας μας ενημερωσει..

 

Ευχαριστω..

 

Εγώ το έκλεισα εχθές. Μου βάλανε δώρο τους αλουμινένιους μαρσπιέδες και το λεβιέ ταχυτήτων. Ρώτησα και για μάσκα type-r και πήγαινε γύρω στα 250 €. Οι ποδιές κι όλα τα πλαστικά για να αλλαχθούν στο χρώμα του αμαξώματος θέλει 1500 € περίπου.

Εγώ το έκλεισα θΘεσσαλονίκη, οπότε δεν έχω γνώμη για αντιπρόσωπο προς τα κάτω...

Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα τις λαμπες osram nightbrakers h7 για την μεσαια σκαλα...το ζητημα ειναι οτι για τα θεσεως υπαρχουν τις philips οπως τα ειχατε γραψει w5w στα 4000k.....

 

και ερωτω:αν εχω στην μεσαια σκαλα τις osram και στα θεσεως τις philips θα υπαρχει καποιο προβλημα?αισθητικο δηλαδη....αμα ειναι αυριο που θα παω να παρω τα θεσεως(που αναγκαστικα θα παρω philips αφου ειναι η μονη επωνυμη εταιρια που βγαζει) να αλλαξω και τις nightbrakers με τις x-treme

 

οι οsram nightbrakers h7 στα ποσα 0000κ ειναι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκλεισα εχθές. Μου βάλανε δώρο τους αλουμινένιους μαρσπιέδες και το λεβιέ ταχυτήτων. Ρώτησα και για μάσκα type-r και πήγαινε γύρω στα 250 €. Οι ποδιές κι όλα τα πλαστικά για να αλλαχθούν στο χρώμα του αμαξώματος θέλει 1500 € περίπου.

Εγώ το έκλεισα θΘεσσαλονίκη, οπότε δεν έχω γνώμη για αντιπρόσωπο προς τα κάτω...

Κανενασ αλλος πιο νοτιος??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκλεισα εχθές. Μου βάλανε δώρο τους αλουμινένιους μαρσπιέδες και το λεβιέ ταχυτήτων. Ρώτησα και για μάσκα type-r και πήγαινε γύρω στα 250 €. Οι ποδιές κι όλα τα πλαστικά για να αλλαχθούν στο χρώμα του αμαξώματος θέλει 1500 € περίπου.

Εγώ το έκλεισα θΘεσσαλονίκη, οπότε δεν έχω γνώμη για αντιπρόσωπο προς τα κάτω...

Χρωμα??

 

Εγω λέω για κοκκινο..

 

Εγώ το έκλεισα εχθές. Μου βάλανε δώρο τους αλουμινένιους μαρσπιέδες και το λεβιέ ταχυτήτων. Ρώτησα και για μάσκα type-r και πήγαινε γύρω στα 250 €. Οι ποδιές κι όλα τα πλαστικά για να αλλαχθούν στο χρώμα του αμαξώματος θέλει 1500 € περίπου.

Εγώ το έκλεισα θΘεσσαλονίκη, οπότε δεν έχω γνώμη για αντιπρόσωπο προς τα κάτω...

Τι σχεδιο ζαντας εχει??

 

Αυτες που εχει στην φωτογραφια του site??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Χρωμα??

 

Εγω λέω για κοκκινο..

Σωστός!

 

limas

Όχι. Υπάρχει φωτογραφία τους στην μπάρα κάτω δεξιά που λέει για το εξωτερικό. Είναι η τελευταία φώτο που εμφανίζει προς τα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

limas

Όχι. Υπάρχει φωτογραφία τους στην μπάρα κάτω δεξιά που λέει για το εξωτερικό. Είναι η τελευταία φώτο που εμφανίζει προς τα δεξιά.

προς τα δεξια εχει μια με 6 βραχιονες σε χρωμα περιπου ανθρακι..

 

σε καθε βραχιονα προς την πλευρα της ροδας εχει και 2 μικρα σαν βαθουλωματα..

 

Αυτην εννοεις οτι φοραει το αυτοκινητο απο την αντιπροσωπεια??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αποφάσισα να μπω και εγω στην παρεα σας απλος ειμαι στο να να το παρω με 23000χιλ 1.8type s 9ος του 07 18000euro η να το παρω καινουργιο 1.4?:cry::blink::wacko:

1)το προηγούμενο μου αμάξι ήταν σαξο 1.1 οι επιδοσεις δεν με τρελενουν αλλα αναρωτιέμαι αν κινείται αξιοπρεπώς?

2)πόσο ειναι η διαφορά μεσα στην πόλη του 1,4 με το 1.8?γιατι αν καιει το 1,8 8,1 όπως λένε το 1,4 το πολύ 6 λίτρα πρέπει να καίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αποφάσισα να μπω και εγω στην παρεα σας απλος ειμαι στο να να το παρω με 23000χιλ 1.8type s 9ος του 07 18000euro η να το παρω καινουργιο 1.4?:cry::blink::wacko:

1)το προηγούμενο μου αμάξι ήταν σαξο 1.1 οι επιδοσεις δεν με τρελενουν αλλα αναρωτιέμαι αν κινείται αξιοπρεπώς?

2)πόσο ειναι η διαφορά μεσα στην πόλη του 1,4 με το 1.8?γιατι αν καιει το 1,8 8,1 όπως λένε το 1,4 το πολύ 6 λίτρα πρέπει να καίει?

 

1) Θα νομίζεις ότι τόσο καιρό απλά δεν οδηγούσες αυτοκίνητο (σε σχέση με το προηγούμενό σου πάντα). Οι επιδόσεις του 1.8 είναι λίγο παραπάνω από οκανοποιητικές. Το "κινείται αξιοπρεπώς" είναι αστείο...

 

2) Η διαφορά στην πράξη είναι πολύ μικρή στην κατανάλωση και πραγματικά αν τα διαθέτεις πάρε το 1.8. Εμένα σε 1.5 χρόνο η κατανάλωση είναι περίπου 6.8 κατά μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...