Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σε καλα ευχαριστώ ξανα!!

 

και εδω ειναι η θηκη σε video

α5 2017 ομως ειναι η ιδια θηκη

κινητο http://www.e-shop.gr/kinito-samsung-galaxy-a3-a320-2017-lte-16gb-black-gr-p-TEL.002856

μεμβρανες προστασιας http://www.e-shop.gr/samsung-screen-protector-et-fa320ct-for-galaxy-a3-2017-2pcs-p-TEL.032934

και θηκη http://www.e-shop.gr/samsung-cover-ef-qa320tt-for-galaxy-a3-2017-transparent-p-TEL.032933

 

αν το παρεις απο το e-shop Που το πηρα και εγω ειναι μια χαρα θα σου βγει Σύνολο 272.80 €

Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

249€ το εχει και το πλαισιο στο Mall Μαρουσι αν καποιος το θελει πιο αμεσα. Απο εκει το πηρα τελικα και εγω.

Η πωλητρια μου ειπε οτι ειναι ειδικη τιμη για mall μονο, τα υπολοιπα καταστηματα και το site τους το εχουν 299.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Τρόπος να συνδέσουμε outlook λογαριασμό και να διαβάζει και τις επαφές υπάρχει;

Έψαξα και δεν βρίσκω.

Ευχαριστώ.

Εννοω αν υπάρχει νημα ξεχωριστό για μα ρωτήσω για tempered glass.

 

Θενκς για τις πληροφορίες.

Φίλε μου εγώ έχω πάρει ένα που δεν κάθεται σε όλη την οθόνη και είναι λίγο άσχημο. Ωστόσο εγώ στο S7 βρήκα tempered που πιάνει όλη την οθόνη και είναι μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι για το A3 2017 full cover Tempered Glass Screen Protector

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=a3+2017Full+Cover+Tempered+Glass+Screen+Protector

Το έχεις πάρει; είναι καλό;

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τι μπορω να διακρινω παιδια φενεται καλο το glass για το κινητακι μας.Μολις θα ορθοποδισω οικονομικα θα το τιμησω.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πάρει; είναι καλό;

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ έχω πάρει τις αυθεντικές μεμβράνες Samsung Όχι δεν το έχω πάρει αυτό αλλά επειδή αυτό ζήτησε ένα Άλλο μέλος του φόρουμ το έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα για την μανα μου μια ανεπισημη απο ebay s-view θηκη γι' αυτο το κινητο αλλα ενω ταιριαζει κανονικα δεν δουλευει καθολου το s-view κομματι της.

Δηλαδη οταν κλεινω την θηκη wallet στυλ δεν εμφανιζεται μονο στην οθονιτσα η κλησεις ή γενικοτερα η οθονη του κινητου οπως γινεται στο s4 κινητο που εχω εγω και επισης ανεπισημη s-view θηκη.

 

Πρεπει να κανω κατι για να δουλεψει κανονικα το s-view feature της θηκης?

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια τυχαια διαβασα οτι θα παρουμε και Oreo..και λεω εγω τωρα,,Εδω δεν εχουμε παρει Nougat θα παρουμε την ποιο καινουργια?

 

https://gr.gizchina.com/2017/08/25/android-8-0-os-devices-updated/

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα για την μανα μου μια ανεπισημη απο ebay s-view θηκη γι' αυτο το κινητο αλλα ενω ταιριαζει κανονικα δεν δουλευει καθολου το s-view κομματι της.

Δηλαδη οταν κλεινω την θηκη wallet στυλ δεν εμφανιζεται μονο στην οθονιτσα η κλησεις ή γενικοτερα η οθονη του κινητου οπως γινεται στο s4 κινητο που εχω εγω και επισης ανεπισημη s-view θηκη.

 

Πρεπει να κανω κατι για να δουλεψει κανονικα το s-view feature της θηκης?

Φίλε λογικά αυτή πού πήρες δεν έχει το μαγνητακι που χρειάζεται για αυτή τη λειτουργία. Οπότε ψάχνεις για άλλη. Και τη στιγμή που αγόρασες από eBay, αν στην περιγραφή ισχυρίζεται ότι υπάρχει το feature, ενημέρωσε τον να σου επιστρέψει τα χρήματα σου.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα προσωπικο μυνημα με λινκ της θηκης γιατι δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερουμε λινκς στο φορουμ.

 

Και οπως σου λεω και στο προσωπικο μυνημα γιατι σε μια επισης φτηνη θηκη που ειχα παρει για το παλιο μου s4 κινητο μια χαρα δουλευε το sview feature παρολο που η θηκη δεν ειχε κανενα μαγνητακι.

 

Εχει αλλαξει η samsung τον τροπο που αναγνωριζει πλεον τις sview θηκες και πλεον πρεπει να εχουν και μαγνητακι μεσα για να καταλαβαινει το κινητο ποτε η θηκη ειναι κλειστη ή ανοιχτη?

 

Μου φαινετε πολυ επριεργο να το αλλαξε ξαφνικα και να μην το εχει οπως παλια που απλα αναγνωριζει απο το οτι στο σημειο του τσαμιου περναει φως ή με καποιον αλλο τροπο οτι η θηκη ειναι κλειστη ή οχι.

 

 

Εννοειτε οτι τα λεφτα μου τα γυρισε ηδη πισω.

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα προσωπικο μυνημα με λινκ της θηκης γιατι δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερουμε λινκς στο φορουμ.

 

Και οπως σου λεω και στο προσωπικο μυνημα γιατι σε μια επισης φτηνη θηκη που ειχα παρει για το παλιο μου s4 κινητο μια χαρα δουλευε το sview feature παρολο που η θηκη δεν ειχε κανενα μαγνητακι.

 

Εχει αλλαξει η samsung τον τροπο που αναγνωριζει πλεον τις sview θηκες και πλεον πρεπει να εχουν και μαγνητακι μεσα για να καταλαβαινει το κινητο ποτε η θηκη ειναι κλειστη ή ανοιχτη?

 

Μου φαινετε πολυ επριεργο να το αλλαξε ξαφνικα και να μην το εχει οπως παλια που απλα αναγνωριζει απο το οτι στο σημειο του τσαμιου περναει φως ή με καποιον αλλο τροπο οτι η θηκη ειναι κλειστη ή οχι.

 

 

Εννοειτε οτι τα λεφτα μου τα γυρισε ηδη πισω.

Μου έχει τύχει κι εμένα σε ένα s5 συγγενικού προσώπου, όπου η θήκη των 5€ δεν δούλευε όπως η original. Μετά πήραμε την κανονική.

 

Σε ένα g3 ωστόσο, πήρα μια από Amazon με κόστος 5€ και το sview (ή όπως το λέει η Lg τέλος πάντων) δούλευε κανονικά.

 

Υπάρχει κάτι σαν τσιπακι σε αυτού του είδους τις θήκες για να την αναγνωρίσει το κινητό. Κάπου στις ρυθμίσεις, στα αξεσουάρ θα πρέπει να σου βγάζει "s view cover κλπ". Αν υπάρχει κάτι ενεργοποιήσε το, αν δεν υπάρχει τίποτα η θήκη είναι μουφα.

 

Δες κάτι τέτοιο Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/391788091763

 

Και παρατήρησε πως λέει για "chip on case".. Κάτι τέτοιο ψάξε και ρώτα τον πωλητή πριν αγοράσεις.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα για την μανα μου μια ανεπισημη απο ebay s-view θηκη γι' αυτο το κινητο αλλα ενω ταιριαζει κανονικα δεν δουλευει καθολου το s-view κομματι της.

Δηλαδη οταν κλεινω την θηκη wallet στυλ δεν εμφανιζεται μονο στην οθονιτσα η κλησεις ή γενικοτερα η οθονη του κινητου οπως γινεται στο s4 κινητο που εχω εγω και επισης ανεπισημη s-view θηκη.

 

Πρεπει να κανω κατι για να δουλεψει κανονικα το s-view feature της θηκης?

 

Bump!

 

Το τελευταίο update χαλασε το ενεργο πορτάκι της θήκης ή ειναι η ιδέα μου?

:ninja::ninja:

http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια τυχαια διαβασα οτι θα παρουμε και Oreo..και λεω εγω τωρα,,Εδω δεν εχουμε παρει Nougat θα παρουμε την ποιο καινουργια?

 

https://gr.gizchina.com/2017/08/25/android-8-0-os-devices-updated/

 

Ναι θα πάρουμε ορεο το θέμα είναι από απόδοση μην πάει σαν ροντέο δλδ να αρχίζει να σέρνεται έχει που έχει μικρή μπαταρία μην μας πάει 50% απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κι εμένα σε ένα s5 συγγενικού προσώπου, όπου η θήκη των 5€ δεν δούλευε όπως η original. Μετά πήραμε την κανονική.

 

Σε ένα g3 ωστόσο, πήρα μια από Amazon με κόστος 5€ και το sview (ή όπως το λέει η Lg τέλος πάντων) δούλευε κανονικά.

 

Υπάρχει κάτι σαν τσιπακι σε αυτού του είδους τις θήκες για να την αναγνωρίσει το κινητό. Κάπου στις ρυθμίσεις, στα αξεσουάρ θα πρέπει να σου βγάζει "s view cover κλπ". Αν υπάρχει κάτι ενεργοποιήσε το, αν δεν υπάρχει τίποτα η θήκη είναι μουφα.

 

Δες κάτι τέτοιο Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/391788091763

 

Και παρατήρησε πως λέει για "chip on case".. Κάτι τέτοιο ψάξε και ρώτα τον πωλητή πριν αγοράσεις.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρχικα σε ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σου που ειναι τρομερα εποικοδομητικές.

 

Τι ακριβως εβαλες στο ebay να ψαξει? Κατι σαν το "samsung galaxy a3 s-view case with chip"?

 

Θα μου πεις λιγοτερο απο 2 ευρω κανει οποτε και πατατα να ειναι αντε να χασεις 2 ευρω.

 

Εννοειτε οτι δεν υπαρχει κανενα τσιπακι ή κανενας μαγνητης στη θηκη γι' αυτο και ειναι και τοσο φτηνες.

 

Το θεμα ειναι πως στο παλιο μου s4 με μια ιδια θηκη του 1-3 ευρω δουλευε μια χαρα το s-view χωρις να εχει καποιο μαγνητη ή καποιο τσιπακι μεσα η θηκη και στο a3 της μητερας μου με το ιδιο στυλ θηκης του 1-3 ευρω δεν δουλευει???

 

Αλλαξε κατι πλεον η samsung στα νεα της μοντελα με αποτελεσμα να σε υποχρεωνει να παρεις την αυθεντικη θηκη s-view των 20-30 ευρω για να εχεις την δυνατοτητα s-view?

 

Μου ακουγεται πολυ χλωμο αλλα ποτε δεν ξερεις.

 

Εχει αγορασει κανεις καποια φτηνη s-view θηκη για το κινητο που να του δουλευει το s-view?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bump!

 

 

:ninja::ninja:

Τι σημαινει το bump?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

εμένα στο διαγνωστικό της Samsung γιατί λέει μπαταρία κατάσταση κακή πρέπει να κλείνει τελείως για να το βάζω για φωρτηση η στο 20% με 15% που το βάζω?
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 15% το βαζω για φορτιση και μια φορα το μηνα το αφηνω και αποφορτιζει εντελως μεχρι να σβησει και το φορτιζω μετα απο το 0% εως 100% απενεργοποιημενο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναβαθμιστει κανενας σας σε Nougat ή μονο εγω πιστευω οτι δεν θα την παρω?:lol:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναβαθμιστει κανενας σας σε Nougat ή μονο εγω πιστευω οτι δεν θα την παρω?:lol:

 

με την samsung πρεπει να εχεις λιγη υπομονη, θα σου ερθει και αυτη και η επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναβαθμιστει κανενας σας σε Nougat ή μονο εγω πιστευω οτι δεν θα την παρω?:lol:

 

Versions: A320FL (Europe); A320F (UAE, TUR); A320F/DS (Global Dual-SIM); A320Y/DS (LATAM, IDN, THA); A320Y (NZL, MEX). Also known as Samsung Galaxy A3 (2017) Duos with dual-SIM card slots

 

https://www.sammobile.com/firmwares/search/SM-A320F/ για τα δυο μοντελα

η χωρες που το εχουν παρει ειναι η εξης μεχρι στιγμης

 

 

Ukraine (Kyivstar) 7.0

Kazakhstan 7.0

Uzbekistan 7.0

Russia 7.0

United Arab Emirates 7.0

υπομονη να ευχομαστε μην γινει χειροτερο....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...