Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ΄ευχαριστώ για την επισήμανση... την επόμενη φορά θα σε ρωτήσω... :blink:

 

Δεν χρειάζεται να ρωτήσεις εμένα αλά να επισκεφτείς το link υπογραφή μου άσε που αν έρθει Ευρώπη το Nougat θα σου βγάλει ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επ φίλος... στο Α5 2017 αναφέρθηκα και όχι στο Α3... :shifty:

Εδώ είναι θέμα αποκλειστικά για το Α3 2017 τι μας ενδιαφέρει το A5 απλώς για να μας τρολλαρεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας καλά...

 

Ως γνωστον....

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

πως να πάω καλά με αυτά που διαβάζω εδώ πλήρη ασυνεννοησία Μόλις μου ήρθε το Google play protect
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί η οθόνη που εμφανίζεται με ειδήσεις κτλ., όταν σέρνουμε προς τα δεξιά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί η οθόνη που εμφανίζεται με ειδήσεις κτλ., όταν σέρνουμε προς τα δεξιά;

Κρατας πατημενο το δαχτυλο σου στην οθονη και μολις ολα θολωσουν και απομακρυνθούν σερνεις δεξια και απενεργοποιεις το briefing.

 

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσουν με τα μοντέλα F θα ξεκινήσει η ενημέρωση για Ευρώπη σε μοντέλα FL
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστεψετε..εμενα μολις μου εβγαλε την Nougat παιδια..καντε αναζητηση για update..1.3 GB ειναι κοντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

;) d0ab20dbe0335d3cbd4ee779071b0d3f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα την εμφάνιση του Nougat update μετά από χειροκινητη ενημέρωση.

Όντως ζητάει περίπου 1.3GB διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο στη συσκευή.

Το κινητό μου είναι από Ιταλία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα την εμφάνιση του Nougat update μετά από χειροκινητη ενημέρωση.

Όντως ζητάει περίπου 1.3GB διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο στη συσκευή.

Το κινητό μου είναι από Ιταλία.

Κι εμένα από Ιταλία (ΤΙΜ) είναι, αλλά ακόμη τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παραμετροποιησαν πολλα παντως..απο εικονιδια κλπ στην 1η οθονη αυτα τα 4χ5 5χ5 εγιναν και στην μπαρα που τραβας κατω για να δεις WiFi-Δεδομενα-ΒΤ κλπ..Ειναι λιγακι ποιο lag τουλαχιστον σε μενα..ελαφρα μην φανταστειτε κατι τραγικο..ο χωρος της ROM πηγε στα 8,4 γιγα απο 6,τοσο νομιζω που ηταν..το μενου εμφανιζεται κανωντας το δαχτυλο προς τα κατω..αυτα τα ολοιγα..απο μπαταρια μενει να δουμε..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα την εμφάνιση του Nougat update μετά από χειροκινητη ενημέρωση.

Όντως ζητάει περίπου 1.3GB διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο στη συσκευή.

Το κινητό μου είναι από Ιταλία.

 

μηπως ειναι f το κινητο σου?στο sammobile δεν δειχνει νουγκατ για κανενα fl.

εκτος και αν δεν το εχουν ενημερωσει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι f το κινητο σου?στο sammobile δεν δειχνει νουγκατ για κανενα fl.

εκτος και αν δεν το εχουν ενημερωσει

 

Στέλιο, από ότι φαίνεται είναι FL:

https://www.tuttoandroid.net/aggiornamenti-software/samsung-galaxy-a3-2017-aggiornamento-android-7-0-nougat-italia-506731/

 

και μάλιστα csc ITV (https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73751322&postcount=2)

Link to comment
Share on other sites

με προλαβες πανω που ημουν ετοιμος να με διορθωσω και να βαλω το ιδιο ιταλικο λινκ:lol:

μαλλον δεν ειναι ενημερωμενο το sammobile

παντως διαβασα καπου οτι για καλυτερα αποτελεσματα,χωρις επαναφορα,καλο ειναι να περασoυμε το update απο τον υπολογιστη μεσω smart switch

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και εμενα χωρα βιετναμ λεει και ειναι εισαγωγης απο την επισημη αντιπροσωπεια της samsung στην ελλαδα εγω δεν ειδα τιποτα απο αναβαθμιση ακομα ισως να φταιει και η cosmote που εχω και το κινητο ειναι χωρις λογοτυπο κινητης τηλεφωνιας καντε υπομονη και μην βιαζεσται οποιος βιαζεται σκονταφτη. Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

Κατι καλο που παρατηρησα μολις ειναι η μπαταρια..απο τις 5:45 που το εβγαλα με 100% εχει πεσει μολις στο 96% δουλευοντας Wi Fi και δεδομενα..με την MM ημουν στο 91-92%

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν ασχολειται κανενας με root κλπ , στην 6.01 το ειχα κανει κανονικα με flash RECOVERY][ROOT][TWRP και επειτα φλασαρα το supersu.zip. ,με την nougat με το που κανω μου βγαζει μαυρη οθονη και επαναφορα τηλεφωνου, να πω πως πρεπει να χεις κανει το ξεκλειδωμα ΟΕΜ,απο τις ρυθμισεις , επειτα εκανα επαναφορα μεσω TWRP ολα καλα, σαν να μην εφτανε αυτο με το που διαγραφω εφαρμογες με titanium backup,ολα καλα κανω επαννεκινηση,ειχε κολλησει στο boot, και να πω πως εβγαλα μονο εφαργμογες bootloop skype word powerpoint, το ειχα ξανασυζητησει και με ατομα αν θυμαμαι καλα οταν ειχαν περασει την 6.01 σε καποια firmware οταν αφαιρουσες το onedrive.apk πχ , δεν μπουταρε το κινητο, πραγματικα ειναι για γελια αυτα τα πραγματα αν ειναι δυνατον...οσοι ασχολουνται με ροοτ εχουν ψαχθει κλπ ας απαντησουν να σχολιασουμε μπας και βρουμε καμια λυση, ευχαριστω Edited by nikoshawk
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια δεν ξερω αν ασχολειται κανενας με root κλπ , στην 6.01 το ειχα κανει κανονικα με flash RECOVERY][ROOT][TWRP και επειτα φλασαρα το supersu.zip. ,με την nougat με το που κανω μου βγαζει μαυρη οθονη και επαναφορα τηλεφωνου, να πω πως πρεπει να χεις κανει το ξεκλειδωμα ΟΕΜ,απο τις ρυθμισεις , επειτα εκανα επαναφορα μεσω TWRP ολα καλα, σαν να μην εφτανε αυτο με το που διαγραφω εφαρμογες με titanium backup,ολα καλα κανω επαννεκινηση,ειχε κολλησει στο boot, και να πω πως εβγαλα μονο εφαργμογες bootloop skype word powerpoint, το ειχα ξανασυζητησει και με ατομα αν θυμαμαι καλα οταν ειχαν περασει την 6.01 σε καποια firmware οταν αφαιρουσες το onedrive.apk πχ , δεν μπουταρε το κινητο, πραγματικα ειναι για γελια αυτα τα πραγματα αν ειναι δυνατον...οσοι ασχολουνται με ροοτ εχουν ψαχθει κλπ ας απαντησουν να σχολιασουμε μπας και βρουμε καμια λυση, ευχαριστω

η λύση είναι μια ότι δουλεύει δεν το πηραζουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

 

Είμαι νέο μέλος στο forum και θα ήθελα παρακαλώ πολύ να μου δώσετε μερικές συμβουλές ή/και πληροφορίες σχετικά με την συγκεκριμένη συσκευή smartphone, Samsung Galaxy A3 2017.

 

Είμαι στην αναζήτηση μιας καινούριας συσκευής την οποία δεν την έχω αγοράσει ακόμα. Επειδή κοιτάζω πάρα πολύ τις λεπτομέρειες, μετά από πάρα πολύ ψάξιμο κατέληξα σε αυτό το μοντέλο. Μικρή οθόνη (έτσι ώστε να χωράει πιο άνετα στην τσέπη του παντελονιού), κομψός σχεδιασμός, σχετικά καλά χαρακτηριστικά, σχετικά σε καλή τιμή.

 

Για τι χρήση το θέλω (?)

 

Εκτός από την κλασσική χρήση, δηλαδή κλήσεις, μηνύματα, σερφάρισμα, φωτογραφίες, βίντεο (παιχνίδια δεν παίζω) κτλ, θα ήθελα να κάνω και διάφορα "πειράματα". Τι εννοώ πειράματα. Θέλω δηλαδή, να μπορώ να εγκαθιστώ και να απεγκαθιστώ (μιας και θα κάνω πειράματα) πολλές και διάφορες εφαρμογές, ίσως λίγο πιο εξειδικευμένες όμως. Αυτό που με προβληματίζει είναι αν το συγκεκριμένο smartphone μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μου. Δεδομένου επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα smarthphone (ναι ναι, έχω κινητό με κουμπάκια παλαιάς εποχής χεχε), tablet, iphone κτλ, δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξει το κινητό κάνοντας τέτοια χρήση. Δεν γνωρίζω γενικά πόσο χώρο δεσμεύουν οι εφαρμογές στον "δίσκο" και την μνήμη RAM και τι απαιτήσεις χρειάζεται η κάθε εφαρμογή. Επιπλέον, όλες οι εφαρμογές είναι συμβατές με όλες τις εκδόσεις των λειτουργικών συστημάτων Android; Το συγκεκριμένο smartphone έχει λειτουργικό σύστημα Android 6.0.1 (Marshmallow) και μπορεί να αναβαθμιστεί στο 7.0 (Nougat). Φαντάζομαι πως οι περισσότερες εφαρμογές θα είναι συμβατές με όλα τα λειτουργικά Android αλλά παίζει να υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μην λειτουργεί σε κάποια συγκεκριμένη έκδοση;

 

Επίσης, σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να αλλάξω λειτουργικό αλλά όπως με πληροφόρησαν κάποιοι πωλητές, μου είπαν ότι αυτό δεν γίνεται ή ότι, κι αν γίνεται εκτός το ότι θα χάσω την εγγύηση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην λειτουργεί σωστά ή και καθόλου. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να πάθει μεγάλη ζημιά και πάω πάλι για καινούριο; Τι ισχύει τελικά;

 

Και κάτι ακόμα. Από ότι διάβασα, έχει και αισθητήρες δακτυλικού αποτυπώματος για ασφάλεια. Επειδή όμως είμαι εντελώς κάθετη σε αυτό, είναι προαπαιτούμενο η συγκεκριμένη χρήση για να εισέλθω στο σύστημα; Μπορώ να το παρακάμψω και αντί να ενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία να βάλω έναν κωδικό ή και να είναι ελεύθερο;

 

Για όσους λοιπόν από εσάς αναρωτιέστε, θα ήθελα να σας πω ότι ασχολούμαι με το αντικείμενο της Πληροφορικής, γι' αυτό και όλες αυτές λεπτομέρειες και τα "πειράματα". Ωστόσο, με τα κινητά δεν τα πηγαίνω και πολύ καλά και σκέφτομαι να αρχίσω σιγά-σιγά να επεκταθώ και προς σε αυτό το κομμάτι. Αυτά : )

 

Όλες οι συμβουλές, πληροφορίες και απόψεις καλοδεχούμενες!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by pgk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...