Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για μένα μία χαρά είναι και με το 8 απλώς να σβήνω τα σκουπίδια της Microsoft που έχουμε γράψει σε προηγούμενη σελιδα
Link to comment
Share on other sites

BILLY5 δεν ειναι ασχημη..Απλα εμενα δεν μου πολυαρεσε οποτε εφοσον μου δινει επιλογη σε rollback το κανα(υπαρχει οριο βεβαια στα rollback να ξερετε).Παλια ειχα ενα αλλο Α3(πριν βγει η Oreo)Τοτε απο μεταβαση Marshmallow σε Nougat και το χα σκισει στο φλασαρισμα και μετα δεν με αφηνε απο Nougat να κανω rollback..Εβγαζε μουτζα :lol:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

που σημενει μαλλον δεν θα παρουμε κατι αλο...

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ FIRMWARES

Ημερομηνία

Εκδοχή

2018-06-06

8.0.0

PDA

CSC

A320FLXXU2CRE3

A320FLOXX2CRE1

2018-05-22

8.0.0

A320FLXXU2CRE1

A320FLOXX2CRE1

2018-03-15

7.0

A320FLXXU2BRB5

A320FLOXX2BRB1

2018-01-25

7.0

A320FLXXS2BRAA

A320FLOXX1BQH5

2017-09-19

7.0

A320FLXXU1BQH7

A320FLOXX1BQH5

2017-07-11

6.0.1

A320FLXXS1AQE2

A320FLOXX1AQD2

2017-05-24

6.0.1

A320FLXXU1AQD2

A320FLOXX1AQD2

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να παρουμε αλλη αναβαθμιση νομιζω...και παλι καλα που εφτασε στην Oreo κιολας..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να παρουμε αλλη αναβαθμιση νομιζω...και παλι καλα που εφτασε στην Oreo κιολας..

 

υπαρχουν και οι custom roms, κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Samsung A3 (2017) με Android Nougat 8.0 και περασμένα το σημερινό update του Ιουλίου 2018.

Ωστόσο εδώ και μια εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όλα τα εικονίδια όσων εφαρμογών είναι περασμένες στην SD card εμφανίζονται γκρι - κάποια μάλιστα εμφανίζονται και χωρίς τίτλο. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από ένα restart του τηλεφώνου. Προσωρινά κάνω επαναφορά από το cloud back up (επιλογή: διάταξη οθόνης) αλλά μετά από κάθε restart το πρόβλημα επανεμφανίζεται. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και ποια είναι η ενδεδειγμένη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Samsung A3 (2017) με Android Nougat 8.0 και περασμένα το σημερινό update του Ιουλίου 2018.

Ωστόσο εδώ και μια εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όλα τα εικονίδια όσων εφαρμογών είναι περασμένες στην SD card εμφανίζονται γκρι - κάποια μάλιστα εμφανίζονται και χωρίς τίτλο. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από ένα restart του τηλεφώνου. Προσωρινά κάνω επαναφορά από το cloud back up (επιλογή: διάταξη οθόνης) αλλά μετά από κάθε restart το πρόβλημα επανεμφανίζεται. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και ποια είναι η ενδεδειγμένη λύση;

 

μετα το restart περιμενεις καθολου?εννοω ποση ωρα περναει και ειναι ακομα γκριζαρισμενες?παλια σε μια αλλη συσκευη μου που ειχα μεταφερει εφαρμογες στη micro sd μετα απο restart ηταν γκριζαρισμενες αλλα μετα απο καποια λεπτα εμφανιζονταν κανονικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι περιμένω και ότι δυστυχώς μένει έτσι για πάντα έως ότου κάνω μερικό restore. Επίσης ξέχασα να αναφέρεω ότι κατά τα λοιπά όλες οι εφαρμογές με τα γκριζαρισμένα εικονίδια ανοίγουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Πως αλλάζω φόντο στην πλοήγηση ίντερνετ? Έχει μαύρο φόντο και θέλω να το αλλάξω σε λευκό.

Screenshot_2018_07_28_21_05_08.jpg' alt=

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OK το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Samsung A3 (2017) με Android Nougat 8.0 και περασμένα το σημερινό update του Ιουλίου 2018.

Ωστόσο εδώ και μια εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όλα τα εικονίδια όσων εφαρμογών είναι περασμένες στην SD card εμφανίζονται γκρι - κάποια μάλιστα εμφανίζονται και χωρίς τίτλο. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από ένα restart του τηλεφώνου. Προσωρινά κάνω επαναφορά από το cloud back up (επιλογή: διάταξη οθόνης) αλλά μετά από κάθε restart το πρόβλημα επανεμφανίζεται. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και ποια είναι η ενδεδειγμένη λύση;

 

Εγώ είμαι με τον προηγούμενο μήνα το update ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Πως αλλάζω φόντο στην πλοήγηση ίντερνετ? Έχει μαύρο φόντο και θέλω να το αλλάξω σε λευκό.

Screenshot_2018_07_28_21_05_08.jpg' alt=

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OK το βρήκα.

Πηγενε στις 3 τέλειες στην καρτέλα που θα σου βγάλει λέει επιλογή νυχτερινής λειτουργίας η απενεργοποίηση νυχτερινής λειτουργίας

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Samsung A3 (2017) με Android Nougat 8.0 και περασμένα το σημερινό update του Ιουλίου 2018.

Ωστόσο εδώ και μια εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όλα τα εικονίδια όσων εφαρμογών είναι περασμένες στην SD card εμφανίζονται γκρι - κάποια μάλιστα εμφανίζονται και χωρίς τίτλο. Το πρόβλημα εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από ένα restart του τηλεφώνου. Προσωρινά κάνω επαναφορά από το cloud back up (επιλογή: διάταξη οθόνης) αλλά μετά από κάθε restart το πρόβλημα επανεμφανίζεται. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα και ποια είναι η ενδεδειγμένη λύση;

 

Δεν υπαρχει ενημερωση Ιουλιου για το Α3 στο Sammobile. Εισαι σιγουρος πως ειναι του Ιουλιου ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αφού βγήκε Φεβρουάριο η το 2017 θα πρέπει να το υποστηρίζουν μόνο με μηνιαίες αναβαθμίσεις λογισμικού και Ασφάλειας αφού πήρε την 7 και την 8 τώρα και δεν προβλέπεται τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Αφού βγήκε Φεβρουάριο η το 2017 θα πρέπει να το υποστηρίζουν μόνο με μηνιαίες αναβαθμίσεις λογισμικού και Ασφάλειας αφού πήρε την 7 και την 8 τώρα και δεν προβλέπεται τίποτα άλλο

 

Οι αναβαθμίσεις λογισμικού και ασφαλείας για το Α3 '17 είναι κάθε τέσσερις μήνες. Σαφώς βέβαια δε θα αναβαθμιστεί στην επόμενη έκδοση του Android (P).

 

https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις λογισμικού και ασφαλείας για το Α3 '17 είναι κάθε τέσσερις μήνες. Σαφώς βέβαια δε θα αναβαθμιστεί στην επόμενη έκδοση του Android (P).

 

https://security.samsungmobile.com/workScope.smsb

 

ναι αλα ουτε και αυτες απο εδω και περα θα τις παρουμε δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

ναι αλα ουτε και αυτες απο εδω και περα θα τις παρουμε δυστηχως

 

Δε νομιζω να καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις, αλλα απο οσο καταλαβαινω την τελευταια ενημέρωση θα την παρουμε τον Ιανουάριο του '19.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις, αλλα απο οσο καταλαβαινω την τελευταια ενημέρωση θα την παρουμε τον Ιανουάριο του '19.

ενοοω οτι καθε μηνα βγαζει η google ενημερωσεις ασφαλειας αλα εμεις δεν την περνουμε καθε μηνα κανει μια συγκεντρωση η καθε εταιρεια με τι θα παρουμε και τι οχι ελπιζω να εγινα πιο κατανοητος

Link to comment
Share on other sites

ενοοω οτι καθε μηνα βγαζει η google ενημερωσεις ασφαλειας αλα εμεις δεν την περνουμε καθε μηνα κανει μια συγκεντρωση η καθε εταιρεια με τι θα παρουμε και τι οχι ελπιζω να εγινα πιο κατανοητος

 

Ναι, αυτο ισχυει και ειναι κακο.Γιατι τα περισσοτερα Android κινητα δεν ενημερωνονται μηνιαια σε θεμα ασφαλειας και διαφορων ενημερωσεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα ενημερωσεις να ξερετε θα βγαλουν μολις βγουν οι καινουργιες κουκουρουκου :lol:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα ενημερωσεις να ξερετε θα βγαλουν μολις βγουν οι καινουργιες κουκουρουκου :lol:

 

Το κρατάμε μέχρι να βγει το Α3 2019

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

εδώ τα αποτελέσματα από τον ίδιο επεξεργαστή φοράει το Α3 2017 με τα υπόλοιπα μοντέλα της Samsung

https://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-epexergastes/samsung-exynos-7-octa-7870

 

Δε καταλαβαινω γιατι μας αφορα αυτο ;

(Δε το λεω με κακια , αλλα μου φαινεται περιττη πληροφορια).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...