Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μου ηρθε η ενημερωση για την Oreo.Φαινεται οτι εχουν μειωσει το χρονο των animations και γενικοτερα νιωθω ουι τρεχει πιο γρηγορα και ομαλα.Αν γνωριζει καποιος να μου πει αυτο το "Empty dish"που εμφανιζεται στο πανελ ειδοποιησεων τι ειναι ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την εντύπωση οτι μετα το update σε 8,βελτιωθηκε πολυ η λειτουργία του playstore σαν εφαρμογη.πριν το update κολλουσε παρα πολυ σε σημειο να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις.τωρα ρολαρει πολυ καλυτερα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα δεδομένα σε συγκεκριμένο παιχνίδι (battle for the galaxy) Σταματάνε για μερικά δευτερόλεπτα/λεπτά, κόβονται. Με Wi-Fi δεν εχω πρόβλημα, η SIM έχει δοκιμαστεί σε LG G3 χωρίς κανένα πρόβλημα, άλλη 2η SIM τα ιδια. Εχω κάνει hardreset, update M6.N7.O8 χωρίς αποτέλεσμα, Αλλαγή πλακέτας (1 φορά service), απεγκατάσταση/εγκατάσταση εφαρμογής τίποτα. Να περνώ ίντερνετ μέσω hotspot απο α3 σε lgg3 με τα ίδια προβλήματα. Edited by XZERO
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για πειτε ρε παιδια οσοι αναβαθμησατε, αξιζει; Απο διαρκεια μπαταριας πως τα παει η oreo;
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια οσοι αναβαθμησατε, αξιζει; Απο διαρκεια μπαταριας πως τα παει η oreo;

 

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα με πριν.

Στα συν, οι περισσότερες επιλογές όσον αφορά τη λειτουργία των εφαρμογών (εκτέλεση στο παρασκήνιο, κλπ), η καλύτερη διαχείριση της μνήμης RAM και η πιο ομαλή λειτουργία μετάβασης μεταξύ των εφαρμογών.

 

Συνολικά, η OREO κάλυψε όποια κενά και μικροπροβλήματα παρουσίαζε η Ν.

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη αναβαθμιση 8.0.0 A320FLXXU2CRE1 2018-05-22

νεα αναβαθμιση για το Α3 2017 και η νεα A320FLXXU2CRE3

τουλαχιστον στο δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντος και δεύτερη αναβάθμιση κοντά στα 245ΜΒ, άρα δεν έχει μόνο security update μόνο... το βλέπω λίγο πιο σβέλτο και χωρίς να έχω κάνει factory reset από την 7 στην 8...
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

Σε ένα κινητό της LENOVO, έχω στις ρυθμίσεις μία επιλογή '' Διαχείριση εφαρμογών παρασκηνίου''. Εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές και τσεκάρω ποιές δεν θέλω να μη ξεκινάνε με το που ανοίγω το κινητό. Δηλ. να μην εμφανίζομαι οτι είμαι στο skype ή στο viber ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή.

Φυσικά, χειροκίνητα απ' το εικονίδιο μπορώ να ανοίγω όποια εφαρμογή θέλω.

Στο Samsung A3 δεν κατάφερα να βρώ αυτήν την επιλογή. Δεν ξέρω άν αυτό γίνεται μπαίνοντας σε κάθε εφαρμογή και επιλέγοντας ''κατάργηση''. Αλλά αυτό νομίζω είναι κάτι διαφορετικό.

Ευχαριστώ

Ν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα.Σκεφτομαι να κανω το comeback στο Α3..με την αναβαθμιση τι γινεται σε σχεση με την Nougat?Παει καλυτερα?Με την RAM ειναι καλυτερο το τηλεφωνο?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σκεφτομαι να κανω το comeback στο Α3..με την αναβαθμιση τι γινεται σε σχεση με την Nougat?Παει καλυτερα?Με την RAM ειναι καλυτερο το τηλεφωνο?
Έχει πάρει ήδη το 8.0 και είναι μια χαρά. Πολύ καλό κινητό για τα λεφτά και το μέγεθος του.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω ρολαρει καλα?γιατι συνηθως με τις αναβαθμισεις ολες οι εταιριες δεν τα πανε καλα..εννοω μετα απο μεγαλες αναβαθμισεις

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω ρολαρει καλα?γιατι συνηθως με τις αναβαθμισεις ολες οι εταιριες δεν τα πανε καλα..εννοω μετα απο μεγαλες αναβαθμισεις

 

Μία χαρά πάει το Α3 2017 με 8.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όσοι έχετε βάλει το android Oreo 8.0 (το επίσημο) στις επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου μπορεί κάποιος να ορίσει ξεχωριστό ήχο μηνύματος (όχι κλήσης) για κάθε επαφή ξεχωριστά όπως υπήρχε στο android 7.0; Το χρειάζομαι γιατί έχω συναγερμό ο οποίος στέλνει sms και βάζω διαφορετικό ήχο μηνύματος στην επαφή του. Ευχαριστώ....

(Έχω και το S7 Edge και μετά την αναβάθμιση σε android 8.0 ο διαφορετικός ήχος μηνύματος στις επαφές χάθηκε έμεινε μόνο ο διαφορετικός ήχος κλήσης)

Edited by wakeful
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όσοι έχετε βάλει το android Oreo 8.0 (το επίσημο) στις επαφές του τηλεφωνικού καταλόγου μπορεί κάποιος να ορίσει ξεχωριστό ήχο μηνύματος (όχι κλήσης) για κάθε επαφή ξεχωριστά όπως υπήρχε στο android 7.0; Το χρειάζομαι γιατί έχω συναγερμό ο οποίος στέλνει sms και βάζω διαφορετικό ήχο μηνύματος στην επαφή του. Ευχαριστώ....

(Έχω και το S7 Edge και μετά την αναβάθμιση σε android 8.0 ο διαφορετικός ήχος μηνύματος στις επαφές χάθηκε έμεινε μόνο ο διαφορετικός ήχος κλήσης)

 

 

Όχι , δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την κανατε ολοι την αναβαθμιση σε Oreo?Διαβαζω μετα το update κατι για bootloop και πρασινα αλογα..Ισχυει κατι τετοιο?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξεσφραγισα και το ρυθμισα..τι προτινεται ρε παιδια?Να την κανω την αναβαθμιση σε Oreo ή να μεινω ως εχει?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξεσφραγισα και το ρυθμισα..τι προτινεται ρε παιδια?Να την κανω την αναβαθμιση σε Oreo ή να μεινω ως εχει?
Κάνε τη μην αγχώνεσαι.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα παιδια..για μενα δεν ειναι τοσο smooth το κινητο..με την 7.0 ηταν καλυτερα..anyway..επανεκκινηση στο ξεκαρφωτο μου εκανε μια φορα(πιστευω να μην συνεχιστει)Του εχω κανει factory reset

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οπως και οτι το Wi-Fi οταν το ενεργοποιω κανει γυρω στα 5 δευτερολεπτα να συνδεθει στο δικτυο..βασικα αυτο το παρατηρησα και με την 7 αλλα ποιο λιγο..με αυτη που συνδεόταν σφαιρα ειναι η Marshmallow Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οπως και οτι το Wi-Fi οταν το ενεργοποιω κανει γυρω στα 5 δευτερολεπτα να συνδεθει στο δικτυο..βασικα αυτο το παρατηρησα και με την 7 αλλα ποιο λιγο..με αυτη που συνδεόταν σφαιρα ειναι η Marshmallow

 

Ναι ακριβώς έχεις δίκιο περιμένω να βγάλουν κάνα fix για να δούμε πάντως και με την 8 ειναι μια χαρά ελάχιστο lag

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι φιλε γιατι τα χουν κανει κουκουρουκου..Με την Nougat νομιζω ηταν καλυτερα(τουλαχιστον για μενα προσωπικη μου αποψη)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ''ιταλικό΄' Α3 2017 αλλα δεν μπορώ να του περάσω το volte, (η γραμμή μου το υποστηρίζεi) τι μπορώ να του κάνω,εκτος απο την λύση να το παω στην cosmote?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...