Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αξίζει να το πάρω για την αδερφή μου αυτή την περίοδο που είναι σε προσφορά ακόμα και στα mainstream μαγαζιά ή θα θεωρείται παλιό σύντομα??? Εγώ ήμουν μεταξύ αυτού και τοu j5 2017, πήρα τελικώς το δεύτερο και τώρα το έχω ψιλομετανιώσει λόγω μεγέθους.. Από επιδόσεις δεν έχω παράπανω....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αξίζει να το πάρω για την αδερφή μου αυτή την περίοδο που είναι σε προσφορά ακόμα και στα mainstream μαγαζιά ή θα θεωρείται παλιό σύντομα??? Εγώ ήμουν μεταξύ αυτού και τοu j5 2017, πήρα τελικώς το δεύτερο και τώρα το έχω ψιλομετανιώσει λόγω μεγέθους.. Από επιδόσεις δεν έχω παράπανω....

 

ειναι μονοδρομος πλεον σε μεγεθος το Α3, δεν θεωρειται παλιο μιας και θα παρει την ορεο, και ισως να μην ξαναβγαλει η samsung μοντελο σε αυτες τις ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται να το παρεις..ειναι πολυ ωραιο και καλο τηλεφωνο

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

ειναι μονοδρομος πλεον σε μεγεθος το Α3, δεν θεωρειται παλιο μιας και θα παρει την ορεο, και ισως να μην ξαναβγαλει η samsung μοντελο σε αυτες τις ιντσες.

 

Όντως φίλε μου αυτό ξαναπέστο.. Όσο πάνε και τα μεγαλώνουν και δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν καταλαβαίνουν οι εταιρείες πως από μια στιγμή και μετά είναι τελείως δύσχρηστα ως συσκευές... Και εγώ το έχω σκυλομετανιώσει παρόλο που πήρα το j5 σε μαύρο και υπάρχει μια οφθαλμαπάτη σε σχέση με το μέγεθος.. Έλεγα θα το συνηθίσω αλλά δεν...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όποιος άλλος θέλει να δώσει καμιά γνώμη είναι καλοδεχούμενος..:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε μου αυτό ξαναπέστο.. Όσο πάνε και τα μεγαλώνουν και δεν μπορώ να καταλάβω πώς δεν καταλαβαίνουν οι εταιρείες πως από μια στιγμή και μετά είναι τελείως δύσχρηστα ως συσκευές... Και εγώ το έχω σκυλομετανιώσει παρόλο που πήρα το j5 σε μαύρο και υπάρχει μια οφθαλμαπάτη σε σχέση με το μέγεθος.. Έλεγα θα το συνηθίσω αλλά δεν...

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όποιος άλλος θέλει να δώσει καμιά γνώμη είναι καλοδεχούμενος..:)

 

αν δεν βιαζεσε, σε κανενα 1-2 μηνες θα ανακοινωσει η samsung to A6 2018, το οποιο θα εχει ολο οθονη 5,5 ιντσες, που σιγουρα θα ειναι πιο μικρο σε μεγεθος απο το j5 που εχεις. εχει ανακοινωθει με τα τεχνικα χαραχτηριστικα, αλλα δεν εχουν βγει ακομα οι διαστασεις. ( πιστευω οτι οι διαστασεις του θα ειναι περιπου σαν το s7 ή ισως πιο μικρο, αλλα με χορταστικη οθονη 5,5 αφου θα εχει μικρα benzel )

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτό με το A6.. Αλλά υπάρχουν δύο θέματα.. Το ένα είναι της τιμής που στην αρχή τουλάχιστον θα είναι ως συνήθως υψηλή για samsung και το δεύτερο είναι ότι το Α8 που υπάρχει τώρα και είναι διάδοχος του Α5 είναι για έμενα τελείως κακομούτσουνο και αρκετά παχύ, πράγμα που δεν συνήθιζε η samsung.. Με λίγα λόγια, μια σχεδιαστική αποτυχία....

 

Και το Α3 2017 σε τιμή γύρω στα 180 ευρώ σήμερα είναι ένα μεγάλο δέλεαρ. Σε τιμές 300 ευρώ δεν θα το συζήταγα..

Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτό με το A6.. Αλλά υπάρχουν δύο θέματα.. Το ένα είναι της τιμής που στην αρχή τουλάχιστον θα είναι ως συνήθως υψηλή για samsung και το δεύτερο είναι ότι το Α8 που υπάρχει τώρα και είναι διάδοχος του Α5 είναι για έμενα τελείως κακομούτσουνο και αρκετά παχύ, πράγμα που δεν συνήθιζε η samsung.. Με λίγα λόγια, μια σχεδιαστική αποτυχία....

 

Και το Α3 2017 σε τιμή γύρω στα 180 ευρώ σήμερα είναι ένα μεγάλο δέλεαρ. Σε τιμές 300 ευρώ δεν θα το συζήταγα..

 

ειναι μεγαλο δελεαρ μονο σε διαστασεις, οχι σε επιδοσεις. γιατι αν παρεις με 192 ευρω το p10 lite, θα λες καλα που δεν εκανα καμμια βλακεια.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ψήνεται και η αδερφη μου για huawei, χώρια ότι είναι μεγάλα και αυτά αρκετα και επίσης κρατάω μικρό καλάθι για τα sar γιατί τα αφήνουν λίγο απροσδιοριστά.

Είδα προχθές το p20lite .Οι άνθρωποι σε λίγο θα πουλάνε τάμπλετ..Το j5 μπροστά του φαίνεται μικρό..

Καλό browsing και κάμερα είναι τα βασικά στοιχεία που με ενδιαφέρουν..

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ψήνεται και η αδερφη μου για huawei, χώρια ότι είναι μεγάλα και αυτά αρκετα και επίσης κρατάω μικρό καλάθι για τα sar γιατί τα αφήνουν λίγο απροσδιοριστά.

Είδα προχθές το p20lite .Οι άνθρωποι σε λίγο θα πουλάνε τάμπλετ..Το j5 μπροστά του φαίνεται μικρό..

Καλό browsing και κάμερα είναι τα βασικά στοιχεία που με ενδιαφέρουν..

 

αν θελεις καλη καμερα πρεπει να ξεφυγεις απο το Α3 2017, αν μπορεις πηγαινε στο Α5 2017, εξαλλου οι γυναικες εχουν τις τσαντες και τα βαζουν μεσα, για αυτο ολες εχουν μεγαλα κινητα, να μου πεις για αντρα που το βαζει στην τσεπη να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το μπατζετ...Αλλωστε είναι και το j5 σε προσφορά 185 ευρώ που είναι ακριβώς ίδιο εμφανισιακά με το Α5.Πολύ καλύτερο το Α5 σε επιδόσεις αλλά και τοj5 την κάνει τη δουλεία του..

Μεταξύ j5 και α3 εσύ ποιο θα διάλεγες σήμερα αν ξεχασουμε τον παράγοντα μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το μπατζετ...Αλλωστε είναι και το j5 σε προσφορά 185 ευρώ που είναι ακριβώς ίδιο εμφανισιακά με το Α5.Πολύ καλύτερο το Α5 σε επιδόσεις αλλά και τοj5 την κάνει τη δουλεία του..

Μεταξύ j5 και α3 εσύ ποιο θα διάλεγες σήμερα αν ξεχασουμε τον παράγοντα μέγεθος?

 

κοιτα, αν μου ελεγες μεταξυ j5 και Α5, θα σου ελεγα ασυζητητι Α5. κατασκευαστικα η σειρα Α ειναι πολυ καλυτερη της J. μεταξυ των δυο που θετεις εσυ, η μπαταρια του j5 κανει μια σημαντικη διαφορα, 3000 εναντι 2350. παντως ενημερωτικα αν το ψαξεις λιγακι βρισκεις ευκολα Α5 2017 σφαραγισμενο απο επιδοτησεις στα 200 ευρω ή λιγων ημερων στα 170 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αν μου ελεγες μεταξυ j5 και Α5, θα σου ελεγα ασυζητητι Α5. κατασκευαστικα η σειρα Α ειναι πολυ καλυτερη της J. μεταξυ των δυο που θετεις εσυ, η μπαταρια του j5 κανει μια σημαντικη διαφορα, 3000 εναντι 2350. παντως ενημερωτικα αν το ψαξεις λιγακι βρισκεις ευκολα Α5 2017 σφαραγισμενο απο επιδοτησεις στα 200 ευρω ή λιγων ημερων στα 170 ευρω.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για τη βοήθεια. Το ξέρω ότι το Α5 είναι σκάλες ανώτερο από J5/A3 αλλά κολλάω στο μέγεθος όπως και για το j5 (έχουν ακριβώς ίδιες διαστάσεις)..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε για τη βοήθεια. Το ξέρω ότι το Α5 είναι σκάλες ανώτερο από J5/A3 αλλά κολλάω στο μέγεθος όπως και για το j5 (έχουν ακριβώς ίδιες διαστάσεις)..

 

παντως αν αποφασησεις το Α3 2017, δες και στο bestprice, η τιμη ξεκιναει απο τα 166 ευρω, οτι γλυτωσεις καλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ και πάλι. Το έχω υπόψη αυτό που λες για bestprice και skroutz... Αλλωστε σε πολλά πλέον mainstream μαγαζιά έχει εξαντληθεί..

Και μια τελική ερώτηση αν μπορείς : A3 2017 ή J5 2017??Από κάθε άποψη...... γιατί προς τα εκεί προσανατολίζομαι τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ και πάλι. Το έχω υπόψη αυτό που λες για bestprice και skroutz... Αλλωστε σε πολλά πλέον mainstream μαγαζιά έχει εξαντληθεί..

Και μια τελική ερώτηση αν μπορείς : A3 2017 ή J5 2017??Από κάθε άποψη...... γιατί προς τα εκεί προσανατολίζομαι τελικά..

 

το θεμα ειναι το εξης: επειδη καταλαβαινω οτι θες καποιο κινητο βολικο, στις διαστασεις του Α3 2017, πηγαινε σε ενα μαγαζι δες και τα δυο, και αν πιστευεις οτι θα μπορεις να κουβαλας το J5 , παρε αυτο λογω μεγαλυτερης οθονης και καλυτερης μπαταριας, αν διστασεις και λιγο, παρε το Α3 2017 που θα σε ικανοποιησει και αυτο και δεν θα το μετανιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει και εγω για τον εαυτό μου το α3 θα έπαιρνα αλλά ήταν το άλλο πιο καινουργιο όταν το έψσχνα (Σεπτεμβριο), πάνω κάτω είχαν τα ίδια χαρακτηριστικά και πήρα το πιο νεο..Αλλά μου φάίνεται μεγάλο όπως προείπα δύσχρηστο....Καμία σχέση ακόμα και με S7...Αντίθετα το α3 είναι ψιλοαπομίμηση του iphone και πλεον στα 180ευρώ και όχι στα 300... Edited by asxetos13
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει και εγω για τον εαυτό μου το α3 θα έπαιρνα αλλά ήταν το άλλο πιο καινουργιο όταν το έψσχνα (Σεπτεμβριο), πάνω κάτω είχαν τα ίδια χαρακτηριστικά και πήρα το πιο νεο..Αλλά μου φάίνεται μεγάλο όπως προείπα δύσχρηστο....Καμία σχέση ακόμα και με S7...Αντίθετα το α3 είναι ψιλοαπομίμησει του iphone και πλεον στα 180ευρώ και όχι στα 300...

 

βαλε μια αγγελια να το δωσεις και παρε το Α3.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα.Νταξει το κινητο ειναι super.Διαστασεις τοσο..οσο,καμερες φοβερες,μπαταρια εξαιρετικη,οθονη κοσμημα,ηχοι κρυσταλο,σφαιρατο σε ολες τις εντολες.

Το πηρα στα 175 και πραγματικα μετα απ αυτο που ειδα δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω ποτε ξανα περισσοτερα χρηματα για κινητο .

Οσοι το σκεφτεστε..παρτε το με κλειστα ματια!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου το new κινητο σου και καλοδουλευτο απο μενα!!!

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φιλε μου..να σαι καλα.Το κινητο ειναι απλα ΑΠΑΙΧΤΟ!!

 

μια συμβουλη για τη καμερα,δεν εχει ois και καμια φορα οι φωτο βγαινουν κουνημενες.αυτο που εκανα εγω του εβαλα χρονομετρο στα 2 δευτερολεπτα,οποτε πατάω το κουμπι και μετα το κραταω σταθερο μεχρι να τραβηξει.δοκίμασε το,εμενα ολες οι φωτο μου βγαινουν καλες ετσι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1.Nα κανω αναβαθμιση σε nougat, να περιμενω oreo η να μην κανω καθολου?

2.Πια εχει τα λιγοτερα προβληματα v6 ή v7 (Tελευταια αναβαθμιση εχει γινει Απρίλιο 2017).

3.Εχω Samsung Neon Flip Cover Case με Forever Tempered Glass 3D Full Cover και το καπακι μενει στον αερα δεν κλεινει,

(πρεπει να εχει παχος 0.3).

4.Eχετε να μου προτεινετε κανενα πιο λεπτο?

5.Το Tempered Glass της Samsung τι παχος εχει?

Link to comment
Share on other sites

1.Nα κανω αναβαθμιση σε nougat, να περιμενω oreo η να μην κανω καθολου?

2.Πια εχει τα λιγοτερα προβληματα v6 ή v7 (Tελευταια αναβαθμιση εχει γινει Απρίλιο 2017).

3.Εχω Samsung Neon Flip Cover Case με Forever Tempered Glass 3D Full Cover και το καπακι μενει στον αερα δεν κλεινει,

(πρεπει να εχει παχος 0.3).

4.Eχετε να μου προτεινετε κανενα πιο λεπτο?

5.Το Tempered Glass της Samsung τι παχος εχει?

 

όποια νουγκατ και να βαλεις, δεν πρόκειται να αντιμετωπίσεις προβλημα.αριστες αναβαθμίσεις όλες μεχρι τωρα.

μετα απο 10 μήνες χωρίς tempered η τιποτα αλλο μπορω να πω οτι μονο μια καλή θηκη πλάτης χρειαζεσαι.και εχει φάει δύο τρεις καλες τουμπες σε σκληρό έδαφος χωρις κανενα προβλημα για την οθονη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Στελιο και γω..εγω ειχα παραγγηλει απο Ebay tempered το οποιο σε συνδιασμο με SPIGEN δεν μου αφηνει καθολου κενα(η θηκη μου δεν ειναι Flip Cover και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...