Jump to content

Meizu M5


nininikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παω για χαρντ ρεσετ αλλα ζηταει κωδικο φλάυμι που δεν τον εχω. δεν δινει επιλογη υπενθυμισης. δεν μπορει κατι θα εζ´χει αλλα δεν το βλεπω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το κλείσω το θέμα. Έγινε clear data, όλα από την αρχή τα ζητήματα 'ανιχνεύτηκε sd' και μή κράτημα στη μνήμη της επιλογής σύνδεσης ως συσκευής πολυμέσων παραμένουν. Είναι μάλλον όπως ειπατε bug της rom. Ευχαριστώ για τήν βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν θα το αγόραζα ποτέ αν ήξερα για τό flyme ...τεσπα...όποτε το ανοίγω πρέπει να κλείνω την ενοχλητική ειδοποίηση "εντοπίστηκε κάρτα sd", πρέπει κάθε φορά γενικώς που θέλω κάτι να ανατρέχω στις ρυθμίσεις και να ξαναεπιλέγω αυτό που θέλω, δεν κρατάει επιλογές μου στη μνήμη...και το κερασάκι, έβγαλα το touch pal keyboard για να περάσω άλλο τής αρεσκείας μου και δεν το ενεργοποιεί. Δοκίμασα πολλά πληκτρολόγια, τίποτε. μένει στο πληκτρολόγιο συστήματος και δεν δέχεται τίποτε άλλο...κυριολεκτικά με ΄χει αγανακτήσει αυτή η συσκευή...έτοιμος είμαι να τη βγάλω στο σφυρί...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου πριν το αφήσω, θα δοκίμαζα να βάλω την Α έκδοση αντί για την G.

Ευχαριστώ.

Η Α παραπέμπει σε παλαιότερη έκδοση; Θα τη δω ο,τι και να ναι αρκεί να σταματήσει το βάσανο να ξαναρυθμίζω τη συσκευή κάθε δέκα λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Πως μπορούμε να μπλοκάρουμε την αυτόματη ενημέρωση στην συσκευή; Έχει το Flyme 6.3.0.0G αλλά δεν θέλουμε να περάσει η έκδοση 7, δεν βρίσκω την επιλογή system apps, ποια είναι η λύση;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχω ενα θεματακι με το κινητο !! Μετά από Format που του έκανα δεν δουλεύει το playstore κια δεν μπορω να κατεβασω τίποτα . Τι βήματα πρέπει να κάνω για να δουλέψει ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με το κινητο !! Μετά από Format που του έκανα δεν δουλεύει το playstore κια δεν μπορω να κατεβασω τίποτα . Τι βήματα πρέπει να κάνω για να δουλέψει ?

 

Μπορείς να πάρεις με apk extractor την εφαρμογή από κάποιον φίλο ή να την κατεβάσεις από κάποιο σάϊτ και να την εγκαταστήσεις. Ισως χρειαστεί και με τον ίδιο τρόπο να εγκαταστήσεις και το apk υπηρεσίες google play. Το 'χω κάνει παλιότερα και δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα!

 

Επεσε στα χερια μου χτες και μπηκε σε λειτουργία αφου με παίδεψε λίγο να φτιάξω Flyme , Και τα κατάφερα μόνο απο υπολογιστή. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Μου έκανε εντύπωση ότι με όλες τις εφαρμογές ανοιχτές, με 2,54gb σε χρήση απο τα 3, δεν κόλλαγε πουθενά.

Η χρήση του ηταν πιο smooth απο το Xiaomi Redmi note 7 που εχω εγω.

Το θεμα μας ποιο ειναι τωρα...

 

Που βρίσκω την επιλογή για το ποιες εφαρμογές θα κάνουν autostart? Εχω το life360 το οποιο αν δεν το ανοιξεις με το χερι, δεν ξεκινάει.

Φοράει την τελευταία έκδοση Flyme που περάστηκε με OTA.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ασφάλεια εκεί έχει επιλογή πιες εφαρμογές θες να τρέχουν στο παρασκήνιο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu M5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...