Jump to content

Meizu M5


nininikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχεις προβλημα με το 4G με την Vodafone στην επαρχια?
γιατί επαρχία?γεμάτη είναι και η Αθήνα από 800αρες απλά παίζει και σε άλλες συχνότητες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατί επαρχία?γεμάτη είναι και η Αθήνα από 800αρες απλά παίζει και σε άλλες συχνότητες

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω απολυτα. Απλως στην επαρχια φαινεται περισσοτερο το προβλημα που χρησιμοποιουν και οι τρεις την 800σαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, στην επαρχια που χρησιμοποιουν την Β20 και οι τρεις παροχοι, αν ας πουμε εχεις vodafone με το Μ5 ΝΟΤΕ η το ΜΧ6, δεν θα εχεις 4G. Θα εχεις ομως 3G η 2G ? Επηρεαζεται καθολου το GPS η δεν εχει καμμια σχεση? Γιατι αν εχεις 3G μικρο το κακο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να παραγγειλω το εν λόγω κινητό.

Τελικά έχει την 800αρα;

Στο site της meizu αναφέρει ότι την έχει.

Εαν δεν την έχει εγώ που μένω ρόδο θα έχω θεμα με cosmote;

Διότι φίλος με xiaomi (χωρίς την 800αρα), πιάνει κανονικά με cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγειλω το εν λόγω κινητό.

Τελικά έχει την 800αρα;

Στο site της meizu αναφέρει ότι την έχει.

Εαν δεν την έχει εγώ που μένω ρόδο θα έχω θεμα με cosmote;

Διότι φίλος με xiaomi (χωρίς την 800αρα), πιάνει κανονικά με cosmote!

 

Δεν περιμενεις μια μερα ακομη. Βγαινει το M6 note. Αν ειναι τοσο ομορφο οσο το Μ5......

Link to comment
Share on other sites

έχει 800 αυτό που λες?

 

Απ' οτι εχω δει, γιατι εχθες παρουσιαστηκε, εχει και Β20, sd625, 4 ram. Για τιμη θα δουμε συντομα. Παντως ειναι το ιδιο σουλουπι με το Μ5 note. Ααα εχει και διπλη καμερα. Δηλαδη τουμπανακι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επιτελους να εχουμε και εναλακτικη με τα xiaomi.

ξερεις μπαταρια και αν το 4k recording δουλευει?

 

Ακομα να ρωτησω αν στα meizu δουλευουν τα live animated icons στην επανω μπαρα αριστερα?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους να εχουμε και εναλακτικη με τα xiaomi.

ξερεις μπαταρια και αν το 4k recording δουλευει?

 

Ακομα να ρωτησω αν στα meizu δουλευουν τα live animated icons στην επανω μπαρα αριστερα?

 

Για μπαταρια εχει 4000 mAh.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ενδιαφερομαι για ενα εκ των M5 note, M5 και Μ5c. Εδω Ελλαδα φερνει κανεις τις Global εκδοσεις με την Β20 (800 Mhz) ή μονο απο Κινεζομάγαζα θα μπορω να τις βρω;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγαμμα στο store για να βλεπουμε τις μπαντες που υποστηριζουν τα κινητα?

Επισης οτν βαζω ενα wallpaper και το γυρναω σε οριζοντια σταση το κινητο, η ταπετσαρια φαινεται στην μιση οθονη, και η υπολοπη ειναι μαυρη.

το κανει και σε εσας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει οποιαδήποτε πληοροφορία σχετικά με το SAR της συσκευής? Σκάβω, σκάβω στο Google και τιποτα. Όχι τίποτα άλλο το Μ6 έχει κι 1.68 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γειά σας. Είμαι από χτες κάτοχος της συσκευής, από mediamarkt. Δεν είχα ιδέα από meizu, αλλά λόγω ξαφνικής καταστροφής του προηγούμενου κινητού μου το αγόρασα χωρίς να πολυψάξω χαρακτηριστικά, μου φάνηκε ευκαιρία. Διάβασα όλο το νήμα, δεν ξέρω τι γίνεται με το Β20, αλλα εδώ που είμαι Θεσσαλονίκη με την Q, δίκτυο Wind, δεν δείχνει κάποιο προβλημα. Αυτό που παρατηρώ είναι κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου βγάζει ότι βρήκε κάρτα sd και πρέπει να αφαιρώ την ειδοποίηση. Γενικά έχω πρόβλημα με το UI το flyme. Μπορώ να το παρακαμψω και να έχω ένα κλασικό android 7αρι; Ίσως με ρουταρισμα; Κάποιος φίλος ανάρτησε μια μέθοδο ρουταρίσματος μεσα από το flyme αλλά δεν το επιχείρησα. Άλλος τρόπος; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε, τώρα ποια έκδοση flyme έχεις? Αυτό που ζητάς πάντως δεν νομίζω να γίνεται...

 

Είναι η 7.0.0.0G. Έκανε αναβάθμιση μόλις συνδέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 7.0.0.0G. Έκανε αναβάθμιση μόλις συνδέθηκα.

 

To Flyme δεν σου αρέσει γενικά ή σε απασχολεί κυρίως η ειδοποίηση που σου έρχεται συνεχώς?

Link to comment
Share on other sites

To Flyme δεν σου αρέσει γενικά ή σε απασχολεί κυρίως η ειδοποίηση που σου έρχεται συνεχώς?

Το flyme δεν μου αρέσει, ή καλύτερα, δεν το έχω συνηθίσει, έκανα πολλά λάθη μέχρι να το φέρω σε κάτι όπου καταλαβαίνω τί μου γίνεται. Στον υπολογιστή δεν φαίνεται, μόνο για φόρτιση το βλέπει. Τίποτε δεν μου φαίνεται γνώριμο, τέλος πάντων, θα το συνηθίσω. ...η ειδοποίηση για sd, μετά από επανεκκίνηση πριν λίγο, δεν ξαναβγήκε, μακάρι .

Link to comment
Share on other sites

Το flyme δεν μου αρέσει, ή καλύτερα, δεν το έχω συνηθίσει, έκανα πολλά λάθη μέχρι να το φέρω σε κάτι όπου καταλαβαίνω τί μου γίνεται. Στον υπολογιστή δεν φαίνεται, μόνο για φόρτιση το βλέπει. Τίποτε δεν μου φαίνεται γνώριμο, τέλος πάντων, θα το συνηθίσω. ...η ειδοποίηση για sd, μετά από επανεκκίνηση πριν λίγο, δεν ξαναβγήκε, μακάρι .

 

Στον υπολογιστή θα έπρεπε να φαίνεται κανονικά... Βέβαια υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις ώστε πώς να λειτουργεί με τον υπολογιστή. Την αναβάθμιση την πέρασες με clear data? Αναφέρομαι στην επιλογή που εμφανίζει και μπορείς να επιλέξεις όταν πατάς πάνω στο update για να κάνεις την εγκατάσταση. Πάντως όπως λες, είναι θέμα συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή θα έπρεπε να φαίνεται κανονικά... Βέβαια υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις ώστε πώς να λειτουργεί με τον υπολογιστή. Την αναβάθμιση την πέρασες με clear data? Αναφέρομαι στην επιλογή που εμφανίζει και μπορείς να επιλέξεις όταν πατάς πάνω στο update για να κάνεις την εγκατάσταση. Πάντως όπως λες, είναι θέμα συνήθειας.

Μήπως πρέπει να κατεβάσω drivers για mtk helio; Η αναβάθμιση ξεκίνησε, αυτόματα, τώρα, αν πάτησα και καμιά επιλογή και δεν το κατάλαβα δεν το αποκλείω αλλά μάλλον αυτόματα...το ψάχνω σιγά σιγά θα τα βρω όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά συνισταται, ειδικά όταν πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση όπως από flyme 6 σε 7, να γίνεται με Clear data. Αλλά οκ είναι και καινούργιο το κινητό, αν το βλεπεις ότι ρολαρει καλά, άστο όπως είναι. Καλορίζικο!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά συνισταται, ειδικά όταν πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση όπως από flyme 6 σε 7, να γίνεται με Clear data. Αλλά οκ είναι και καινούργιο το κινητό, αν το βλεπεις ότι ρολαρει καλά, άστο όπως είναι. Καλορίζικο!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να μου βγάζει μήνυμα στην έναρξη ότι εντοπίστηκε κάρτα sd και δεν κρατάει στη μνήμη την επιλογή "Συσκευή πολυμέσων" αλλά μετά από εκκίνηση πάει πάλι στο "μόνο φόρτιση"
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να μου βγάζει μήνυμα στην έναρξη ότι εντοπίστηκε κάρτα sd και δεν κρατάει στη μνήμη την επιλογή "Συσκευή πολυμέσων" αλλά μετά από εκκίνηση πάει πάλι στο "μόνο φόρτιση"

 

Θα σου συνιστούσα να περάσεις ξανά την τελευταία έκδοση Flyme, επιλέγοντας την επιλογή Clear data. Αν δεν διορθωθεί, τότε ενδεχομένως να είναι bug αυτής της έκδοσης, και τότε είτε κάνεις υπομονή μέχρι την επόμενη, είτε εγκαθιστάς την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να περάσεις ξανά την τελευταία έκδοση Flyme, επιλέγοντας την επιλογή Clear data. Αν δεν διορθωθεί, τότε ενδεχομένως να είναι bug αυτής της έκδοσης, και τότε είτε κάνεις υπομονή μέχρι την επόμενη, είτε εγκαθιστάς την προηγούμενη.

Αφελής ερώτηση...αλλά :) για να κάνω επανεγκατάσταση της έκδοσης 7 του flyme με clear data, πρέπει πρώτα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι η επιλογή που σου λέω. Δεν αναφέρομαι βέβαια σε ολική επαναφορά, που σβήνει και φωτογραφίες και τα πάντα. Όταν πατήσεις πάνω στο update, θα σου βγάλει και αυτή την επιλογή να την επιλέξεις. Θα το δεις. Φρόντισε βέβαια αρχικά να κάνεις ένα backup. Αν χρειάζεται δηλαδή, μιας και το κινητό το έχεις μόλις δύο μέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu M5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...