Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει την 800άρα.

Αν δε κάνω λάθος στη δεύτερη θέση της σιμ, δε πρέπει να πιάνει 4G.

 

Ναι,δεν πιανει αν καθορισεις το ιντερνετ στην θεση 1.Εχω 2 Xiaomi.

Ενα note 3 με mediatek,miui 7.3 και Android 5.0.2Εχει sim 1 Wind,sim 2 vodafone.4G κανονικα στην Vodafone αν ρυθμισω ιντερνετ στην θεση 2,ετσι το εχω μονιμα.Η Wind καρτα σε 2G ειναι.Τωρα το εβαλα στην Wind παλι παιζει το ιντερνετ.

Note 4 Global Version με αντιθετη τοποθετηση στις καρτες και sim 2 wind.Παιζει με H+ η Wind στην θεση 2 και 4G η Vodafone στην θεση 1.

Αν ειναι στην θεση 1 και ιντερνετ απο sim 1 επρεπε να εχει 4G.Ειδικα αν ειναι Global Version με την B20.

Καποια στιγμη θελω να βαλω την Vodafone στην sim 2 και την Wind στην 1.Αλλα ειναι ολοκληρη διαδικασια και δεν μπορω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

Είχα τελικά κενό σήμερα να το κοιτάξω και την κάρτα της WIND την είχα στη θέση για τη nano SIM και ναι μεν έπιασε 4G, αλλά και πιο αδύναμο είναι σε σύγκριση με το iPhone (πάντα μέσα στο σπίτι) και μου γυρνάει σε 3G και αρκετές φορές χάνει τη σύνδεση και τα βελάκια δίπλα στο σήμα σταματάνε να αναβοσβήνουν. Το έκανε και κατά τη λήψη του πρώτου MIUI update (1.4 G) και το έκανε και όταν πήγα να δω βίντεο ή όταν το είχα συνδέσει με laptop μέσω hotspot. Ελπίζω αν είναι bug, να είναι software.

 

Κατά τ'άλλα , το κινητάκι για τα χρήματά του είναι πολύ τίμιο, αλλά όποιος το σκέφτεται, καλύτερα να πάει στα 32 GB γιατί το 16άρι έχει 7 μόλις ελεύθερα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

 

Είχα τελικά κενό σήμερα να το κοιτάξω και την κάρτα της WIND την είχα στη θέση για τη nano SIM και ναι μεν έπιασε 4G, αλλά και πιο αδύναμο είναι σε σύγκριση με το iPhone (πάντα μέσα στο σπίτι) και μου γυρνάει σε 3G και αρκετές φορές χάνει τη σύνδεση και τα βελάκια δίπλα στο σήμα σταματάνε να αναβοσβήνουν. Το έκανε και κατά τη λήψη του πρώτου MIUI update (1.4 G) και το έκανε και όταν πήγα να δω βίντεο ή όταν το είχα συνδέσει με laptop μέσω hotspot. Ελπίζω αν είναι bug, να είναι software.

 

Κατά τ'άλλα , το κινητάκι για τα χρήματά του είναι πολύ τίμιο, αλλά όποιος το σκέφτεται, καλύτερα να πάει στα 32 GB γιατί το 16άρι έχει 7 μόλις ελεύθερα.

 

Λογικα θα βλεπεις απο B3/B7.Το ιδιο φαινομενο βλεπω στο σπιτι μου.Εχω καλυτερο σημα

με 4G σε iPhone.Το xiaomi χωρις την B20 που εχει ο πατερας μου βλεπει 0-2 γραμμες απο τις 5 σε 4G.Βαλε το network cell info lite και θα δουμε αν βλεπει B20 κεραια ή οχι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βλέπω στο miui forum βλέπω σε κάποιους χρήστες ήρθε το update για Την miui 9 9.2.6.0 NCCMIEK αλλα είναι σε beta nightly version ήρθε σε κάποιον απο εσάς η ενημέρωση? Επίσης σε πόσο καιρό η beta γίνεται stable για να την πάρουν όλοι οι χρήστες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα update πριν περίπου 3 εβδομάδες από miui 8 σε miui 9 με την beta έκδοση του miui 9. Όμως, είδα πως βγήκε η global stable για miui 9.2.6.0. Από τότε μου έχει κάνει 2 updates, την πρωτη φορά πήγε miui 9 8.5.10, μετά miui 9 8.2.1 (νομίζω) και τώρα πήγε miui 9 8.2.8

Υπάρχει περίπτωση να φύγει το beta και να αναβαθμιστεί κανονικά όπως τα υπολοιπα που δεν έκαναν το beta update; Δεν ξέρω αν με πιάνετε. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει το 8 στην έκδοση που έχω.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα update πριν περίπου 3 εβδομάδες από miui 8 σε miui 9 με την beta έκδοση του miui 9. Όμως, είδα πως βγήκε η global stable για miui 9.2.6.0. Από τότε μου έχει κάνει 2 updates, την πρωτη φορά πήγε miui 9 8.5.10, μετά miui 9 8.2.1 (νομίζω) και τώρα πήγε miui 9 8.2.8

Υπάρχει περίπτωση να φύγει το beta και να αναβαθμιστεί κανονικά όπως τα υπολοιπα που δεν έκαναν το beta update; Δεν ξέρω αν με πιάνετε. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει το 8 στην έκδοση που έχω.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τηλέφωνο σου φοράει την beta έκδοση, οι αναβαθμίσεις που θα παίρνεις θα είναι πάντα beta εκδόσεις...

Αν θέλεις stable θα πρέπει να περάσεις μια stable στο κινητό, μόνος σου...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σου φοράει την beta έκδοση, οι αναβαθμίσεις που θα παίρνεις θα είναι πάντα beta εκδόσεις...

Αν θέλεις stable θα πρέπει να περάσεις μια stable στο κινητό, μόνος σου...

Και πώς μπορώ να το κάνω αυτό; Μήπως γνωρίζεις; Είναι εύκολη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όντως ήρθε και σε μας, τώρα τη κατεβάζω.

Πως τη βλέπετε όλα ok?

 

πρωτη ματια: πιο snappy και ευρετηριο επαφων στα ελληνικα κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Έχει την κατανάλωση δεδομένων στην κουρτίνα και έχω την εντύπωση ότι η ειδοποίηση λεντ είναι πιο δυνατή. Επίσης κατανάλωση μπαταρίας μου φαίνεται καλύτερη. Μεγια μας.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση. Δεν βλέπω τίποτα το συγκλονιστικό προς το παρόν. Η μόνη εμφανής διαφορά είναι μία μικροαλλαγή στο μενού με τις ρυθμίσεις... Ούτε στην μπαταρία βλέπω κάποια διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε. Έχω την εντύπωση οτι κυλάει καλύτερα.

 

Όταν πάω να αποθηκεύσω επαφή στην sim δεν την αποθηκεύει και μου λεει "παρουσιαστηκε σφάλμα ". Αυτό προϋπήρχε αλλά με κάποιο τρόπο τις αποθήκευσα πριν καιρό. Γνωρίζει κάποιος τί χρειάζεται να κάνω; η μνήμη δεν ει πλήρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα, όπως το είχες πριν έτσι μένει!

Και δεν χρειάζεται factory reset!

Έλεος μ'αυτο το πράγμα.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ κάνει επαναφορά;

Δεν το γλυτώνεις αυτό;

Οχι, δεν χάνεις τίποτα, οπως πριν θα είναι με μικρο αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα λεγα να μην την κάνετε, η κεντρική οθόνη μαζεύει αριστερά-δεξιά και σαν αποτέλεσμα έχει οι φάκελοι που έχουμε όλοι με τις εφαρμογές να μικραίνουν και να φαίνονται χάλια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Να αναφερω ενα προβλημα που εμφανιστηκε ξαφνικα στο δικο μου Redmi 4A. Στα καλα καθουμενα δεν μου εμφανιζει καμμια χιλιαδα φωτογραφιες (βγαζει μαυρο), που ειναι αποθηκευμενες στην εξωτερικη SD. Λεω ΕΙΝΑΙ αποθηκευμενες γιατι φαινεται να ειναι ακομη αποθηκευμενες (δειχνει το μεγεθος της καθε φωτο, στοιχεια κλπ), απλα δεν τις εμφανιζει. Αλλες φωτογραφιες φαινονται κανονικα. Η καρτα ειναι μια Samsung EVO 64Gb πορτοκαλί exFAT. Την εβαλα στον υπολογιστη και παλι τις δειχνει μαυρες. Να αναφερω πως μολις συνδεω την καρτα στον υπολογιστη, μου βγαζει παραθυρο "Συνισταται σαρωση και επιδιορθωση", το οποιο δεν το εκανα φοβουμενος μην χασω και τις υπολοιπες φωτογραφιες. Καμμια ιδεα τι να κανω? Η καρτα δεν με ενδιαφερει, απλα να μην χασω τις φωτο. HELP :cry::cry: Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι. Απο την εφαρμογη τηλεχειριστηριου της Xiaomi μπορεις να ελεγχεις τον αποκωδικοποιητη panasat της Nova ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...