Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα Γιαννη.

Αλλα βρε φιλε, βαλε και καμμια τελεια μπας και καταλαβουμε αν ανοιξε η δεν ξανανοιξε! :)

Ευχαριστώ,άνοιξε:) αλλά πριν νεκρό ,ούτε ένδειξη ότι φορτίζει, ούτε άνοιγε,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται το φλας στις εισερχόμενες κλήσεις;

Το έβαλα κάποια στιγμή και θέλω να το βγάλω, πάω στις ρυθμίσεις και δεν βγαίνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται το φλας στις εισερχόμενες κλήσεις;

Το έβαλα κάποια στιγμή και θέλω να το βγάλω, πάω στις ρυθμίσεις και δεν βγαίνει

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές συστήματος - Τηλέφωνο - Ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων - Αναλαμπή κατά το κουδούνισμα.

 

Sent from my Redmi 4A

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες..... :mad:

Παρελαβα σημερα για δωρο ενα 4α 2/16 απο BANGOOD ( Official Global ROM + OTA Upgrade. -- 2017.03.24).

Δοκιμασα να το ανοιξω, αλλα αυτο εφτασε μεχρι το σημειο που προβαλει την MIUI 8.

Εκει κώλυσε και το αυτο εγινε οσες φορες και αν εκανα ριμπουτ.

Δοκιμασα καθαρισμα της cash μεσω recovery , αλλα παπαλα! Γιου νόου παπαλα?

Επειδη θεωρω οτι ειναι κατι που μπορει να λυθει και να αποφυγω τα πακεταρισματα για επιστροφη, και επειδη δεν ειμαι και εξπερ στα ΧΙΑΟΜΙ, και επειδη ποιος ακουει την ανηψουλα, μπορει καποιος φιλος να βοηθησει, εστω με πμ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για πρώτη φορά μπορεί να κάνει και 3-4 λεπτά να bootαρει.Το άφησες τοση ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν ανοίγεις το τηλέφωνο για πρώτη φορά μπορεί να κάνει και 3-4 λεπτά να bootαρει.Το άφησες τοση ώρα;

 

Ναι φιλε μου.... Ουδεμια συγκινηση μεχρι τωρα εκ μερους του. :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να φλασάρεις μόνος σου την τελευταία rom... Απλά επειδή δε τα πολύ γουστάρω τα xiaomi επειδή είναι κάπως περίεργα στις flash διαδικασίες, λόγω κλειδωμενων bootloader κτλ αν μπορεί κάποιος από εδώ που γνωρίζει να σε βοηθήσει, αλλιώς ξεκινάς διάβασμα στο ίντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να φλασάρεις μόνος σου την τελευταία rom... Απλά επειδή δε τα πολύ γουστάρω τα xiaomi επειδή είναι κάπως περίεργα στις flash διαδικασίες, λόγω κλειδωμενων bootloader κτλ αν μπορεί κάποιος από εδώ που γνωρίζει να σε βοηθήσει, αλλιώς ξεκινάς διάβασμα στο ίντερνετ...

 

Εχω ηδη ξεκινησει, αλλα ποτε δεν ημουν καλος μαθητης.....

Επισης ειναι προβλημα που δεν μπαινει καθολου στο μενου. Πως θα ξεκλιδωσω, πως θα το δηλωσω στο πισι.... Δεν ξερω....:wacko:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμής που το έχω ένα δίμηνο θα έλεγα ότι είμαι απλά οκέι.

Κολλάει αρκετά όταν πηγαίνω στην αρχική οθόνη.

Κάποιες φορές ενώ δείχνει σήμα και στις δυο κάρτες, χάνεται η κλήση, όταν εγώ ταυτόχρονα απλά κάνω κάτι στο τηλ.

Η μπαταρία ούτε καν 12ώρο.

Δε θα το συνιστούσα

 

3120mAh δεν την λες και μικρή βάλε αυτόματη φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιον τρόπο να ρυθμίσω το notification light όταν η οθόνη είναι σε λειτουργία να ανάβει; Διότι ανάβει μόνο όταν το τηλέφωνο φορτίζει η είναι αδρανές εφόσον υπάρχει κάποια ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιον τρόπο να ρυθμίσω το notification light όταν η οθόνη είναι σε λειτουργία να ανάβει; Διότι ανάβει μόνο όταν το τηλέφωνο φορτίζει η είναι αδρανές εφόσον υπάρχει κάποια ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει χρησιμότητα σε αυτό που λες, οπότε νομίζω πως είναι δύσκολο να γίνεται αυτό που ζητάς.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με κάποιον τρόπο να ρυθμίσω το notification light όταν η οθόνη είναι σε λειτουργία να ανάβει; Διότι ανάβει μόνο όταν το τηλέφωνο φορτίζει η είναι αδρανές εφόσον υπάρχει κάποια ειδοποίηση.

 

αν επιτρεπεται, για ποιο λογο θες να το κανεις αυτο,

ποιο ειναι το σκεπτικο σου, τι θες να επιτυχεις

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρεπεται, για ποιο λογο θες να το κανεις αυτο,

ποιο ειναι το σκεπτικο σου, τι θες να επιτυχεις

Απλά σε ένα παλαιότερο τηλέφωνό μου (lenovo a536) το λαμπάκι ειδοποιήσεων άναβε και όταν το τηλέφωνο δεν ήταν αδρανοποιημενο. Και το είχα συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν λειτουργεί το wifi δεν βρίσκει κανένα δίκτυο με 4g κανονικά τι κάνουμε; ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το κινητό με τα 16 giga μνήμη αν ειναι global version ξέρουμε αν υποστηρίζει την 800 συχνότητα;Με τα 32 ξέρω οτι το global υποστηρίζει σίγουρα αλλα με τα 16 δεν ειμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το κινητό με τα 16 giga μνήμη αν ειναι global version ξέρουμε αν υποστηρίζει την 800 συχνότητα;Με τα 32 ξέρω οτι το global υποστηρίζει σίγουρα αλλα με τα 16 δεν ειμαι σίγουρος.

 

Εδω λεει οτι είναι ίδια

 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4a-8420.php

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι, πρωτη επαφη με android και xiaomi.

Καποιο συμβατο σετ handfree ακουστικων που εχετε δουλεψει?

Θα προτιμουσα απο το καταστημα e-shop.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Για την global edition πότε θα δώσουν το Miui9?4fd03b05bc8d0518f05ea4aa9bd9cd8e.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ προσωπικά έκανα το δεύτερο και μου πήγε αυτή η έκδοση, η οποία θεωρείται miui 9 2e91fbbaa3106326e3ce71dff3923120.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία πώς πάει με miui 9; μια απ' τα ίδια/καλύτερα/χειρότερα ;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μόλις πήρα το πρώτο μου Xiaomi και θα φύγει δυστυχώς για συγγενή και έχω κάποιες ερωτήσεις γιατί αύριο θα το στείλω και έχω μαύρα μεσάνυχτα με την εταιρεία και το κινητό

 

Α) Οι κάρτες πώς μπαίνουν ; Κατάφερα και έβαλα τη νάνο μου αλλά η δίπλα θύρα είναι μεγαλύτερη . Παίρνει micro ή την βάζω κάπως αλλιώς;

 

Β) Έκανε αναβάθμιση 1, κάτι GB και ξανα έχει το ίδιο MIUI/ έκδοση Android, αναμένεται κάποια στιγμή η 7/8;

 

Γ) έχω την κάρτα της WIND εδώ καο αρκετή ώρα και πιάνει πιο πολύ 3G ένω με το iPhone έχω σχεδόν πάντα 4G (εννοείται οι ρυθμίσεις είναι οκ)

 

Δ) Υπάρχει επιλογή "μόνο 3G"?

 

Σας ευχαριστώ

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μόλις πήρα το πρώτο μου Xiaomi και θα φύγει δυστυχώς για συγγενή και έχω κάποιες ερωτήσεις γιατί αύριο θα το στείλω και έχω μαύρα μεσάνυχτα με την εταιρεία και το κινητό

 

 

 

Α) Οι κάρτες πώς μπαίνουν ; Κατάφερα και έβαλα τη νάνο μου αλλά η δίπλα θύρα είναι μεγαλύτερη . Παίρνει micro ή την βάζω κάπως αλλιώς;

 

 

 

Β) Έκανε αναβάθμιση 1, κάτι GB και ξανα έχει το ίδιο MIUI/ έκδοση Android, αναμένεται κάποια στιγμή η 7/8;

 

 

 

Γ) έχω την κάρτα της WIND εδώ καο αρκετή ώρα και πιάνει πιο πολύ 3G ένω με το iPhone έχω σχεδόν πάντα 4G (εννοείται οι ρυθμίσεις είναι οκ)

 

 

 

Δ) Υπάρχει επιλογή "μόνο 3G"?

 

 

 

Σας ευχαριστώ

 

 

 

Στη μεγαλύτερη θύρα, με έναν αντάπτορα βάλε τη σιμ σου (εκεί πιάνει 4G). Στη θύρα που το έχεις βάλει πιάνει μόνο 3G.Το κινητό ή παίρνει 2 σιμ ή μία κάρτα σιμ και μια sd.

Αναμένουμε κάποια στιγμή τη Nougat με MIUI 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μόλις πήρα το πρώτο μου Xiaomi και θα φύγει δυστυχώς για συγγενή και έχω κάποιες ερωτήσεις γιατί αύριο θα το στείλω και έχω μαύρα μεσάνυχτα με την εταιρεία και το κινητό

 

Α) Οι κάρτες πώς μπαίνουν ; Κατάφερα και έβαλα τη νάνο μου αλλά η δίπλα θύρα είναι μεγαλύτερη . Παίρνει micro ή την βάζω κάπως αλλιώς;

 

Β) Έκανε αναβάθμιση 1, κάτι GB και ξανα έχει το ίδιο MIUI/ έκδοση Android, αναμένεται κάποια στιγμή η 7/8;

 

Γ) έχω την κάρτα της WIND εδώ καο αρκετή ώρα και πιάνει πιο πολύ 3G ένω με το iPhone έχω σχεδόν πάντα 4G (εννοείται οι ρυθμίσεις είναι οκ)

 

Δ) Υπάρχει επιλογή "μόνο 3G"?

 

Σας ευχαριστώ

 

Α) Η sim 1 και 2 εχουν 4G αναλογα ποια καθοριζεις για ιντερνετ.Στην θεση της micro sd μπαινει nano sim καρτα οριζοντια και οχι καθετα οπως στην sim 1.

Β) Android 7 με Miui 9 δεν δοθηκε

ακομα,μονο σε beta μορφη ειναι.

Γ) Βγες σε εξωτερικο χωρο και δες αν εχει διαφορα.Το συγκεκριμενο νομιζω δεν εχει την 800αρα.Ισως γι αυτο το iPhone ειχε σημα,επειδη εβλεπε κεραια 800αρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Α) Η sim 1 και 2 εχουν 4G αναλογα ποια καθοριζεις για ιντερνετ.Στην θεση της micro sd μπαινει nano sim καρτα οριζοντια και οχι καθετα οπως στην sim 1.

 

Β) Android 7 με Miui 9 δεν δοθηκε

 

ακομα,μονο σε beta μορφη ειναι.

 

Γ) Βγες σε εξωτερικο χωρο και δες αν εχει διαφορα.Το συγκεκριμενο νομιζω δεν εχει την 800αρα.Ισως γι αυτο το iPhone ειχε σημα,επειδη εβλεπε κεραια 800αρα.

 

 

 

Η συγκεκριμένη συσκευή έχει την 800άρα.

Αν δε κάνω λάθος στη δεύτερη θέση της σιμ, δε πρέπει να πιάνει 4G.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...