Jump to content

Redmi 4A


stp7562
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι καμια. Μπορεις να επιλεξεις απο ποια σιμ θα εχεις δεδομενα, θα στελνεις σμσ, θα κανεις κλησεις

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενας φιλος μ που το πηρε δεν ελεγε το global και το redmi 4a το ειχε στα κιννεζικα αλλα το μενου ειναι κανονικα στα ελληνικα χωρις προβλημα ουτε σε μεταφρασεις ουτε σε σημα κινητης η κατι παρομοιο.

 

αρα ο φιλος σου εχει την κινεζικη εκδοση hardware.

αν πχ χρειαστει 800mhz για 4G, δεν το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

αρα ο φιλος σου εχει την κινεζικη εκδοση hardware.

αν πχ χρειαστει 800mhz για 4G, δεν το υποστηριζει

 

εγινε φιλε μ ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό με global version

Το πρόβλημα μου είναι το εξής δεν μου κάνει της ενημερώσεις από το Google store μου βγάζει σφάλμα 492 μπορει κάποιος να μου δώσει τα φώτα του

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προτείνω το συγκεκριμένο κινητό (32GB - Global version) στον πατέρα μου (56), που θα είναι το πρώτο του smartphone. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να έχει λίγα έως ανύπαρκτα bugs. Θα το πάρουμε από Ελλάδα αν είναι.

 

Εσείς που είστε κάτοχοι, έχετε αντιμετωπίσει τίποτα προβλήματα; Γιατί αν είναι να χαλάει κάτι συνεχώς, καλύτερα να πάρει το Samsung J5 (2016), να μη με παίρνει κάθε 3 και λίγο να του λέω πως θα φτιάξει αυτό, κι εκείνο κλπ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Μετα την τελευταια αναβαθμιση που εγινε ενω λαμβανω κανονικα emoji, οταν στελνω εγω απο το κινητο μου προς οποιοδηποτε αλλο κινητο τους πηγαινει κενο μυνημα. Εχει καποιος καμια ιδεα ?

Τα απλα sms πανε κανονικα χωρις εικονιδια.

 

 

FIXED.

Ηταν η επιλογη χρηση GSM αλφαβητου που ηταν ενεργη.

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προτείνω το συγκεκριμένο κινητό (32GB - Global version) στον πατέρα μου (56), που θα είναι το πρώτο του smartphone. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να έχει λίγα έως ανύπαρκτα bugs. Θα το πάρουμε από Ελλάδα αν είναι.

 

Εσείς που είστε κάτοχοι, έχετε αντιμετωπίσει τίποτα προβλήματα; Γιατί αν είναι να χαλάει κάτι συνεχώς, καλύτερα να πάρει το Samsung J5 (2016), να μη με παίρνει κάθε 3 και λίγο να του λέω πως θα φτιάξει αυτό, κι εκείνο κλπ... :rolleyes:

 

το πηρα κι εγω στη μανα μου, ιδια περιπτωση, 46, πρωτη φορα smartphone και το εχει κατα ευχαριστηθεί , δεν εχει bugs (τουλαχιστον με την απλη χρηση που του εχει κανει) και γενικα δεν της εχει βγαλει κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, το αγόρασα χτες 32gb 2ram global version, ενώ όλα οκ πχ συγχρονησα με gmail, μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το play store, έχει ενα Bug στο play store, που οταν πας "Οι εφαρμογές/παιχνίδια μου" δεν βγάζει καμία ενημερωση, ενώ σε εφαρμογές που ειναι ηδη εγκατεστημενες αν τις κανω search, εκει έχει επιλογή για manual ενημερωση.

 

Επίσης το autorotate δεν δουλεύει με τπτ, μέχρι και σε test πατώντας πολλές φορες στο kernel μπηκα και ολα είναι 0 στο g-sensor.

Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, το αγόρασα χτες 32gb 2ram global version, ενώ όλα οκ πχ συγχρονησα με gmail, μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές απο το play store, έχει ενα Bug στο play store, που οταν πας "Οι εφαρμογές/παιχνίδια μου" δεν βγάζει καμία ενημερωση, ενώ σε εφαρμογές που ειναι ηδη εγκατεστημενες αν τις κανω search, εκει έχει επιλογή για manual ενημερωση.

 

Επίσης το autorotate δεν δουλεύει με τπτ, μέχρι και σε test πατώντας πολλές φορες στο kernel μπηκα και ολα είναι 0 στο g-sensor.

 

Αυτό εννοούσα να έχει bugs. Να μην κάνουν ούτε ενημέρωση οι εφαρμογές του Google Play! :( Δεν ξέρω αν τελικά το πάρω στον πατέρα μου...

Link to comment
Share on other sites

Clear cache εκανες?

Επισης μήπως έχεις κλειδωμένη την αυτόματη περιστροφή?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα να έχει bugs. Να μην κάνουν ούτε ενημέρωση οι εφαρμογές του Google Play! :( Δεν ξέρω αν τελικά το πάρω στον πατέρα μου...
Μια χαρά κάνει ενημερώσεις η συσκευή, επίσης μια χαρά δουλεύει ο προσανατολισμός της οθόνης.

Κάνε το κόπο να διαβάσεις λίγο το νήμα.

Μη βγάζουμε έτσι αυθαίρετα συμπεράσματα.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι συσκευές που είναι αγορασμένες από γνωστά καταστήματα, με την global rom μέσω της infoquest, έχουν τα λιγότερα θέματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό πρέπει να Φλασαρεις την οφισιαλ ρομ, ώστε να μην υπάρχουν πρόβληματα

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Τα έλυσα όλα, και πληροφοριακά ήταν από Σκρούτζ αλλά global Version. Όσον αφορά τις εφαρμογές που ενώ ήταν ήδη εγκατεστημενες στο τηλέφωνο (οχι απο μενα). To play store δεν τις "εβλεπε" για να τις αναβαθμίσει αυτόματα. Αν ομως πχ το Google Maps που υπηρχε ήδη το έκανα search απο το Play Store, μου έδειχνε 2 κουμπια "Ενημερωση" και "Ανοιγμα". Ετσι καμια 15αρια εφαρμογες που είχε ηδη, χειροκινητα με αυτο το τρόπο τις ενημέρωσα, και μετα τις δειχνει σαν εγκατεστημενες και μεσα απο το Play store. Ετσι πλεον φανταζομαι θα αναβαθμίζονται αυτόματα μόνες τους πλεον.

 

Τωρα οσον αφορά το Bug με την περιστροφή οθονης, το θεωρω σχεδον απαραδεκτο να θέλει τέτοια λυση, και ειδικα η Global Version. Έπρεπε να μπω σε Engineering Mode και να κανω calibrate σενσορα. Θα ανεβάσω την οδηγια σε Link Οπως την βρήκα.

 

http://en.miui.com/thread-458462-1-1.html

Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θα χρειαστώ την βοήθειά σας.

Πήρα στον πατέρα μου το συγκεκριμένο κινητό πριν από 2 μήνες (περίπου).

Από την αρχή μας έκανε τα παρακάτω:

- Όταν γράφεις κάποιο βίντεο δεν ακούγεται, σχεδόν καθόλου, αυτά που λες (οι ομιλίες). Για να ακουστεί λίγο θα πρέπει το τηλέφωνο να είναι κοντά στο στόμα σαν να μιλάς σε τηλεφωνική κλήση.

- 8 στις 10 φορές όταν με καλέσουν δεν με ακούνε.

Προφανώς υπάρχει θέμα στο μικρόφωνο.

Είχε κανένας κάτι παρόμοιο?

Θα το στείλω για service, έχουμε εμπειρία από την αντιπροσωπία?

Σας ευχαριστώ, εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να παραγγείλω από σκρουτζομάγαζο το 2/32 , απλά δεν ξέρω ποιο κατάστημα να επιλέξω.

Αν πήρε κάποιος από σας και έχει σίγουρα την B20 και ευρωπαϊκό γνήσιο φορτιστή , ας μου στείλει π.μ. με το κατάστημα.

Ευχαριστώ.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα, ποιοτικο μου φαινεται, αλλα λιγο "μπερδεμενο" για μενα που ποτε δεν ξαναειχα Xiaomi.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

πως παίρνω την αδεια για την κάρτα μνημης; να κάνω μεταφορές

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι στο 4g αλλα γιατι να κανει αυτο προβλημα;

 

 

 

Όταν δύο κάρτες SIM χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα, η πρώτη SIM υποστηρίζει 4G κλήσεις και data ενώ η δεύτερη SIM υποστηρίζει 2G κλήσεις μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα, ποιοτικο μου φαινεται, αλλα λιγο "μπερδεμενο" για μενα που ποτε δεν ξαναειχα Xiaomi..

 

Αν ειχες δουλεψει iphone δεν θα δυσκολευοσουν.. παρομοιες λειτουργιες εχουν

Link to comment
Share on other sites

Το "menu" αλλαζει πανευκολα με κάποιον launcher
Η αληθεια ειναι πως μου φαινεται λιγο "κρυο" το μενου,

οποτε, θαρθει και η ωρα του launcher ;)

Αν ειχες δουλεψει iphone δεν θα δυσκολευοσουν.. παρομοιες λειτουργιες εχουν
Μπαα..ουτε i μας εκατσε ποτε..

 

Και μια που πρωτη φορα πιανω xiaomi στα χερια μου, αν και διαβασα ολο το νημα (ετσι για γενικη γνωση), δεν πηρε το ματι μου πληροφοριες για root, ουτε στο miui.gr ουτε στο miui.com. Ξερει κανεις πως γινεται? Μια ματια που Γκουγκλαρισα διαβασα για Kingroot αλλα δεν εκατσα να ασχοληθω..Καμια πληροφορια παιδες?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...