Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολο να απαλλαγής από το flyme, εγώ δεν πρόκειται ούτε να μου χάριζαν meizu να ξανά πιάσω. Το χειρότερο λειτουργικό που υπάρχει σε κινητό.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για πιο λόγο στις stable τώρα απενεργοποιούνται οι 2 απ'τους 8 πυρήνες της cpu; ούτε στη μπαταρία βλέπω καμία διαφορά αλλά και οι επιδόσεις χαντακώνονται
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω δύο μήνες περίπου αποκλειστικής χρήσης από τότε που έχασα το mi note 2 , το πιο ενοχλητικό είναι οι χαζομάρες που κάνει με τα notifications που δεν έρχονται έγκαιρα και στο Viber δεν βλέπει μερικές φορές τις επαφές μου. Είμαι με την 7.2.0.0.Α .

Σπαστικό είναι και το fingerprint sensor το οποίο θυμίζει πολύ Samsung στην αποτελεσματικότητα του!

Γενικά έχει πολύ Samsung εμπειρία χρήσης σε ταχύτητα και κολληματάκια...

Πάντως είναι πολύ όμορφο , επίσης όμορφο είναι και το UI του ,καλουτσικη κάμερα , καταπληκτική οθόνη, και καλή αυτονομία για τα δικά μου γούστα.

Αν και γουστάρω την meizu λόγω Mx4 που ήταν η μοναδική συσκευή που με έχει ενθουσιάσει τόσο στην ζωή μου , το miui δεν έχει αντίπαλο δυστυχώς.

Πλέον θα περιμένω για μια καλή έκδοση του Redmi Note 7 για επόμενη συσκευή , το απόλυτο VFM με τέλειο design πλεον και αν κρίνω από την κάμερα του RN6 που ήταν αξιοπρεπέστατη για τα γούστα μου τελειώνει οριστικά και το παραμύθι των ναυαρχιδων για εμένα , αλλά αυτή είναι μεγάλη κουβέντα και εντελώς offtopic.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βάλει για πούλημα την συσκευή μου είναι σε άριστη κατάσταση, χρώμα silver grey στα 115€ , 8 μηνών.

Όποιος επιθυμεί ας έρθει σε επικοινωνία μαζί μου.

 

Καλησπέρα, είχα αρκετό καιρό να μπω στο νήμα και τώρα βλέπω την " αγγελία " .

Υπάρχει ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κλείνω δύο μήνες περίπου αποκλειστικής χρήσης από τότε που έχασα το mi note 2 , το πιο ενοχλητικό είναι οι χαζομάρες που κάνει με τα notifications που δεν έρχονται έγκαιρα και στο Viber δεν βλέπει μερικές φορές τις επαφές μου. Είμαι με την 7.2.0.0.Α .

Σπαστικό είναι και το fingerprint sensor το οποίο θυμίζει πολύ Samsung στην αποτελεσματικότητα του!

Γενικά έχει πολύ Samsung εμπειρία χρήσης σε ταχύτητα και κολληματάκια...

Πάντως είναι πολύ όμορφο , επίσης όμορφο είναι και το UI του ,καλουτσικη κάμερα , καταπληκτική οθόνη, και καλή αυτονομία για τα δικά μου γούστα.

Αν και γουστάρω την meizu λόγω Mx4 που ήταν η μοναδική συσκευή που με έχει ενθουσιάσει τόσο στην ζωή μου , το miui δεν έχει αντίπαλο δυστυχώς.

Πλέον θα περιμένω για μια καλή έκδοση του Redmi Note 7 για επόμενη συσκευή , το απόλυτο VFM με τέλειο design πλεον και αν κρίνω από την κάμερα του RN6 που ήταν αξιοπρεπέστατη για τα γούστα μου τελειώνει οριστικά και το παραμύθι των ναυαρχιδων για εμένα , αλλά αυτή είναι μεγάλη κουβέντα και εντελώς offtopic.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Πολύ καλό το note 7, είμαι σε αναμονή για το pro global version,

Ποιες ναυαρχίδες;; να σκάσω 500+€ και να έχω μισό κινητό; με σάπια μπαταρία, χωρίς ακουστικά, ράδιο, sdcard, ρε ουστ, μια χαρά κινητό παίρνεις μέχρι 200-250€ και τα έχει όλα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα αρκετό καιρό να μπω στο νήμα και τώρα βλέπω την " αγγελία " .

Υπάρχει ακόμη;

 

Ναι είναι διαθέσιμο, το email μου είναι : minaspetros@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από αυτό που πάμε; κάτι σε ανάλογη τιμή παίζει; Ένα χρόνο στον αφρό τη βγάλαμε με το εργαλείο.Εμεινα με τη 5αρα και κανένα πρόβλημα. Βλακεία μου που το ρουταρισα και σε ένα factory reset που του έκανα έχασα την αναβάθμιση ημερολογιου και τις αυτόματες αναβαθμίσεις. Κατά τα άλλα εργαλείο.
Link to comment
Share on other sites

https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/asus-zenfone-zoom-s-64gb-mayro-dual-sim-smartphone/prod8687283pp/

Ίσος να πήγαινες εδώ, πολύ καλό τηλέφωνο τούμπανο μπαταρία amoled οθόνη και πολύ καλή κάμερα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από public λογικά έχει Β20, από επιδόσεις δες αντίστοιχα κινητά με τον 625

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο 625 μια χαρά είναι στης γυναίκας μου rn5 τρέχει βούτυρο. Θα περιμένω να βγει κάτι καλύτερο όμως.
Link to comment
Share on other sites

Καιρό έχω να γράψω. Τελικά επειδή έμαθα τα χούγια του τηλεφώνου και να αντιμετωπίζω τα πολλά προβλήματα που έχει , το κράτησα και δε το άλλαξα (ακόμα :lol: ) . Έλεγα στο black friday να πάρω κάτι άλλο , αλλά αφού δουλεύει δε βαριέσαι. Έτσι και αλλιώς έχω και 2ο εταιρικό. Η μπαταρία του βέβαια έχει καταντήσει τραγική με 7-8 μήνες χρήσης μόνο.

 

Πάνω που ηρέμησα λίγο με το τηλέφωνο ήρθε και έδεσε το γλυκό για να αρχίσω να το βρίζω , ξανά . Πήρα πριν λίγες μέρες ένα xiaomi amazfit stratos. Περισσότερο το θέλω για κολύμβηση. Ανοιχτής θαλάσσης και πισίνας. Λίγο που το δοκίμασα φαίνεται να έχει ακρίβεια, δυστυχώς όμως το pro 6 plus δε το γουστάρει καθόλου το ρολόι . Μηπως επειδή είναι xiaomi ; Κάθε λίγο και λιγάκι αποσυνδέεται από το ρολόι. Για να συνδεθεί είδα ότι θέλει το κλασσικό που συνήθως κάνω για όλα τα περίεργα του κινητού ,δηλαδή restart !

 

Αρχικά πίστεψα πως έχει πρόβλημα το ρολόι. Δυστυχώς όμως αφού το σύνδεσα με το iphone που έχω , κατάλαβα πως για ακόμα μια φορά με απογοητεύει το pro 6 plus. :(

 

Εχω ξεχάσει να αναφέρω πως εδώ και καιρό σαν να τρεμοπαίζει η οθόνη και αυτό φαίνεται κυρίως σε λευκό φόντο. Με ένα restart το πρόβλημα λύνεται. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς συμβαίνει. Δε με απασχολεί όσο αντέξει.... Το κάνει καιρό και μάλλον δεν είναι θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

Πώς συνδέεται με το ρολόι; με Bluetooth;

Εγώ έχω Bluetooth ακουστικό και Bluetooth στο αυτοκίνητο. Όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο κλείνω από πρίν το ακουστικό και συνδέεται άμεσα με το Bluetooth του αυτοκινήτου, όταν μπω χωρίς να κλείσω το ακουστικό παραμένει συνδεδεμένο και χωρίς καμία παρεμβολή στο ακουστικό ενώ δεν κλείνω αυτό του αυτοκινήτου.

Πριν να αγοράσω αυτό που έχουμε είχα για 4 μήνες το Huawei mate 10 lite. Ο λόγος που το σούταρα ήταν ότι είχε θέμα στην παραπάνω περιγραφή και είμαι αρκετές ώρες μέσα στο αυτοκίνητο. Το πήρα μόλις κυκλοφόρησε στην Ελλάδα και με τιμή στον ουρανό. Αν θες μπες στο νήμα της συσκευής που αναφέρω και διάβασε σχόλιά μου από Δεκέμβριο 2017 έως Μάρτιο 2018 από μένα. (Δες όλα τα στραβά που έγραφα ότι είχε).

Μάγκες λίγο-πολύ όλες οι συσκευές έχουν θέμα, άλλες που είναι και πανάκριβες και έχουν και υποστηρίξη βγάζουν κατά καιρούς αρκετά προβλήματα. Διαβάστε για Samsung Galaxy s 9 κλείνει η κάμερα στο video, το one plus 6 πρόβλημα στην φόρτιση, το LG 4 του αδελφού μου από την πρώτη ημέρα έφτανε σε θερμοκρασία που δεν το κρατούσες ώσπου έκαψε την οθόνη.

Στο δικό μας, πιστεύω, ότι φταίει και ο exynos που φοράει, τον ίδιο είχε και το Samsung Galaxy note 7.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Mi band 3 και δουλεύει άψογα με το meizu, έχεις δώσει στην εφαρμογή τα κατάλληλα δικαίωματα για να τρέχει στο παρασκήνιο;; επίσης με πια ρομ είσαι;;

 

Μετά από αρκετά φλασαρισματα και δοκιμές με κινεζικές ρομ και global, τις τελευταίες μέρες γύρισα στην 6.1.0.0G και βλέπω να μένω για πολύ καιρό εδώ, τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποια αξιόλογη.

Η μπαταρία σε μένα ( από τον 4/18) δεν έχει πέσει καθόλου μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα από τους πρώτους μήνες, βέβαια προσέχω τις φορτίσεις όσο δεν πάει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγω με το amazfit bip κ την τελευταια daily που λινκαρε ο chios παλιοτερα δεν εχω κανενα θεμα

ναι το flyme ειναι πολυ μπελαλιδικο αλλα εχω μαθει κατι λιγα θεματα που εχω να τα τριπλαρω

δωσε στην εφαρμογη ολα τα δικαιωματα που ζηταει κ καντην να τρεχει μονιμως στο παρασκηνιο,επισης κλειδωσε την απο τον task manager η οπως λεγεται στο android

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ο μόνος λόγος που το σύνδεσα το ρολόι με το Meizu είναι η μεγαλύτερη οθόνη από το εταιρικό 5s που έχω εδώ και 5 χρόνια και επειδή η μπαταρία στο 5s δε βγάζει ούτε μιση μέρα οπότε δεν ήθελα να την επιβαρύνω. Με ρομ δεν ασχολούμαι. Έχω την επίσημη τελευταία global. Δε ξέρω αν είναι η χειρότερη , αλλά βαριέμαι να σετάρω ξανά το κινητό, γιατί δυο φορές που είχα δοκιμάσει να το κάνω restore μέσω του back up , δε δούλεψε ποτέ και τα έβαλα όλα από την αρχή.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την τελευταία 7.0.1.0 είναι οι χειρότερη που υπάρχει, το backup δουλεύει μια χαρά στις πολλές φορές που το δούλεψα. Όλα τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις γύριζαν χωρίς πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό ούτε με PC ούτε με φλασάκι USB. Από τον υπολογιστή μόνο φορτίζει, το φλασάκι δεν το βλέπει καθόλου. Τι μπορώ να κάνω;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει την μεταφορά αρχείων;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0A) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

@chios την 6.1.0.0G την προτεινεις για μονιμη;

 

απο bugs ,μπαταρια ,επιδοσεις πως ειναι;

 

Android 7 σωστα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι την προτείνω, όλα δουλεύουν ρολόι τα gapps λειτουργούν μια χαρά, ειδοποιήσεις σωστές, δυστυχώς είναι android 6, μπαταρία πολύ καλύτερη από το flyme 7.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τελικα για μενα η καλυτερη rom ειναι η beta της υπογραφης μου ,καλες επιδοσεις ,καλη μπαταρια ,ολα τα features των νεωτερων android 7
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

τελικα για μενα η καλυτερη rom ειναι η beta της υπογραφης μου ,καλες επιδοσεις ,καλη μπαταρια ,ολα τα features των νεωτερων android 7

 

Ποια είναι ακριβώς η beta που λες;

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχει στην υπογραφή του.

Την έχω δοκιμάσει αλλά προτιμώ τη 6.1

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...