Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυριο παραλαμβάνω στην Χαλκιδική(σε 14 μέρες), για το κέντρο διαλογή Αττικής 11 μέρες!! Επιτέλους γρήγορες παραλαβές και πάλι!

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα και εγώ μετά από 1 εβδομάδα απο banggood. Ήρθε υπερβολικά γρήγορα! Με το που το άνοιξα του έκανα του έκανα το update. Πρώτες εντυπώσεις θετικές. Για τα λεφτά του (περίπου 180€) απίστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία από Lightinthebox που το έχει προσφορά 157 ευρώ. Ελπίζω να μην έχω θέμα με τελωνεία . Έβαλα και ασφάλεια τελωνείου.

 

Θα αντικαταστήσει το honor 6 που έχω .Ελπίζω να μη το μετανιώσω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο φως στο τουνελ εκανα παραγγελια!!!!Τελευταια παραγγελια μου δεν περασε απο τελωνειο (Lightinthebox).Στελνουν με belgium post 3-4 εμδομαδες κανει. ROm δεν παιζει ε?Διαβαζω οτι οτ bootloader ειναι κλειδωμενος!!!!Εντυπωσεις σε σχεση με το x820?Σε ηχο καμερα και μπαταρια γτ σε ποιοτητα οθονης νομιζω δεν τιθεται θεμα?Δυο ρομ υπαρχουν αποτι βλεπω.Η Flyme 5.2.7.0G και η Flyme 6.1.0.0G...Ποια ειναι καλυτερη?εχει πολλα bugs?Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω να παρω meizu απο mx4 και mx5 και ειπα να ξαναδοκιμασω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελλανεις ;;; όταν βάζεις ξυπνητήρι δεν βλέπεις την επιλογή για ήχο;;; ερωτήσεις για παιδιά είναι αυτές.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θεματάκι, ετά απο μια επανακίνηση μου κόλλησε στο σημείο όπου λέει "optimising apps" το ποσοστό αλλάζε αν ξανα κάνω επανακίνηση. Μετά απο έρευνα είδα πως το παθαίνουν διαφορες συσκευές. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι αν ξέρει πως μπορώ να το λυσω? Έκανα ήδη μια φορά factory reset και εστρωσε αλλά μετα απο κάποιες ώρες αφου είχα εγκαταστηει οτι ήθελα μου το έκανε πάλι. Τωρα θέλω να το αποφύγω το factory reset αν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό , έκανες το update στην 6.1.0.0G ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό , έκανες το update στην 6.1.0.0G ;;

 

Με το που το ανοιξα το έκανα. Σκεφτομαι μηπως καμια χαζο εφαρμογη το κάνει αυτο αλλά όλες τις κατεβάζωαπο το play store

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να δοκιμλασει....Flyme 6.7.3.3G Public Beta

http://forum.flymeos.com/thread-26303-1-1.html

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα και θέλω να ρωτησω. Αλλαζει το αυτο το εφε με την καθιστερηση του ανοιγματος παραθηρων κλπ?

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να δοκιμλασει....Flyme 6.7.3.3G Public Beta

http://forum.flymeos.com/thread-26303-1-1.html

 

Την δοκίμασα αλλά ξαναέβαλα την 6.1.1 . Διαγράφει τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους, σε ρωτάει αλλά δεν προχωράει αν δεν κάνεις κλικ στην διαφραφή. Δεν διαγράφει επαφές και φώτο. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους οι εκδόσεις. είναι εύκολη η διαδικασία να την περάσεις. Για να επανέρθεις στην 6.1.1 δεν διαγράφει τίποτα από δεδομένα και εφαρμογές. Στην beta 6.7.3 σου δείχνει οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση η 6.1.1. . Στην beta υπήρχε πρόβλημα στην σύνδεση με το Bluetooth ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

6.1.1 εννοείς την 6.1.0.0G?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πώς επιλέγω ήχο στο ξυπνητήρι; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!

 

φιλε μου το ιδιο θεμα ειχα κ εγω:lol::lol::lol:

ευτυχως που ρωτησες-στραβωμαρα εχουμε

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο θεμα ειχα κ εγω:lol::lol::lol:

ευτυχως που ρωτησες-στραβωμαρα εχουμε

 

Ελα ρε, το πήρα δώρο στην γυναίκα μου και την ώρα που διάβαζα οτι από εσάς "πως αλλάζουμε τον ήχο του ξυπνητηριού" με ρώτησε κι εκείνη το ίδιο, αλλά πριν να της πω μου λέει "ααα να το" :lol::lol::lol:

 

PS. Δεν υπονοώ τίποτα :lol::lol:

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

πρωην κατοχος αρκετων επωνυμων, ειχα επι 14 μηνες ενα meizu mx6 πηγαμε καλα παρεα ολο αυτο τον καιρο.

το αλλαξα πριν 14 μερες και πηρα ενα pro6 plus.

δεν λεω καλυτερη οθονη και φωτογραφια, καπως πιο γρηγορο , ακαριαια επαννεκινηση συσκευης απο κλειστο μεχρι και χτες βραδυ.

αρχισε να κανει ανοιγοντας το βελτιστοποιηση εφαρμογων μενοντας αμεσως στο 99% για δεκα λεπτα τουλαχιστον.

δοκιμασα 4 φορες να δω μηπως ξεκολλησει αλλα τα ιδια.

το περιεργο ειναι δεν κατεβασα καποια εφαρμογη και δεν ειχα μεσα καποια περιεργη εφαρμογη αλλη παρα τις αναγκαιες της καθημερινοτητας μας.

τις αναγκαιες δλδ.

μηπως γνωριζει κανεις κατι?

και κατι ακομη, μιας και το ειχα αντιμετωπισει και με το ΜΧ6.

στα ακυρα στο φακελο φωτο....εμφανιζε καποιες παλιες διαγραμμενες φωτο και διεγραφε καποιες καινουργιες ξαναλεω στο ακυρο.

αν γνωριζει καποιος θα πω ευχαριστω εκ των πρωτερων ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

πρωην κατοχος αρκετων επωνυμων, ειχα επι 14 μηνες ενα meizu mx6 πηγαμε καλα παρεα ολο αυτο τον καιρο.

το αλλαξα πριν 14 μερες και πηρα ενα pro6 plus.

δεν λεω καλυτερη οθονη και φωτογραφια, καπως πιο γρηγορο , ακαριαια επαννεκινηση συσκευης απο κλειστο μεχρι και χτες βραδυ.

αρχισε να κανει ανοιγοντας το βελτιστοποιηση εφαρμογων μενοντας αμεσως στο 99% για δεκα λεπτα τουλαχιστον.

δοκιμασα 4 φορες να δω μηπως ξεκολλησει αλλα τα ιδια.

το περιεργο ειναι δεν κατεβασα καποια εφαρμογη και δεν ειχα μεσα καποια περιεργη εφαρμογη αλλη παρα τις αναγκαιες της καθημερινοτητας μας.

τις αναγκαιες δλδ.

μηπως γνωριζει κανεις κατι?

και κατι ακομη, μιας και το ειχα αντιμετωπισει και με το ΜΧ6.

στα ακυρα στο φακελο φωτο....εμφανιζε καποιες παλιες διαγραμμενες φωτο και διεγραφε καποιες καινουργιες ξαναλεω στο ακυρο.

αν γνωριζει καποιος θα πω ευχαριστω εκ των πρωτερων ...

 

Και εμένα το έπαθε και είδα πως η μόνη λύση είναι η επαναφορά. Vlume up + power button.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα...βρισκω διαφορα Full Cover Tempered Glasses για το Meizu...εχει δοκιμασει κανενας?πχ αυτα τα δυο εχουν καμια διαφορα?το ενα γραφει 3d γιαυτο....η ειναι ολα ιδια?

χαλαει πολυ η εικονα του κινητου?

https://www.aliexpress.com/item/-/32858130900.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.270.Zy4H24

https://www.aliexpress.com/item/HD-2-5D-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Meizu-M5C-Pro-6-7-plus-m5-m3/32861174439.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.307.Zy4H24

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα...βρισκω διαφορα Full Cover Tempered Glasses για το Meizu...εχει δοκιμασει κανενας?πχ αυτα τα δυο εχουν καμια διαφορα?το ενα γραφει 3d γιαυτο....η ειναι ολα ιδια?

χαλαει πολυ η εικονα του κινητου?

https://www.aliexpress.com/item/-/32858130900.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.270.Zy4H24

https://www.aliexpress.com/item/HD-2-5D-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Meizu-M5C-Pro-6-7-plus-m5-m3/32861174439.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.307.Zy4H24

 

Εγώ όπως και αρκετοί άλλοι απο εδώ πήραμε αυτό

https://www.banggood.com/BAKEEY-Anti-Explosion-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Meizu-Pro-6-Plus-Global-Version-p-1268801.html?rmmds=search

 

Είμαι ευχαριστημένος απο το συγκεκριμενο, απλά απενεργοποιείες το palm rejection.

Link to comment
Share on other sites

3 φορά που μου κολλάει στο optimizing apps μετά από επανακκινηση. Λέω να περάσω την rom πάλι μήπως και έχει γίνει εκεί πατάτα. Η διαδικασία είναι αφού κατεβάσω τη ρομ να την κάνω install απ τ system update? (volume up +power button)

 

Αν δεν πιάσει κι αυτό θα πάω στην κινεζική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ρυθμίσω τον dialer όταν μιλάω να βλέπω ποιος άλλος με καλεί. Στον άλλο δείχνει ότι είμαι κατειλημμένος και σε μένα έρχεται αργότερα μήνυμα της εισερχόμενης κλήσης, μερικές φορές τον άλλο τον ....προωθεί. Έχω δοκιμάσει και με άλλους dialer αλλά τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

και εδω τιθεται το θεμα...οτι πληρωνεις παιρνεις.

δυστυχως.

απο οτι βλεπω και διαβαζω υπαρχουν θεματα..

Εδώ και 1μιση μήνα δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και οι περισσότεροι εδώ μέσα που επωφελήθηκαν τις προσφοράς για το συγκεκριμένο κινητό δεν έχουν θέματα αυτά που βλέπω τώρα τελευταία δεν γνωρίζω τι παίζει και αν έχει γίνει ίσως και κάποιο λάθος από τους κατόχους...εγώ είμαι υπερευχαριστημενος με το κινητακι σε όλα του...!!!

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ρυθμίσω τον dialer όταν μιλάω να βλέπω ποιος άλλος με καλεί. Στον άλλο δείχνει ότι είμαι κατειλημμένος και σε μένα έρχεται αργότερα μήνυμα της εισερχόμενης κλήσης, μερικές φορές τον άλλο τον ....προωθεί. Έχω δοκιμάσει και με άλλους dialer αλλά τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω???

 

Αυτό δεν έχει να κάνει με την συσκευή ούτε με τον dialer αλλά με τον πάροχο. Πρέπει να ενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων. Εάν δεν υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις τις συσκευής, καλείς τον πάροχο και λές να σου την ενεργοποιήσει.

3 φορά που μου κολλάει στο optimizing apps μετά από επανακκινηση. Λέω να περάσω την rom πάλι μήπως και έχει γίνει εκεί πατάτα. Η διαδικασία είναι αφού κατεβάσω τη ρομ να την κάνω install απ τ system update? (volume up +power button)

 

Αν δεν πιάσει κι αυτό θα πάω στην κινεζική.

 

Στο topic του LG G4 έπαθαν το ίδιο κάποια παιδιά. Έν τέλη έφταιγε η εφαρμογή Zedze και η μtorrent. Εάν έχεις κάποια από αυτές τις 2 εγκατεστημένες, δοκίμασε απεγκατάσταση μήπως σχετίζεται και το δικό σου πρόβλημα με αυτές τις εφαρμογές.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

3 φορά που μου κολλάει στο optimizing apps μετά από επανακκινηση. Λέω να περάσω την rom πάλι μήπως και έχει γίνει εκεί πατάτα. Η διαδικασία είναι αφού κατεβάσω τη ρομ να την κάνω install απ τ system update? (volume up +power button)

Αν δεν πιάσει κι αυτό θα πάω στην κινεζική.

Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή με clear data.

Μπορείς να το κάνεις και μέσα από τη Ρομ με τον μαμά File Manager (Files). Πατάς πάνω στο αρχείο της Rom (update.zip) και θα σου ανοίξει παράθυρο όπου θα έχει κουτάκι για τικάρισμα του "Καθαρισμός δεδομένων"

 

Δεν μπορώ να ρυθμίσω τον dialer όταν μιλάω να βλέπω ποιος άλλος με καλεί. Στον άλλο δείχνει ότι είμαι κατειλημμένος και σε μένα έρχεται αργότερα μήνυμα της εισερχόμενης κλήσης, μερικές φορές τον άλλο τον ....προωθεί. Έχω δοκιμάσει και με άλλους dialer αλλά τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω???

Με Cosmote & Wind βλέπω κανονικά όταν μιλάω αυτόν που με καλεί.

Είμαι με την Κινέζικη Ρομ

 

@paylidisc...Χρήστο πώς από εδώ; Πήρες και εσύ "μεζεδάκι";:lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...