Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να ρυθμίσω τον dialer όταν μιλάω να βλέπω ποιος άλλος με καλεί. Στον άλλο δείχνει ότι είμαι κατειλημμένος και σε μένα έρχεται αργότερα μήνυμα της εισερχόμενης κλήσης, μερικές φορές τον άλλο τον ....προωθεί. Έχω δοκιμάσει και με άλλους dialer αλλά τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω???
Χτύπα *43# για να ενεργοποιηθεί.

 

Μια χαρά τηλέφωνο είναι κανένα θέμα.

Δεν ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις, πολύ έδωσαν 400€ όταν βγήκε για να το πάρουν.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@paylidisc...Χρήστο πώς από εδώ; Πήρες και εσύ "μεζεδάκι";:lol:

Δεν θα με χάλαγε καθόλου! Πολύ δυνατό εργαλείο...θα το δοκίμαζα (μέσω 3ου) αλλά το παρατήσανε με MM...οπότε παράτησα και εγώ την ιδέα :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει να κάνει με την συσκευή ούτε με τον dialer αλλά με τον πάροχο. Πρέπει να ενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων. Εάν δεν υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις τις συσκευής, καλείς τον πάροχο και λές να σου την ενεργοποιήσει.

 

 

Στο topic του LG G4 έπαθαν το ίδιο κάποια παιδιά. Έν τέλη έφταιγε η εφαρμογή Zedze και η μtorrent. Εάν έχεις κάποια από αυτές τις 2 εγκατεστημένες, δοκίμασε απεγκατάσταση μήπως σχετίζεται και το δικό σου πρόβλημα με αυτές τις εφαρμογές.

 

Είχα το zedge όλες τις φορές που το έπαθα. Θα δοκιμάσω χωρίς αυτό να δω πως θα πάει!

 

Θα επανέλθω με νεότερα για το θέμα αυτό! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, δηλαδή με clear data.

Μπορείς να το κάνεις και μέσα από τη Ρομ με τον μαμά File Manager (Files). Πατάς πάνω στο αρχείο της Rom (update.zip) και θα σου ανοίξει παράθυρο όπου θα έχει κουτάκι για τικάρισμα του "Καθαρισμός δεδομένων"

 

 

Με Cosmote & Wind βλέπω κανονικά όταν μιλάω αυτόν που με καλεί.

Είμαι με την Κινέζικη Ρομ

 

@paylidisc...Χρήστο πώς από εδώ; Πήρες και εσύ "μεζεδάκι";:lol:

 

Όταν πάω στη ρομ πάνω μου βγάζει wipe contacts and app data. Είναι το ίδιο με τον καθαρισμό δεδομένων που λες?

 

Υ.Γ. Θα δω μήπως έφταιγε το zedge μήπως δεν χρειαστεί τελικά. Απλά να έχω μια ιδέα.

Edited by GoniM
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να μπω στην εφαρμοπγη της Winbank μου βγαζει "Screen Overlay Detected". Ξερει καποιος πως το απενεργοποιω? Κοιταξα στο google αλλα δεν γινεται με καποιον απο τους τροπους που αναφερει, ισως λογω διαφορετικοτητας λογισμικου του κινητου (Flyme)
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω στη ρομ πάνω μου βγάζει wipe contacts and app data. Είναι το ίδιο με τον καθαρισμό δεδομένων που λες?

 

Υ.Γ. Θα δω μήπως έφταιγε το zedge μήπως δεν χρειαστεί τελικά. Απλά να έχω μια ιδέα.

Ναι, το ίδιο είναι. Σβήνει εφαρμογές χρήστη, επαφές, μηνύματα κλπ. Είναι το αντίστοιχο του factory reset. Στο twrp είναι το wipe cashe, dalvik cashe, data.

Δηλαδή μετά από αυτό θα πρέπει να ξαναστήσεις το κινητό από την αρχή.

 

Δεν σβήνει αρχεία σου (φωτο κλπ) από την εσωτ. μνήμη.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και αρκετοί άλλοι απο εδώ πήραμε αυτό

https://www.banggood.com/BAKEEY-Anti-Explosion-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Meizu-Pro-6-Plus-Global-Version-p-1268801.html?rmmds=search

 

Είμαι ευχαριστημένος απο το συγκεκριμενο, απλά απενεργοποιείες το palm rejection.

 

 

Ευχαριστω φιλε!!!Απο καμερα πως ειναι?ειχα το x820.Θα μου ερθει με Flyme 5.2.7.0G λογικα.Να το κανω update σε Flyme 6.1.0.0G?Ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελλανεις ;;; όταν βάζεις ξυπνητήρι δεν βλέπεις την επιλογή για ήχο;;; ερωτήσεις για παιδιά είναι αυτές.

Δεν χρειάζεται ειρωνεία, ωστόσο ευχαριστώ για την απάντηση. Από τη 2η φράση σου υποπτεύθηκα τη λύση.

 

Για όσους ενδιαφέρονται:

Δεν αλλάζει ο ήχος συνολικά (για όλες τις αφυπνίσεις). Σε κάθε αφύπνιση που ορίζουμε πρέπει να μπούμε μέσα για ν' αλλάξουμε τον ήχο, όπως θα αλλάζαμε την ώρα της.

...lost in translation...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε!!!Απο καμερα πως ειναι?ειχα το x820.Θα μου ερθει με Flyme 5.2.7.0G λογικα.Να το κανω update σε Flyme 6.1.0.0G?Ευχαριστω!!!!!!!

Ναι κάνε το update.

Έχω βάλει δείγματα από την φωτογραφική. Δες εδώ από ημερήσιες...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7547044#post7547044

 

και νυκτερινές

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

39356057690_5fb6cca424_c.jpgP80331-205713 by ssoklis, on Flickr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη ακόμα στην κινέζικη είσαι; πως την βλέπεις; πάει καλά; από μπαταρία είδες καμιά διαφορά σε σχέση με την global ;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να μπω στην εφαρμοπγη της Winbank μου βγαζει "Screen Overlay Detected". Ξερει καποιος πως το απενεργοποιω? Κοιταξα στο google αλλα δεν γινεται με καποιον απο τους τροπους που αναφερει, ισως λογω διαφορετικοτητας λογισμικου του κινητου (Flyme)
Έχω το ίδιο πρόβλημα σε διαφορετικές συσκευές και πάντα φταίει κάποια άλλη εφαρμογή στην οποία έχεις δώσει τέτοια permissions.

 

Πχ εφαρμογή που στρογγυλεύει τις άκρες στην οθόνη (rounded corners) για να δώσει την εικόνα όπως τα S8 , ή κάποια εφαρμογή wallpapers για να εφαρμόζει ή να κατεβάζει wallpapers κλπ.

Γενικά ψάξε για εφαρμογή που επεμβαίνει στις ρυθμίσεις της οθόνης και της lockscreen , τώρα θυμήθηκα και εφαρμογές τύπου always on για τις AMOLED οθόνες που μου προκαλούν το ίδιο πρόβλημα.

 

Αν βρεις ποια είναι και την κλείσεις θα δουλέψει αμέσως το Winbank , το οποίο είναι αθλιοδέστατη εφαρμογή σε όλους τους τομείς δυστυχώς.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη ακόμα στην κινέζικη είσαι; πως την βλέπεις; πάει καλά; από μπαταρία είδες καμιά διαφορά σε σχέση με την global ;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, με την Κινέζικη είμαι. Καλά πάει, δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο που με ενοχλεί είναι με τις Κινεζιές, οι οποίες παρ' όλο που τις έχω παγώσει με το link2sd, κάνουν updates και μου πετάγονται στις ειδοποιήσεις.

Η μπαταρία, αν και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη επειδή δεν το έχω αφήσει από πλήρη φόρτιση χωρίς ενδιάμεσες συνδέσεις με usb, έχω την εντύπωση ότι πάει καλύτερα.

Το hdr+ δυστυχώς δεν φαίνεται να δουλεύει, μάλλον γιατί δεν υπάρχουν τα κατάλληλα libraries από την meizu. Βρήκα κάποιες εκδόσεις που ναι μεν δουλεύουν αλλά δεν ενεργοποιείται το hdr+.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε το update.

Έχω βάλει δείγματα από την φωτογραφική. Δες εδώ από ημερήσιες...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7547044#post7547044

 

και νυκτερινές

26272456927_016126e730_c.jpgP80331-212837 by ssoklis, on Flickr

39356057690_5fb6cca424_c.jpgP80331-205713 by ssoklis, on Flickr

 

 

Μια χαρα..φαινεται να βγαζει πολυ καλες φωτο!Ελπιζω σε 3 εβδομαδες να το εχω!!Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς πως ρυθμιίζουμε τις επαφές να σορτάρουν με επίθετο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, με την Κινέζικη είμαι. Καλά πάει, δεν έχω πρόβλημα. Το μόνο που με ενοχλεί είναι με τις Κινεζιές, οι οποίες παρ' όλο που τις έχω παγώσει με το link2sd, κάνουν updates και μου πετάγονται στις ειδοποιήσεις.

 

Ασφάλεια . Άδειες . Ειδοποιήσεις εφαρμογών.

Κόψε όλες τις άτιμες!!!

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις επαφές δεν το έχω βρει ούτε εγώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της (cosmote) κάρτας δουλεύει τελικά η ενεργοποίηση αναμονής κλήσης, στην wind δεν δουλεύει και δεν δουλεύει ούτε το *43# .

Για τον φίλο που ρωτάει πως ρυθμίζονται πρώτα τα επίθετα θα χρειαστεί άλλο dialer.

Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια . Άδειες . Ειδοποιήσεις εφαρμογών.

Κόψε όλες τις άτιμες!!!

Ωραίος!!! (security/Permissions/App Notifications)

Μόνο μία άτιμη βρήκα εκεί μέσα!!!

 

Αυτό με τις επαφές δεν το έχω βρει ούτε εγώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην Κινέζικη υπάρχει η επιλογή:)

 

40805306655_c3643252d5_c.jpgS80426-012050[1] by ssoklis, on Flickr

 

41704078331_5d4742705b_c.jpgS80426-010515[1] by ssoklis, on Flickr

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

7.8.4.23 daily ota

30.9 MB

2018-04-23

 

https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fdownload.meizu.com%2FFirmware%2FFlyme%2FPRO6_Plus%2F7.8.4.23%2Fcn_daily%2F20180421094726-20180423095905%2Fa0c85026%2Fupdate.zip&e=72691377

 

Είναι η τελευταία flyme 7 rom την βρήκα στο ρώσικο 4pda δεν ξέρω αν μπορείς να την περάσεις πάνω από stable ή θέλει να είσαι σε προηγούμενη daily καθώς είναι μόνο 31mb

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το είδα είναι fix της 7.8.4.22 daily στην οποία δεν έχω βρει ακόμα πως την κατεβάζεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρίξει την κινέζικη πάνω στην global. Μου έβγαλε update στην ενημέρωση.

 

S80426_212615_1.jpg

 

S80426_212358.jpg

 

Τώρα κάτι λέει στα προσεχώς για flyme 7, αλλά δε μπορώ να το αντιγράψω για μετάφραση.

 

S80426_212125.jpg

 

Και οι ρυθμίσεις των επαφών είναι έτσι:

 

S80427_004417.jpg

 

S80427_004506.jpg

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα έχω πρόβλημα με το meizu μου φοράει την 6.1.0.0G και έχω πρόβλημα με το wifi στα καλα καθούμενα κάνει αποσύνδεση αλλα το κανει μόνο στο δικο μου wifi στο σπίτι σε αλλα δουλεύει μια χαρά τι παίζει?? ενω σε αλλο κινητο δουλεύει μια χαρά το wifi του σπιτιού.

Έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Τιποτα.... Ας με βοηθήσει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, το κινητο προτεινεται; Με ανησυχει το λειτουργικο και οι ειδοποιησεις. Viber, messenger, emails να ερχονται στην ωρα τους.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!! (security/Permissions/App Notifications)

Μόνο μία άτιμη βρήκα εκεί μέσα!!!

Εγώ έχω κόψει 18:

S80427_013723.jpg

S80427_013734.jpg

S80427_013752.jpg

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

 

Συνήθως εμφανίζονται μόνο οι επιλογές που έχεις εγκαταστήσει, σε εσένα πώς εμφανίζονται και οι υπόλοιπες stock εφαρμογές? Έχεις κάνει root μήπως και σχετίζεται με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως εμφανίζονται μόνο οι επιλογές που έχεις εγκαταστήσει, σε εσένα πώς εμφανίζονται και οι υπόλοιπες stock εφαρμογές? Έχεις κάνει root μήπως και σχετίζεται με αυτό?

Δεν εχω κανει root (κυριως γιατι φοβαμαι μη μου μπλοκάρει η πληρωμη με NFC).

Αυτες οι εικόνες δεν ειναι απο τις ρυθμίσεις. Ειναι απο την εφαρμογη ασφαλεια - security (με το antivirus κλπ.)

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι δεν είναι από τις ρυθμίσεις. Σε εμένα δεν εμφανίζονται όλες. Έχω άλλο μοντέλο της Meizu βέβαια αλλά ίδιο λογισμικό, και γι'αυτό υπέθεσα θα είναι παρόμοια, στα βασικά features τουλάχιστον!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κόψει 18:

Ίσως επειδη τις έχω παγώσει με το link2sd δεν εμφανίζονται σε μένα:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...