Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εβγαλε αναβαθμιση την 7.0 μεσω pc companion.την κατεβαζω τωρα.ελληνικο αγορα απο mediamarkt

Περιμένουμε νέα

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_xa_ultra_is_getting_updated_to_android_nougat-news-25637.php

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε αναβαθμιση την 7.0 μεσω pc companion.την κατεβαζω τωρα.ελληνικο αγορα απο mediamarkt

 

Το κατεβάζω τώρα μέσω του Xperia Companion. Δοκίμασα μήπως είναι διαθέσιμη και με OTA update αλλά δεν το εμφάνιζε. Ελληνικό και το δικό μου από Πλαίσιο.

 

Θα την κάνω clean install και όχι upgrade. Την τελευταία φορά στο Z Ultra που είχα από Kit Kat σε Lollipop η αναβάθμιση μου είχε δημιουργήσει μεγάλο θέμα με κατανάλωση μπαταρίας και γενικότερα lag τα οποία λύθηκαν όταν έκανα factory reset. Οπότε τώρα το Nougat θα το περάσω από την αρχή.

Edited by RUSH
Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω τώρα μέσω του Xperia Companion. Δοκίμασα μήπως είναι διαθέσιμη και με OTA update αλλά δεν το εμφάνιζε. Ελληνικό και το δικό μου από Πλαίσιο.

 

Θα την κάνω clean install και όχι upgrade. Την τελευταία φορά στο Z Ultra που είχα από Kit Kat σε Lollipop η αναβάθμιση μου είχε δημιουργήσει μεγάλο θέμα με κατανάλωση μπαταρίας και γενικότερα lag τα οποία λύθηκαν όταν έκανα factory reset. Οπότε τώρα το Nougat θα το περάσω από την αρχή.

 

Πως γινεται το clean install; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Για XA1 ultra tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη έχει κανείςνα προτείνει;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν υπαρχει να πιανει ολη την οθονη λογω καμπυλοτητας της στα ακρα........Κατα τα αλλα εχει tempered glass !!
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται το clean install; :worry:

Δυστυχώς δεν έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις την πρώτη φορά που το κατεβάζεις. Οπότε το περνάει στην αρχή από πάνω από το υπάρχων (αναβάθμιση) και μετά factory reset να περαστεί σβήνοντας όλα τα προηγούμενα.

 

Το περίεργο είναι ότι ενώ η Sony αναφέρει για το nougat κάποιες άλλες λειτουργίες (πχ αλλαγές στο Stamina και λειτουργία εμφάνισης παραθύρων για εμφάνιση 2 εφαρμογών ταυτόχρονα), δεν έχω καταφέρει να τις βρω όσο έψαξα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το split screen τελικά βρέθηκε... Ενεργοποιείται κρατώντας πατημένο το κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε νωριτερα η nougat OTA 899MB, τα κανω ληψη και οταν παταω εγκατασταση κανει reboot, βγαζει το ρομποτακι το android σε μαυρη οθονη και μετα ανοιγει κανονικα και λεει αποτυχια εγκαταστασης και κανει ξανα ληψη κ.ο.κ. Τι στον π****ο να συμβαινει...;;; :angry:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε νωριτερα η nougat OTA 899MB, τα κανω ληψη και οταν παταω εγκατασταση κανει reboot, βγαζει το ρομποτακι το android σε μαυρη οθονη και μετα ανοιγει κανονικα και λεει αποτυχια εγκαταστασης και κανει ξανα ληψη κ.ο.κ. Τι στον π****ο να συμβαινει...;;; :angry:

 

καντο αναβαθμιση μεσω pc companion εγω απο εκει την εκανα την αναβαθμιση και ολα πηγαν τελεια

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καντο αναβαθμιση μεσω pc companion εγω απο εκει την εκανα την αναβαθμιση και ολα πηγαν τελεια

Και εγώ από εκεί την έκανα χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά του εκανα ενα factory reset και την εγκατέστησε...

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τωρα το κατεβαζω και εγω(pc companion)εντυπωσεις δεν γραψατε παιδες!καμια διαφορα στην μπαταρια προς το καλυτερο ειδατε?
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Εγκατέστησα την αναβάθμιση πολύ καλή. Βοήθησε στο χώρο αποθήκευσης περιμένω να δω για μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Την κάνατε και έμειναν εφαρμογές ρυθμίσεις όλα κανονικά έτσι; δεν είχε επιλογή για καθαρή εγκατάσταση από ότι είδα. Μήπως θέλει hard reset και ξανά στήσιμο;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σου δίνει την επιλογή για clean install, την περνάει από πάνω. Εγώ την πέρασα και μετά έκανα factory reset. Αν δεν το επιλέξεις, όλα μένουν ως έχουν κανονικά. Εκτός από το κλασικό google backup δες και τις επιλογές που σου δίνει το Xperia companion για back up.

 

Βελτίωση αισθητή στη χωρητικότητα αλλά η κατανάλωση μπαταρίας νομίζω είναι στα ίδια επίπεδα με πριν (τουλάχιστον στο δικό μου).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα back up. Το αφήνω τώρα έτσι και βλέπω....

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη χωρητικότητα, μπαταρία στα ίδια επιπεδα θα έλεγα - θα δείξει οταν θα του φορτωσω τα προγράμματα που χρησιμοποιώ, οι ειδοποιήσεις σε πιο αναλυτικο και ομορφο στυλ, η διπλή οθόνη χρήσιμη, αυτό που με χάλασε είναι το εικονίδιο των δεδομένων που θέλει 2 πατήματα πλεον, τι τα πειραζουν και μας ξενερώνουν τα γιαπωνέζια- καθώς και αυτή η μ@λ@κι@ με την συνεχη ειδοποίηση ότι τα δεδομένα απενεργοποιήθηκαν, αυτό προϋπηρχε ομως.

Κάμερα δεν μπορώ να καταλάβω διαφόρα, πολύ καλή μου φαίνεται όπως και πριν, όπως και η ταχυτήτα του - στα ιδια επιπεδα με πριν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανα hard reset και από τότε δεν μ ακούνε καλά όταν μιλαω. Είναι λογικό; να κάνω πάλι η έχει κακό μικρόφωνο;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου έβγαλες καμμια άκρη με τον ήχο? Κι της κοπέλας μου τα ίδια κάνει

 

Στάλθηκε από το hlte μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε μια καρτα στις υποδειξεις xperia και μου λεει αφυπνιστε αμεσως το xperia παταω επανω εκει και μου λεει τα εξης.η λειτουργια πατημα για αφυπνιση αφυπνιζει το τηλεφωνο μονο με ενα διπλο πατημα για να παρακαμτεται το πατημα του κουμπιου λειτουργιας και κατοπιν μου δινει την επιλογη μεταβαση εκει και με μεταφερει στις ρυθμισεις της οθονης αλλα τετοια επιλογη δεν υπαρχει εκει μονο τα βασικα δηλαδη οτι ηταν και εκει σε ρυθμισεις πριν την αναβαθμιση.τετοια επιλογη δεν εχει στο μενου στις ρυθμισεις της οθονης.αν ξερει καποιος κατι και εχει βρει τετοια ρυθμιση ας μου πει γιατι μαλον δεν την εχει το δικο μας τηλεφωνο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,δηλώνω αρκετά ικανοποιημένος μετά την τελευταία αναβάθμιση.Θα επαναλάβω κι εγώ την αύξηση της εσωτερικής χωρητικότητας, και ακόμη πιο...σπιρτόζικη συμπεριφορά εως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έβγαλες καμμια άκρη με τον ήχο? Κι της κοπέλας μου τα ίδια κάνει

 

Στάλθηκε από το hlte μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακούγεται τρελό αλλά το τσέκαρα πριν και μετά. Ευθύνεται το Viber. Πες της να το κάνει απεγκατασταση και ας δοκιμάσει μετά να μιλήσει. Κουλο αλλά κατά 99% ισχύει.με άκουγαν σαν να είμαι σε πηγάδι. Μόλις το έβγαλα όλα καλά

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε κάποιο σερβις να μου συστησετε για την σονυ συσκευή μου ?ξερω εχει συζητηθει αρκετες φορές ομως τώρα το χρειαζομαι και δεν έχω ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...