Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το κινητό δεν είναι πειραγμένο και μεχρι προσφάτως δεν είχα θέμα. Απεγκατέστησα και το smartconnect και το ξαναεγκατέστησα, βλέπει το handsfree μόνο για μουσική.

Στις περισσότερες ρυθμίσεις του bluethooth πατώντας το γρανάζι τα δύο κουτάκια από κάτω είναι χρήση για ήχο τηλεφώνου και κοινή χρήση επαφών. Το κουτάκι ήχος τηλεφώνου δεν μπορεί να επιλεχθεί με τίποτα, ενώ επιλέγεται κανονικά το κοινή χρήση επαφών.

Μήπως πρέπει να το επιλέξω από κάπου αλλου?

Άκόμα και στις ρυθμίσεις του ήχου δεν έχω βρεί κάτι, πχ στην ένταση ήχου εκεί που έχει τις ρυθμίσεις αξεσουάρ, δεν εμφανίζει καθόλου το Bluethooth.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πήγαινε στις υπηρεσίες που εκτελούνται και κάνε διαγραφή δεδομένων για το bluetooth και ότι άλλο έχει σχετικό...αν δεν βγάλεις άκρη τότε το reset δεν το γλιτώνεις.

Εγώ είχα θέμα με την μπαταρία, την ρούφαγε με το καλαμάκι, είχα απεγκαταστήσει τα πάντα, είχα διαγράψει υπηρεσίες, δεδομένα παντου και τα πάντα κτλ αλλά μάταια, κάτι καπου είχε κολλησει και δεν μπορούσα να το βρω με αποτέλεσμα να φορτίζω την μπαταρία 2 φορές την ημέρα..

με το reset όλα έφτιαξαν και η μπαταρία βράχος πλέον, αφού βγάζω και 5 ώρες ενεργή οθόνη στο 24ωρο με την ίδια χρήση που έκανα και πριν, που για τα δεδομένα της μικρής μπαταρίας που έχει το κινητό είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το κινητό δεν είναι πειραγμένο και μεχρι προσφάτως δεν είχα θέμα. Απεγκατέστησα και το smartconnect και το ξαναεγκατέστησα, βλέπει το handsfree μόνο για μουσική.

Στις περισσότερες ρυθμίσεις του bluethooth πατώντας το γρανάζι τα δύο κουτάκια από κάτω είναι χρήση για ήχο τηλεφώνου και κοινή χρήση επαφών. Το κουτάκι ήχος τηλεφώνου δεν μπορεί να επιλεχθεί με τίποτα, ενώ επιλέγεται κανονικά το κοινή χρήση επαφών.

Μήπως πρέπει να το επιλέξω από κάπου αλλου?

Άκόμα και στις ρυθμίσεις του ήχου δεν έχω βρεί κάτι, πχ στην ένταση ήχου εκεί που έχει τις ρυθμίσεις αξεσουάρ, δεν εμφανίζει καθόλου το Bluethooth.

 

Καλημέρα!

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με το bluetooth SBH52 που έχω. Μετά από ψάξιμο είδα οτι ήταν μία ρύθμιση στο Location.

 

Για δες, Settings > Location > (πάνω δεξιά πάτα στις επιλογές) Scanning

 

Εκεί απενεργοποίησε αν είναι ενεργό το Bluetooth scanning.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν δούλεψε τίποτα και έκανα reset. Τώρα όλα είναι πάλι οκ. Συνδέει κανονικά, το βλέπει στην κληση, και το πιο βασικό στις ρυθμίσεις του bluethooth η επιλογη "ήχος τηλεφώνου" που δεν μπορούσα να τσεκάρω πριν, είναι ενεργή.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Μαπα το καρπουζι χαλια οθονη πολλα κολληματα

το πηρε συγγενικο μου προσωπο και το μεταπωλησε σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Μαπα το καρπουζι χαλια οθονη πολλα κολληματα

το πηρε συγγενικο μου προσωπο και το μεταπωλησε σε λιγες μερες

 

Ασε ρε φιλε θα πηρε μαϊμου ειπαμε τι ειχε η οθονη δηλαδη απο s7 edge ερχεται ο φιλο σου;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε φιλε θα πηρε μαϊμου ειπαμε τι ειχε η οθονη δηλαδη απο s7 edge ερχεται ο φιλο σου;

 

Οχι ρε συ απο μεγαλη αλυσιδα το πηρε

 

Το τηλ πουληθηκε απλα εγραψα τις εμπειρειες μας

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ απο μεγαλη αλυσιδα το πηρε

 

Το τηλ πουληθηκε απλα εγραψα τις εμπειρειες μας

 

Θα επεσε σε βλαμενη συσκευη εμεις 4 εχουμε στην παρεα απο κοτσοβολο και ολα δουλευουν σαϊτα :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό καλύπτει 90% από τα θέλω μου. Κάμερα, οθοναρα, απίστευτη ποιότητα κατασκευής και έπαθα πλάκα με το ηχείο. Απορώ πώς κάποιο παιδί δεν το ανέφερε. Δυνατό απίστευτα ηχείο και ήχος κρύσταλλο. Η δε μπαταρία που φοβόμουν είναι σε καλά επίπεδα αν και 2700.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό καλύπτει 90% από τα θέλω μου. Κάμερα, οθοναρα, απίστευτη ποιότητα κατασκευής και έπαθα πλάκα με το ηχείο. Απορώ πώς κάποιο παιδί δεν το ανέφερε. Δυνατό απίστευτα ηχείο και ήχος κρύσταλλο. Η δε μπαταρία που φοβόμουν είναι σε καλά επίπεδα αν και 2700.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι ειναι οπως τα λες για το ηχειο εχει αναφερθει πιο πισω,και ισως το μοναδικο πιο δυνατο και καθαρο της αγορας

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι οπως τα λες για το ηχειο εχει αναφερθει πιο πισω,και ισως το μοναδικο πιο δυνατο και καθαρο της αγορας

 

μπορει να μην το προσεξα.οντως!εκπληκτικο ηχειο και γενικα το κινητακι τα σπαει.ειναι οτι ηθελα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει Nougat αυτο παιδες; Ξερουμε τιποτα;
ναι θα παρει την nugat το ποτε ειναι αγνωστο.εδω ακομα ουτε μια αναβαθμιση δεν εχω παρει και ειμαι με το επιπεδο ενημερωσης κωδικα ασφαλειας της 1 μαιου 2016 τι να λεμε τωρα για nugat και αναβαθμισεις
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Samsung microSD δεν θα εχει προβλημα αν του βάλω ε;

 

EDIT: Αληθευει αυτο που διαβασα οτι εχει προεγκατεστημενο το Facebook και δεν διαγραφεται;

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Samsung έχω κι εγώ, κανένα πρόβλημα, την εφαρμογή του facebook δεν μπορείς να την διαγράψεις, μπορείς να την απενεργοποιήσεις ώστε να μην φαίνεται και στις εφαρμογές σου,.
Link to comment
Share on other sites

Θα παρει Nougat αυτο παιδες; Ξερουμε τιποτα;

Ναι θα παρει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Samsung έχω κι εγώ, κανένα πρόβλημα, την εφαρμογή του facebook δεν μπορείς να την διαγράψεις, μπορείς να την απενεργοποιήσεις ώστε να μην φαίνεται και στις εφαρμογές σου,.

ΟΚ, γιατι χρησιμοποιω το Facebook lite που ειναι πιο ελαφρυ.

Ναι θα παρει

 

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος εδω που εχει παρει τον ταχυφορτιστη uch12; Αν ναι, που τον πουλανε εδω; Σε Public, Πλαισιο κλπ δεν εχω βρει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος εδω που εχει παρει τον ταχυφορτιστη uch12; Αν ναι, που τον πουλανε εδω; Σε Public, Πλαισιο κλπ δεν εχω βρει κατι.

 

ΤΙ να τον κανεις?υποστηριζει το κυκλωμα του κινητου ταχυφορτιση?Δεν κανει 1 μερα να φορτισει χαλαρωσε,.:):):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει ταχυφόρτιση το κινητό, αν μπεις στην σελίδα της σονυ το λέει καθαρα, απλά ο γνήσιος είναι ακριβός.. Εγώ που πήρα από ebay βγήκε απλός φορτιστής.

Η ταχυφόρτιση χρειάζεται όταν θες μέγιστη μπαταρία σε λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε αναβαθμιση η (36.0.X.2.146) την κατεβαζω τωρα.ελληνικο απο πλαισιο.ειναι μεγεθος 803.1 MB
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε αναβαθμιση η (36.0.X.2.146) την κατεβαζω τωρα.ελληνικο απο πλαισιο.ειναι μεγεθος 803.1 MB

 

Το ίδιο, σήμερα το πρωί ήρθε.

 

Minor update με μέγεθος 800+ΜΒ :confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις δεδομενα ολα θα ειναι οπως ηταν και πιο πριν.κανε την αναβαθμιση μην το σκεφτεσαι καθολου
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...