Jump to content

Τα πάντα για το Vodafone live! & Vodafone 360


Gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τι σχεση εχει η ώρα?

Θα συμφωνήσω απολυτα. Ειναι ντροπη να εχει πορνο σαν κραχτες στη πρωτη σελιδα ετσι για περισσοτερο κερδος. Οι αλλοι γιατι το εχουν σε ξεχωριστή κατηγορια?

Και επανερχομαι. Τι σχεση εχει η ώρα. Τα μικρα παιδια δλδ, ποτε μα ποτε δεν ξενυχτανε?Δεν μενουν ποτε αγρυπνα? Με το κινητο στο χερι, στο κρεβατι?

Ελεος.

 

Με κινητο φιλου μου, καθε φορα που θα μπει στο Live το βραδυ γεματο τσοντες ειναι. Καπου καπου χτυπαει ασχημα ακομα και σε εμενα που ειμαι ενηληκας.Πρεπει σωνει και καλα να το βλεπω καθε φορα?

 

Δεν λεω οτι εχεις αδικο και συμφονω πως καλυτερα θα ειτανε να μην το εκανε αυτο αλλα απλα τονισα οτι δεν το εχει για ολη την διάρκεια της μερας. Πιο συχνο φαινομενο νομιζω ειναι με την τηλεωραση ανοιχτη στο κρεβατι τετοιες ωρες παρα με το κινητό στο χερι (θέλω να πω πως το ιδιο γινεται και στην TV?)

 

Anyway μπορείς πάντως να το απενεργοποίησης όπως είπε ο bored παίρνοντας στο 13830

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα την εντύπωση ότι, ακόμα κι αν πηγαίνει με την ώρα, εμφανίζονται μόνο αν κάποια στιγμή στην περιήγηση έχεις επιλέξει ότι είσαι άνω των 18... :what:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να καταλάβατε όλοι πως είναι άλλη μια ραδιουργία της Vodafone για να βγάλει τα παιδιά από τον δρόμο του θεού.:hunter: :chair:

Αχ τι διαβάζω; ΕΛΕΟΣ. Τα παιδιά αν θέλουν να έχουν πρόσβαση σε πορνογραφικό υλικό το Vodafone Live θα περιμένουν και όχι το Internet και την τηλεόραση.

Κάποιος ανέφερε επίσης πως η «πανούργα» Vodafone τα έχει βάλει στην αρχική σελίδα ενώ οι άλλες δύο εταιρίες τα έχουν σε Link κειμένου. Αν θέλει το μούληκο να δει αυτό το υλικό θα το εμποδίσουν εάν το έχουν σε όχι και τόσο εμφανές σημείο;

Επιπλέον αναρωτιέμαι σε τι του χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένο το Vodafone Live σε ένα παιδάκι 8-13 ετών. Καλά οι γονείς παιδιών άνω των 14 ετών αν νομίζουν πως θα εμποδίσουν στο παιδί τους την πρόσβαση σε τέτοιο υλικό εάν η «κακία» Vodafone δεν τα εκθέτει σε τέτοιο εμφανές σημείο τότε πλανόντε οικτρά. Τέλος ένα παιδάκι 8-13 ετών τι δουλειά έχει να μένει ξύπνιο τέτοια ώρα με το κινητό στο χέρι που η Vodafone τα εκθέτει στην κεντρική σελίδα. Μαθητής/τρια είναι ή barman/woman;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι, ακόμα κι αν πηγαίνει με την ώρα, εμφανίζονται μόνο αν κάποια στιγμή στην περιήγηση έχεις επιλέξει ότι είσαι άνω των 18... :what:

 

Όχι δεν είναι μόνο σε +18 αλλά και σε άλλες υπηρεσίες π.χ. στο "Ταξιδεύοντας" εάν ψάχνεις μία διαδρομή (και πιθανών είναι να μη την βρείς).

 

@bored01: Χμμ την ίδια χρέωση? Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτία, μπορώ να πώ όμως οτί στο 1251 όταν δεν είχα κάρτα μπόρεσα να καλέσω.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι μόνο σε +18 αλλά και σε άλλες υπηρεσίες π.χ. στο "Ταξιδεύοντας" εάν ψάχνεις μία διαδρομή (και πιθανών είναι να μη την βρείς).

 

@bored01: Χμμ την ίδια χρέωση? Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτία, μπορώ να πώ όμως οτί στο 1251 όταν δεν είχα κάρτα μπόρεσα να καλέσω.

 

 

και τώρα μπορείς !!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

και τώρα μπορείς !!!!!!

 

Δηλαδή όταν πήγα να καλέσω... και δεν μπορούσα... δεν ήτανε επειδή δεν είχα κάρτα; :p

Τέλος πάντων...

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν πήγα να καλέσω... και δεν μπορούσα... δεν ήτανε επειδή δεν είχα κάρτα; :p

Τέλος πάντων...

 

Όταν δεν έχεις χρήματα και καλέσεις το 13830 δεν θα σου πει για ανανέωση πάτα το 1 για το υπόλοιπο το 2 ή για να συνδεθεις με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών το 3? Δεν θυμάμαι τι επιλογές απ'έξω .......αλλά δεν σου δίνει αυτήν την δυνατότητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με το unlimited με 5 ευρω λεει οτι υπαρχει προσβαση σε ολα τα καναλια. Ακουγεται καλο αλλα ισχυει για οσους εχουν προσβαση μεσω gprs?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με το unlimited με 5 ευρω λεει οτι υπαρχει προσβαση σε ολα τα καναλια. Ακουγεται καλο αλλα ισχυει για οσους εχουν προσβαση μεσω gprs?

 

Μόνο μέσω Vf live............για αυτό λέγετε Vf live unlimited......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα με το unlimited με 5 ευρω λεει οτι υπαρχει προσβαση σε ολα τα καναλια. Ακουγεται καλο αλλα ισχυει για οσους εχουν προσβαση μεσω gprs?

 

Αν εννοείς οτι δεν έχεις σημα 3g τοτε ναι μπορείς να το δεις, αλλα δεν στο συνιστώ γιατι η ποιότητα χωρις 3g ειναι χάλια τελείως

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βαλω στο ν73 ενος φιλου μου ρυθμισεις για vodafone live αλλα δεν δουλευουν με τιποτα...

ακομη και αυτες που μας στειλανε απο την vodafone...

οταν παει να φορτώσει η πρωτη σελιδα βγαζει το μυν "μη υποστηριζόμενη μορφη αρχειου..."....

 

ξερει κανεις ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για vodafone live για ν73(για πελατη με συνδεση....μιλαω παντα.....)....

 

το ιδιο μου συμβαινει και με ενα N80 που δοκιμασα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βαλω στο ν73 ενος φιλου μου ρυθμισεις για vodafone live αλλα δεν δουλευουν με τιποτα...

ακομη και αυτες που μας στειλανε απο την vodafone...

οταν παει να φορτώσει η πρωτη σελιδα βγαζει το μυν "μη υποστηριζόμενη μορφη αρχειου..."....

 

ξερει κανεις ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για vodafone live για ν73(για πελατη με συνδεση....μιλαω παντα.....)....

 

το ιδιο μου συμβαινει και με ενα N80 που δοκιμασα...:blink:

Δοκίμασε να στείλεις τις ρυθμίσεις από τη σελίδα της nokia. Επίσης, ζήτησες ρυθμίσεις για σύνδεση; μήπως η συσκευή έχει ενεργές ρυθμίσεις για καρτοκινητό;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι να κανω....???

γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει......:blink:

μπηκα σε αυτην την σελιδα...

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0015000000&vars=0000000000

πηγα στο Για τον Ιδιώτη - Προγράμματα Συμβολαίου - Ρυθμίσεις συσκευών

και διαλεξα τις αυτοματες ρυθμισεις...

απο κει ρυθμισεις για ιντερνετ κτλ..και διαλεξα το vodafone live postpay!

οι ρυθμισεις ερχονται και τα κινητα δεν μπαινουν με τιποτα σε vodafone live...(73 και 80)

τα ιδια εκανα και στο 95 μου αλλα εκει ολα δουλευουν ρολοι.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι να κανω....???

γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει......:blink:

μπηκα σε αυτην την σελιδα...

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0015000000&vars=0000000000

πηγα στο Για τον Ιδιώτη - Προγράμματα Συμβολαίου - Ρυθμίσεις συσκευών

και διαλεξα τις αυτοματες ρυθμισεις...

απο κει ρυθμισεις για ιντερνετ κτλ..και διαλεξα το vodafone live postpay!

οι ρυθμισεις ερχονται και τα κινητα δεν μπαινουν με τιποτα σε vodafone live...(73 και 80)

τα ιδια εκανα και στο 95 μου αλλα εκει ολα δουλευουν ρολοι.....:blink:

 

Φίλε μου μπες εδώ http://www.nokia.com.gr/A4328664 και πήγαινε στο "λήψη βασικών ρυθμισεων"

 

Μην φοβιθεις να δώσεις το νούμερό σου καθώς επίσης μην ξεχάσεις των 4ψήφιο κωδικό που θα σου δωθεί διότι χρειάζεται για να ανοίξεις το sms με τις ρυθμίσεις που θα σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....εχω το k800,το οποιο δεν ειναι vodafone branded....Αν αγορασω το vodafone live unlimited,θα χρεωνομαι την εισοδο στο vodafone live?η απλα θα δινω 5 ευρω το μηνα και τελος?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια....εχω το k800,το οποιο δεν ειναι vodafone branded....Αν αγορασω το vodafone live unlimited,θα χρεωνομαι την εισοδο στο vodafone live?η απλα θα δινω 5 ευρω το μηνα και τελος?

Iσχύει κανονικά είτε η live συσκευή είναι branded είτε δεν είναι.;) :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα με το unbranded κινητό.

Το unlimited θα δουλεύει κανονικά!

Αρκεί να περάσεις στη συσκευή σου τις ρυθμίσεις για να μπορείς να μπένεις στο live!...

 

Στα branded κινητά, απλά είναι περασμένες εξ'αρχής οι ρυθμίσεις! Τίποτα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει κανονικά είτε η live συσκευή είναι branded είτε δεν είναι.;) :O

 

thnx!!!οποτε καιρος να αξιοποιησουμε το 3G......απλα απορησα με αυτο εδω στην σελιδα του unlimited....

"Απεριόριστη Πρόσβαση στο live! TV κατά την διάρκεια ενός μήνα εντελώς δωρεάν. (Ζωντανό Πρόγραμμα των καναλιών & θα ισχύει μόνο για τους πελάτες οι οποίοι έχουν VF live! 3G τηλέφωνο.)"

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι να κανω....???

γιατι πραγματικα εχω μπερδευτει......:blink:

μπηκα σε αυτην την σελιδα...

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0015000000&vars=0000000000

πηγα στο Για τον Ιδιώτη - Προγράμματα Συμβολαίου - Ρυθμίσεις συσκευών

και διαλεξα τις αυτοματες ρυθμισεις...

απο κει ρυθμισεις για ιντερνετ κτλ..και διαλεξα το vodafone live postpay!

οι ρυθμισεις ερχονται και τα κινητα δεν μπαινουν με τιποτα σε vodafone live...(73 και 80)

τα ιδια εκανα και στο 95 μου αλλα εκει ολα δουλευουν ρολοι.....:blink:

 

 

Μπαίνεις μέσω του ιστού ή του μενού υπηρεσίες διότι το δεύτερο είναι το σωστό........και το προφίλ είναι το VF live Postpay ή Prepay

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσω του ιστού ή του μενού υπηρεσίες διότι το δεύτερο είναι το σωστό........και το προφίλ είναι το VF live Postpay ή Prepay

Aυτο κανω αλλα δεν δουλευει....

δεν μου λετε ρε παιδια κατω που σου ζηταει την διευθηνση που ειναι να μπεις γραφεις live.vodafone.com και πατας μεταβαση....???

αυτο κανω και δεν μπορω να συνδεθω.....!!!!!!

ενω σε αλλες σελιδες μπαινω κανονικα.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το Vodafone Live! Unlimited, η υπηρεσία είναι πανάκριβη (η αντίστοιχη υπηρεσία της ΤΙΜ κάνει 3,50 Ευρώ το μήνα και αν εξοφλείς το λογαριασμό με πιστωτική TIM Bonus που έχει δωρεάν συνδρομή, έχεις δωρεάν και το TIM Plus Non-Stop) και επίσης παρέχει πρόσβαση μόνο στο live! (ενώ το TIM Plus Non-Stop ισχύει για οποιαδήποτε σελίδα, μπορείς ακόμα και να το συνδέσεις με υπολογιστή και να σερφάρεις απεριόριστα από τον υπολογιστή)!

 

Κοινώς πατάτα της vodafone! Όλοι οι ψαγμένοι data χρήστες την έχουν κάνει για την ΤΙΜ!

Και να πείτε στη vodafone ότι θα μειωθούν κι άλλο και οι χρήστες της και το ARPU και θα αυξηθεί το churn ιδιαίτερα στους ψαγμένους/heavy users που κάνουν σοβαρή χρήση του κινητού, γιατί αυτοί είναι που φεύγουν για την ΤΙΜ και το TIM Plus Non-Stop!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το Vodafone Live! Unlimited, η υπηρεσία είναι πανάκριβη (η αντίστοιχη υπηρεσία της ΤΙΜ κάνει 3,50 Ευρώ το μήνα και αν εξοφλείς το λογαριασμό με πιστωτική TIM Bonus που έχει δωρεάν συνδρομή, έχεις δωρεάν και το TIM Plus Non-Stop) και επίσης παρέχει πρόσβαση μόνο στο live! (ενώ το TIM Plus Non-Stop ισχύει για οποιαδήποτε σελίδα, μπορείς ακόμα και να το συνδέσεις με υπολογιστή και να σερφάρεις απεριόριστα από τον υπολογιστή)!

 

Κοινώς πατάτα της vodafone! Όλοι οι ψαγμένοι data χρήστες την έχουν κάνει για την ΤΙΜ!

Και να πείτε στη vodafone ότι θα μειωθούν κι άλλο και οι χρήστες της και το ARPU και θα αυξηθεί το churn ιδιαίτερα στους ψαγμένους/heavy users που κάνουν σοβαρή χρήση του κινητού, γιατί αυτοί είναι που φεύγουν για την ΤΙΜ και το TIM Plus Non-Stop!

Αναφέρεται απλώς σε τελείως διαφορετικό target group.

Η WIND και το WIND Plus Non-Stop (για να μπαίνουμε και στο κλίμα) αναφέρεται όπως είπες στους ψαγμένους χρήστες που θέλουν απεριόριστο WAP (όχι Internet επισήμως).

Η Vodafone τώρα, με το Vodafone live! Unlimited αναφέρεται σε αυτούς που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες της Vodafone μέσω του Vodafone live! Και επίσης το Vodafone live! Unlimited δεν δίνει μόνο απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live! αλλά και μια σειρά άλλων προνομίων (αν μπορούμε να τα χαρακτηρίσουμε έτσι), όπως απεριόριστο live! TV, δωρεάν ringtones, πρόσβαση σε ειδικές κατηγορίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...