Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά μικρή σε μέγεθος, συγκριτικά με προηγούμενες (81 MB)
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγήκε νέα έκδοση twrp με κωδικό 3.2.1-1 αλλά κάτι παίζει με το encrypted , αν έχει κάποιος καταλάβει ακριβώς τι έχει παιχτεί ας ρίξει μία ενημέρωση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέα έκδοση twrp με κωδικό 3.2.1-1 αλλά κάτι παίζει με το encrypted , αν έχει κάποιος καταλάβει ακριβώς τι έχει παιχτεί ας ρίξει μία ενημέρωση
TWRP είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει να αναβαθμίσω.

Ακόμα είμαι με το 3.1.1 και μια χαρά περνάω τις νέες ρομ κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,λοιπον παρελαβα το κινητο μου πισω απο το σερβις με αλλαγμενη μπαταρια,η συσκευη οπως ειχα αναφερει ειχε ακομη εγγύηση,το κινητο πηγε-ηρθε στην πολωνια αλλαξαν μπαταρία και ολα αυτα δωρεαν!!!καινουργιο εγινε.οποιος χρειαστει βοηθεια σε αυτο ευχαριστως να βοηθησω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,λοιπον παρελαβα το κινητο μου πισω απο το σερβις με αλλαγμενη μπαταρια,η συσκευη οπως ειχα αναφερει ειχε ακομη εγγύηση,το κινητο πηγε-ηρθε στην πολωνια αλλαξαν μπαταρία και ολα αυτα δωρεαν!!!καινουργιο εγινε.οποιος χρειαστει βοηθεια σε αυτο ευχαριστως να βοηθησω.

 

Τι πρόβλημα είχες και στην άλλαξαν; Μέτρησες κάπως απόδοση και σου έδωσαν κάποια "όρια"; Θα το στείλω προσεχώς για κάμερα και αν άλλαξα και μπαταρία μαζί θα ήταν το ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχες και στην άλλαξαν; Μέτρησες κάπως απόδοση και σου έδωσαν κάποια "όρια"; Θα το στείλω προσεχώς για κάμερα και αν άλλαξα και μπαταρία μαζί θα ήταν το ιδανικό.
Εβλεπα οτι η μπαταρια δεν κρατουσε πολυ και μεχρι το βραδυ ηθελε φορτισει.δεν εκανα καμια μετρηση,μιλησα μαζι τους και τους εγραψα "battery drain to fast" και μετα αυτοι μου ανοιξαν ενα "εισητηριο" μια καρτελα στην ουσια με το προβλημα μου,μου εστειλαν σε email με οτι χαρτια χρειαζεται να εκτυπωσω ωστε να ερθει η κουριερ να το παρει.ειναι ευκολη διαδικασια.εσυ θα του πεις και για την καμερα και την μπαταρια,θα σε βοηθησουν
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς στείλει ΟΡ3Τ για αλλαγή κάμερας (το γνωστό θέμα του focus) εντός εγγύησης;

 

Πόσες μέρες πήρε σύνολο, με αποστολή, επισκευή και επιστροφή;

 

Είχα κι εγώ πρόβλημα με την κάμερα, αλλά δεν το έστειλα διότι θα έμενα μια εβδομάδα χωρίς κινητό συν το ότι θα έκαναν επαναφορά εργοστασιακών και θα ήθελα άλλη μια βδομάδα να το στήσω. :lol: Παρήγγειλα λοιπόν αυτή την καμερούλα, την άλλαξα και όλα καλά. ;)

Πλέον σκέφτομαι και την αλλαγή μπαταρίας σιγά σιγά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Mυστήρια πράγματα......βγήκε 5.0.8 η οποία όμως έχει το ίδιο ακριβώς changelog με την 5.0.7 :blink:

 

download link εδώ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78413864&postcount=926

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα οτι η μπαταρια δεν κρατουσε πολυ και μεχρι το βραδυ ηθελε φορτισει.δεν εκανα καμια μετρηση,μιλησα μαζι τους και τους εγραψα "battery drain to fast" και μετα αυτοι μου ανοιξαν ενα "εισητηριο" μια καρτελα στην ουσια με το προβλημα μου,μου εστειλαν σε email με οτι χαρτια χρειαζεται να εκτυπωσω ωστε να ερθει η κουριερ να το παρει.ειναι ευκολη διαδικασια.εσυ θα του πεις και για την καμερα και την μπαταρια,θα σε βοηθησουν

 

Έτσι απλά και χωρίς πολλά πολλά το έγραψα και εγώ, και μαζί με την κάμερα περιμένω να εγκριθεί το RMA. Στο μεταξύ αγόρασα ένα Mi A1 για εφεδρικό, και συνειδητοποίησα για άλλη μια φορά πόσο γρήγορο είναι το 3Τ. Ακόμα και σήμερα είναι κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Εχει βαλει κανεις την 5.0.8; Λειτουργουν καλα ολα; Σε αυτους που δεν ηρθε η ενημερωση πως γινεται η αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Εχει βαλει κανεις την 5.0.8; Λειτουργουν καλα ολα; Σε αυτους που δεν ηρθε η ενημερωση πως γινεται η αναβαθμιση;
Κατεβάζεις την ρομ και την Φλασαρεις manually μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την ρομ και την Φλασαρεις manually μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δεν μου εβγαζε αναβαθμιση ωσπου κατεβασα μια εφαρμογη vpn εβαλα region Germany και μου εβγαλε την αναβαθμιση κανονικα.ειχα διαβάσει οτι αν εισαι root και εχεις custom recovery πρεπει να απενεργοποισεις το faceunlock και το fingerprint για να μην μπουταρει ρο κινητο.ισχυει το ιδιο και σε μαμα αναβαθμισεις; Πρεπει να τα απεργοποιησω όλα αυτά ;

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να μην χρησιμοποιήσει κάποιος το oxygen updater και μέσα από εκεί να κατεβάσει το firmware ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εβγαζε αναβαθμιση ωσπου κατεβασα μια εφαρμογη vpn εβαλα region Germany και μου εβγαλε την αναβαθμιση κανονικα.ειχα διαβάσει οτι αν εισαι root και εχεις custom recovery πρεπει να απενεργοποισεις το faceunlock και το fingerprint για να μην μπουταρει ρο κινητο.ισχυει το ιδιο και σε μαμα αναβαθμισεις; Πρεπει να τα απεργοποιησω όλα αυτά ;

 

Είμαι ροοτ και δεν απενεργοποιω τίποτα όταν κάνω updates. Δεν ξέρω πού τα διάβασες αυτά.

Απλά φλασαρω ολόκληρη την ΡΟΜ και περνάω το ροοτ πριν κάνω reboot

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να μην χρησιμοποιήσει κάποιος το oxygen updater και μέσα από εκεί να κατεβάσει το firmware ?

 

Εμενα το θεμα μου δεν ειναι δεν ηθελα να το κατεβασει απο εκει,δεν μου εβγαζε καν αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Mυστήρια πράγματα......βγήκε 5.0.8 η οποία όμως έχει το ίδιο ακριβώς changelog με την 5.0.7 :blink:

 

download link εδώ https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78413864&postcount=926

Ποια έκδοση σου γράφει στις ρυθμίσεις γιατί εμένα μου γράφει 5.0.7

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε εμένα η 5.0.8.

Το μόνο που αλλάζει είναι το security patch που πήγε στο 2018.11, κατά τα άλλα δε βρήκα καμία αλλαγή απολύτως.

Τώρα το γιατί να έχει μέγεθος ενάμισι γίγα μόνο στην oneplus μπορεί να το ξέρουν. :lol:

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε εμένα η 5.0.8.

Το μόνο που αλλάζει είναι το security patch που πήγε στο 2018.11, κατά τα άλλα δε βρήκα καμία αλλαγή απολύτως.

Τώρα το γιατί να έχει μέγεθος ενάμισι γίγα μόνο στην oneplus μπορεί να το ξέρουν. :lol:

 

11.18 είναι το security patch και στη 5.0.7 , με λίγα λόγια δεν ξέρει κανείς τι άλλαξε στην 5.0.8 , το changelog είναι ίδιο με την προηγούμενη.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.0.8 έχω την αίσθηση χαμηλότερης ακουστικής στις κλήσεις, έχετε διαπιστώσει κάτι τέτοιο ή εγώ γερνάω και κουφαίνομαι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μου ανήκει το OP6, οπότε σιγά σιγά θα μειώσω συμμετοχή εδώ.

Καλή συνέχεια και χρόνια πολλά!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.0.8 έχω την αίσθηση χαμηλότερης ακουστικής στις κλήσεις, έχετε διαπιστώσει κάτι τέτοιο ή εγώ γερνάω και κουφαίνομαι :)

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλα!!!

Δεν παρατηρησει κάτι σχετικά με την ακουστική.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μου ανήκει το OP6, οπότε σιγά σιγά θα μειώσω συμμετοχή εδώ.

Καλή συνέχεια και χρόνια πολλά!

 

Sent from my ONEPLUS A3003

 

Αναμένουμε εντυπώσεις φιλε!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τα 6-6Τ και 5-5Τ πήρανε την 9 pie για τα δικα μας έχουμε κάποιο νέο για τα 3-3Τ;
Λογικά κάπου μέσα η τέλος Γενάρη θα είστε και εσείς έτοιμοι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...